New York
July 16, 2024
-
July 23, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

New York

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

49990

 Kč

46990

4 volná místa - top program - žádaný prázdninový termín - ubytování v *** hotelu se snídaní kousek od Manhattanu - s Tomášem Maříkem

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

16. 7. z Letiště Václava Havla z Prahy;

23. 7. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – New York – Praha s přestupem v Mnichově / ve Vídni;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 6x v kvalitním *** hotelu kousek od Manhattanu - Hotel LIC - není možné zajistit jednolůžkový pokoj;
 • stravu – 6x snídaně;
 • transfery letiště/hotel/letiště;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 170 USD / osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do jednotlivých objektů);
 • jízdné MHD (metro, bus) – cca 35 USD / osoba;
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • poplatek za elektronickou cestovní registraci ESTA (nutné pro vstup do USA);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 990 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 490 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 20;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

16. 7. úterý – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla v 8:45 hod. s přestupem v Mnichově. Přílet do New Yorku téhož dne na letiště JFK ve 14:50 hod. místního času, tranzit na hotel, nocleh.

2. den

17. 7. středa – snídaně, Manhattan - Times Square - centrální náměstí a srdce New Yorku, Broadway Theatres - síť světoznámých divadel, Empire State Building - nejznámější a nejpopulárnější mrakodrap s 381 metry a 102 patry - jedinečná vyhlídka na město, Lower Manhattan - Bowling Green Park, který patří mezi nejstarší parky v New Yorku, burzovní čtvrť Wall street s případnou návštěvou burzy, klenot New Yorského klasicismu Federal Hall, Stock Exchange, novogotický kostel Trinity Church, který je hlavním kostelem irských přistěhovalců, kaple svatého Pavla vybudována jako Trinity Church podle vzoru londýnského kostela Martin in The Fields, uctění památky obětem terorismu u Twin Towers - Ground Zero - nová Věž Svobody (Freedom Tower), nocleh.

3. den

18. 7. čtvrtek – snídaně, Intrepid Sea, Air and Space Museum – americké vojenské a námořní historické muzeum s letadlovou bojovou lodí a vesmírným muzeem, Fifth Avenue – nejznámější „značková“ obchodní čtvrť, katedrála sv. Patrika, největší kancelářský komplex na světě Rockefeller Center, slavná koncertní hala Carnegie Hall (zvenku), Trump Tower - 68 patrový apartmánový dům s luxusními obchody seskupenými kolem šestipatrového atria se považuje za symbol amerického snu, Metropolitan Museum of Art jako největší umělecké muzeum západního světa patří k předním atrakcím New Yorku (individuální vstup ve výši 30 USD / os.), nocleh.

4. den

19. 7. pátek – snídaně, výlet lodí z Castle Clinton na ostrov Ellis Island, nazývaný také „ostrov nadějí“, s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem milionů přistěhovalců do Nového světa + Liberty Island, kde se nachází socha Svobody, Brooklyn Bridge pokládaný za div světa, 177 m vysoká budova správy města Municipal Building, zajímavostí je, že kopii této stavby nechal v Moskvě vybudovat Stalin, City Hall Park s radnicí, která byla tehdy architektonickou tečkou Manhattanu, mistrovské dílo architekta Casse Gilberta, kterému se také říká obchodní katedrála Wolwoorth Building, procházka čínskou čtvrtí (největší sídliště Číňanů mimo jihovýchodní Asii) neboli „Asie v New Yorku“, jejíž hlavní ulicí je Canal Street, módní čtvrť Soho, Macy‘ s - nákupy, pyšní se přívlastkem „největší obchodní dům světa“, nocleh.

