Irsko
May 23, 2024
-
June 3, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Irsko

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

39990

Pohodový zájezd zeleným Irskem - bohatý poznávací program - skupina pouze 8 osob - s průvodcem Vojtěchem Horou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

23. 5. z Letiště Václava Havla z Prahy;

3. 6. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Dublin – Praha – přímý let;
 • příruční zavazadlo do 10 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – celkem 11x – z toho 8x u Tralee - v prázdninovém domě s 5 ložnicemi (vždy po 2 osobách) a 4 koupelnami, obývacím pokojem, vybavenou kuchyní s lednicí, TV + satelit, pračkou, předpoklad stravování v domě ve vlastní režii ze surovin zakoupených v supermarketu a 3 x v Dublinu v *** hotelu;
 • dopravu mikrobusem;
 • ochutnávku černého piva Guinness;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • odbavené zavazadlo za příplatek cca 1 200 Kč / jedna cesta;
 • povinný příplatek 120 € / osoba (vybere průvodce na místě a pokrývá vstupy do různých objektů, parků, loď)
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 940 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 440 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 8;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč USD / 23,5 EUR.

1. den

23. 5. čtvrtek – odlet z Prahy do Dublinu z Letiště Václava Havla, transfer z letiště na hotel, ubytování – Dublin.

2. den

24. 5. pátek – prohlídka nejdůležitějších historických pamětihodností Dublinu – centrum – O Connell Street (obdoba našeho Václavského nám.) - městský hrad – Chester Beatty Library světově proslulá knihovna vzácných tisků světových náboženství – Trinity College nejstarší irská universita – katedrála sv. Patrika, ubytování – Dublin.

3. den

25. 5. sobota – odjezd z Dublinu směr západní pobřeží – po cestě opatství Glendalough, v lesích kolem 2 dvou jezer – sídlo mnišské vzdělanosti ze 6. stol., založené sv. Kevinem, průjezd nádhernými přírodními pasážemi po úzkých zapomenutých cestách, Rock of Cashel – jeden z nejznámějších a nejzachovalejších irských hradů svázaných s národní historií a sv. Patrikem – ubytování na jihozápadě Irska – cca 20 km od Tralee (8x).

4. den

26. 5. neděle – poloostrov Beara – první seznámení s typickou krajinou hrabství Kerry jižně od Tralee, městečka Kenmare mimo jiné s kamennou osadou s kamenným kruhem a Bantry posazené do zálivu poloostrova Sheep Head s nádherným parkem a hradem, výlet loďkou na ostrov Garnisch – úžasná botanická zahrada, průjezd přes čarokrásný Healy Pass (průsmyk) po dech beroucích serpentinách.

5. den

27. 5. pondělí – Tralee a nejbližší okolí – Tralee – prohlídka centra, Fénit – nádherná vyhlídka na záliv se sochou významného irského patrona sv. Brendana – mys sv. Brendana, kratší pochod nad skalisky, Ardfert klášter a katedrála – přímořský Ballybunion – útesy, Blennerville – obrovský větrný mlýn.

6. den

28. 5. úterý – poloostrov Iveragh – okruh Ring of Kerry – pravděpodobně nejkrásnější jednodenní okružní trasa Irska, vyjížďka na Ladies View s panoramatickou vyhlídkou na jezera, městečka Sneem s pestrobarevnými stylovými domy, Cahersiveen – rodné město Daniela O´Conela, Killorglin (-kozí město-), Staigue Ringfort – torza velmi staré pevnosti na zelené louce, návštěva alespoň jedné pláže – v případě příznivého počasí koupání (pro otužilce).

7. den

29. 5. středa – plavba loďkou na malý ostrov Innisfallen s ruinami kláštera – hrad Ross Castle s expozicí – zapomenutý kout Muckross Abbey, v případě časových možností bude tento den ještě doplněný o některá další zajímavá místa.

8. den

30. 5. čtvrtek – poloostrov Dingle – mořské muzeum – rybářské městečko – Gallarus oratory jeden z nejstarších kostelů – průjezd Connor Pass horským průsmykem – nenáročný výstup k horskému jezírku k překrásné vyhlídce, výstup k horskému Famine Cottages muzeum památníku velkého hladomoru v 19. stol. - oblast, kde se ještě dnes mluví irštinou, procházka případně koupání na některé zlatavé pláži nejzápadnějšího výběžku poloostrova.

9. den

31. 5. pátek – fascinující Moherské útesy – celodenní výlet na sever – transfer k obrovitým útesům Cliffs of Moher – ohromný keltský Dolmen Poulnabrone – hrad Bunratty Castle (zvenku) – městečko Adare – nejhezčí irské město, kde dodnes stojí několik domků s doškovými střechami.

10. den

1. 6. sobota – ostrov Skellig a Valentia Island – tento den nabízíme životní zážitek – fakultativní výlet rybářskou lodí (cca 140 €/ osoba) 16 km na opuštěný mnišský ostrov Skellig se zbytky kamenných obydlí ze 7. století, které byly později vypleněny Vikingy s hnízdištěm afrického ptactva Papuchálkové, Terejové, aj. Každopádně Skellig je zcela jedinečné místo! Před, nebo po výletu ještě projedeme zajímavý ostrov Valentia Island výjezd k nejvyššímu místu ostrova, vyhlídka a kratší vycházka k útesům, návštěva hlavního města ostrova – Knighstown, na ostrově Valentia se rovněž nachází místo, kde došlo k prvnímu telegrafickému spojení mezi Evropou a Amerikou.

11. den

2. 6. neděle – cestou zpět do Dublinu možná návštěva nějakého dalšího zajímavého místa, případně ještě dodatečný program v Dublinu, světoznámý pivovar Guinness, večer vycházka – výjezd do malebné čtvrti Temple Bar s desítkami irských hospod a s živou muzikou, kde si užijete poslední typickou irskou atmosféru, ubytování – Dublin.

12. den

3. 6. pondělí – transfer na letiště, odlet do České republiky do Prahy s příletem na Letiště Václava Havla.

Irsko
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
23.5.2024
-
3.6.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Privát
Strava
Dle programu
Destinace
Evropa
Irsko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

39990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Irsko červen

8.1.2024

Vážení přátelé, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za překrásný zájezd do Irska. S průvodcem Vojtou jsme, díky přepravě mikrobusem, mohli navštívit nejen spoustu zajímavých památek, ale i jinak pro bus nepřístupná místa v nádherné irské krajině. Bylo báječné, že Vojta navštívenou oblast zná a mohl tak rozšířit program zájezdu a ukázat nám tuto část Irska i s místním koloritem. Navíc jsme měli štěstí i s počasím. S pozdravem Květa Horská

Květa Horská

Irsko

6.11.2023

Děkujeme za krásný a vydařený zájezd do Irska. Příznivé počasí a hlavně znalí a příjemní průvodci Vojta Hora a Jirka Pecka nám umožnili poznat detailně jihozápad Irska.

Eva a Zdeněk Klímovi, Hana Takáčová a Jarmila Stehlíková

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.