+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2017 Velká cesta po Podkarpatské Rusi a do Lvova

Vyprodáno

Termín 21.07.2017 - 30.07.2017
Doprava Autobusem
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Ukrajina
Cena včetně
poplatků
11 990 Kč
445 €
VYPRODÁNO

* Cena je neměnná do 27 Kč/EURO

Základní info

ODJEZD:   21. 7. z Prahy kolem 20:00 hod.

PŘÍJEZD:   30. 7. do Prahy ve večerních hodinách

PROGRAM: 8 pobytových dnů na Podkarpatské Rusi a ve Lvově - cestování po krásné přírodě a místech spojených s českou (např. Jasiňa, Koločava, Chust), a židovskou (např. Poljana, Mukačevo, Lvov) přítomností kraje, který představoval nejvýchodnější část prvorepublikového Československa. Návštěva přírodní rezervace Siněvir s největším jezerem na Podkarpatské Rusi, koupání v „podkarpatském Mrtvém moři“ - tzv. Solotvinských jezerech, návštěva Koločavy – vesnice spojené s působením Nikoly Šuhaje, prohlídka historického jádra Lvova, které je zařazeno do světového dědictví UNESCO.

UBYTOVÁNÍ: 1x v Užhorodu, 2x v Mukačevě, 1x v Chustu, 1x v Solotvinu, 1x v Ivano-Frankovsku a 2x ve Lvově ve **/*** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek 3.000,- Kč/osoba/pobyt.

PŘEPRAVA: kvalitním turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit 1. zálohu ve výši 5.000,- Kč (pro úhradu v Kč) nebo 186 Eur/os. (pro úhradu v Eurech),  2. zálohu ve výši 5.000 Kč/os. (dle výzvy CK) nebo 186 Eur/os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu  na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654,  po připsání  1. zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu prosíme uhradit nejpozději do 20.6. 2017, cena zájezdu je kalkulovaná a neměnná do 25 Kč/USD a do 27 Kč/Euro,  v případě, že dojde ke změně výše kurzu, bude vám sděleno ve finálních pokynech cca měsíc před odjezdem a případný rozdíl bude doúčtován. Minimální platnost cestovního dokladu musí být 3 měsíce.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 17 – 23°C, zcela orientační kapesné ve výši od 50 EUR.

CENA ZAHRNUJE: autobusovou dopravu na Podkarpatskou Rus, autobusovou dopravu po Podkarpatské Rusi a do Lvova, autobusovou dopravu ze Lvova zpět do České republiky, 8x ubytování, 8x snídaně, 8x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 50 EUR (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů na Podkarpatské Rusi a ve Lvově a spropitné na hotelích) - platí se až na Ukrajině v EUR. Připojištění proti stornu (nepovinné) + 340,-/os./pobyt, do 18 let 290,-/os./pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html

Trasa zájezdu

Program

1. den

21.7. pátek - odjezd z Prahy kolem 20:00, noční přejezd přes ČR (Brno) a Slovensko (Žilina, Poprad, Michalovce).

2. den

22.7. sobota - ráno kolem 9:00 příjezd na slovensko-ukrajinské hranice. Po vybavení nezbytných pohraničních formalit přejezd na ukrajinskou stranu do Užhorodu. Prohlídka města s možností polední pauzy na oběd – Užhorodský hrad, ulice Ivana Olbrachta, budova bývalé užhorodské synagogy, místní katedrála, procházka po nejdelší lipové aleji v Evropě, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

3. den

23.7. neděle - snídaně, přesun na hrad Něvické nedaleko Užhorodu – prohlídka hradu a jeho okolí, Poljana – vesnice, do níž je situován děj Olbrachtových povídek Zázrak s Julčou, Událost v Mikve a O smutných očích Hany Karadžičové, přesun na krásný lovecký zámeček Berehvar – prohlídka zámku a jeho okolí, přesun na hotel do nedalekého Mukačeva, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

4. den

24.7. pondělí - snídaně, prohlídka Mukačeva – manýristická radnice, gotická kaple, Bílý dům Rákoczi, klášter sv. Mikuláše, hrad Palanok – dominanta města s krásnou vyhlídkou na okolní krajinu, možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

25.7. úterý - snídaně, návštěva přírodní rezervace Černá hora u města Vinohradiv, zřícenina hradu Kankiv, Chust – návštěva tzv. Masarykovské kolonie, tj. domů postavených pro československé státní zaměstnance ve 20. letech minulého století, chustský zámek, lázně Šajan, ubytování na hotelu v Chustu, večeře, nocleh.

6. den

26.7. středa - snídaně, celodenní program v krásné přírodě Karpat, přírodní rezervace Siněvir s největším jezerem na Podkarpatské Rusi, Koločava - vesnice spojená s působením Nikoly Šuhaje, kterého ve svém románu zobrazil Ivan Olbracht, prohlídka vesnice – dřevěný kostelík z konce 18. století, hroby českých četníků zabitých Nikolou Šuhajem a hroby Nikoly Šuhaje a jeho manželky Eržiky, přesun na hotel do města Solotvino, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den

27.7. čtvrtek - snídaně, Solotvinská slaná jezera – podkarpatské Mrtvé moře - možnost koupání ve slaných jezerech, Rachov - návštěva geografického centra Evropy, Jasiňa – vesnice ležící pod nejvyšším ukrajinským vrcholem (Hoverla – 2061 m), kde se nacházela nejvýchodnější vlaková stanice prvorepublikového Československa, přesun na hotel ve městě Ivano-Frankovsk, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

28.7. pátek - snídaně, prohlídka historického jádra města Ivano-Frankovsk, přesun do Lvova – první část prohlídky města, jehož historické jádro je zařazeno do světového dědictví UNESCO, krásná vyhlídka na město ze Zámkové hory, na níž se nachází tzv. Vysoky Zamok, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

29.7. sobota - snídaně, celodenní prohlídka Lvova - procházka po prospektu Svobody, náměstí Rynok – budova radnice a vzácné měšťanské domy, tajemná kaple rodiny Boimů, židovský Lvov – místo bývalé synagogy Zlatá růže, dům spisovatele Šolema Aleichema, budova bývalé židovské nemocnice, návštěva radnice (vyhlídka z věže na město), možnost individuální návštěvy pivnice Stargorod (český kuchař a sládek), návrat na hotel, večeře, nocleh.

10. den

30.7. neděle - snídaně, odjezd ze Lvova kolem 9:00, kolem 10:30 překročení hranic do Polska, přejezd přes Polsko a návrat do Prahy ve večerních hodinách.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu místních podmínek
* U denního programu může být pozměněn sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.