Čína - Peking a okolí
September 17, 2024
-
September 25, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Čína - Peking a okolí

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

44990

Poznání hlavního města Pekingu - Velká čínská zeď - množství chrámů - tradiční čínská kultura - v doprovodu sinoložky Mgr. Markéty Dolistové

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

17. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy;

25. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Peking – Praha s přestupem v Amsterdamu;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 7x v Pekingu v *** hotelu;
 • stravu – 7x snídaně, 6x oběd, 1x večeře (tradiční pekingská kachna) v klasických čínských restauracích
 • včetně jednoho nealko nápoje / piva ke každému obědu;
 • dopravu turistickým autobusem;
 • 2 lahve vody na osobu a den;
 • vstupy do všech památek a míst dle programu;
 • servis české a čínské průvodkyně;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • vstupní vízum 3 700 Kč/osoba (vyřídí CK – bližší informace zašleme spolu s pokyny k odletu);
 • příplatek 35 USD/osoba (vybere průvodkyně na místě a pokrývá spropitné pro řidiče autobusu a místního průvodce);
 • fakultativní výlety nad rámec hlavního programu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 050 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 550 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 20;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

17. 9. úterý – sraz všech účastníků v 8:45 hod. v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 2 u informačního kiosku (první patro) - bude upřesněno ve finálních pokynech, odlet ve 11:15 hod. s přestupem v Amsterdamu.

2. den

18. 9. středa – přílet do Pekingu v 08:55 hod., tranzit na hotel, seznámení s městem, možnost procházky po okolí, individuálně večeře, ubytování, nocleh – Peking.

3. den

19. 9. čtvrtek – snídaně, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu, místo, kde se odehrály významné události čínské historie, svoje jméno získalo podle masivní kamenné brány Nebeského klidu, Zakázané město - komplex budov vybudovaných v nitru Vnitřního města, město císaře, draků a eunuchů, sídlo panovníků dynastie Ming a Čching, park Ťing-šan - císařský park severně od Zakázaného města, ležící na malém pahorku, ze kterého je nádherný výhled na historické i moderní centrum Pekingu, Wang-fu-ťing - jedna z nejznámějších obchodních tříd v celé Číně, možnost nákupu lokálních potravin a výrobků, množství restaurací, barů, trhů a mnoha dalších lákadel, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

4. den

20. 9. pátek – snídaně, Chrám Nebes – komplex taoistických chrámů, jehož počátky sahají až do 15. století, od roku 1998 se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, obklopuje ho velký park porostlý čtyřmi tisíci cypřišů, chrám původně sloužil císařům k uctívání Nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu, všechno v tomto chrámu má určitou symboliku, v jeho architektuře se odráží stará čínská představa o čtverhranné zemí a kulatých nebesích, obdivovat tradiční čínské kresby, kaligrafie či vzácné knihy budeme moci v historické ulici – Liu Li Chang, Chrám bílého oblaku - místo s nezaměnitelnou atmosférou, jedno z nejstarších center taoismu na světě a zároveň sídlo Čínsoběká asociace taoismu, každoročně ožívá během Jarního festivalu v lednu nebo únoru, Dashilar – nejstarší a nejslavnější obchodní ulice, která má dlouhou historii sahající až do dynastie Ming, kdysi byla nejrušnější nákupní čtvrtí ve městě, dnes je oblíbenou turistickou destinací známou pro svou tradiční architekturu, jedinečné obchody a kulturní dědictví, ulice je lemována budovami v tradičním čínském stylu, kde se nachází široká škála obchodů prodávajících vše od oblečení, řemeslných výrobků a suvenýrů až po tradiční čínské léky a občerstvení, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

5. den

21. 9. sobota  – snídaně, Posvátná cesta - cesta lemovaná 36 kamennými sochami, dynastie Ming byla velmi náboženská dynastie a její císaři věřili, že jejich duše vystoupí na nebesa poté, co budou jejich rakve proneseny právě touto cestou, Hrobky Ming – 13 mauzoleí rozesetých kolem údolí obklopeného pohořím Yanshan a řekou Chaozong, první byla postavena  v 15. století a během následujících dvou století přibylo dalších dvanáct – nejznámější z hrobek Ming je Changling, hrobka císaře Zhu Di, slavná Velká čínská zeď - velkolepá stavba rozpínající se v délce neuvěřitelných 6 000 kilometrů, několik panoramatických vyhlídek na Velkou zeď - tuto gigantickou stavbu lze pozorovat i z vesmíru…, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

6. den

22. 9. neděle – snídaně, výlet do dvou svatyní - chrám Lama – největší a nejlépe dochovaný lamaistický chrám v Číně, patří mezi nejnavštěvovanější památky nejen hlavního města, ale i celé země, a to přesto, že lamaismus nemá v současném politickém zřízení příliš dobré postavení, chrám Konfucia - palácový areál pojmenovaný na počest slavného čínského filosofa a politika – Konfucia – je druhým největším Konfuciánským chrámem v Číně, paláci dominují čtyři nádvoří s Bránou a Síní Velkého úspěchu, uvnitř samotného chrámu si můžete prohlédnout 198 kamenných desek se jmény slavných čínských učenců, dominantou chrámu je kamenná socha Konfucia, Umělecká čtvrť 798 – soubor budov bývalých vojenských továren, které dnes slouží jako moderní kreativní prostory, jako jsou například Galerie 798 věnovaná fotografii a centrum současného umění Ullens, ve kterém vystavují zavedení i noví umělci, vedle butiků prodávajících svéráznou módu a umělecké suvenýry se pod širým nebem nachází venkovní sochařské instalace, lákadly místních elegantních kaváren jsou pozdní snídaně servírované pod širým nebem a speciální kávy, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

