New York a Florida
November 21, 2024
-
December 2, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

New York a Florida

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 5 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

70990

 Kč

65990

2 volná místa - nejznámější památky a místa New Yorku - Everglades - Kennedyho vesmírné středisko - Key West - relax na Miami Beach - s Martinem Šolínem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

21. 11. z Letiště Václava Havla z Prahy;

2. 12. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – New York – Miami – Praha s přestupem ve Varšavě;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • místní přelet New York – Miami;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – celkem 10 x (z toho 4x v New Yorku v kvalitním ** hotelu ve čtvrti Queens - Asiatic Hotel, 6x na Floridě v *** / **** hotelích;
 • stravu dle programu – 8x snídaně; 1x oběd;
 • transfery letiště/ hotel/ letiště;
 • doprava mikrobusem po Floridě;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 280 USD/osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do jednotlivých objektů a parků včetně výletu tzv. Airboats po Everglades);
 • jízdné MHD po New Yorku (metro) – cca 35 USD / osoba;
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • poplatek za elektronickou cestovní registraci ESTA (nutné pro vstup do USA);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 440 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 740 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

21. 11. čtvrtek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:55 hod. s přestupem ve Varšavě. Přílet do New Yorku téhož dne na letiště JFK 20:35 hod. místního času, tranzit na hotel, nocleh.

2. den

22. 11. pátek – snídaně, Manhattan - Times Square – centrální náměstí a srdce New Yorku, Empire State Building – nejznámější a nejpopulárnější mrakodrap s 381 metry a 102 patry – jedinečná vyhlídka na město, Lower Manhattan – Bowling Green Park, který patří mezi nejstarší parky v New Yorku, výlet lodí z Castle Clinton na ostrov Ellis Island, nazývaný také „ostrov nadějí“, s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem milionů přistěhovalců do Nového světa + Liberty Island, kde se nachází socha Svobody, novogotický kostel Trinity Church, který je hlavním kostelem irských přistěhovalců, kaple svatého Pavla vybudována jako Trinity Church podle vzoru londýnského kostela Martin in The Fields, burzovní čtvrť Wall street s případnou návštěvou burzy, klenot New Yorského klasicismu Federal Hall, Stock Exchange, uctění památky obětem terorismu u Twin Towers - Ground Zero - nová Věž Svobody (Freedom Tower), nocleh.

3. den

23. 11. sobota – snídaně, Brooklyn Bridge pokládaný za div světa, 177 m vysoká budova správy města Municipal Building, zajímavostí je, že kopii této stavby nechal v Moskvě vybudovat Stalin, City Hall Park s radnicí, která byla tehdy architektonickou tečkou Manhattanu, mistrovské dílo architekta Casse Gilberta, kterému se také říká obchodní katedrála Wolwoorth Building, procházka čínskou čtvrtí (největší sídliště Číňanů mimo jihovýchodní Asii) neboli „Asie v New Yorku“, jejíž hlavní ulicí je Canal Street, Washington Square s triumfálním obloukem Washington Arch, New York University, Union Square, kde se pořádají farmářské trhy, Ladies‘ Mile, Flatiron Building - první mrakodrap v New Yorku (tzv. žehlička), nocleh.

4. den

24. 11. neděle – snídaně, největší kancelářský komplex na světě Rockefeller Center, vyhlídka Top of The Rock – nabízí nejkrásnější výhledy na celý New York včetně Empire State Building, Central Park, Brooklyn Bridge nebo Sochy Svobody, slavná koncertní hala Carnegie Hall (zvenku), Trump Tower - 68 patrový apartmánový dům s luxusními obchody seskupenými kolem šestipatrového atria se považuje za symbol amerického snu, „gigantická louka“ Central Park - Strawberry Fields je jakási botanická zahrada, do které rostliny věnovala celá řada zemí, Shakespeare Garden - Belveder Castle - napodobenina skotského hradu na Vista Point, přes jezero zvané Lake vede most Bow Bridge do divoké a téměř tajemné krajiny, The Ramble s propletenými cestičkami a potokem Gill je krajina, kterou byste nikdy nepředpokládali objevit v New Yorku, nocleh.

5. den

25. 11. pondělí – snídaně, tranzit na letiště LaGuardia, odlet v dopoledních hodinách do Miami, přílet v odpoledních hodinách, poté přesun minivanem na sever nedaleko od Mysu Canaveral, ubytování ve Fort Pierce.

6. den

26. 11. úterý – snídaně, přesun do nedaleké Kennedy Space Center – vesmírné středisko raketoplánů mířících od roku 1981 do hlubin vesmíru, po rozlehlém prostoru podnikáme Bus Tour, kde postupně navštívíme expozici raketoplánu Atlantis, včetně výstavy věnovanou historii, technologii a dopadu programu NASA na vesmírný program, areál hrdinů a legend při dobývání kosmu, krátká 4D projekce, družice/kapsle Sigma 7 a Gemini 9, Síň slávy amerických kosmonautů, Raketová zahrada – procházka kolem úžasných autentických raket – Mercury, Gemini a Apollo (Rocket Garden), dle situace možné setkání i s astronautem, projekce startu Apolla 8, lunární divadlo, raketa Saturn, která vynesl Apollo na měsíc a další skvělé fragmenty tohoto působivého střediska, ubytování – Kissimmee.

