Velký okruh Mexikem + Yucatán
October 15, 2024
-
October 31, 2024
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Velký okruh Mexikem + Yucatán

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 3.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

61990

 Kč

57990

Velký okruh státy Veracrúz - Tabasco - Campeche - Yucatán - Chiapas - Oaxaca - Puebla - Mexico City - se skvělým Petrem Šubou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

15. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy;

31. 10. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mexico City – Praha s přestupem ve Frankfurtu;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 15x v jednodušších i kvalitnějších hotelích, převážně *** vždy po 2 osobách;
 • stravu – 15x snídaně, 1x oběd;
 • dopravu místním turistickým autobusem/minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 290 USD/osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do parků, metro v Mexico City, bakšiš, drobné poplatky, 2x lodní výlet);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 540 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 1 040 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 20;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

15. 10. úterý – sraz všech účastníků je ráno v 04:30 hod. v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 2 (první patro) u informačního kiosku, vlastní odlet je v 06:00 hod. přes Frankfurt. Přílet do Mexico City v 17:30 hod. místního času téhož dne, transfer na ubytování v hotelu v Mexico City.

2. den

16. 10. středa – snídaně, odjezd z Mexico City, průjezd vysokohorským údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl, cesta nás dovede do Puebla (UNESCO), také známé jako „město andělů“, kde navštívíme katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian, během výletu se můžeme najíst v místní restauraci, kde lze ochutnat místní omáčku – mole pobláno - směs několika druhů chilli, čokolády a různých druhů koření, odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona, asi hodinu od Puebla, usazené v krásné krajině plné borovic, yuk a kaktusů, ubytování Xalapa.

3. den

17. 10. čtvrtek – snídaně, den nabitý událostmi a cestováním - odjezd do vesničky Coatepec – centrum výroby kávy ve státě Veracruz, návštěva muzea kávy, jehož součástí je malá kávová plantáž, seznámení se s procesem pěstování a zpracováváni kávy, další krátká zastávka vás čeká v Antigua de México, kde navštívíme nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu a zastavíme se u prastaré ceiby, stromu, k němuž podle legendy přivázal své lodě dobyvatel Hernán Cortéz před zahájením výpravy na hlavní aztécké město Tenonchtitlán, poté přejezd do hlavního města státu Veracruz, které můžeme s klidným svědomím zařadit k nejkrásnějším mexickým městům, je prvním městem, které Španělé založili jen pár dnů poté, co se Cortéz vylodil na Velký pátek u mexických břehů, prohlídka půvabného historického jádra města Zócala, kde si vychutnáme příjemnou atmosféru živého náměstí, projdeme se po přístavním molu - Malecon - a ochutnáme tzv. lechero (kávu s mlékem v kavárně La Paroquia, servírovanou prostřednictvím malého rituálu), ubytování Veracrúz.

4. den

18. 10. pátek – snídaně, cesta podél pobřeží nás dovede do tropicky barevného města Tlacotalpan (UNESCO), ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan, vjezd do pohoří Los Tuxtlas s procházkou po náměstí městečka Santiago Tuxtla, kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava, pozůstatek po olmécké kultuře, San Andrés Tuxtla - střediskové město místního kraje, prohlédneme si výrobnu doutníků, okolí města má tradici v pěstování a zpracovávání tabáku, v blízkosti San Andrés se nachází vodopád Eyipantla, vodní skok asi 40 metrů vysoký a 50 metrů široký na řece, která odvádí vodu z nedalekého jezera, ubytování Catemaco.

5. den

19. 10. sobota – snídaně Catemaco, laguna nebo jezero Catemaco vzniklo na dně sopečné kaldery, a je obklopeno tropickou vegetací na jednom z ostrovů žije početná skupina makaků, původem z Indie, ale na stromech okolo břehů jezera je občas možné zahlédnout i místní chápany, tradiční je také zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost v okolí laguny je světoznámá, návštěva archeologického parku La Venta – olmécké umění, pozdě odpoledne odjezd na ubytování – Villahermosa.