7. den

23. 9. pondělí – snídaně, návštěva Letního paláce - rozsáhlý park s komplexem chrámů a obytných budov ležící na úpatí Západních hor, za dnešní podobu vděčí císařovně Cixi (Cch-si), která jako symbol své filozofické vize nechala postavit mramorovou loď, krátká zastávka u Olympijského parku - národní olympijský stadion, přezdívaný „Ptačí hnízdo“, výjimečná stavba, která byla dokončena krátce před olympiádou v roce 2008 a pojme až 80 000 diváků, Pekingské národní plavecké centrum - známé také jako Vodní kostka - stadion, postavený speciálně pro potřeby olympijských her v roce 2008, nákupy na Silk Street Market – původně venkovním trh, nyní nákupní centrum, kde nabízí své zboží až 1000 maloobchodníků, je považováno za jeden ze symbolů Pekingu spolu s Velkou čínskou zdí, Letním palácem a pekingskou pečenou kachnou, mnoho zahraničních návštěvníků, včetně některých celebrit, sem vyráží na nákupy, nebo si zde nechává šít oblečení na míru (např. bývalý prezident USA George Bush zde se svou dcerou nakupoval hedvábné šaty, nebo manželka Jacquese Rogge (8. prezident Mezinárodního olympijského výboru) zde nakupovala tradiční čínské figurky z těsta, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.

8. den

24. 9. úterý  – snídaně, Park Pej-chaj - chlouba Pekingu, neopomenutelná ukázka typické čínské zahradní architektury a designu, park byl v dávných dobách součástí Zakázaného města, dnes jde o nejoblíbenější park v celé Číně, nachází se zde například tibetská pagoda, krytá galerie s výjevy z historie Číny nebo jezírko, na němž se můžete projet na loďce, obyvatelé Pekingu se sem rádi uchylují k odpočinku od ruchu velkoměsta, procházka po Lotosové uličce a v oblasti jezera Qianhai - zrestaurovaný úsek podél jezera plný kaváren a obchodů, oblast je starobylým tržištěm, jehož vznik je datovaný cca poloviny 19. století, každé léto je jezero v blízkosti trhu pokryto lotosovými květy – odtud pochází také jméno oblasti, Sídlo prince Gonga - muzeum a turistická atrakce severně od jezera Shichahai, tvoří ji velké domy a zahrady, původně byl postaven pro Heshena, úředníka proslulého tím, že byl nejzkorumpovanějším úředníkem v čínské historii, později bylo místo přejmenováno po princi Gongovi, mandžuském princi a vlivném státníkovi pozdní dynastie Čching , který sídlo obýval koncem 19. století, foto zastávka - Zvonová a Bubnová věž  - zvony a bubny sloužily v minulých staletích k oznamování času, obě věže byly postaveny v roce 1272 během vlády dynastie Yuan tak, aby vykonávaly podobnou funkci, obě byly původně postaveny ze dřeva na základě propracovaných architektonických návrhů a jemných vzorů, během dne společný oběd v místní restauraci, zakončení zájezdu společnou tradiční večeří – pekingskou kachnou v místní restauraci, nocleh – Peking.

9. den

25. 9. středa – snídaně, transfer na letiště, v 10:55 odlet zpět do Prahy s přestupem v Amsterdamu, přílet do Prahy ve 22:30.

Čína - Peking a okolí
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
17.9.2024
-
25.9.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Polopenze
Destinace
Asie
Čína
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

44990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Dovolená v Číně 29.9. - 7.10.2019

21.10.2019

Ve dnech 29.září - 7.října jsem se zúčastnil s Vaší CK krásného zájezdu do Číny. Zájezd byl velmi pěkný, všechna navštívená místa byla velmi zajímavá, ubytování v hotelu Landmark v Pekingu bylo super. Vynikající bylo i stolování jak bufetové snídaně v hotelu Landmark, tak i obědy každý den v různých pěkných restauracích Pekingu a závěrečná večeře s pekingskou kachnou. Zájezd byl skvěle veden průvodkyní Markétou Dolistovou a její čínskou kolegyní, výborný byl i řidič, který nás po celou dobu zájezdu vozil po krásných místech obsažených v tomto zájezdu. Ještě jednou bych chtěl tímto poděkovat za skvělý zájezd a zejména oběma průvodkyním za vynikající vedení tohoto zájezdu, na který budu rád i při prohlížení mnoha fotografií, které jsem zde udělal dlouho vzpomínat. Jaroslav Znamenáček

Jaroslav Znamenáček

Čína 23.4. - 1.5. 2019

2.5.2019

Po návratu z poznávací dovolené v Pekingu a okolí chci poděkovat především paní Monice, velmi profesionální přístup, spousta informací o běžném životě v Číně a především trpělivost. V případě zájmu pomohla doplnit program o individuální aktivity mimo uvedený program. Druhá výborná zkušenost s CK Avetour.

Tomáš Komínek

Čína

18.4.2019

Děkuji CK za "pro mě vyjímečný" poznávací zájezd po Pekingu.Velice dobře zorganizovaný. Obě průvodkyně se nám vzorně věnovali! Přeji spousty spokojených zákazníků. Jarmila Houšková

Jarmila Houšková

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.