Kappadokie + Istanbul
November 9, 2024
-
November 16, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Kappadokie + Istanbul

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 5.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

37990

 Kč

34990

Pohádková krajina - podzemní skalní města - památky a slavná místa v Istanbulu - s průvodkyní Mgr. Kateřinou Aydin, Ph.D.

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

9. 11. z Letiště Václava Havla z Prahy;

16. 11. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Istanbul – Praha;
 • odbavené zavazadlo do 20 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • místní přelet Istanbul – Kayseri/Nevšehir – Istanbul;
 • letištní a bezpečnostní taxy;
 • ubytování celkem 7x v *** hotelích – z toho 4x v hotelu Ciner v Kappadokii a 3x v hotelu Barin v historickém centru Istanbulu ve 2 – 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením;
 • stravu – 7x snídaně;
 • turistický autobus;
 • perfektní servis turkoložky Mgr. Kateřiny Aydin, Ph.D.;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 50 €/osoba - (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu, servis místního průvodce);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj – 6 990 Kč/pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 790 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 290 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 15;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

9. 11. sobota – setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla v 6:50 hod. v odletové hale Terminálu 1, odlet do Istanbulu v 9:30 hod. s příletem v 14:20 hod., návazný vnitrostátní přelet do oblasti Kappadokie, přesun na hotel, individuálně večeře, volný program /společná procházka po okolí, nocleh – hotel Ciner v Kappadokii.

2. den

10. 11. neděle – snídaně, poznávací program v oblasti Kappadokie – přejezd do malebného Holubího údolí – pojmenováno podle tisíců holubníků vytesaných do tufových skal, další zastávkou bude skalní hrad Uchisar – jedna z největších dominant oblasti, odkud se nám naskytne panoramatický výhled na údolí Kappadokie, Avanos – malé městečko, které se stalo známým výrobou hliněné keramiky z červeného jílu, individuálně oběd, po obědě návštěva podzemní město Ozkonak - podzemní opevnění, které tehdejší obyvatelé vybudovali, aby se chránili před nájezdy nepřátelských vojsk a dalšími nebezpečími, individuálně večeře, nocleh – hotel Ciner v Kappadokii.

3. den

11. 11. pondělí – ještě před snídaní možno zažít východ slunce při letu balónem nad krajinou (fakultativně), snídaně, oblast kolem města Göreme – malé městečko v srdci Kappadokie, které obklopuje nádherná skalnatá krajina, Muzeum pod širým nebem – věhlasné skalní kostely a kláštery zdobené překrásnými freskami, zahrnuto do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, individuálně oběd, po obědě návštěva Růžového údolí – červenorůžově zbarvené útvary vytváří nádhernou přírodní scenérii, vesnice Cavusin, kde se nachází další křesťanské památky jako je bazilika sv. Jana Křtitele. Individuálně večeře, nocleh – hotel Ciner v Kappadokii.

4. den

12. 11. úterý – snídaně, celodenní výjezd do Údolí mnichů (Paşabağ) – nejmalebnější údolí v Kappadokii jedinečné skalními útvary, ve kterých svá útočiště před náboženským pronásledování během římské éry nalezli mniši, v měkkých skalách si vytesali svá obydlí a kostely, nocleh – hotel Ciner v Kappadokii.

5. den

13. 11. středa – snídaně, odjezd na letiště, po poledni odlet do Istanbulu, transfer na hotel, volný program/společná procházka po okolí, fakultativně možno zajistit plavbu s večeří po Bosporské úžině s výhledy na krásně osvětlené památky a slavný most spojující Evropu s Asií, nocleh – hotel Barin v historickém centru města.

6. den

14. 11. čtvrtek – snídaně, program v Istanbulu - Yerebatanská cisterna – úchvatný prostor antické cisterny, který ve svém románu proslavil Dan Brown, návštěva paláce Topkapi - po několik staletí hlavní rezidence tureckých sultánů s jeho paláci, nádvořími a proslulým harémem, procházka po hipodromu a kolem památek z dob byzantské Konstantinopole (Hadí sloup, obelisky), individuálně oběd, odpoledne Hagia Sofia – největší křesťanský chrám starověkého světa,  Modrá mešita – mešita sultána Ahmeda proslavená modrými fajánsovými obklady; individuálně večeře, návrat na hotel, nocleh.

7. den

15. 11. pátek – snídaně, návštěva mešity Sulejmánie – jeden z nejlepších projektů architekta Sinana postavený pro Sulejmána I. Nádherného, nachází se zde i hrobka Sulejmána a jeho ženy Roxelany. Velký bazar – od 16. století obchodní centrum Istanbulu a největší trh Orientu, procházka ve čtvrti Eminönü, návštěva Egyptského bazaru – nejlepší místo v Istanbulu pro nákup koření a sladkostí. Fakultativně možno zajistit plavbu průlivem Bospor (90 minut), procházka v okolí Galatského mostu, kde se nachází celá řada skvělých rybích restaurací s výhledem na palác a mešity, individuálně večeře, návrat na hotel, nocleh.

8. den

16. 11. sobota – snídaně, odjezd na letiště cca v 9:45 hod., odlet z Istanbulu v 13:40 hod. a přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 14:20 hod.

Kappadokie + Istanbul
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 5.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
9.11.2024
-
16.11.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Evropa
Asie
Turecko
Istanbul
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

37990

 Kč

34990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Istanbul

19.2.2024

Vrátili jsme se z Istanbulu a chceme moc poděkovat průvodkyni Kateřině a i cestovní kanceláři. Katka byla prostě úžasná, znalá Istanbulu (i Turecka). Výborná organizace, prostě celý pobyt jsme si fantasticky užili a těšíme se na další dovolenou s Vámi. Velký dík Kateřině !!!

Dana Nováková

Zájezd do Istanbulu

28.11.2023

11.11.-17.11.23 jsme s Avetour byli v Istanbulu. Vynikající program, výklad a práce průvodkyně. Maximální spokojenost s výkladem při návštěvě památek.

Bohuslav Bek

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.