Austrálie

Proměňte své cestovatelské sny ve skutečnost a vydejte se s námi do vzdálené Austrálie. Po boku zkušeného průvodce poznejte nejkrásnější místa, města a národní parky země protinožců.

Zájezdy do Austrálie

Galerie

Bezpečnost

Austrálie patří mezi zcela bezpečné země. Důležité je samozřejmě, jako všude jinde, dávat si pozor na osobní a cenné věci, nenechávat je bez dozoru či v autě. V centrech velkých měst  si dejte pozor hlavně na kapesní krádeže. Při pobytu v Sydney je třeba se vyhýbat rizikovým čtvrtím jako jsou Kings Cross a Redfern, zejména v nočních hodinách.

Buďte obezřetní při koupání v australských vodách a sledujte pokyny místních autorit, aby nedošlo k napadení krokodýly, žraloky nebo žahnutí medúzami.

Základní pravidla bezpečného cestování po Austrálii:

  • Věnujte pozornost svým osobním dokladům i cenným předmětům a nikdy je nenechávejte bez dozoru.
  • V centrech velkých měst buďte obezřetní a dávejte pozor na kapesní krádeže.
  • Před cestou do Austrálie se doporučuje pořídit si fotokopie všech důležitých dokladů a uchovávat je odděleně od originálů.
  • Při jízdě autem, zejména v noci, je nutné dbát zvýšené pozornosti -  hrozí nebezpečí srážky s volně žijícími zvířaty (nejčastěji s klokany).
  • Ve volné přírodě buďte nanejvýš obezřetní - žije zde je mnoho plazů, pavouků a jiných živočichů, kteří jsou velmi jedovatí.
  • Chraňte se proti ostrému australskému slunci - mažte se opalovacím krémem s dostatečným ochranným faktorem, nezapomínejte na pokrývku hlavy a dostatečný pitný režim.
  • Bezpečnostní situaci v zemi a doporučení s ní spojená můžete sledovat na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doklady

Pro vstup do země je nutný platný pas a vízum - nejčastějším typem víz pro krátkodobé turistické cesty je tzv. eVisitor vízum, o které mohou držitelé českých cestovních dokladů požádat on-line.

Proč cestovat do Austrálie s námi?

Jsme spolehlivá CK, která působí na trhu od roku 1993

V minulosti jsme s úspěchem Austrálii několikrát navštívili

Nabízíme atraktivní poznávací program v malém počtu osob

Létáme na pravidelných linkách renomovaných společností

Tým ověřených českých průvodců

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Získejte přístup ke zlevněným zájezdům a novinkám v katalogu a využijte slevy 500 Kč.