Madeira
September 23, 2024
-
September 30, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Madeira

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

37990

2 volná místa - mnoho treků podél levád - vrcholky nejvyšších hor - rozeklaná skaliska a útesy - vodopády - malebná městečka - s Milanem Jánou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

23. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy;

30. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Funchal – Praha – přímý let;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x v *** apartmánovém hotelu – Dorisol Mimosa;
 • městskou a pobytovou taxu;
 • stravu – 7x snídaně, 7x večeře;
 • dopravu minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • individuální vstupy do památek, zahrad, muzeí;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč / pobyt;
 • stravu – mimo výše uvedenou;
 • piknikový/svačinový balíček – jako oběd během treků (za 15 € / osoba) – zajišťuje se v případě zájmu na místě;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 790 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 290 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 12;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

23. 9. pondělí – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 12:20 hod., přílet do Funchalu v 15:55 hod., přesun na hotel, ubytování, večeře.

2. den

24. 9. úterý – snídaně, prohlídka hlavního a největšího města Funchal – biskupská katedrála Sé se skvostnou architekturou, rušná farmářská tržnice, jež září různými barvami a vůněmi, na které budete moci ochutnat známé i neznámé druhy ovoce a zeleniny, návštěva vinařství Blandys (Caves de Sao Francisco) s ochutnávkou vynikajících madeirských vín (za poplatek od 3 Eur/osobu), individuálně oběd. Odpoledne zajedeme navštívit krásnou botanickou zahradu, která představuje tropickou a subtropickou flóru z celého světa (za 8 Eur / os.). Dále navštívíme příměstskou část Monte s významným poutním kostelem Nossa Senhora do Monte, fakultativně (2 osoby za 30 Eur) se dolů svezete na proutěných sáních pohybujících se na dřevěných skluznicích, jde o místní atrakci a jízda je místy dost dobrodružná. V pozdním odpoledni ještě zajedeme na skvostnou vyhlídku Pico dos Barcelos s 360° výhledem na město a přilehlé okolí, návrat na hotel, večeře.

3. den

25. 9. středa – po snídani opustíme město a vydáme se směrem na severozápad, první zastávka bude ve vnitrozemí na horské vyhlídce Encumeada (1.007 m), dále projedeme přes jedinou náhorní plošinu Paúl de Serra rozkládající se ve výšce cca 1.400 m nad mořem až do přístavní osady Porto Moníz s vyhlášenými přírodními bazény a možností skvělého koupání (individuálně oběd). Dále se zastavíme u fotogenických rozeklaných útesů Ribeira da Janela, při cestě na západ ostrova také uvidíte početné banánové plantáže. Během odpoledne zavítáme na druhý nejvyšší mořský útes na světě Cabo Girao se skleněnou vyhlídkovou plošinou ve výšce 580 m nad mořem – užijete si dechberoucí výhledy na jižní pobřeží. Poslední zastávka v pitoreskním rybářském městečku Camara de Lobos – místo pobytu Winstona Churchilla, návrat zpět do Funchalu na hotel a večeře.

4. den

26. 9. čtvrtek – snídaně, odjezd na nejvýchodnější výběžek do přírodní rezervace Ponta de Sao Lourenco (alternativně dle zájmu pobyt na nedaleké pláži Prainha), ve které se nachází pěší stezka s celkovou délkou cca 8 km, čeká vás pohodový trek barevnou, sopečnou a vyprahlou krajinou – jinou, než budete zvyklí z jiných částí ostrova, nerostou zde skoro žádné stromy a chvílemi si možná budete připadat jako na jiné planetě, tato vyprahlá step silně kontrastuje s modrou vodou Atlantiku. Poloostrov je rovněž velkou kolonií mořského ptactva. Zájemci budou moci vyšplhat až na nejvýchodnější, pěšky dosažitelné, místo ostrova, vyhlídkový kopec Ponta do Furado. Na konci stezky možnost občerstvení u Casa do Sardinha, návrat stejnou cestu zpět. V pozdním odpoledni ještě navštívíme vyhlídkový útes Ponta do Garajau. Návrat do Funchalu na hotel, večeře.

5. den

27. 9. pátek – po snídani vyjedeme k chovné stanici pstruhů a do horského přírodního parku Ribeiro Frío, který je na seznamu dědictví UNESCO, kde žije fauna a flóra v perfektní symbióze, odtud vyrazíme na krátkou vycházku (celkem 3 km) na Balcoes se skvělou vyhlídkou na centrální horský masiv. Dále budeme pokračovat do malebné vesnice Porto da Cruz s přístavem zasazeným do východního masivu Orlí skály, která dominuje pobřežní krajině. Zde určitě navštívíme unikátní fabriku na výrobu třtinového rumu a pálenky, ve které se dodnes používají staré parní stroje z konce 19. století a rum i pálenku zde budete moci ochutnat a nakoupit. Individuální oběd. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejstarší osídlené místo na ostrově z roku 1419 a současně druhé největší město ostrova – Machico. Zde, kromě návštěvy pár historických památek, se budete moci vykoupat na uměle vybudované písečné pláži, návrat do Funchalu na hotel, večeře.