6. den

20. 10. neděle – snídaně, den plný cestování a gastronomie, odjezd do regionu Comalcalco, ve státě Tabasco, které je vyhlášené původním mexickým produktem – kakaem, na kakaové fince Jesus María se projdeme po kakaových plantážích a zjistíme, jak jsou kakaové boby zpracovávány do pochutin bohatých na vůni a chutí, poté odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos, zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujeme lodí na výlet ve společnosti delfínů (téměř jistě je uvidíme), pelikánů a jiného vodního ptactva, přesun do jednoho z nejkrásnějších a nejcitlivěji zrestaurovaných mexických koloniálních měst, Campeche - příjemná večerní procházka po centrálním náměstí, nábřežní promenádě Malecon a nádherné pěší zóně (UNESCO), důležitý španělský přístav chránila před nájezdy pirátů mohutná obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi, ubytování Campeche.

7. den

21. 10. pondělí – snídaně, odjezd do města Becal, proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků, praktický dárek nebo ochrana před nemilosrdným yukatánským sluncem, průjezd regionem Puuc, kde se nachází předšpanělská architektura, která se vyznačuje bohatou výzdobou na fasádách, poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) - prohlídka tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále zvláštní budovy Čtverec jeptišek - snad původní univerzity, téměř minimalistického Královského paláce - vyhlášeného za nejpůsobivější v mayském světě a malého hřiště na Juego de pelota nebo-li na míčovou hru, oběd u mayské rodiny v pravém mayském domě - Casa Maya ve vesnici Santa Elena, kde můžete vyzkoušet vynikající yukatánskou specialitu - Cochinita Pibil (vepřové maso naložené v kořeni achiote), později odjezd do města Valladolid - typické yukatánské město, bašta yukatánských Mayů, vynikající gastronomie, ubytování Valladolid.

8. den

22. 10. úterý – Valladolid - společná snídaně v místní tržnici plné yukatánských jídel (nutno ochutnat polévku z limy právě zde), poté odjezd do místní mezcaleríe - ukázka výroby místní pálenky z agáve, dále návštěva cenote Samula - možnost koupání, (cenote je krasový útvar, vlastně druh propasti, po celém Yukatánu je jich více jak 3 tisíce), později přejezd do Chichén Itzá, mayského poutního místa nesmírného významu, v jehož centru stojí Kukulkanova pyramida, jeden ze sedmi divů moderního světa a kousek od ní posvátné cenote, do něhož byly podle mayských legend svrhávány mayské princezny, jako oběť bohovi deště Chaac, po ukončení prohlídky přesun do Méridy, hlavního města státu Yucatan, jednoho z nejstarších koloniálních sídel na území celé Ameriky, ubytování Mérida.

9. den

23. 10. středa – snídaně, delší, téměř celodenní přesun z Méridy, přes přístavní městečko Champoton u Mexického zálivu a pak přes nedozírné savany státu Campeche a Tabasco do Palenque, ležícího na úpatí Chiapaské vysočiny a okraji tropického pralesa, ubytování Palenque.

10. den

24. 10. čtvrtek – snídaně, Palenque - prohlídka zbytku jednoho z nejkrásnějších mexických před španělských měst, kde byl pod Chrámem nápisu v 50. letech 20. století objevený hrob krále Pakala, jehož sarkofag se stal předlohou pro jednu z Danikenových teorií o mimozemském původu mayské civilizace, dále Agua Azul – nádherná soustava vodopádů zasazená do překrásné přírody, San Cristobal de las Casas – velmi příjemné koloniální město s jedinečným šarmem, prohlídka historického jádra města, ubytování San Cristobal de las Casas.

11. den

25. 10. pátek – snídaně, San Juan Chamula, indiánská vesnice v horách, v níž stojí ojedinělý kostel, v němž spolužijí katolická církev a šamanismus, nepříliš běžný projev náboženského synkretizmu, později průjezd jednou z nejkrásnějších cest v Mexiku, která se vine přes hory, proráží mraky a vstupuje do borovicových lesů, ke Caňon del Sumidero – báječný výlet rychlými čluny, kde kolmé stěny kaňonu dosahují až tisíc metrů a břehy lemují draví krokodýli, kormoráni, pelikání, volavky, podle legendy v době conquisty do kaňonu skočili dobrovolně domorodí bojovníci, než aby se podřídili španělským kolonizátorům, člun najede i do jeskynní kaple, která je zasvěcená Panně Marií Guadalupské, ubytování Juchitán.

