Francouzská Polynésie
October 8, 2024
-
October 26, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Francouzská Polynésie

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Kombinovaný zájezd
Letecky

 Kč

155990

Luxusní zájezd - 6 rajských ostrovů - včetně souostroví Tuamotu - zájezd v doprovodu Jiří Koubka

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

8. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

26. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Papeete – Praha;
 • odbavené zavazadlo 23 kg + příruční zavazadlo 5 kg;
 • přelety mezi všemi navštívenými ostrovy;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 16 x v bungalovech, pensionech nebo vilách vždy po dvou osobách (detailně v denním programu) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj;
 • stravu – 8x snídaně, 3x oběd v rámci lodních výletů;
 • lodní výlet na ostrově Bora Bora s barbecue;
 • lodní výlet na atolu Fakarava;
 • lodní výlet na ostrov Tahaa;
 • veškerá místní doprava – mikrobus, loď, transfery letiště / hotel / letiště;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • příplatek 50 €/osoba (vybere průvodce na místě, bude použito na spropitné pro místní personál);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu (mimo výše uvedenou);
 • povolení ke vstupu do USA – ESTA;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C120+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 2 360 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 1 160 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • může dojít ke změnám v ubytování;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální/maximální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

8. 10. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla v 15:40 hod. z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Paříž a Los Angeles (technické mezipřistání) do Francouzské Polynésie.

2. den

9. 10. středa - ráno v 05:30 hod. místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, ještě ráno možný nákup ve velkém supermarketu ostrova, poté následný přelet na ostrov Moorea (Air Tahiti), ostrov byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem řekne mnohé, nájem vozidel a transfer na pobytové místo, po 14:00 hod. ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem, korálové útesy, koupání a šnorchlování, večer fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki (bude-li ten den představení) s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), nocleh – Moorea, ubytování ve 2 kvalitních prázdninových vilách s bazénem situovaných přímo u moře 2x po 8 lidech – Villa Ylang Ylang a Villa Moana, https://www.tahiti-homes-vacation.com/en/rentals/172703-villa-ylang-ylang-in-haapitihttps://www.tahiti-homes-vacation.com/en/rentals/172704-villa-moana-in-haapiti. Poznámka pro individuální cestující: ubytování ve Villa Ylang Ylang po dvou osobách, ale na jedné veliké posteli (King size - šíře 2 metry).

3. den

10. 10. čtvrtek – okružní jízda ostrovem - „zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, nocleh – Moorea.

4. den

11. 10. pátek – mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších aktivit, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku atd., nocleh – Moorea.

5. den

12. 10. sobota – možné ranní / dopolední vykoupání a poté během dopoledne odjezd na letiště, odlet na ostrov Huahine, kde bude necelé 4 hodiny mezipřistání (bonus navíc v rámci přeletu), transfer do hlavního města ostrova Fare – prohlídka/procházka městečkem, v podvečer odlet na ostrov Raiatea - nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osidlovaly další ostrovy Polynésie, pronájem aut, večerní dojezd na ubytování, nocleh - Raiatea - resort Atiapiti – bungalovy téměř na pláži – www.atiapiti.com.

6. den

13. 10. neděle – prohlídka nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie - Marae Taputaputea, který je od resortu vzdálen jen několik kroků, poté poklidný výšlap na vyhlídku vypínající se nad Marae Taputaputea (cca 45 minut tam i zpět), odtud si prohlédneme toto magické místo i z jiné perpektivy, objezd celého ostrova - mnoho dechberoucích zastávek – vyhlídky, vodopády, útesy, pláže, zastávka v hlavním městě Uturoa, přístav, městská tržnice, nákupy, šnorchlování v korálovém útesu bohatého na ryby a korály, atd. (sled navštívených míst během tohoto dne může být pozměněn), nocleh – Raiatea.

7. den

14. 10. pondělí – jedinečný celodenní lodní výlet do překrásné laguny na vanilkový ostrov Tahaa se skvělým šnorchlováním v korálové zahradě a osobní návštěvou vanilkové i perlové farmy, na jednom z motu bude poskytnutý i oběd, loď vás pravděpodobně nabere přímo u vašeho resortu a opět přiveze nazpět, takže si budete moci vychutnat i báječnou vyhlídkovou plavbu podél pobřeží, nocleh – Raitea.

8. den

15. 10. úterý – dopoledne možný výjezd na soukromou perlovou farmu, jinak volný program, poté odjezd do hlavního městečka ostrova – Uturoa – individuální oběd, odlet na kouzelnou a půvabnou ostrovní perlu Bora Bora – pravděpodobně nejkrásnější ostrov na světě, lodní transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, zbytek dne volno, relax, koupání, nocleh – Bora Bora - www.bora.hotelmaitai.com.

9. den

16. 10. středa – snídaně, dopoledne fakultativně možnost potápění s kyslíkovou helmou a vznášení se na mořském dně - tzv. Aqua Safari - cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – např. barakudy, velkých ostencovitých ryb, rejnoků, klaunů, sasanek, korálů a spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 EUR na osobu), bude-li zájem, odpoledne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech (cca 4 hodiny, 32 kilometrů, rovinatý asfaltový terén) a „prozkoumáme“ několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná restaurace Bloody Mary’s, vyhlídky, posvátné marae aj.), se zastávkou i v hlavním městě ostrova Vaitape, nocleh – Bora Bora.

