USA středozápad
June 9, 2024
-
June 24, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

USA středozápad

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

79990

Drsné Skalisté hory - indiánská etnika - top národní parky jako Yellowstone a Badlands - jezera, prérie, bizoni - s českým průvodcem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

9. 6. z Letiště Václava Havla z Prahy;

24. 6. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Denver – Praha s přestupem v Londýně;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 14x v kvalitních motelech a hotelech se sociálním zařízením (dvoulůžkové pokoje);
 • dopravu po celou dobu zájezdu;
 • vstup na rodeo;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 150 USD / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá zejména vstupy do parků);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu;
 • poplatek za elektronickou cestovní registraci ESTA (nutné pro vstup do USA);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 680 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 980 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

9. 6. neděle – ráno v 7:00 hod. odlet z Prahy leteckou společností British Airways z Letiště Václava Havla přes Londýn do Denveru, přílet v 17:35 hod. místního času, transfer na hotel, nocleh Denver.

2. den

10. 6. pondělí – ráno výjezd do Skalistých hor, stát Colorado (Rocky Mountains), neboli Rockies, kde nás nejprve čeká neuvěřitelná cesta po vysokohorské silnici Trail Ridge až do výšky 3713 metrů, kde se otevře pohled na horské velikány, báječná údolí, alpské tundry a neprostupné lesy, návštěva střediska Alpine, kde podnikneme výlet do přírody, v parku žije řada zvířat včetně losů, medvědů a horských pum, jezera Granby Lake, Shadow Mountain Lake, Grand Lake, Coyote Valley – kratší výšlap s pozorováním losů a sobů, okružní procházka podél překrásného jezera Grand Lake ve výšce 2.880 m. n. m., Cheyenne – stát Wyoming – jedno z nejznámějších country měst divokého západu, město kovbojských nadšenců z pohnuté historie města, z časů šedesátých let 19. století, kdy sem přicházeli různí dobrodruzi, černí paliči alkoholu, hazardní hráči a spekulanti s pozemky, Gunslingers Square s obřím monumentem kovbojských bot/koňů, nocleh Cheyenne, nebo v okolí.

3. den

11. 6. úterý – stát Nebrasca, Scott Bluff Národní památník – Siouxové říkali této hoře Me-a-pa-te – kopec, který lze těžko obejít, obsažné Oregon Trail Muzeum věnované prvním pionýrům Západu a vzpomínkám na Oregonskou cestu, Chimney Rock – Komínová skála – monumentální falický symbol Západu, obrovská homole z vrstev sopečného popela a jílu, Alliance – Carhenge s americkou podobou anglického Stonehenge postavené z 38 Chevroletů, Cadillaců a Plymouthů, nocleh Chadron.

4. den

12. 6. středa – stát Jižní Dakota, Národní park Wind Cave - s velkým výskytem prérijní zvířeny – psouni prérioví, fretky, bizoni, státní park Custer s největším výskytem bizonů na území USA, pohoří Black Hills, které je snad nejtěsněji spjato se sedmi indiánskými kmeny Siouxů, kde po nálezu zlata v r. 1870 došlo k postupnému masakrování původních obyvatel a krvavým potyčkám mezi osadníky a bílými kavaleristy, Wall - proslulý Drugstore nabízející až neuvěřitelné zboží, národní park Badlands - průjezd strhující krajinou NP, TOP park amerického Západu, kdy končí prérie a otevírá se scenérie z „jiné planety“, procházky, vyhlídky apod., nocleh Rapid City.

