Velký okruh Thajskem
October 17, 2024
-
November 1, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Velký okruh Thajskem

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

63990

Bangkok - Ayutthaya - Chiang Mai - zlatý opiový trojúhelník Laosu, Barmy a Thajska - domorodé kmeny - relax na Ko Changu - s Václavem Pavlátem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

17. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

1. 11. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bangkok – Praha (se společností Emirates Airlines);
 • odbavené zavazadlo do 20 kg + příruční zavazadlo do 5 kg;
 • místní přelet Bangkok – Chiang Mai – Bangkok;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 13 x různého typu ve ***/**** hotelech a resortech;
 • stravu – 13x snídaně, 1x oběd (dle programu);
 • dopravu na místě po celou dobu zájezdu (dodávka, mikrobus, taxi, tuk tuk atd.);
 • servis českého průvodce (thajský průvodce dle potřeby);
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 200 USD/osoba (vybere průvodce, pokrývá vstupy do různých památek a objektů, plavba po řece Mekong a další výdaje);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • spropitné řidičům;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 7 990 Kč/pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 680 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 980 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

17. 10. čtvrtek – odlet z Prahy přes Dubaj v 15:45 hod. do Bangkoku – bližší informace a pokyny i kolem odletu obdržíte 3 týdny před začátkem zájezdu.

2. den

18. 10. pátek – ve 13:25 hod. místního času přílet do Bangkoku, transfer na hotel, ubytování a poté seznámení s večerním městem, nocleh Bangkok.

3. den

19. 10. sobota – snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku – chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy z ryzího zlata, Čínská čtvrť – procházka přes hlavní tržiště, návštěva rozsáhlého Královského paláce s chrámem Wat Phra Kaeo, kterému dominuje smaragdový Buddha a je nejposvátnějším svatostánkem buddhistů v Thajsku, chrám Wat Po, který je starší než město samo, mezi 95 věžovitými stavbami se nachází i 45 metru dlouhá socha ležícího Buddhy v nirváně, pagoda Wat Arun – překrásný chrám Ranního úsvitu, jedna z dominant města, fakultativně plavba po řece Chao Phraya s bufetovou večeří (cca 40 USD/osoba) – doporučujeme, nocleh Bangkok.

4. den

20. 10. neděle – snídaně, odjezd na severozápad od Bangkoku do Nam Toku (cca 150 km), odkud se vydáme vlakem na scénickou projížďku po železnici smrti, kterou stavěli desetitisíce zajatců během 2. světové války pod japonskými vojsky v krajně nelidských podmínkách, v podvečer příjezd do Kanchanaburi, kde se nachází neslavně proslulý most přes řeku Kwai,muzeum války JEATH – památník stavby mostu přes řeku Kwai a železnice smrti, válečný hřbitov Don Rak, nocleh Kanchanaburi.

5. den

21. 10. pondělí – snídaně – nejprve krátká procházka po 140 metrů vysoké hrázi přehrady Srinagarind Dam, poté národní park Erawan – jeden z nejkrásnějších thajských parků – pochod bujnou džunglí podél několika kaskádovitých vodopádů s vlastními jezírky, kde se lze příjemně vykoupat a osvěžit, večeře, nocleh Ayutthaya.

6. den

22. 10. úterý – snídaně, královská Ayutthaya, hlavní sídlo říše Siamu, kde postupně vládlo 33 králů déle než 400 let, výběr 2 nejzachovalejších chrámů – Wat Mahathat – klasický příklad zaniklé slávy ayutthajské říše, a Wat Phra Si Sanphet neboli královský palác, oběd v lokální restauraci bez turistů. Wat Muang – impozantní a dechberoucí 4. nejvyšší socha Buddhy (95 m) v Thajsku (6. největší socha na světě), je zde k vidění například Vihan, který je celý stříbrný – dokonce i jeho střecha. Vnitřek Vihanu tvoří pomocí zrcadel velmi povedenou iluzi nekonečného prostoru. Ubytování poblíž letiště Don Mueang.

