USA jihozápad
June 5, 2024
-
June 20, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

USA jihozápad

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

79990

Velké množství národních parků - indiánské rezervace - věhlasná města Las Vegas - San Francisco - v doprovodu českého průvodce

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

5. 6. z Letiště Václava Havla z Prahy;

20. 6. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Los Angeles, San Francisco – Praha s přestupem v Londýně;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 14x v kvalitních motelech a hotelech se sociálním zázemím (pouze dvoulůžkové pokoje);
 • stravu dle programu – 1x večeře v Las Vegas;
 • dopravu po celou dobu zájezdu;
 • kino IMAX;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 220 USD / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy zejména do parků, plavbu lodí na ostrov Alcatraz + vstup do věznice aj.);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • stravu – mimo uvedenou v "cena zahrnuje";
 • poplatek za elektronickou cestovní registraci ESTA (nutné pro vstup do USA);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 680 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 980 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

5. 6. středa – odlet ráno v 7:00 hod. z Prahy z Letiště Václava Havla s British Airways přes Londýn (velmi krátký přestup), téhož dne ve 13:00 hod. přistání v KALIFORNII v Los Angeles, ubytování San Bernardino.

2. den

6. 6. čtvrtek – návštěva národního parku Joshua Tree – bizarní skály, stromy a příroda, včetně divokých kojotů, průjezd „nekonečnou“ pustinou kalifornské pouště, Vidal Junction – Oáza v poušti, ubytování ve městě Kingman.

3. den

7. 6. pátek – průjezd typickou krajinou státu ARIZONA – celodenní trhák národní park Grand Canyon – unikátní přírodní výtvor Velkého kaňonu, jeho mohutnost, místy až 1600 m hloubku a 30 km šíři, lze obdivovat při procházce po jižní římse, případně dle zájmu i z helikoptéry/letadla, představení v kině o Grand Canyonu prestižním systémem IMAX, ubytování ve městě Cameron za národním parkem, nebo Flagstaff.

4. den

8. 6. sobota – průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo, poté návštěva Stolových hor (Mesy) – indiánská puebla – rezervace kmene Hopiů, kteří žijí dodnes téměř původním indiánským způsobem života, např. Old Oraibi nejdéle osídlené indiánské sídliště na území USA, Canyon de Chelly – uchvacující místo s puncem autentického života indiánské komunity žijící na dně kaňonů, sestup na dno kaňonů + vyhlídky z několika teras, ubytování v Mexican Hat již ve státě UTAH.

5. den

9. 6. neděle – Údolí monumentů („hlavní město“ indiánského kmene Navajo) – obrovské skalní prsty a plošiny známé z reklam na tabákové výrobky Marlboro country, nákup indiánských suvenýrů, Husí krky – neuvěřitelné koryto řeky San Juan, údolí Bohů – úžasná vyhlídka ze skalního převisu – výjezd autem po dech beroucích serpentinách, Natural Bridges – národní monument přírodních mostů, kratší vyhlídky a pochody nad dnem kaňonu, ubytování v Mexican Hat.

6. den

10. 6. pondělí – národní park Canyonlands – čarující země kaňonů jakoby z jiné planety – vyhlídky a pochod po severní římse v místech u „Mrtvého koně“, Arches národní park – fascinující království děravých skal a skalních mostů, ubytování v osadě Green River.

7. den

11. 6. úterý – Capitol Reef – fascinující hra barev připomínající vyvržené mořské korálové dno – bariéry a útesy, zde se mimo jiné ukrýval slavný Butch Cassidy a jeho banda, poté přejezd nádherným územím až ke skvostnému Bryce National Park – nejpodivuhodnější z amerických parků – neuvěřitelné mnohobarevné skalní formace, jedno z nejpodivuhodnějších míst na zeměkouli – plejáda roztodivných a různobarevných sedimentů a formací, pochod po dně parku mezi obřími „krápníky“, ubytování na výjezdu z parku v osadě Hatch.

8. den

12. 6. středa – bizarní Národní park Zion – procházky a vyhlídky z nejhezčích míst parku, poté přejezd až do Las Vegas, společná večeře, večerní show na Dowtownu – jedinečná plejáda umělců, ubytování v Las Vegas v centru hlavního dění.

9. den

13. 6. čtvrtek – Las Vegas – prohlídka hlavního Stripu, nejluxusnějších hotelů světa, nákupy, večerní vyjížďka na jedinečnou vodní show – Vodní Tanec, možnost vyzkoušet skvělé atrakce – horská dráha 300 m nad zemí apod., ubytování v Las Vegas.

10. den

14. 6. pátek – přejezd Údolím smrti (Death Valley) – jedno z nejteplejších míst na Zemi a mimo jiné nejníže položené místo na západní polokouli (- 86 m pod úrovní moře – Bad Water), Zabreskie Point – jedinečná vyhlídka na barevná skaliska, písečné duny saharského typu, ubytování v Bakersfield.

