Tenerife
October 8, 2024
-
October 18, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Tenerife

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 30. 6.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

41990

 Kč

37990

Poznejte opravdový ráj pěší turistiky - nejkrásnější přírodní lokality - písečné pláže - sopka Pico del Teide - v doprovodu Milana Jány

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

8. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

18. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tenerife – Praha – přímý let;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 10x v kvalitním *** hotelu v Puerto de la Cruz  - Hotel Marquesa;
 • městskou a pobytovou taxu;
 • stravu – 10x snídaně, 10x večeře;
 • dopravu minibusem;
 • vstupy do všech parků (dle programu);
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • individuální vstupy do památek, zahrad, muzeí;
 • půjčení lehátek a slunečníků na plážích;
 • lanovku na vrchol Pico del Teide (cca 35 €/osoba), vstup do zoologické zahrady Loro Parque (cca 40 €/osoba);
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč/pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 900 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 400 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5Kč/EUR.

1. den

8. 10. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:00 hod., přílet na Tenerife v 16:15 hod., přesun na hotel, ubytování v přímořském letovisku Puerto de la Cruz (10 nocí na stejném místě), večeře.

2. den

9. 10. středa – snídaně, celodenní túra do geologicky nejstaršího a nejdivočejšího pohoří ostrova Teno, kde podnikneme túru po vyhlídkovém hřebeni a během odpoledne navštívíme malebnou vesnici Masca (celkem 10 km, výstup 300 m, sestup 700 m). Návrat na hotel, večeře.

3. den

10. 10. čtvrtek – snídaně, celý den strávíme v domovském letovisku Puerto de la Cruz, prohlédneme si tradiční kanárské domy, historická náměstí, půvabné kostely, pevnost, navštívíme královskou aklimatizační botanickou zahradu s mnoha druhy rostlin z celého světa a samozřejmě se budete moci vykoupat na krásné vulkanické městské pláži Playa Jardín. Vážní zájemci budou mít také možnost navštívit obrovský zoologicko-botanický park Loro Parque. Individuální návrat na hotel, večeře.

4. den

11. 10. pátek – snídaně, cesta do samotného srdce ostrova, do národního parku Caňadas del Teide (zapsán jako přírodní památka pod ochranou UNESCO). Zde nás bude čekat středně náročný výstup na monumentální horu Guajara (2.718 m) s parádními 360° výhledy. (Tam a zpět 9 km, 500 m výstup i sestup). Zájemci, kteří by si chtěli výlet prodloužit budou moci navíc navštívit skalní město Paisaje Lunar (Měsíční krajina) s bizarními skalními tufovými útvary a výlet zakončit v horské vesnici Vilaflor (prodloužená varianta celkem 17 km, 600 m výstup, 1.200 m sestup). Návrat na hotel, večeře.

5. den

12. 10. sobota – snídaně, výlet po severozápadní části ostrova. Navštívíme nejzápadnější cíp Tenerife s fotogenickým mysem Punta Teno s majákem a skalními útesy. Dále se zastavíme v půvabné osadě Garachico, která byla v 17. století téměř zničena během sopečné erupce. Celé odpoledne pak strávíme v malebném vinařském městečku Icod de los Vinos s pěknou botanickou zahradou, historickým kostelem a klášterem. V něm budete moci vidět jedinečný tisíciletý „Dračí strom“, a také navštívit půvabné Mariposario (= Motýlí farmu) s téměř 800 druhy tropických motýlů. A pochopitelně nevynecháme ani ochutnávku vynikajících místních vín a likérů… Návrat na hotel, večeře.

6. den

13. 10. neděle – snídaně, přejezd do severovýchodní části ostrova do divokého pohoří Anaga, kde podnikneme celodenní výlet mlžným subtropickým horským pralesem se spoustou endemických druhů rostlin a mezi neuvěřitelně bizarními skalami a útesy (13 km, 1.000 m sestup, 400 m výstup). V podvečer návrat na hotel, večeře.

7. den

14. 10. pondělí – snídaně, poté vyrazíme na další poznávací výlet, tentokrát na jižní pobřeží ostrova, kde si nejprve prohlédneme tajuplné Guančské pyramidy a muzeum Thora Heyerdahla v Güímaru. Dále se zastavíme v pobřežní vesnici Candelaria s nejpoutnějším kostelem na celém Tenerife a černou soškou Panny Marie. Zbytek dne strávíme návštěvou hlavního a největšího města Santa Cruz de Tenerife a jeho pozoruhodností (historické kostely, kanárský parlament, pevnost, moderní budova Auditoria, muzea, městské parky, ...). Návrat na hotel, večeře.

