Maroko II
September 6, 2024
-
September 17, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Maroko II

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

54990

 Kč

44990

6 volných míst - navazující program - marocký sever - Střední Atlas - přímořská města - v doprovodu Mgr. Jana Pěchoty

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

6. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy;

17. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Casablanca – Praha s přestupem v Paříži;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 11x ve ***/**** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením;
 • stravu – polopenze (11x snídaně, 10x večeře);
 • dopravu turistickým autobusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 190 € / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče autobusu, místní průvodci + různé úplaty);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč / pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 240  Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 740 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

6. 9. pátek – sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla ve odletové hale Terminál 2 v 10:30 hod., odlet v 12:35 hod. s přestupem v Paříži. Přílet do Casablanky ve 21:00 hod., přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.

2. den

7. 9. sobota – snídaně, cesta podél pobřeží Atlantiku na sever. Po cestě se zastavíme na prohlídku v pobřežním městě Asíla (Assilah) s koloniální architekturou a na vykopávkách římského města Lixus s jediným dochovaným amfiteátrem v Maroku. Navštívíme také Herkulovu jeskyni – rozsáhlý jeskynní komplex u hladiny Atlantiku a od majáku na mysu Spartel uvidíme rozhraní Středozemního moře a Atlantského oceánu. Ubytování v Tangeru, večeře, nocleh.

3. den

8. 9. neděle – snídaně, prohlídka Tangeru, města ležícího naproti Gibraltaru s pestrou koloniální minulostí, které kromě sídla zahraničních diplomatů bylo též oblíbeným místem spisovatelů (W. Burroughs, T. Williams, T. Capote), hudebníků (Rolling Stones, Jimi Hendrix), malířů (H. Matisse, E. Delacroix) a špiónů. Projdeme historickou část města (okolo hrobky Ibn Battúty – muslimského Marca Pola), navštívíme palác marockých sultánů (známý například z bondovky Dech života) i bývalé americké velvyslanectví, v jehož budově se dnes nachází muzeum, přejezd do Tetuánu (Tétouan). Prohlídka Tetuánu (UNESCO), bývalého hlavního města španělského protektorátu a útočiště andaluských muslimů a židů v době reconquisty, kde unikátně kontrastují španělské koloniální vlivy s tradiční marockou kulturou. Ubytování v Tetuánu, večeře, nocleh.

4. den

9. 9. pondělí – snídaně, přejezd do Šefšáwenu (Chefchaouen, Xaven). Prohlídka města Šefšáwen, ležícího v kopcích pohoří Ríf, které první cizinec ze Západu navštívil až v roce 1883. Procházka jeho slavnou modrou medínou k mešitě, která se tyčí v kopcích nad městem a poskytuje krásný výhled na město i jeho okolí, a návštěva kasby – pevnosti v centru města. Ubytování v Šefšáwenu, večeře, nocleh.

5. den

10. 9. úterý – snídaně, přejezd do městečka Múláj Idrís Zerhún a prohlídka tohoto města, které je považováno za nejposvátnější místo Maroka. Přejezd a ubytování ve Fesu, večeře, nocleh.

6. den

11. 9. středa – snídaně, přejezd přes Střední Atlas a cedrové lesy obývané makaky. Po cestě navštívíme také horské středisko Ifrán (Ifrane), vybudované pro francouzské koloniální úředníky a vojáky, které vyniká alpskou architekturou. Zastavíme se v berberském městě Azrú (Azrou) a na kaskádách u pramenů řeky Um er-Rbia (Oum Errabiâ). Ubytování ve městě Chenífra, večeře, nocleh.

7. den

12. 9. čtvrtek – snídaně, přejezd do Vysokého Atlasu k Uzúdským kaskádám (Ouzoud), největší marocké soustavě vodopádů vysoké 110 m. Ubytování v hotelu nedaleko kaskád, nocleh, večeře.

8. den

13. 9. pátek – snídaně, přejezd do Marrákeše (UNESCO) se zastávkou u skalního mostu Imi n’Ifri. Prohlídka historického centra Marrákeše, jednoho z nejproslulejších měst celé Afriky. Navštívíme některé marrákešské památky, jako například Tajnou zahradu či Ben Júsufovu madrasu ze 16. století (dříve největší náboženskou univerzitu v severozápadní Africe) a muzeum sídlící v bývalém paláci paši Marrákeše. Den je zakončený večerní návštěvou proslulého náměstí Džemaa el-Fna. Ubytování Marrákeš, večeře, nocleh.

9. den

14. 9. sobota – snídaně, přejezd oblastí arganových stromů do pobřežního města Essaouira, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování Essaouira, večeře, nocleh.

10. den

15. 9. neděle – snídaně, cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Odpočinek na plážích Atlantiku či u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.

11. den

16. 9. pondělí – snídaně, přejezd podél pobřeží do Casablanky a prohlídka koloniální části města s architekturou ve stylu Art Deco. Ubytování Casablanka, večeře, nocleh.

12. den

17. 9. úterý – snídaně, přesun na letiště v Casablance, odlet v 10:20 hod. s přestupem v Paříži, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 19:05 hod.

Maroko II
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
6.9.2024
-
17.9.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Afrika
Maroko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

54990

 Kč

44990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Maroko

11.5.2024

Krásná země. Vyvážený poměr přírodních a historických památek, spolu s perfektní organizací a zasvěceným výkladem p. Pěchoty překonal naše očekávání.

Karel Němec

Maroko

8.5.2024

Skvělý zájezd. Jeden z nejlepších v mém životě. Optimální trasa i organizace, vše klaplo do puntíku. Vynikající průvodce Mgr. Pěchota, kterého Maroko zjevně baví . Dokonale vyplnil čas na přejezdech výkladem historie této krásné země. K tomu milý a profesionální řidič Adil. Díky.

Jaromír Londin

Maroko

30.4.2024

Zájezd do Maroka nás naprosto nadchl. V programu se kontrastně střídaly historické a přírodní pamětihodnosti země doprovázené poutavým výkladem skvělého a erudovaného průvodce pana Honzy Pěchoty. Díky němu bylo naše cestování nejen časově dobře naplánované, ale i příjemně doplňované informacemi a zajímavostmi z kultury, gastronomie a celkově ze současného života. A ještě jsme se i stihli pobavit - tažínu zdar:) Děkujeme Vaníčkovi

Jana Vaníčková

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.