5. den

20. 7. sobota – snídaně, Washington Square s triumfálním obloukem Washington Arch, New York University, Union Square, kde se pořádají farmářské trhy, Ladies‘ Mile, Flatiron Building - první mrakodrap v New Yorku (tzv. žehlička), Madison Square Garden - světově známá víceúčelová hala, knihovna New York Public Library patří k nejkrásnějším stavbám Beaux Arts ve městě, nádraží Grand Central Terminal vybudované v období mezi lety 1903 a 1913, nádherná architektonická budova Chrysler Building zrekonstruována do podoby vodopádu s tvary krytů chladičů automobilových modelů Chrysler, United Nations Plaza - budova OSN (zvenku), nocleh.

6. den

21. 7. neděle – snídaně, kruhové náměstí Columbus Circle - dominantu tvoří památník Kryštofa Kolumba postavený roku 1892, Lincolnovo kulturní centrum vzniklo jako největší kulturní středisko v 60. letech, Dakota Building - místo vraždy Johna Lennona, Americké přírodovědné muzeum - jedno z největších muzeí světa, sbírky muzea obsahují více než 32 milionů exemplářů, „gigantická louka“ Central Park - Strawberry Fields je jakási botanická zahrada, do které rostliny věnovala celá řada zemí, Shakespeare Garden - Belveder Castle - napodobenina skotského hradu na Vista Point, přes jezero zvané Lake vede most Bow Bridge do divoké a téměř tajemné krajiny, The Ramble s propletenými cestičkami a potokem Gill je krajina, kterou byste nikdy nepředpokládali objevit v New Yorku, nocleh.

7. den

22. 7. pondělí – snídaně, impozantní Cathedral Church of St. John the Divine, Harlem – letmá návštěva a prohlídka nejznámější černošské čtvrti města, Columbia University je soukromá vysoká škola patřící do elitních amerických univerzit, dokonce je považována za nejprestižnější univerzitu na světě, individuální volno, cca v 17:30 hod. tranzit na letiště. Odlet ve 21:35 hod. s přestupem ve Vídni.

8. den

23. 7. úterý – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 16:05 hod.

New York
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
last minute
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
16.7.2024
-
23.7.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
USA
New York
Amerika
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

49990

 Kč

46990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

USA-New York a Florida 16.4.-27.4.2024

6.5.2024

Dobrý den, rádi bychom poděkovali za skvělou dovolenou. Poznávacího zájezdu v této formě jsme se zúčastnili poprvé a tak jsme měli obavy jak vše bude probíhat, ale výsledek předčil naše očekávání. Vše skvěle připraveno, průvodce Martin Šolín milý, pohodový, nic není problém, má spoustu znalostí. Navštívili jsme známá i pro nás neznámá místa, dozvěděli se spoustu věcí z historie i současnosti. Se spolucestovateli jsme vytvořili skvělou partu, takže jsme si užili i hodně legrace. Všem zúčastněným tedy děkujeme za skvěle strávené dny. Stejně tak děkujeme celému týmu Avetour za přípravu celého zájezdu. Určitě se s vámi časem zase někam vydáme a budeme doporučovat dále. Petra a Aleš Menclovi

Petra Menclová

USA-New York a Florida 16.4.- 27.4.2024

6.5.2024

Dobrý den, naše poděkování patří především Martinovi Šolínovi. Bez něj by byl zážitek z tohoto poznávacího zájezdu poloviční. Je to pohodový, empatický člověk, který i vzniklé problémy řeší s nadhledem. Martine, díky za to, jaký jsi! O tvých znalostech snad ani nemusíme mluvit. Měli jsme také štěstí na skupinu lidí, která se na tomto zájezdu sešla. Děkujeme! Doufáme, že se brzy s CK Avetour, zase někam rádi podíváme. Ilona a Jirka

Ilona Navrátilová

New York 23. 2. - 1. 3. 2024

9.3.2024

Byla jsem ve dnech od 23.2. 2024 do 1.3.2024 v New Yorku s průvodcem Martinem Šolínem - průvodce jako vždy perfektní, skvělý výklad, je velký kliďas, všechno ví, je prostě výbornej a bezvadnej.

Věra Hofmanová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.