6. den

28. 9. sobota – snídaně, výjezd na horskou vyhlídku Eira do Serrado, ze které se nám otevřou strhující výhledy na centrální masiv a na vesnici jeptišek Curral das Freiras. Poté už pojedeme vstříc třetí nejvyšší hoře Madeiry – Pico do Arieiro (1.818 m), zde si nejprve projdeme krátký vyhlídkový okruh a pak vyrazíme na skvostnou horskou hřebenovku (celkem cca 10 km) s mnoha dechberoucími výhledy, která propojuje tento vrchol s nejvyšší horou Madeiry. Vyvrcholením programu zájezdu bude výstup na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1.862 m) s fantastickým kruhovým 360° výhledem na více než polovinu ostrova. Podvečerní návrat do Funchalu na hotel, večeře.

7. den

29. 9. neděle – po snídani vyrazíme na sever na prohlídku městečka Santana s typickými „palheiros“ – pestrobarevnými tradičními domky se strmou střechou ve tvaru písmene A. Kolem poledne vyjedeme do horského přírodního parku Queimadas a odtud vyrazíme na poslední výlet po zavlažovacím kanálu (levádě) kouzelnou malebnou krajinou smaragdově zelenými horami a subtropickým horským mlžným pralesem pod ochranou UNESCA, zahrnujícím 4 přírodní tunely. Trasa podél levády je neskutečně krásný výlet zelenou oblastí vysočiny s množstvím rozmanitých rostlin, pramenů, menších vodopádů a dokonalými výhledy na údolí Caldeirao Verde. Na konci dnešní cesty dojdeme k laguně (jezírku), do které spadá cca 90 m vysoký vodopád Caldeirao Verde, pro otužilce možnost koupání, pohodovým tempem návrat zpět na Queimadas (tam i zpět celkem 13 km). Pokud by si chtěl někdo výlet prodloužit, může pokračovat až do tzv. Pekelné rokle (Caldeirao Infierno) s nádherným kaňonem, několika dalšími tunely a menšími vodopády (navíc ještě 4 km, celkově tedy 17 km). Navečer návrat do Funchalu na hotel, večeře.

8. den

30. 9. pondělí – snídaně, balení před cestou domů, poslední nákupy dárků, individuální volno ve Funchalu, následuje transfer na letiště, odlet z Madeiry v 16:40 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla ve 22:10 hod.

Madeira
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
23.9.2024
-
30.9.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Evropa
Madeira
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

37990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Madeira

12.6.2024

Zatím moje nejhezčí dovolená za poznáním. Má na tom zásluhu nejen nádherné scenerie na Madeiře ale také náš průvodce Milan. Bylo až neuvěřitelné co všechno o daných místech ví. Už jsem zažila, že to průvodce četl z příručky. (ne s Avetourem). Také dokázal ze skupiny zcela neznámých lidí vytvořit perfektní partu, až mi bylo líto, že to končí. Velké plus byla také polopenze a ubytování po celou dobu v jednom hotelu. A tady další překvapení. Ač bylo uvedeno, že jde o 3hvězdičkový hotel, rozhodně bych mu hvězdičku přidala. Přivezla jsem si nádherné zážitky a spoustu krásných fotografií. Hanka

Hanka Krupičková

Madeira

15.5.2024

V termínu od 22.4.-29.4.2024 jsme byli na úžasné dovolené na nádherném ostrově . Byla to aktivní dovolená a skvěle připravený program a průvodce Milan Jána. Byl výborně připravený a ochotný se vším pomoci. Večerní programy byly úžasné a obohacující. Skvělá parta, která se zde na zájezdu sešla, byl bonus navíc. Díky ještě jednou a rádi pojedeme zase na podobný zájezd. Kateřina a Lukáš Denerovi.

Kateřina Denerová

Madeira 25. 9. - 2. 10. 2023

30.10.2023

Skvělá dovolená na nádherném ostrově skýtajícím mnoho přírodních krás. Chtěli jsme, aby to byla aktivní dovolená a o to se zasloužil především skvěle připravený program a průvodce Milan Jána, jež byl úžasný po všech stránkách. Plusem byly i večerní programy navržené z jeho strany, jež skvěle doplnily naše místní zážitky. Díky ještě jednou a rádi pojedeme zase na podobný zájezd.

Pavel Zdeněk

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.