11. den

15. 6. sobota – Národní park Sequoia – slavný pro sekvojovce obrovské včetně stromu Generál Sherman, který je jedním z největších stromů na světě! Průměrná výška sekvojovců je 100 m a nejstarším je až 3 000 let. Parku dominuje nejvyšší hora centrální části USA – Mount Whitney (4 417 m n.m.). Pokračujeme do dalšího parku – Kings Canyon ležícího na jižním okraji pohoří Sierra Nevada – těšit se můžete na masivní skály, hluboké kaňony vyhloubené řekou Kings River a kouzelné jeskyně, ubytování ve Fresnu.

12. den

16. 6. neděle – Yosemitský národní park – jeden z nejdramatičtějších geologických spektáklů na světě, čarokrásné údolí řeky Merced, vodopády padající z výše až 739 metrů a skalní útesy vysoké přes 1.000 metrů – El Captain, několik nenáročných treků, při troše štěstí lze potkat i medvědy (Baribaly), ubytování Modesto, nebo Turlock.

13. den

17. 6. pondělí – San Francisco, nejkrásnější město USA – prohlídka města – Golden Gate Bridge (Zlatá brána), hlavní symbol města, někdy též známý pod názvem most sebevrahů, pochod po mostě na druhou stranu zálivu na vyhlídkový bod – mrakodrapové centrum města, památná pyramida Transamerica Pyramid, Čínská čtvrť – mimo jiné dobré, levné jídlo a levné nákupy, jízda pozemní lanovou dráhou (symbol města), muzeum lanové dráhy, Lombard Street – nejstrmější ulice v USA, ubytování San Francisco.

14. den

18. 6. úterý – výlet lodí na nechvalně známý ostrov Alcatraz s prohlídkou věznice (jedna z nejpřísnějších věznic) – byla v provozu téměř 30 let a svůj trest si zde odpykávala celá řada nechvalně známých zločinců v čele s Al Caponem. Odpoledne Fisherman´s Wharf – přístav se skvělou pěší promenádou a mnoho dalších zajímavostí tohoto pěkného města, ubytování San Francisco.

15. den

19. 6. středa – volný program, možnost nákupu suvenýrů, procházky atp., případně výlet po okolí, kolem 12:00 hod. přesun na letiště, poté odlet do České republiky ve 16:25 hod. opět přes Londýn.

16. den

20. 6. čtvrtek – přílet v 17:00 hod. do Prahy na Letiště Václava Havla.

USA jihozápad
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
5.6.2024
-
20.6.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Amerika
USA
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

79990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Zájezd do New Yorku

1.3.2024

Právě jsem vybalil ze zájezdu do New Yorku, ze kterého jsem se vrátil nadšen. Průvodce Martin Šolín je velice fundovaný průvodce, nabitý informacemi, které nám sděloval celý průběh prohlídky města a velmi ochotně nás nejen provázel, ale vše popisoval. Vynikající program, kde jsme shlédli vše, co nás všechny na tomto městě láká z literatury, televize atd. Zkrátka to, co je třeba v NY vidět, to jsme viděli. Výborný byl i hotel LIC, čistý, kvalita ubytování a vynikající snídaně a sympatický personál. Díky, už vyhledávám další zájezd s Avetourem do míst, kde jsem ještě nebyl.

Miloslav Fafílek

Jihozápad USA

19.10.2023

Musím se přidat k všeobecně pozitivnímu hodnocení ostatních. Zájezd byl jako poznávací výborně koncipován, nechyběly však ani procházky (trails) přírodou. Průvodce - sám majitel CK - s velkou erudicí a zkušenostmi dosáhl dodržení časového harmonogramu, tak jsme mohli vidět maximum. Rovněž tak jeho reference k navštíveným atrakcím byly zajímavé a poučné. Vrcholem bylo Las Vegas a následně i San Francisco - pro vzpomínku na SF uvádím odkaz na nejznámější záběry z filmu, viz https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/auto/bullittuv-pripad-bullitt-ford-mustang-steve-mcqueen_2001111424_zit Na závěr snad jen: Jirko, díky! Ctirad Sedlák

Ctirad Sedlák

JZ USA - 12.-27.9.2023

9.10.2023

S vaší cestovní kanceláří jsem cestovala poprvé na doporučení známých a musím říci, že tento zájezd splnil moje očekávání. Vzhledem k tomu, že to byl zájezd poznávací, byla jsem připravena, že bude náročný na cestování a rychlé přemisťování z místa na místo. Vše bylo dopředu precizně připraveno, a pokud nastaly nečekané situace, průvodce a řidič v jedné osobě je obratem vyřešil. Dostali jsme od něj veškeré potřebné informace a podrobný popis navštívených míst po stránce historické i aktuální. Svůj poutavý výklad prokládal vždy zajímavými příběhy i osobními zážitky. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala Jiřímu Koubkovi za jeho vstřícný přístup a péči účastníkům zájezdu.

Eva Svobodová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.