7. den

23. 10. středa – snídaně, dopolední přelet na sever Thajska do Chiang Mai (Nové město) s více než 700letou historií a velmi příjemnou atmosférou a lidmi. Odpočinek a relax v termálních lázních San Kamphaeng – pozorování gejzírů, koupání v horkých pramenech, cenově dostupné Thajské masáže, stánky s občerstvením, a to vše v klidném a příjemném prostředí. Přejezd do Chiang Rai, Bílý klášter – výjimečný chrám, který se od ostatních odlišuje oslnivě bílou barvou. Autor použil v omítce sklo, čímž se chrám na slunci třpytí. Modrý klášter – označení získal díky ojedinělé safírově modré výzdobě. Interiér je často zmiňován jako ještě krásnější než exteriér, nocleh Chiang Rai.

8. den

24. 10. čtvrtek – snídaně, Národní park Tham Luang se stejnojmennou jeskyní proslulou díky neuvěřitelné záchraně 12 chlapců, kteří zde uvízli na 17 dní. Na záchraně se podílelo přes 7 000 lidí z celého světa a místo je nyní velkou turistickou atrakcí. Poté se vydáme se k působivým ruinám Chiang Saen k řece Mekong, zlatý „opiový“ trojúhelník okolo thajských, barmských a laoských hranic, exotická plavba lodí proti proudu řeky Mekong s překrásnými přírodními pasážemi břehů Laosu, Barmy a Thajska. Návštěva laoské tržnice. Museum opia.  Nocleh v Chiang Rai.

9. den

25. 10. pátek – snídaně, návštěva vesničky Barmských horských domorodých kmenů, nejznámější je kmen dlouhokrkých žen, nosících od dětství mosazné obruče (legenda praví o pramáti kmene Padaungů, která byla dračicí s dlouhým půvabným krkem a ženy se tak zdobí na její počest), Černý klášter – málokteré místo se každému návštěvníkovi tak výrazně vryje do paměti jako právě Baan Dam, nejčastěji známý jako Černý klášter. Nocleh Chiang Mai.

10. den

26. 10. sobota – snídaně – chrám Wat Phra Singh ve staré části města s jedinečnou architekturou s usmívajícím se Buddhou. Nejstarší městský chrám Wat Chiang Man s křišťálovým Buddhou, který je mimořádně uctívaný pro schopnost přivolat déšť, odpoledne výlet s jedinečnou vyhlídkou na téměř polovinu celého severního Thajska (v případě dobré viditelnosti), překrásný buddhistický chrám Wat Phra That Doi Suithep – nejposvátnější místo severního Thajska, večerní individuální procházka tímto malebným městem a místní tržnicí. Nocleh Chiang Mai.

11. den

27. 10. neděle – snídaně, brzký ranní odlet zpět do Bangkoku, Chanthaburi – největší křesťanská katedrála v Thajsku a zároveň zde jsou nejbohatší naleziště safírů, rubínů a drahých kamenů, trhy s drahými kameny, tržiště pro Evropany s exotickým ovocem-durian, batem, rambutan, mangostýn aj. Národní park Namtok Phlio je domovem zalesněných hor, vodopádů s lagunami, ve kterých se můžete vykoupat a mnoha čedí z doby vlády krále Rámy V. Poté lodní tranzit na ostrov Ko Chang – ubytování v krásném tropickém resortu, nocleh.

12. den

28. 10. pondělí – snídaně, volný odpočinek a relax na zeleném ostrově Ko Chang, mnoho skvělých aktivit na plážích Indického oceánu, respektive v thajském zálivu průzračného Jihočínského moře, případně lze fakultativně vyrazit na výlet v rámci ostrova/možnost projížďky na slonech v džungli, ubytování Ko Chang – resort.