5. den

13. 6. čtvrtek – Národní památník Crazy Horse Mountain – dosud nedokončená gigantická socha indiánského válečníka Šíleného koně, Mt. Rushmore - největší kamenné sousoší v USA, kde jsou vytesány a vyřezány do žuly 4 nejvýznamnější prezidenti země, Deadwood – jedno z nejslavnějších westernových měst zlaté horečky, možnost vypít škopek piva v legendární hospodě, kde v r. 1876 skončil život Divokého Billa, odpoledne přejezd do státu Wyoming, dojezd k osamělému, 376 metrů vysokému skalisku Devil´s Tower, kterému se na světě nic nepodobá, místo kde proslulý režisér Steven Spielberg natáčel film Blízká setkání třetího druhu, nocleh Gillette.

6. den

14. 6. pátek – přejezd do Montany k národnímu památníku u Little Bighorn, kde došlo k historickému vítězství indiánského kmene dakotských (lakotských) Siouxů nad vojsky generála Custera, odpoledne přesun do města Cody, které je připomínkou památky na Buffalo Billa alias Williama Frederika Codyho – návštěva skvělého muzea, velmi dobře mapujícího drsné období sporů indiánů a přistěhovalců z Evropy, město, které se zastavilo v čase Divokého západu, na každém kroku na vás dýchá duch starých časů, večer možná návštěva některého z mnoha salonů, nocleh Cody.

7. den

15. 6. sobota – návštěva nejstaršího a nejslavnějšího národního parku USA slavného Yellowstonu, kterému se po svém objeviteli říkalo Colterovo peklo, neboť sopečná kotlina hluboko pod povrchem je velmi aktivní, místa, kde se úzkými štěrbinami ženou gejzíry vřící vody, krajina je poseta bahenními vřídly, barevnými bazénky, čirými jezery a zarostlými hustými lesy s bizony, losy, vlky a medvědy, svým přírodním bohatstvím nemá tento park ve světě obdoby, nocleh v Montaně v Gardineru, nebo v Livingstonu.

8. den

16. 6. neděle – z Gardineru/Livingstonu opět vjezd do Yellowstonu, který projedete ještě z druhé strany a programově zrealizujeme zbylou část parku, odpoledne vjezd do Národního parku Grand Teton, který vyniká strmými horskými hřbety, jedná se o nejostřejší hradbu hor v USA,  které francouzským traperům po mnoha měsících odloučení připomínaly prsa jejich manželek, procházky a vyhlídky mezi těmito krasavci, nocleh mezi Jackson – (prohlídka centra s nádherným stylovým náměstím, kterému dominují brány z pravých jeleních parohů) a Idaho Falls.

9. den

17. 6. pondělí – stát Idaho, národní památník Craters of the Moon – měsíční krátery s lávovou oblastí, plnou tunelů, sopečných kráterů a jeskyní, nenáročná procházka po North Crater Flow Trail, Shoshone Falls – vodopády na řece Snake nazývané Niagara Západu, nocleh Twin Falls.

10. den

18. 6. úterý – Bonneville – rychlostní dráha vybudována na vyschlém solném jezeře, kde bylo dosaženo mnoha rychlostních rekordů, Salt Lake City – ústředí mormonské církve s katedrálou Mormon Temple, poutavým muzeem a rodným domem vůdce církve Birghama Younga, Capitol Hill – sídlo utažského státního kapitolu s jedinečnou vyhlídkou na město, podíváme se rovněž na břeh Velkého solného jezera, případně i k solným pláním západně od města, nocleh Salt Lake City.

11. den

19. 6. středa – nedaleko na jih od Salt Lake City leží Timpanogos Caves – krápníkové jeskyně ukryté v hřebeni vysoké hory, kam vystoupáme pěšky po úzké horské pěšině s dech beroucí vyhlídkou, přejezd do státu Colorado do Národního památníku Colorado National Monument – proláklina vzniklá erozí měkčích vrstev půdy – překrásné vyhlídky s nenáročnými procházkami, nocleh Grand Junction, nebo Montrose.