12. den

26. 10. sobota – snídaně, odjezd z Juchitánu přes hory do Mitla – Město mrtvých – rozsáhlý komplex se zbytky paláců Zapotéků s překrásně vypracovanými stavebními detaily, zdobené filigránem kamenných mozaik, dojezd do města Oaxaca, hlavního města stejnojmenného státu – malebné město, ležící v údolích pohoří Sierra Madre, večerní prohlídka historického centra, ubytování Oaxaca.

13. den

27. 10. neděle – snídaně, výjezd na Monte Albán (Bílá hora), velkolepé horské město, středisko Zapotéků, jedna z nejslavnějších a nejskvělejších památek předkolumbovského Mexika, poté návštěva El Tule – oblíbeného poutního místa pyšnícího se mimo jiné údajně nejstarším stromem na světě (cca 2.000 let), později ochutnáme mezcal – pálenku z agáve – a to přímo v palírně a podíváme se na ruční výrobu koberců s typickými zapotéckými a mixtéckými vzory, po návratu do Oaxaca – pokračování prohlídky centra historického jádra Oaxacy (Zócalo), potom zejména překrásného kostela Santo Domingo, jehož oltář je vykládaný plátkovým zlatem, atraktivní městské tržiště a další zajímavosti města, poté osobní volno, nákupy apod., večer slavnostní společná večeře na závěr zájezdu, ubytování Oaxaca.

14. den

28. 10. pondělí – snídaně, přejezd Oaxaca - Mexico City - 460 km krásnou cestou přes Mixtécké hory, polopoušť, kaňon a kaktusová rezervace u cesty. Focení u obřích kaktusů. Oběd v horách nad Mexico City. Odpolední dojezd do Mexico City. Relaxační večer v příjemné čtvrti Roma Norte plné restaurací, barů a kaváren. Ubytování v hotelu v Mexico City.

15. den

29. 10. úterý – po snídani odjezd do centra města. Památník revoluce, projížďka metrem, nejstarší park v Americe, Palác Krásných umění, Kachlíkový dům, nejstarší pekárna v Mexico City, hlavní náměstí Zócalo s katedrálou a ruinami velké aztécké pyramidy Templo mayor. Tradiční oběd pro oblast Mexico City a po něm návštěva největšího katolického poutního místa v Americe, Baziliky Panny Marie Guadalupské, nejen náboženského symbolu Mexika. Veselé zakončení dne na Plaza Garibaldi za zpěvu typických mexických zpěváků mariachis, ubytování v hotelu v Mexico City.

16. den

30. 10. středa – po snídani návštěva jedné z nejznámějších archeologických lokalit na světě, starověkého města Teotihuacán. Pyramidy Slunce a Měsíce a Chrám Opeřeného hada. Projdeme se po Ulici mrtvých centrem města, kde se lidé stávají bohy. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Evropy v 21:00 hod.

17. den

31. 10. čtvrtek – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 18:05 hod. místního času.

Velký okruh Mexikem + Yucatán
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 3.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
15.10.2024
-
31.10.2024
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Amerika
Mexiko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na prodej@avetour.cz

Cena za osobu

61990

 Kč

57990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Velký okruh Mexikem + Yucatán 25. 11. - 11. 12. 2022

13.5.2023

Zájezd předčil naše očekávání. Přírodní krásy, historie, archeologie i koupání. Vřele doporučuji. Děkujeme touto cestou vaší cestovní kanceláři a především skvělému průvodci Petru Šubovi. Je úžasným profesionálem a zároveň kamarádem. Snažil se nám pomoci v každé situaci, ať už při výměně peněz, výběru jídla i vyproštění ze zaseklého výtahu. Díky!

Jiřina a Josef Zlomkovi

Dovolená v Mexiku 25.11-11.12.2022

4.1.2023

Úžasná zážitková dovolená s výborným průvodcem Petrem Šubou. Trasa dobře naplánovaná. Užili jsme si od všeho trochu - archeologie, koupání, kulinářské zážitky, přírodní krásy a v neposlední řadě poutavý průřez historií Mexika v podání fundovaného Petra Šuby. Hodnocení: 100% spokojenost.

Alena Šamonilová

Dovolená Mexiko 25.11. - 11.12.2022

29.12.2022

Ani ten největší kritik nemůže zájezdu nic vytknout.Nabitý program plných zážitků, skvělý průvodce Petr Šuba, doprava, ubytování.Budeme šetřit a opět s CK Avetour pojedeme poznávat krásy tohoto světa. Manželé Pazdziorovi

Jan Pazdziora

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.