Sicílie
October 1, 2024
-
October 8, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Sicílie

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 5.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

37990

 Kč

34990

Poslední místa - architektonické poklady - přírodní rezervace - malebná městečka - lodní výlet na Liparské ostrovy - výjezd na Etnu - s českou průvodkyní

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

1. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

8. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Catania – Praha;
 • odbavené zavazadlo do 20 kg + kabelka/batoh;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x v *** hotelích v Catanii a Agrigentu;
 • městskou a pobytovou taxu;
 • stravu – 7x snídaně;
 • dopravu minibusem;
 • servis české průvodkyně;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 150 Eur / os. (vybere průvodkyně na místě, pokrývá vstupy do různých památek a objektů, výjezd lanovkou a džípem na Etnu, lodní výlet na Liparské ostrovy, degustace 4 druhů vín s předkrmem, obědem a dezertem);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč / pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 790 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 290 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

1. 10. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla v 6:30 hod., přílet do Catanie v 8:55 hod., úvodní seznámení s městem, možnost odpočinku na pláži, procházka po pobřeží, kolem 15:00 hod. přesun na hotel, večer volný program/případně organizovaná prohlídka centra, nocleh.

2. den

2. 10. středa – snídaně, prohlídka 2. největšího města Catania, které je zařazené na seznam UNESCO – Piazza Duomo s barokní katedrálou sv. Agaty, Fontana Elefante – slona z lávového kamene s egyptským obeliskem na hřbetě, rybí trh Pescheria – sicilsky Piscarìa, kde se denně odehrává prodej právě ulovených ryb se vší svou barvitostí a typickým křikem prodavačů, monumentální hrad Castello Ursino – dnes sloužící jako muzeum, Via Etnea - hlavní tepna a nákupní mekka Catanie, plná obchodů, kostelů, kaváren, náměstí Piazza Università, ochutnáme pomerančovou šťávou z čerstvě lisovaných pomerančů, Piazza Vincenzo Bellini, kde se nachází nádherná barokní budova divadla Teatro Massimo Bellini a Delfíní fontána, večeře ve výborné restauraci situované v historickém centru, vedle  divadla - aperitiv a ochutnávka proslulých lahodných lokálních likérů, nocleh.

3. den

3. 10. čtvrtek – snídaně, poté opustíme město tajemnou lávovou krajinou kolem půvabných městeček, které jsou součástí národního parku Etna se vydáme směrem k nevyššímu aktivnímu vulkánu Evropy - sopka Etna, vyjedeme do 2000 m na Rifugio Sapienza, kde je možné si prohlédnout 2 vyhaslé krátery Silvestri, nebo navštívit obchůdky se suvenýry, dále do 2500 metrů se dostaneme lanovkou a do 3000 metrů džípem. Projdeme se měsíční krajinou plnou kráterů, odkud je impozantní výhled na celou Sicílii a ostrov Malta. Následuje odjezd na ochutnávku medu a produktů ze sopky Etna – lze ochutnat olivový olej, pesta, vína a také slavnou pálenku 70 % Oheň z Etny, odpoledne proslulé městečko Taormina (sicilské Montecarlo) - Řecké divadlo ze 3. st. př. n. l., hlavní náměstí Piazza Duomo s katedrálou S. Nicolò a kentauří barokní fontánou a na proslulé náměstí IX.Aprile - 9. dubna- se slavným barem Wunderbar, hodinovou věží  a s nádhernou vyhlídkou na moře, Etnu, přímořské letovisko Giardini Naxos a ostrůvek Isola Bella, osobní volno  k nákupům, návštěvě cukrárny atd., návrat zpět do Catanie na hotel, nocleh.

4. den

4. 10. pátek – snídaně, odjezd na prohlídku města Agrigento, které bylo zvoleno hlavním městem kultury pro rok 2025, prohlídka archeologického areálu zařazeného na seznam UNESCO s ruinami nádherných majestátních dórských chrámů z 5. a 6. st. před Kristem - Héřin chrám, nejlépe zachovaný Chrám svornosti se sochou Ikara, Herkulův chrám, Diův chrám, Chrám Dioskúrů, prohlédneme si také vilu Villa Aurea, což byla vila mecenáše archeologických vykopávek Sira Alexandra Hardcastla, v parku můžeme obdivovat středomořskou floru - citrusy, fíky, mandle, staleté olivovníky, rozmarýn, eukalyptus, morušovníky, dokonce banány, v kavárně uvnitř parku možnost zakoupit kávu a občerstvení, odjezd na hotel v Agrigentu, možnost koupání, procházek po okolí, nocleh.

5. den

5. 10. sobota – snídaně, ráno odjezd do Syrakus na ostrov Ortygia – socha slavného rodáka Archiméda, Porta Urbica – zbytky opevnění vybudovaného za tyrana Dionýsa, zbytky Apollonova chrámu, radnice Palazzo Vermexio, šlechtický palác Beneventano del Bosco, barokní katedrálu Narození Panny Marie s dórskými sloupy, barokní kostel Badia di S. Lucia s vzácným Caravaggiovým obrazem a fontána Aretusa, osobní volno – možnost nákupu a vykoupání se na malé pláži. Na zpáteční cestě si prohlédneme dominantu Syrakus – velkolepý moderní svatostánek ve tvaru slzy Santuario Madonna delle Lacrime, kde se udál zázrak v roce 1953, kdy obrázek Panny Marie začal slzet, obrázek je nyní uložen za oltářem. Odjezd na hotel do Catanie, nocleh.

6. den

6. 10. neděle – po snídani odjezd do městečka Milazzo do přístavu, plavba lodí na ostrov Lipari, vylodění, procházka městem kolem obchůdků k akropoli, kde se tyčí barokně – normanská katedrála sv. Bartoloměje – patrona města, radnice a archeologický areál s pozůstatky neolitického osídlení a zbytky obydlí z doby bronzové, ruiny římských lázní a domů, řecké sarkofágy, amfiteátr s kouzelným výhledem na moře, individuálně možnost nákupů, lze zajít do přístavu Marina Lunga s velkými loděmi, nebo navštívit archeologické muzeum, poté následuje plavba na dechberoucí ostrov Vulcano - již zdálky lze cítit síru, pro ostrov jsou typické různobarevné horniny a obrovský kráter Fossa, vzniklý po velké poslední erupci z roku 1890, osobní volno - možnost vykoupat se na černé vulkanické pláži, nebo v sirném jezírku, které má léčebné účinky, nebo se můžete vykoupat na pláži Levante, kde vyvěrají horké sopečné plyny fumaroly, nabízí se i možnost výstupu na kráter Fossa ve výšce 386 m. n. m., odkud je impozantní  výhled na všechny Liparské ostrovy. Při plavbě zpět obeplujeme tzv. Faraglioni – útesy tyčící se na moři. Návrat do přístavu Milazzo a přesun do hotelu, nocleh.

7. den

7. 10. pondělí – snídaně, Cantina Scilio – návštěva a prohlídka výroby vína na vinici z roku 1815 vinice je zasazená v úžasném údolí Valle Galfina pod majestátní sopkou Etna obklopená zelení, degustace lahodných biologických vín s oceněním DOC, oběd s dezertem. Návrat na hotel, nocleh.

8. den

8. 10. úterý - snídaně, přesun na letiště, odlet z Catanie v 9:25 hod. s příletem do Prahy v 11:50 hod.

Sicílie
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 5.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
1.10.2024
-
8.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Evropa
Sicílie
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

37990

 Kč

34990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.