13. den

29. 10. úterý – snídaně, odpoledne společný výlet na jih ostrova – zastávka na překrásné vyhlídce po okolních ostrovech, návštěva vesničky Bang Bao stojící na kůlech nad mořem, poté dojezd na „konečnou“ a téměř opuštěnou pláž, kde strávíme velmi příjemné chvilky odpočinku spojené s koupáním, alternativně je možné strávit celý den relaxováním na plážích Jihočínského moře, nocleh Ko Chang – resort.

14. den

30. 10. středa – snídaně, volný odpočinek a relax na zeleném ostrově Ko Chang, mnoho skvělých aktivit na plážích Indického oceánu, respektive v thajském zálivu průzračného Jihočínského moře, opět možnost fakultativních výletů, ubytování Ko Chang – resort.

15. den

31. 10. čtvrtek – snídaně, přesun směr Pattaya do Nong Nooch Garden – jedná se o velký areál nedaleko Pattayi, kde je několik obrovských botanických zahrad ve špičkové kvalitě, v areálu je také sloní kemp, výstava automobilů, údolí dinosaurů apod., kde shlédneme úžasnou sloní show, kulturní vystoupení thajských umělců dokumentující historii a kulturu říše Siamu, dle časových možností večer ještě návštěva centra Pattayi spojená s posledními nákupy na vyhlášené pobřežní třídě, přesun na letiště do Bangkoku.

16. den

01. 11. pátek – ve 02:00 hod. v noci odlet z Bangkoku přes Dubaj do České republiky s příletem ve 12:55 hod. místního času do Prahy.

Velký okruh Thajskem
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
17.10.2024
-
1.11.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Asie
Thajsko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

63990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Thajsko a Kambodža od 14.3. do 29.3.2024

2.4.2024

Zážitky z cesty jsou vynikající. Obrovský podíl na tom má zejména vedoucí zájezdu Vašek Pavlát, jeho znalosti o obou zemích jsou super. Zážitků je mnoho, jak co se týče pamětihodností spojených s Buddhou, tak zajímavá příroda, jízda na slonech, kulturní představení a sloní show v Pattayi, ohromující staré památky v Angkor Wat a další. Díky za skvěle uspořádaný zájezd ! Slávek

Jaroslav Znamenáček (Slávek)

Jižní Thajsko a ostrovy

5.2.2024

Vážení, s Vaší cestovkou Avetour jsem letěla již několikrát a to vždy za poznáváním cizokrajné exotiky do teplých destinací. Miluji moře a když u nás padne zima, odfrknu za teplem, což jsem se rozhodla na poslední chvíli s Vaší skvělou nabídkou poznávacího zájezdu Jižní Thajsko a ostrovy. Jsem obohacena o další nádherné poznatky této krásné zelené země, bohatá historie, pestrý a atraktivní program, koupačka v moři, nádherné pláže aj. zajímavosti. Díky především skvělému průvodci Vaškovi Pavlátovi=zkušený profík, přátelský a otevřený sdílet své životní zkušenosti. Je to člověk na své místě, který se našel i v názorech buddhismu a má rád Thajsko. Jeho zápal a charisma činí ze zájezdu neobyčejné a nezapomenutelné zážitky. Dík\ Ti za to Wendy a jsem moc ráda, že jsem měla příležitost Tě poznat. Na viděnou možná příště opět v Thajsku. Vřele všem doporučuji navštívit tuhle krásnou zemi. Magda

Magda Řezáčová

Recenze zájezdu do Thajska

31.1.2024

Děkujeme za úžasný poznávací zájezd Jižní Thajsko 15.-30.1.2024 . Díky báječnému průvodci Vaškovi Pavlátovi máme krásné zážitky. Díky za jeho upřímnost , humor a znalost této krásné vzdálené země. Pokud někdy znovu , tak jedině s Vaškem. To se nedá popsat, to se musí zažít...všem moc doporučujeme a budeme dlouho vzpomínat. Těšíme se na další zájezdy s Vaší CK. Ivana+Vláďa

Ivana Štědrá

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.