Istanbul
October 21, 2024
-
October 28, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Istanbul

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
doporučujeme
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

29990

Nejzajímavější památky a místa Istanbulu - ubytování v historickém centru - v doprovodu turkoložky Mgr. Kateřiny Aydin, Ph.D.

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

21. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

27. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy;
 • ubytování – 6x v *** hotelu Barin v historickém centru Istanbulu ve 2 –3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením;
 • stravu – 6x snídaně;
 • turistický autobus;
 • perfektní servis turkoložky Mgr. Kateřiny Aydin, Ph.D.;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 50 €/osoba - (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu, servis místního průvodce);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj – 6 990 Kč/pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C30+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 560 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 260 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 15;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

21. 10. pondělí – setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla v 6:15 hod., odlet do Istanbulu v 9:20 hod., přílet do Istanbulu v 13:05 hod., přesun na hotel v Istanbulu, podvečerní volný program/společná procházka po okolí, nocleh.

2. den

22. 10. úterý – snídaně, procházka po hipodromu a kolem památek na byzantskou Konstantinopol (Hadí sloup, obelisky); Hagia Sofia, největší křesťanský chrám starověkého světa; návštěva paláce Topkapi, po několik staletí hlavní rezidence tureckých sultánů s jeho paláci, nádvořími a proslulým harémem, návrat na hotel, nocleh.

3. den

23. 10. středa – snídaně, Yerebatanská cisterna – úchvatný prostor starověké cisterny, který ve svém románu proslavil Dan Brown; Archeologické Muzeum – rozsáhlá expozice k antice a době římské na území dnešního Turecka, Velký bazar – od 16. století obchodní centrum Istanbulu a největší trh Orientu, návrat na hotel, nocleh.

4. den

24. 10. čtvrtek – snídaně, návštěva mešity Sulejmánie – jeden z nejlepších projektů architekta Sinana postavený pro Sulejmána I. Nádherného; výlet do čtvrti Eyüp, slavná kavárna Piera Lottiho s vyhlídkou na záliv Zlatý roh a poutní místo Eyüp Sultan s hrobem a mešitou Abu Ayyuba al-Ansarího, návrat na hotel, nocleh.

5. den

25. 10. pátek – snídaně, procházka ve čtvrti Eminönü, návštěva Egyptského bazaru – nejlepší místo v Istanbulu pro nákup koření a sladkostí. Projížďka lodí po Bosporu, z lodi můžeme obdivovat úchvatné pohledy na město rozložené na dvou kontinentech; navštívíme velkou nákupní třídu Istiklal Cadesi, která je hlavní tepnou čtvrti Beyoğlu, ústí na jedné straně do náměstí Taksim – centra moderního Istanbulu a místa demonstrací a společenských událostí, na straně druhé vede ke Galatské věži, která je již od dob Byzantských jedním ze symbolů města, návrat na hotel, nocleh.

6. den

26. 10. sobota – snídaně, návštěva Modré mešity proslulé svou keramickou výzdobou; odpočinkový den, který můžete využít k nákupům nebo toulkám po městě; fakultativně je možný výlet na asijskou stranu Istanbulu, návrat na hotel, nocleh.

7. den

27. 10. neděle – snídaně, odjezd na letiště cca v 9:45 hod., odlet z Istanbulu v 13:40 hod. a přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 14:20 hod.

Istanbul
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
doporučujeme
Poznávací zájezd
Termín
21.10.2024
-
28.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Evropa
Asie
Turecko
Istanbul
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

29990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Istanbul

19.2.2024

Vrátili jsme se z Istanbulu a chceme moc poděkovat průvodkyni Kateřině a i cestovní kanceláři. Katka byla prostě úžasná, znalá Istanbulu (i Turecka). Výborná organizace, prostě celý pobyt jsme si fantasticky užili a těšíme se na další dovolenou s Vámi. Velký dík Kateřině !!!

Dana Nováková

Zájezd do Istanbulu

28.11.2023

11.11.-17.11.23 jsme s Avetour byli v Istanbulu. Vynikající program, výklad a práce průvodkyně. Maximální spokojenost s výkladem při návštěvě památek.

Bohuslav Bek

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.