Maroko
October 14, 2024
-
October 27, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Maroko

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

54990

 Kč

44990

Města Berberů - nejdelší písečná duna - pohoří Střední a Vysoký Atlas - úchvatné památky - s Mgr. Janem Pěchotou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

14. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

27. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Casablanca – Praha s přestupem v Paříži;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 13x ve ***/**** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením;
 • stravu dle programu – 13x snídaně, 12x večeře;
 • dopravu turistickým autobusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 190 € / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče autobusu, místní průvodci, 1x tříchodový oběd ve Fesu + různé úplaty);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 6 990 Kč / pobyt;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 360  Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 860 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 18;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

14. 10. pondělí – sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla ve 12:45 hod., odlet v 14:55 hod. s přestupem v Paříži. Přílet do Casablanky ve 21:00 hod. místního času, přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.

2. den

15. 10. úterý – snídaně, prohlídka Rabatu – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme citadelu – opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalou pirátskou republiku. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, Ville nouvelle – čtvrť z období francouzského protektorátu a chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh

3. den

16. 10. středa – snídaně, prohlídka dalšího královského města – Meknésu. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu – teologickou kolej ze 14. století, a honosný palác Jamai. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis – největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.

4. den

17. 10. čtvrtek – snídaně, den strávíme prohlídkou slavného města Fesu. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajícím poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je také společný oběd, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevností nad Fesem, které poskytují dokonalý výhled na celé město. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

18. 10. pátek – snídaně, přejezd do hor, návštěva berberského města Azrou a procházka cedrovými lesy, které jsou obývány makaky magot. Průjezd horskou a kopcovitou oblastí s řadou přírodních scenérií do vyprahlých oblastí. Ubytování na hotelu u městečka Zeida, večeře, nocleh.

6. den

19. 10. sobota – snídaně, průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští si prohlédneme si pláně poseté fosiliemi a „pouštními růžemi“. Noc se tráví v poušti v hotelu, který leží na nejdelší písečné duně Maroka. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu – pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany, noc přímo uprostřed pouště – úchvatný zážitek, večeře, nocleh. Při západu slunce je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 200 MAD).

7. den

20. 10. neděle – snídaně, den začíná přejezdem z Erg Chebbi do města Rissání ležícího na okraji pouště, odkud se pokračuje do brusíren fosilií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí a projdeme hliněnou vesnicí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka impozantní soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

21. 10. pondělí – snídaně, ze serpentýn Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb“ (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme) do Ouarzazatu, významného města berberů a filmového průmyslu. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

22. 10. úterý – snídaně, návštěva opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Poté následuje průjezd Vysokým Atlasem přes sedlo Tichka – nejvýše položený bod naší cesty (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární Marrákeše. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

10. den

23. 10. středa – snídaně, prohlídka Marrakéše – jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších paláců a dalších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky – tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

11. den

24. 10. čtvrtek – snídaně, prohlídka Jardin Majorelle – překrásné botanické zahrady, kterou vlastnil Yves Saint Laurent. Příjezd na pobřeží, zastávky s vyhlídkami na oceán a v oblasti arganových stromů. Podíváme se na tradiční výrobu arganového oleje (s možností nákupu přímo ve výrobním družstvu). Příjezd na pobřeží do Essaouiry, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

12. den

25. 10. pátek – snídaně, po dopolední prohlídce Essaouiry následuje cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Noc strávíme v hotelu u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.

13. den

26. 10. sobota – snídaně, poté navštívíme město El Jadida, které bývalo portugalskou citadelou a díky renesančnímu opevnění a podzemnímu vodnímu rezervoáru je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje krátký přejezd do Casablanky. Tam navštívíme mešitu Hasana II. - skvost moderní islámské architektury a jednu z největších náboženských staveb světa. Zájezd je zakončen prohlídkou Casablancy, která zahrnuje nejkrásnější stavby z doby francouzského protektorátu ve stylu Art Deco. Ubytování na hotelu v Casablance, večeře, nocleh.

14. den

27. 10. neděle – brzká snídaně (snídaňový balíček) přesun na letiště v Casablance, odlet v 08:10 hod. s přestupem v Paříži, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 17:25 hod.

Maroko
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 10 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
14.10.2024
-
27.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Afrika
Maroko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

54990

 Kč

44990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Maroko

11.5.2024

Krásná země. Vyvážený poměr přírodních a historických památek, spolu s perfektní organizací a zasvěceným výkladem p. Pěchoty překonal naše očekávání.

Karel Němec

Maroko

8.5.2024

Skvělý zájezd. Jeden z nejlepších v mém životě. Optimální trasa i organizace, vše klaplo do puntíku. Vynikající průvodce Mgr. Pěchota, kterého Maroko zjevně baví . Dokonale vyplnil čas na přejezdech výkladem historie této krásné země. K tomu milý a profesionální řidič Adil. Díky.

Jaromír Londin

Maroko

30.4.2024

Zájezd do Maroka nás naprosto nadchl. V programu se kontrastně střídaly historické a přírodní pamětihodnosti země doprovázené poutavým výkladem skvělého a erudovaného průvodce pana Honzy Pěchoty. Díky němu bylo naše cestování nejen časově dobře naplánované, ale i příjemně doplňované informacemi a zajímavostmi z kultury, gastronomie a celkově ze současného života. A ještě jsme se i stihli pobavit - tažínu zdar:) Děkujeme Vaníčkovi

Jana Vaníčková

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.