12. den

20. 6. čtvrtek – Black Canyon – Černý kaňon – velmi zajímavý a ojedinělý park, který vás ohromí hloubkou s řekou Gunnyson, impozantní vyhlídka Painted Wall, zlatokopecké městečko Silverton, Mesa Verde – jedinečný obytný komplex pueblánských indiánských předků rozkládající se na náhorní planině 24 x 32 km, prohlídky nejzajímavějších pasáží této pozoruhodné lokality, nocleh Durango.

13. den

21. 6. pátek – National park Great Sand Dunes – písečné duny, které se v této oblasti vyskytují díky převládajícím západním větrům, které zde miliony let unáší jemný písek z hor San Juan, nocleh Colorado Springs.

14. den

22. 6. sobota – Národní park Zahrady Bohů s několika ostrými jehlami a pokroucenými věžemi z rudého pískovce, Pikes Peak – 4.303 metrů vysoká hora na kterou vás vyvezeme po dech beroucí silnici našimi vozidly, abyste z tak obrovské výšky mohli spatřit kromě jiných fantastických scenérií i 100 km vzdálený Denver, odpoledne dojezd do hlavního města Colorada Denveru – nocleh.

15. den

23. 6. neděle – vyhlídka na kopuli Státního kapitolu, která je vyložená rudým onyxem s hezkým pohledem na město a Skalisté hory, poslední nákupy v obrovském supermarketu, odpoledne transfer na letiště, v 19:30 odlet opět přes Londýn zpět do České republiky.

16. den

24. 6. pondělí – odpoledne v 16:35 přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

USA středozápad
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
9.6.2024
-
24.6.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Amerika
USA
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

79990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Zájezd do New Yorku

1.3.2024

Právě jsem vybalil ze zájezdu do New Yorku, ze kterého jsem se vrátil nadšen. Průvodce Martin Šolín je velice fundovaný průvodce, nabitý informacemi, které nám sděloval celý průběh prohlídky města a velmi ochotně nás nejen provázel, ale vše popisoval. Vynikající program, kde jsme shlédli vše, co nás všechny na tomto městě láká z literatury, televize atd. Zkrátka to, co je třeba v NY vidět, to jsme viděli. Výborný byl i hotel LIC, čistý, kvalita ubytování a vynikající snídaně a sympatický personál. Díky, už vyhledávám další zájezd s Avetourem do míst, kde jsem ještě nebyl.

Miloslav Fafílek

Jihozápad USA

19.10.2023

Musím se přidat k všeobecně pozitivnímu hodnocení ostatních. Zájezd byl jako poznávací výborně koncipován, nechyběly však ani procházky (trails) přírodou. Průvodce - sám majitel CK - s velkou erudicí a zkušenostmi dosáhl dodržení časového harmonogramu, tak jsme mohli vidět maximum. Rovněž tak jeho reference k navštíveným atrakcím byly zajímavé a poučné. Vrcholem bylo Las Vegas a následně i San Francisco - pro vzpomínku na SF uvádím odkaz na nejznámější záběry z filmu, viz https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/auto/bullittuv-pripad-bullitt-ford-mustang-steve-mcqueen_2001111424_zit Na závěr snad jen: Jirko, díky! Ctirad Sedlák

Ctirad Sedlák

JZ USA - 12.-27.9.2023

9.10.2023

S vaší cestovní kanceláří jsem cestovala poprvé na doporučení známých a musím říci, že tento zájezd splnil moje očekávání. Vzhledem k tomu, že to byl zájezd poznávací, byla jsem připravena, že bude náročný na cestování a rychlé přemisťování z místa na místo. Vše bylo dopředu precizně připraveno, a pokud nastaly nečekané situace, průvodce a řidič v jedné osobě je obratem vyřešil. Dostali jsme od něj veškeré potřebné informace a podrobný popis navštívených míst po stránce historické i aktuální. Svůj poutavý výklad prokládal vždy zajímavými příběhy i osobními zážitky. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala Jiřímu Koubkovi za jeho vstřícný přístup a péči účastníkům zájezdu.

Eva Svobodová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.