Thajsko a Kambodža
February 24, 2025
-
March 11, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Thajsko a Kambodža

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

63990

 Kč

59990

Objevte nádheru jihovýchodní Asie - panenská místa - přátelští lidé - divoká příroda - pulsující Bangkok - s Václavem Pavlátem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

24. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy;

11. 3. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Bangkok – Praha;
 • odbavené zavazadlo 20 kg + příruční zavazadlo 7 kg;
 • místní přelet Bangkok – Phnom Penh;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 13x v hotelech, bungalovech, resortech (*** až ****);
 • strava – 13x snídaně, 1x oběd;
 • doprava mikrobusem;
 • světoznámá kabaretní show Alcazar;
 • servis českého průvodce (případně thajského a kambodžského);
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 230 USD/osoba (vybere průvodce na místě, pokrývá vstupy do různých památek, navštívených parků a objektů);
 • stravu - mimo uvedenou v "cena zahrnuje";  
 • fakultativní akce a výlety;
 • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 7 990 Kč /pobyt;
 • kambodžské vízum cca 1 300 Kč / osoba – bude upřesněno v pokynech k odletu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 680 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 980 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

24. 2. pondělí – odlet z Prahy v 15:20 hod. z Letiště Václava Havla se společností Emirates Airlines s přestupem v Dubaji.

2. den

25. 2. úterý – ve 12:55 hod. přílet do Bangkoku, transfer na hotel, ubytování a poté seznámení s večerním městem, nocleh Bangkok.

3. den

26. 2. středa – snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku - chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy z ryzího zlata, Čínská čtvrť - procházka přes hlavní tržiště, návštěva rozsáhlého Královského paláce s chrámem Wat Phra Kaeo, kterému dominuje smaragdový Buddha a je nejposvátnějším svatostánkem buddhistů v Thajsku, chrám Wat Po, který je starší než město samo, mezi 95 věžovitými stavbami se nachází i 45 metrů dlouhá  socha ležícího Buddhy v nirváně, pagoda Wat Arun - překrásný chrám Ranního úsvitu, jedna z dominant města, fakultativně plavba po řece Chao Phraya s bufetovou večeří (cca 40 USD/osoba),nocleh Bangkok.

4. den

27. 2. čtvrtek – snídaně, snídaně, Wat Tha Ka Rong – plovoucí trh přímo uvnitř kláštera, královská Ayutthaya, hlavní sídlo říše Siamu, kde postupně vládlo 33 králů déle než 400 let, výběr 2 nejzachovalejších chrámů – Wat Mahathat – klasický příklad zaniklé slávy ayutthajské říše, Wat Phra Si Sanphet neboli královský palác, nocleh Ayutthaya.

5. den

28. 2. pátek – snídaně, Wat Muang – impozantní a dechberoucí nejvyšší socha Buddhy v Thajsku (95m), je zde k vidění například Vihan, který je celý stříbrný – dokonce i jeho střecha. Uvnitř je mramorová podlaha a zrcadlový strop. Zbytek interiéru je ve stříbře a zlatě s obklady ze zrcadel. I když jde o malou budovu, zrcadlové stěny a strop vytvářejí dojem nekonečného prostoru. Oběd v lokální restauraci bez turistů, Wat Yai Chaiamongkol s obrovským čedí, nocleh v Bangkoku poblíž letiště.

6. den

1. 3. sobota – snídaně, brzy ráno přelet do Phnom Penh, do Kambodže. Královský palác s velikým Trůnním sálem střežený sochami nágů, Sloní pavilón, Královská pokladnice, Stříbrná pagoda nesoucí jméno podle více než 5 tisíc stříbrných dlaždic na podlaze se skvostnou pestrobarevnou nástěnnou malbou Rámájany – rovněž nazývaná Chrámem Smaragdového Buddhy. Národní Muzeum vystavující více než 14 000 artefaktů a soch od prehistorických dob až po khmerskou říši. Wat Phnom – nejznámější Phnompenhský chrám je nejuctívanějším místem ve městě a je připomínkou spjatou s legendou o založení města paní Penh v r. 1372. Večer fakultativně plavba po řece Mekong s bufetovou večeří (cca 35 USD/osoba), nocleh Phnom Penh.