8. den

15. 10. úterý – snídaně, „zlatým hřebem“ turistického programu na Tenerife bude výjezd lanovkou pod vrchol Pico del Teide (3.718 m) – nejvyšší horu Tenerife, souostroví, Španělska i celého Atlantiku. Vrcholek hory leží ve srážkovém stínu, takže na něm téměř nikdy neprší a otevírají se z něj fantastické výhledy na velkou část ostrova. Odpoledne ještě podnikneme okruh skalním městem Roques de García s neskutečně rozeklanými skalami, které se nachází na úpatí hory a také si prohlédneme návštěvnické centrum národního parku. Návrat zpět na hotel, večeře (celkem 7 km, 250 m výstup i sestup).

9. den

16. 10. středa – snídaně, dnes nás bude čekat další skvělý výlet. Velkou část dne strávíme v původním hlavním městě ostrova – La Laguna (kulturní památka UNESCO). Toto město je v rámci celých Kanárských ostrovů opravdovým unikátem – je místem s největší koncentrací nádherné koloniální architektury od 16. do 19. století. Budete zde moci navštívit mnoho krásných kostelů, klášterů, muzeí, vylézt si na vyhlídkovou zvonici, nebo obdivovat řemeslnou krásu typických dřevěných kanárských balkónů. Odpoledne také navštívíme tradiční venkovský kanárský statek v El Sauzal, který dnes funguje jako muzeum zasvěcené vínu a jeho výrobě. Návrat na hotel, večeře.

10. den

17. 10. čtvrtek – snídaně, zavítáme do horské osady Chamorga, ze které vystoupáme na vyhlídkový kopec Montaňa Tafada (610 m). Odtud sestoupíme k malebnému majáku Faro de Anaga na téměř nejvýchodnějším místě ostrova nad rozbouřeným Atlantikem. Zpět do vesnice se pak vrátíme soutěskou Barranco de Roque Bermejo (celkem 9 km, 600 m výstup i sestup). Odpoledne se pak po výletě vykoupeme na 2 km dlouhé písečné pláži Las Teresitas. Alternativou k výletu bude, že na této pláži můžete zůstat celý den a místo turistiky si užívat lenošení u vody a opalování. Návrat na hotel, večeře.

11. den

18. 10. pátek – snídaně, balení před cestou domů, poslední nákupy dárků, dopoledne ještě individuální volno v Puerto de la Cruz, po poledni následuje transfer na letiště, odbavení a odlet z Tenerife v 17:05 hod., přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 23:05 hod.

Tenerife
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 30. 6.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
8.10.2024
-
18.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Evropa
Tenerife
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

41990

 Kč

37990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Tenerife 4/2024

6.5.2024

Turistická dovolená na ostrově Tenerife s průvodcem Milanem Jánou je pro milovníka přírody a turistiky opravdovým zážitkem. Na ostrově je mnoho zajímavých turistických cest v pohoří Anaga a Teno, a opravdovým klenotem je národní park Caňadas del Teide se sopkou Pico del Teide 3700 m, kde jste v Měsíční krajině, naprosto odlišné od zbytku ostrova. Průvodce Milan Jána je empatický, vždy ochotný a dobrý organizátor se snahou stmelit kolektiv. Všem doporučuji navštívit ostrov a prožít opravdovou "turistickou extázi" :-). Pavel Romančík, Liberec

Pavel Romančík

Tenerife

1.8.2023

Děkuji za krásnou dovolenou, pro mne jeden z nejlepších poznávacích zájezdů od vaší cestovky. Super výšlapy, poznávání měst a hlavně výborný průvodce Milan Jána. Jana Kostřibová

Jana Kostřibová

Zájezd Tenerife

17.5.2023

Program zájezdu byl vhodně sestaven (kombinace kulturně-historických a přírodních zajímavostí). Vedoucí Milan Jána velmi dobře vybaven znalostmi místních poměrů i odbornějšími poznatky, vhodná byla i jeho reakce na nutné změny v programu v důsledku změněných podmínek. Osobně oceňuji znalost terénu v pohořích Anaga i Teno. Do programu bych doporučovala jenom malé doplnění - o historické město La Orotava (stačila by krátká zastávka v historickém centru).

Milena Roudná

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.