10. den

17. 10. čtvrtek – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo „z ruky“, během výletu bude poskytnuto bohaté barbecue – hodování s posezením v modré laguně, nocleh – Bora Bora.

11. den

18. 10. pátek – snídaně, celodenní pobyt, volný program – relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, nocleh – Bora Bora.

12. den

19. 10. sobota – snídaně, transfer busem a lodí na odlet z Motu Mute na kouzelný atol Rangiroa (Rangi) v rámci krátkého mezipřistání lze fakultativně navštívit krátce hlavní středisko – Avatoru, nebo Tiputa pass, kde často proplouvají delfíni, atolový ostrůvek Fakarava v souostroví Tuamotu, (jeden z nekrásnějších atolů na světě), božské místo, které čítá pouze 800 obyvatel po kolem rozsypaných ostrůvcích, ubytování na hlavním „límečku“ asi 4 km od letiště, k dispozici jsou kajaky a kola, nocleh – Fakarava. https://relais-marama.com/ - nutno zdůraznit, že na ostrově Fakarava se jedná o prosté a jednoduché ubytování!

13. den

20. 10. neděle – snídaně, volný den vyplněný relaxem, koupáním, šnorchlováním. Na oběd lez vyrazit do přilehlé vesničky Rotoava – hlavní centrum ostrova, možno užít si masáže, návštěvu perlové farmy apod., nocleh – Fakarava.

14. den

21. 10. pondělí – snídaně, společný lodní výlet do Modré Laguny (Lagon Bleu), neobyčejně krásný pás bílého korálového písku s tyrkysově modrou vodou a palmami naklánějícími se na pobřeží, plavání a šnorchlování v jedné z nejpůsobivějších oblastí na světě spolu se žraloky, rejnoky atd., kolem poledne obědový piknik, poté další hodnotný relax, nocleh – Fakarava.

15. den

22. 10. úterý – snídaně, pro opravdové potápěče je úžasnou výzvou nedaleký průliv Garuae, ke kterému se sjíždějí potápěči z celého světa, aby si splnili životní sen, nabízí se případně i výlet k profesionálnímu mořskému rybolovu (např. mečouni, mahi mahi, tuňáci), jinak v tomto dni můžete jen tak volně lenošit a odpočívat, nebo vám průvodce zajistí další zajímavý program/výlet, nocleh – Fakarava.

16. den

23. 10. středa – snídaně, během dopoledne vyklizení bungalovů a poté rozloučení s tímto půvabným místem, kolem 14:00 odjezd na letiště, posléze odlet přímým letem na hlavní ostrov Francouzské Polynésie Tahiti do města Papeete, krátký transfer z letiště (cca 400 metrů – pěšky, nebo individuálně taxi) na ubytování na www.tahitiairportmotel.com. Večer průvodce na letišti pronajme vozidla a vyrazíte společně do centra města, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulettes s individuální ochutnávkou polynéských specialit, např. poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) nebo delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, nocleh.

17. den

24. 10. čtvrtek – pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího „brášky“ Tahiti Iti – podle časových možností zastávky u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, u jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, u vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, případný individuální (taxi) večerní výjezd do centra města, nocleh.

18. den

25. 10. pátek – odlet ráno v 07:30 hod. z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles (technické mezipřistání) a Paříž.

19. den

26. 10. sobota – přistání v Praze na Letišti Václava Havla večer ve 21:55 hod.

Francouzská Polynésie
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Kombinovaný zájezd
Termín
8.10.2024
-
26.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Francouzská Polynésie
Polynésie a Austrálie
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

155990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Francouzská Polynésie

7.5.2024

Dovolená ve Francouzské Polynésii neměla jedinou chybu. Výborně zorganizovaný zájezd od cestovní kanceláře s ještě lepším průvodcem Jiřím Koubkem, který byl i bezvadný parťák. Jirka byl studna informací, ochotný vždy každému vyjít vstříc a prostě bezva parťák na cesty. Dovolená byla plná krásných zážitků a opravdu mohu jen vřele doporučit. S touto cestovní kanceláří se určitě vydáme na další cesty.

Romana Bílková

Francouzska polynezie

7.5.2024

Nádherná dovolená vyvážený poměr odpočinku a zážitků. Dobře vybrané ubytování, perfektní a profesionální práce průvodce Jirky Koubka. Nejkrásnější dovolená barvy moře, koupání s rejnoky a žraloky. Dobra parta. Chválím CK za krásné zážitky. Nádherná dovolená vyvážený poměr odpočinku a zážitků. Dobře vybrané ubytování, perfektní a profesionální práce průvodce Jirky Koubka. Nejkrásnější dovolená barvy moře, koupání s rejnoky a žraloky. Dobra parta. Chválím CK za krásné zážitky.

Petr Suva

Francouzská Polynésie 14.3.-1.4.2024

25.4.2024

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za úžasný zájezd s poznáním mnoha zajímavých překrásných míst s nádhernou přírodou, úchvatným tyrkysovým mořem a rozmanitostí jednotlivých ostrovů. Byl to po všech stránkách pohodový zájezd s nezapomenutelnými zážitky, fajn partou lidí a především s výborným, přátelským a věcí znalým Jirkou Koubkem, na kterého jsme se mohli v každé situaci stoprocentně spolehnout. Myslím, že tento zájezd předčil má očekávání, ale tu opravdovou atmosféru je zkrátka třeba zažít. Věra

Věra

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.