Národní parky západní Kanady
September 4, 2024
-
September 16, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Národní parky západní Kanady

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Letecky

 Kč

84990

Nádherné národní parky - smaragdová jezera - vodopády - medvědi - lodí na Vancouver Island - s Martinem Šolínem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

4. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy;

16. 9. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Vancouver – Praha s přestupem v Londýně;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 11 x ve ***/**** hotelích/motelech/srub, vždy 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením;
 • stravu – 7x snídaně;
 • dopravu turistickým minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 380 CAD/osoba (vybere průvodce na místě a pokrývá vstupy do všech národních parků, výjezd lanovkou Sea to Sky Gondola, výlet rychlými čluny po Mud Lake a Mud River, scénická plavba lodičkou po Maligne Lake, ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a další výdaje);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 500 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 800 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • v případě časových možností a příznivých klimatických podmínek bude během zájezdu možnost koupání v termálních přírodních pramenech
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

4. 9. středa – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 10:30 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 12:50 hod. s přestupem v Londýně, po příletu do Vancouveru v 18:50 hod. transfer na ubytování ve Vancouveru – Days Inn by Wyndham.

2. den

5. 9. čtvrtek – snídaně, odjezd na sever po dálnici Sea to Sky, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, lanovkou Sea to Sky Gondola s výhledem na Stawamus Chief a záliv Howe Sound, procházka k 335 m vysokým vodopádům Shannon Falls, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařského střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně projížďka na půjčených kolech (cca 60–70 CAD) v okolí Whistleru a podél některých z jezer Alpha Lake, Nita Lake, Alta Lake a Green Lake. Ubytování ve Whistleru – The Listel Hotel.

3. den

6. 9. pátek – dopoledne lze fakultativně vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor a krátký trek, pokračujeme kolem Green Lake směr Kamloops, po cestě procházka k vodopádům Nairn Falls, vyhlídky na jezero Duffe Lake, krátká zastávka u Seton Lake, Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie. Ubytování v Kamloops – The Plaza Hotel a Trademark Collection by Wyndham.

4. den

7. 9. sobota – snídaně, odjezd do Wells Gray Provincial Park – lehký trek k nádherným vodopádům Helmcken Falls, Dawson Falls, Moul Falls a Spahat Falls, transfer do malé osady Blue River, zážitkový výlet rychlými čluny po jezeře Mud Lake a řece Mud River, kde je možné spatřit losy a medvědy. Ubytování v Blue River v pravém kanadském srubu.

5. den

8. 9. neděle – vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, rezervace Mt. Robson s vyhlídkou na nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, krátká procházka k vodopádům Overlander Falls, cesta po Yellow Head Highway, dojezd do Jasperu – oběd, odpoledne trek k nejhlubšímu kaňonu národního parku Jasper – Maligne Canyon. Ubytování v Jasperu – Sunwapta Falls Rocky Mountain Lodge.

6. den

9. 9. pondělí – snídaně, dopoledne scénická plavba lodičkou po Maligne Lake s výhledy na vysoké štíty národního parku Jasper kolem ostrůvku Spirit Island, poté návrat do Jasperu na oběd, odpoledne pohodový pochod cca 5 km kolem ledovcových jezer do Valley of The Five Lakes s možností koupání. Ubytování v Jasperu – Sunwapta Falls Rocky Mountain Lodge.

7. den

10. 9. úterý – snídaně, národní parky Jasper a Banff patří k nejkrásnějším scenériím na světě, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů Athabasca Falls, vyhlídka Goats and Glacier, zastávka u Sunwapta Falls, pochod k patě ledovce Athabasca, smaragdová jezera Lake Payto a Lake Moraine. Ubytování v Banffu – Grande Rockies Resort-Bellstar Hotels and Resorts.

8. den

11. 9. středa – návštěva a nenáročná procházka (5 km) kolem Emerald Lake v národním parku Yoho. Cestou zastávka u Natural Bridges. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou ve výzkumném centru lavin Rogers Pass a možností nenáročné vycházky, národní park Revelstoke – alpínské louky – obří cedry a jedlovce, výjezd serpentinami na Mount Revelstoke s trekem po vrcholu hory (dle aktuální sněhové pokrývky). Ubytování ve Vernonu – Quality Inn and Suites.

9. den

12. 9. čtvrtek – snídaně, neskutečně dlouhé jezero Okanagan Lake, během dopoledne návštěva města Kelowna, po dřívějším obědě ochutnávka lokálních vín ve vinařství Quals Gate Winery a prohlídka nejslavnějšího vinařství Kanady – Mission Hill Family Estate Winery, dále krátká procházka k ledovcovému jezeru Falls Lake + poté i vodopády Bridal Falls. Ubytování v Abbostfordu – Best Western Plus Regency Inn and Conference Centre.

10. den

13. 9. pátek – snídaně, brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island. Scénická cesta napříč ostrovem přes Port Alberni, prohlídka po jedlovcovém lese Giant Cedars. V odpoledních hodinách procházka k Amphiprite Point Lighthouse Loop, který je součástí národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Ubytování v Uclueletu – Canadian Princess Lodge and Marina.

11. den

14. 9. sobota – Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží procházka stezkou v mokřadech k havarovanému letadlu Canso Plane Crash Site, po cestě Combers Beach, pak odjedeme přes Port Alberni směr Nanaimo, procházka podél kaňonu řeky English Man River s možností koupání (pro otužilce). Ubytování v Nanaimo – Days Inn by Wyndham.

12. den

15. 9. neděle – snídaně, ranní lodní tranzit opět do Vancouveru – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Návštěva Lighthouse Park s překrásnými výhledy na Vancouver. Také se projdeme po největším městském parku Stanley, kde se nachází pláže, udržované zahrady, akvárium nebo i totemy domorodců Britské Kolumbie. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:50 hod. do Prahy přes Londýn.

13. den

16. 9. pondělí – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:00 hod.

Národní parky západní Kanady
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
Poznávací zájezd
Termín
4.9.2024
-
16.9.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Amerika
Kanada
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

 Kč

84990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Kanada 14. - 25.9.2023

4.10.2023

Úžasný zájezd se vším všudy. Průvodce Martin Šolín připravený, kompetentní, sympatický, pohodový člověk. Trasa vybraná skvěle, viděli jsme toho dost a dost. A ti medvědi!!! Díky CK Avetour, že je zařadila do programu :-). Divočině neporučíš, ale my jich viděli hned několik.

Jiřina Muzikářová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.