7. den

2. 3. neděle – snídaně, odjezd z Phnom Penh do Wat Prasat – rychle se rozvíjející klášter obklopený velkolepou zahradou, proslavený kouzelnými obrázky na ochranu domů a obyvatel, které si můžete zakoupit a ty vám spolu s osobními předměty budou posvěceny od místních mnichů, pohoří Oudongk, zde si vyrazíme na kratší trek na horu, kde si prohlédneme monumentální královské pohřebiště a chrámy, Hedvábná farma, kde lze mimo jiné spatřit celý životní cyklus Bource morušového a také tradiční ruční výrobu hedvábí, nocleh Kompong Thom.

8. den

3. 3. pondělí – snídaně, Sambor Prei Kuk před angkorský UNESCO komplex drobných chrámů a kapliček ze 6-9.století, Kampong Kdei 800 let starý most, největší sladkovodní jezero Jihovýchodní Asie Tonle Sap - unikátní vodní systém, kombinace jezera a řeky, jezero spojuje s Mekongem stejnojmenná řeka (stékají se v Phnom Penh), ta v průběhu roku dvakrát mění směr toku - v období dešťů teče voda z Mekongu do jezera, vzedmutý proud Mekongu, který protíná řeku Tonle Sap poblíž Phnom Penhu donutí vody řeky Tonle Sap plynout proti proudu a následkem toho se jezero Tonle Sap téměř 5x zvětší a výška jeho hladiny se zvedne z 1-2 metrů na neskutečných téměř 11 metrů, v období sucha teče masa vody opačně z jezera do Mekongu, jezero živí nejen divoká zvířata, ale také miliony Kambodžanů, žijících ve vesnicích na kůlech, návštěva dvou unikátních vesnic – Kompong Pleuk a Chong Khneas, kde se nachází i krokodýlí farma, celá oblast je jedním z nejdůležitějším hnízdišť pro mnoho ohrožených ptačích druhů jako např. jeřáb Antigonin, drop Bengálský, marabu indický, nesyt bílý, či ibis obrovský, nocleh Siem Reap.

9. den

4. 3. úterý – snídaně, celodenní výlet do Kulenských hor. Prohlídka přírodního kláštera Preah Ang Thom jemuž vévodí skalní masiv, do jehož vrcholku je vytesán ležící Buddha, tisíce lingamů vytesaných před tisícem let do kamenného koryta řeky, koupání v džungli pod vodopádem. Při cestě zpět ukázka tradiční výroby palmového cukru, ochutnávka přírodního palmového cukru, palmového vína a rumu, Wat Preah Prom Rath – živý klášter v centru města s 500 let starou sochou ležícího Buddhy umístěný v překrásné zahradě, nocleh Siem Reap.

10. den

5. 3. středa – snídaně, královské město Angkor Thom - „velké město“, nejvelkolepější sídlo angkorského období, dílo mimořádné architektonické hodnoty, po obvodu obehnané vodním příkopem o délce 13 km s impozantními branami, Bayon - státní chrám uprostřed města Angkor Thom s nádhernými chodbami a síněmi, Angkor Wat - slovutné centrum khmérské říše, ohromující hinduistický chrámový komplex, později změněný na buddhistický klášter, toto město bylo až do počátku průmyslové revoluce suverénně největším starověkým městem všech dob, v 11. století, v období zlatého věku Angkoru zde žilo více než milion obyvatel (Londýn měl v té době pouhých 12 000 obyvatel), jen samotné centrum tohoto města se rozkládá na ploše 8 x 24 km, veškeré dřevěné stavby zničil zub času, zato zděné a kamenné chrámy se dochovaly ve velmi dobrém stavu - včetně mnoha reliéfů a dekorací vytesaných do velmi tvrdého pískovce, v neuvěřitelných, místy až miniaturních detailech. Starší chrámy, postavené v 9. - 11. stol. jsou hinduistické, mladší z 12. - 13. století jsou již buddhistické – v tomto dni navštívíme nespočet chrámů v tomto jedinečném chrámovém komplexu, nocleh nedaleko thajských hranic – Sisophon.

11. den

6. 3. čtvrtek – snídaně, přesun zpět do Thajska. Wat Tham Khao Chakan – přírodní skalní okno se spoustou volně žijících opic. Přesun trajektem na tropický ostrov Ko Chang. Nocleh Ko Chang – ubytování v příjemném resortu.

