Madeira II
July 8, 2024
-
July 15, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Madeira II

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

38990

Speciální okruh - ráj milovníků pěší turistiky - vrcholem bude celodenní fakultativní výlet na ostrov Porto Santo - zájezd doprovází Milan Jána

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

8. 7. z Letiště Václava Havla z Prahy;

15. 7. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha – přímý let;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x v *** apartmánovém hotelu – Dorisol Mimosa;
 • městskou a pobytovou taxu;
 • stravu – 7x snídaně, 7x večeře;
 • dopravu minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • individuální vstupy do památek, zahrad, muzeí;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč / pobyt;
 • piknikový/svačinový balíček – jako oběd během treků (za 15 € / osoba) – zajišťuje se v případě zájmu na místě;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 790 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 290 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

8. 7. pondělí – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:20 hod., přílet do Funchalu v 15:55 hod., přesun na hotel, ubytování, večeře.

2. den

9. 7. úterý – snídaně, vyjedeme do hor k chovné stanici pstruhů a do horského přírodního parku Ribeiro Frío (900 m), který je na seznamu dědictví UNESCO. Odtud již vyrazíme na celodenní túru po krásné pralesní levádě Do Furado, která vede krásným, původním vřesovco-vavřínovým pralesem a dovede nás až do horského průsmyku Portela (580 m). Cestou se nám občas budou otevírat parádní výhledy k severnímu pobřeží ostrova. Celkem cca 12 km. Návrat na hotel, večeře.

3. den

10. 7. středa – po snídani opustíme město a vydáme se směrem na severovýchod, kde nejprve zajedeme navštívit krásnou vyhlídku Pico do Facho (295 m) nad druhým největším městem ostrova Machico. Odtud už vyrazíme pěšky nejprve po příměstské levádě a dále po stezce do vyhlídkového sedla Boca do Risco (350 m) a po nádherných severovýchodních útesech dojedeme až do pobřežního městečka Porto da Cruz. Celkem cca 15 km. Návrat do Funchalu na hotel, večeře.

4. den

11. 7. čtvrtek – snídaně, návštěva západní části ostrova. První zastávka bude na jihozápadním pobřeží v městečku Calheta, kde navštívíme historickou a stále funkční fabriku na výrobu rumu a místní pálenky, kterou budete moci ochutnat. Dále zavítáme na nejzápadnější mys ostrova Ponta do Pargo s majákem a dechberoucí vyhlídkou. Kolem poledne vyjedeme do hor do oblasti Fanalu, kde se rostou prastaré a neskutečně pokroucené vavřínové stromy, které vypadají jako z pohádky. Odtud podnikneme odpolední turistický výlet (cca 8 km), během kterého sestoupíme z hor do vinařského městečka Seixal na severním pobřeží Madeiry. Kdo výlet bude chtít vynechat, může k moři sjet alternativně autobusem a vyzkoušet koupání na malé, ale pěkné pláži s černým sopečným pískem. Návrat zpět do Funchalu na hotel a večeře.

5. den

12. 7. pátek – po snídani vyjedeme do vyhlídkového sedla Boca da Corrida (1.235 m) a odtud si vyšlápneme po vyhlídkovém hřebeni směrem na sever. Zájemci budou moci během dne vystoupat až na vrcholek šesté nejvyšší hory Madeiry – Pico Grande (1.654 m) s grandiózními 180° výhledy. Alternativně lze výstup na vrchol vynechat. Sestup kaštanovými lesy do podhorské vesnice Faja Escura. Na závěr odpoledne navštívíme „vesnici jeptišek“ Curral das Freiras, kde budete moci ochutnat speciality z jedlých kaštanů, které vesnici proslavily. Návrat do Funchalu na hotel, večeře.

6. den

13. 7. sobota – snídaně, celodenní fakultativní výlet lodí (celkem cca 80 €/ osoba) na sousední ostrov Porto Santo. Na tomto ostrově se nachází něco, co Madeiře prakticky chybí – nádherná, 9 km dlouhá písečná Zlatá pláž – Praia Dourada, na které se budete moci do syta vykoupat. Navštívíme také maličkaté hlavní město Vila Baleira, kde si prohlédneme krásný kostel, historické molo a také budete moci navštívit dům a muzeum Kryštofa Kolumba, který na ostrově strávil část svého života. Pro vážné zájemce se místo koupání také nabízí možnost projet ostrov během cca 2–3 hod. okružního výletu pronajatými auty (cca 15 € / osoba, podle počtu zájemců). Pozdní večerní návrat do Funchalu na hotel. Kdo se fakultativního výletu nebude chtít zúčastnit, bude mít alternativně celý den volno na prohlídku a návštěvu hlavního města Funchalu (historické centrum, katedrála Sé, barevná tržnice, přístav, parky a zahrady), příp. na lenošení u hotelového bazénu.

7. den

14. 7. neděle – po snídani vyrazíme do západní části ostrova na poslední krásnou túru. Navštívíme při ní divoké horské údolí Rabacal pod obří náhorní plošinou Paúl da Serra. Toto údolí je porostlé původním stále zeleným pralesem a nachází se v něm několik krásných vodopádů a také velké množství zavlažovacích kanálů. Po několika z nich vyrazíme na výlet, abychom údolí řádně prozkoumali. Určitě nevynecháme překrásný vodopád Risco, který spadá z výšky cca 100 m z jezírka Lagoa do Vento, podíváme se také k vodopádu 25 pramenů (25 Fontes). Na závěr túry se projdeme cca 1 km dlouhým tunelem, který byl vybudován již v roce 1860. Navečer návrat do Funchalu na hotel, večeře.

8. den

15. 7. pondělí – snídaně, balení před cestou domů, poslední nákupy dárků, individuální volno ve Funchalu, následuje transfer na letiště, odlet z Madeiry v 16:40 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla ve 22:10 hod.

Madeira II
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
8.7.2024
-
15.7.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Evropa
Madeira
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

38990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Madeira

15.5.2024

V termínu od 22.4.-29.4.2024 jsme byli na úžasné dovolené na nádherném ostrově . Byla to aktivní dovolená a skvěle připravený program a průvodce Milan Jána. Byl výborně připravený a ochotný se vším pomoci. Večerní programy byly úžasné a obohacující. Skvělá parta, která se zde na zájezdu sešla, byl bonus navíc. Díky ještě jednou a rádi pojedeme zase na podobný zájezd. Kateřina a Lukáš Denerovi.

Kateřina Denerová

Madeira 25. 9. - 2. 10. 2023

30.10.2023

Skvělá dovolená na nádherném ostrově skýtajícím mnoho přírodních krás. Chtěli jsme, aby to byla aktivní dovolená a o to se zasloužil především skvěle připravený program a průvodce Milan Jána, jež byl úžasný po všech stránkách. Plusem byly i večerní programy navržené z jeho strany, jež skvěle doplnily naše místní zážitky. Díky ještě jednou a rádi pojedeme zase na podobný zájezd.

Pavel Zdeněk

Madeira 9-10/2023

9.10.2023

Poďakovanie CK AVETOUR za veľmi dobre pripravený turisticko-poznávací zájazd na tento výnimočný ostrov v Atlantiku. Denne sme spoznávali jeho prírodné krásy, históriu a obdivuhodné výtvory ľudskej činnosti. Všetko nám sprostredkoval skúsený a ochotný sprievodca Milan Jána, ktorému patrí vďaka za jeho priateľský prístup a snahu, aby sa každý v skupine cítil čo najlepšie a odniesol si čo najviac poznatkov a zážitkov. Ján

Ján

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.