7. den

27. 11. středa – snídaně, vydáme se odlišnou cestou vnitrozemím zpět na jih do Miami, projedeme kolem jezera Okeechobee s několika zajímavými zastávkami, které je 2. největší sladkovodní nádrží v USA a také domovem 120 druhů ptáků, rysů, vyder, aligátorů, kapustňáků, nebo ohroženého luňáka bažinného, zastávka ve West Palm Beach – městské centrum City Place, nejprestižnější ulice Worth Avenue – luxusní butiky, obchody, restaurace, bary, kde nasajeme atmosféru tohoto módního ráje, ubytování - Homestead/California City.

8. den

28. 11. čtvrtek – snídaně, brzy ráno odjezd nezapomenutelnou silnicí na Floridské ostrovy (Florida Keys),  které tvoří více než 10 000 ostrůvků obklopených korálovým útesem Florida Reef, po cestě navštívíme rybářský purpurový ostrov Islamoradu, dále se budeme ubírat dále směrem na jihozápad přes most Seven Mile Bridge mezi ostrovy Key Vacca a Bahia Honda Keys, až dorazíme na nejjižnější místo pevninských Spojených států na Key West, kde se budeme spíše cítit jako na Kubě, turistické centrum Duval Street - domov mnoha barů a bizarních galerií, návštěva muzeum Ernsta Hemingwaye, jen pár kroků odtud stojí maják o výšce 26 metrů, který je jedním z prvních na Floridě (postavený v polovině 19. st.), ubytování - Homestead/California City.

9. den

29. 11. pátek – snídaně, napínavá a vzrušující cesta do národního parku Everglades - (vhodné mít sebou kvalitní repelent – mušky/komáři), kde se nachází panteři, z hadů chřestýš diamantový, trpaslík chřestýší, ploskolebec vodní, korálovec žlutavý, ve vodě se dá nalézt i krajta žlutavá a samozřejmě i velké množství aligátorů, úvod dne bude hned velice adrenalinový, neboť se nalodíte na lodní vznášedla (tzv. Airboats) se kterými budete absolvovat dobrodružnou projížďku po jezeře mezi aligátory, na konci se poté účastníte ukázky drezúry těchto predátorů, následuje vlastní návštěva parku, kde se budete proplétat jako v labyrintu mezi mangrovníky a kde zcela jistě narazíte opětovně na místní obyvatele – aligátory, či krokodýly, dále se vydáte na nenáročnou procházku po pěšině Anhinga Trail a Gumbo Limbo Trail, kde se seznámíte zejména s exotickými rostlinami jako jsou fíkovníky, palmy královské, kávovníky, skvělá vyhlídka Pa-hay-okee Overlook, dle časových možností lze dojet až na konečnou na Flamingo point, v těsném sousedství parku se nachází i indiánská vesnice Miccosukee kmene Seminolů, ubytování – Miami Beach.

10. den

30. 11. sobota – celodenní volno a koupání/relax, případně dle zájmu výlet v okolí, ubytování – Miami Beach.

11. den

1. 12. neděle - výjezd na luxusní ostrov Key Biscaine -  při troše štěstí uvidíme delfíny či kapustňáky, a prohlédneme si i velkolepá sídla slavných, poté se vydáme do středu Miami, protkaného obchodními centry a galeriemi - do čtvrti Little Havana opředené latinskoamerickou historií a poseté domky pastelových barev, nachází se zde také slavná ulice Calle Ocho – kromě vůně doutníků a kávy budete mít možnost spatřit chodník slávy s hvězdami slavných osobností, poslední nákupy a na závěr kubánský oběd pro všechny, kolem  16:00 hod. tranzit na letiště, odlet zpět do České republiky v 19:50 hod. s přestupem ve Varšavě.

12. den

2. 12. pondělí – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla 17:15 hod.

New York a Florida
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 5 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
21.11.2024
-
2.12.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
USA
New York
Amerika
Florida
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

70990

 Kč

65990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

USA - New York

19.6.2024

Zájezd do New Yorku 30.5. - 6.6.2024 byl skvělý, především díky perfektnímu průvodci panu Tomáši Maříkovi, který dokázal profesionálním přístupem celý pobyt povýšit na skutečně nevšední zážitek. Tomáš se dokázal skupině 20-ti účastníků výpravy věnovat nejen obecně, ale také individuálně. Díky Dagmar + Zdeněk

Dagmar a Zdeněk Hudečkovi

New York 31.5.-6.6.2024

16.6.2024

Týden v New Yorku s průvodcem Tomášem Maříkem byl nabitý zážitky. Viděli jsme z NY opravdu hodně a díky skvělé organizaci vše proběhlo v příjemné atmosféře. Díky moc. Iva Zwierzynová

Iva Zwierzynová

USA

16.6.2024

Zdravím ze Semil. Chtěla bych poděkovat za intenzivně prožitý týden v NYC (30.5. - 6.6.2024) a nezapomenutelné zážitky při jeho poznávání a to díky skvělému průvodci Tomášovi Maříkovi. Každý den byl využit na maximum, byl na zájezdě opravdu pro nás, zavedl nás i na méně známá místa, která bychom sami jen těžko v tak krátkém čase objevili. Tomáš patří mezi nejlepší průvodce, které jsem dosud poznala (a bylo jich hodně), je erudovaný, program byl sestaven skvěle a vše bylo v pohodě. Marie Haberová

Marie Haberová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.