Island
September 15, 2024
-
September 22, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Island

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

55990

Speciál za polární září - jedinečné přírodní skvosty - okruh celým ostrovem - česká průvodkyně Hana Tomsová

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

15. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy;

22. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu přímým letem Praha – Keflavík – Praha;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x v privátních chatkách/hotelech (hostelech) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, nelze zajistit jednolůžkový pokoj;
 • stravu – 3x snídaně;
 • dopravu mikrobusem po dobu celého zájezdu;
 • servis české průvodkyně;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 60 USD / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do parků, silniční a parkovací poplatky);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu: např. pobyt v termálních pramenech Blue Lagoon (cca 100 USD/ osoba), nebo výlet lodí u ledovce Vatnajökull (cca 75 USD/ osoba);
 • stravu – mimo výše uvedené;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 790 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 290 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR - pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

15. 9. neděle – sraz na Letišti Václava Havla v 11:30 hod., odlet na Island přímým letem ve 14:05 hod. s příletem v 16:00 hod., přejezd do Reykjavíku – ubytování 201 Hotel.

2. den

16. 9. pondělí – snídaně, kratší prohlídka Reykjavíku – prohlídka Starého města a přístavu, Tjorn (rybník) – hlavní oddechový park města se 40 druhy ptáků včetně Rybáka polárního, Hallgrímkirkja – hlavní dominanta Reykjavíku, obrovský kostel z čedičové lávy se 75 metrů vysokou věží, návštěva sídla biskupství v osadě Skálholt – bývalé významné středisko křesťanského Islandu, oblast Geysír - „otec“ všech světových chrlících horkých pramenů s aktivním nejvyšším gejzírem Islandu Strokkur, který každých 5 min. vrhá vřelou vodu až do výše 20 m, impozantní vodopád Gullfoss – jedno z nejimpozantnějších míst na ostrově, Pingvellir – jedno z nejdůležitějších islandských míst – nikde jinde není tak markantně k vidění na Islandu trhlina mezi Evropou a Amerikou, právě jako zde, kde se rovněž nalézá množství kaňonů, jeskyň, potoků, pramenů, jezírek a vodopádů, Borgarnes. Ubytování Laekjarkot Rooms and Cottages.

3. den

17. 9. úterý – vodopád Barnafoss, atraktivní lávový vodopád Hraunafossar, mohutné lávové pole, kde ledovcová řeka Hvítá vytéká záhadným způsobem zpod sopečné lávy, jedinečné přírodní skvosty, Hallmundarhraun – obrovské sopečné útvary s nejdelší sopečnou jeskyní na Islandu, tranzit malebnou krajinou do úhledného Akureyri, kratší prohlídka centra. Ubytování Akureyri Hotel North.

4. den

18. 9. středa – snídaně, vodopád Godafoss (vodopád bohů), jeden z nejznámějších a nejdostupnějších vodopádů na Islandu, přenádherné jezero Mývatn s velmi bujnou vegetací (mokřady), kratší pochod po hřebeni jezera, Dimmuborgir podivně tvarované lávové sloupy a skály staré více než 2000 let, Hverfell - výrazný tefritový kráter východně od jezera - bezpečný výstup, vulkanická oblast v okolí sopky Krafly - sopečné pole, chrlící fumaroly, Námafjall – pastelově růžová brázda s mnoha sopouchy a unikající parou, kráter Viti vyplněný jezírkem, Leirhnjukúr neuvěřitelná trhlina z níž uniká pára, dojezd k Egilsstadir. Ubytování Vinland Guesthouse/Vinland Cottage.

5. den

19. 9. čtvrtek – Egilsstadir – přejezd dramatickou částí horského pásma východní části ostrova, Djúpivogur – malebné přímořské rybářské městečko, Lón – bujné pásmo dvou pohoří a dvou lagun. Ubytování Höfn Inn Guesthouse.

6. den

20. 9. pátek – Jokursárlón – pochod po břehu nejznámějšího islandského jezera, výhled na největší evropský ledovec Vatnajokull (8400 km2), úchvatná laguna s plovoucími krami, Národní park Skaftafell, „vodopádový“ okruh k čedičovým varhanům vodopádu Svartifoss, spatříme zasněženou nejvyšší horu Island Hvannadalshnúkur (2119 m n.m.) nejjižnější mys Islandu Dýrholaey, kde budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní, Seljavellir – ubytování Welcome Guesthouse Edinborg/The Garage.

7. den

21. 9. sobota – poloostrov Reykjanes – oblast termálních pramenů Krisuvík, četné tektonické pukliny, vulkány, bublající horké bahenní prameny, jezero Graenavatn, půldenní relax s koupáním v termálních lázních Modrá laguna, poté možnost individuálního volna, Keflavík – Start Keflavík Airport Hotel.

8. den

22. 9. neděle – brzká snídaně, přesun na letiště, odlet přímým letem do Prahy v 7:20 hod. s příletem ve 13:05 hod.

Island
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
15.9.2024
-
22.9.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Privát
Strava
Dle programu
Destinace
Evropa
Island
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

55990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Island 15.7.-23.7.2023

7.8.2023

Děkuji za krásný zájezd na Island. Dlouho jsem se tam chystala, dočetla jsem se, že je to jediné místo, kde mořské dno vystupuje na povrch. Moc musím pochválit průvodce pana Valdemara. Má hluboké znalosti o Islandu a všeobecně to je velmi chytrý člověk,má výbornou kondici a s každým si dokáže porozumět a stmelit kolektiv, vše dokáže vyřešit s úsměvem na tváři, je výborný řidič, který nás vždy bezpečně všude dovezl. Já neznám lepšího průvodce a zažila jsem jich hodně. Klobouk dolů před panem Valdemarem a děkuji mu za vše.

Renata Václavíková

Island

12.6.2023

Jsme ještě plní zážitků z poznávacího zájezdu z Islandu. Moc děkujeme delegátce Hance, která nás s velkým zájmem a profesionalitou seznámila nejen s historii tohoto krásného ostrova,ale dokázala poutavě povídat o fauně-ptáčcích o kterých jsme ani netušili,že existují.Zároveň bravurně zvládala i situace, kdy jsme museli 2x vracet auto /no to jsou ty jejich náročné cesty vnitrozemím/. Tím jsme získali i jednoho bezva teréňáka a mohli jsme se podívat na místa,která by se nám s mikrobusem nepodařila vidět + další "bonusky" od Hanky. Máme i humorné zážitky se zavazadlem, které málem odcestovalo s polskými turisty a většina účastníků jsme si "sedli" bez rozdílu věku.Všechny srdečně zdravíme a těšíme se na další poznávací zájezdy s CK Avetour. Doris+Luboš Novákovi

Doris Nováková

Island 4.-12.6.2022

23.6.2022

Je to již více než týden, co jsme se s manželem vrátili z úžasného poznávacího zájezdu na Island. Cestovka Avetour nám byla doporučena známými jako odborník na Izrael. Toto jsme si před čtyřmi roky vyzkoušeli a tehdy si zájezd velmi užili a zase jen doporučili dál. Island nás moc lákal, a když jsem ho viděla v nabídce cestovky, bylo rozhodnuto. A to jsem vůbec netušila, jaké báječné překvapení nás čeká v podobě vynikající průvodkyně Hanky Tomsové. Jednička se třemi hvězdičkami je asi málo.... Díky jejím znalostem této divukrásné země si určitě všichni účastníci Island oblíbili a touží se tam zase někdy podívat. Takže velké poděkování.

Libuše Přinosilová

Další termíny

K tomuto zájezdu nejsou další termíny

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.