12. den

7. 3. pátek – snídaně, dopoledne fakultativně možnost projížďky na slonech v džungli, odpoledne výlet na jih ostrova – zastávka na překrásné vyhlídce po okolních ostrovech, návštěva vesničky Bang Bao stojící na kůlech nad mořem, poté dojezd na „konečnou“ a téměř opuštěnou pláž, kde strávíme velmi příjemné chvilky odpočinku spojené s koupáním, alternativně je možné strávit celý den relaxováním na plážích Jihočínského moře, nocleh Ko Chang – resort.

13. den

8. 3. sobota – snídaně, celodenní pobyt a relax na plážích Jihočínského moře, nocleh Ko Chang – resort.

14. den

9. 3. neděle – snídaně, odjezd zpět z ostrova na pevninu, Chanthaburi – město, kde se nachází největší křesťanská katedrála v Thajsku a zároveň jsou zde nejbohatší naleziště safírů, rubínů a drahých kamenů, tržiště s exotickým ovocem – durian, batem, rambutan, mangostan aj., národní park Namtok Phlio je domovem zalesněných hor, vodopádů s lagunami, ve kterých se můžete vykoupat, čedí se zajímavým příběhem z doby vlády krále Rámy V., poté přesun do jednoho z nejznámějších thajských letovisek Pattaya, k závěru zájezdu shlédneme světoznámou kabaretní show Alcazar, nebo Colosseum, dokládající historii a kulturu Siamu (alternativně možnost Thajské masáže) nocleh Pattaya.

15. den

10. 3. pondělí – snídaně, odjezd na Buddhovu horu Khao Chee Chan, v Thajsku není den, kdy byste nespatřili Buddhův obraz, ale pokud hledáte největší na světě, pak je to tento 130 metrů vysoký, 70 metrů široký, vyřezaný do skály a vykládaný zlatem. Viharn Sien – čínské muzeum nefritových artefaktů, bronzových soch a ukázky terakotové armády. Nong Nooch je největší botanická zahrada v jihovýchodní Asii, palmy, kaktusy, orchideje, bromélie, dinosauři v životní velikosti, krmení stokilové Arapajmy, Kulturní představení Siamu, příjemná a zábavná sloní show. Přibližně v 17 hod. odjezd do Bangkoku do restaurace nedaleko letiště.

16. den

11. 3. úterý – odlet do z Bangkoku v 02:00 hod. ráno s příletem do Prahy ve 12:55 hod. místního času.

Thajsko a Kambodža
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
24.2.2025
-
11.3.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Asie
Kambodža
Thajsko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

63990

 Kč

59990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Thajsko a Kambodža od 14.3. do 29.3.2024

2.4.2024

Zážitky z cesty jsou vynikající. Obrovský podíl na tom má zejména vedoucí zájezdu Vašek Pavlát, jeho znalosti o obou zemích jsou super. Zážitků je mnoho, jak co se týče pamětihodností spojených s Buddhou, tak zajímavá příroda, jízda na slonech, kulturní představení a sloní show v Pattayi, ohromující staré památky v Angkor Wat a další. Díky za skvěle uspořádaný zájezd ! Slávek

Jaroslav Znamenáček (Slávek)

Dovolená Thajsko-Kambodža

22.11.2023

Dobrý den, nedávno jsme se vrátili ze zájezdu Thajsko – Kambodža v termínu od 31.10.2023 až 15.11.2023. Byla to dovolená snů prošpikovaná skvělými zážitky. Byl to profesionální a velmi intenzivní zájezd, plný poznání, informací, zážitků kulinářských i přírodních s přiměřenou mírou relaxace, zábavy a s poznáním místních zvyklostí. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Vašek (Wendi) Pavlát, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Je vidět, že ho jeho práce evidentně naplňuje a rád se s ostatními o svoje bohaté zkušenosti z cest, přehled i nadhled podělí a jde mu o to, aby jste si to jednoduše užili.... Jo a povedlo se, že se tam potkala parta skvělých lidí. Takže za nás jedno velké díky. Spokojení Dáša a Miloš

Dagmar Půlkrábková

Thajsko-Kambodža

3.4.2023

Díky moc za krásný poznávací zájezd s třídenním odpočinkem na Kochangu. To se nedá popsat, to se musí zažít...všem moc doporučujeme a budeme dlouho vzpomínat jak na bezva delegáta Vaška, tak i na celou partu. Těšíme se na další zájezdy s Vaší CK. Doris + Luboš Novákovi

Doris Nováková

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.