Velký okruh Mexikem + Yucatán
February 9, 2025
-
February 25, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Velký okruh Mexikem + Yucatán

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

61990

 Kč

57990

Poznejte olmécké, aztécké a mayské památky - seznamte se s výrobou kávy a kakaa - vykoupejte se v cenotes - zájezd s Petrem Šubou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

9. 2. z Letiště Václava Havla z Prahy;

25. 2. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mexico City – Praha s přestupem v Londýně;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 7 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – 15x v jednodušších i kvalitnějších hotelích, převážně *** vždy po 2 osobách;
 • stravu – 15x snídaně, 1x oběd;
 • dopravu místním turistickým autobusem/minibusem;
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 290 USD/osoba (vybere na místě průvodce, pokrývá vstupy do parků, metro v Mexico City, bakšiš, drobné poplatky, 2x lodní výlet);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C50+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 540 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 1 040 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 20;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

9. 2. neděle – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 1 u kavárny Starbucks, vlastní odlet je v 07:00 hod. přes Londýn. Přílet do Mexico City v 18:45 hod. místního času téhož dne, transfer na ubytování v hotelu v Mexico City.

2. den

10. 2. pondělí – snídaně, odjezd z Mexico City, průjezd vysokohorským údolím v blízkosti sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl, cesta nás dovede do Puebla (UNESCO), také známé jako „město andělů“, kde navštívíme katedrálu, centrum města, kostel Santo Domingo s překrásnou Růžencovou kaplí a tržiště El Parian, během výletu se můžeme najíst v místní restauraci, kde lze ochutnat místní omáčku – mole pobláno - směs několika druhů chilli, čokolády a různých druhů koření, odpoledne prohlídka archeologické lokality Cantona, asi hodinu od Puebla, usazené v krásné krajině plné borovic, yuk a kaktusů, ubytování Xalapa.

3. den

11. 2. úterý – snídaně, den nabitý událostmi a cestováním - odjezd do vesničky Coatepec – centrum výroby kávy ve státě Veracruz, návštěva muzea kávy, jehož součástí je malá kávová plantáž, seznámení se s procesem pěstování a zpracováváni kávy, další krátká zastávka vás čeká v Antigua de México, kde navštívíme nejstarší kostel a celnici na americkém kontinentu a zastavíme se u prastaré ceiby, stromu, k němuž podle legendy přivázal své lodě dobyvatel Hernán Cortéz před zahájením výpravy na hlavní aztécké město Tenonchtitlán, poté přejezd do hlavního města státu Veracruz, které můžeme s klidným svědomím zařadit k nejkrásnějším mexickým městům, je prvním městem, které Španělé založili jen pár dnů poté, co se Cortéz vylodil na Velký pátek u mexických břehů, prohlídka půvabného historického jádra města Zócala, kde si vychutnáme příjemnou atmosféru živého náměstí, projdeme se po přístavním molu - Malecon - a ochutnáme tzv. lechero (kávu s mlékem v kavárně La Paroquia, servírovanou prostřednictvím malého rituálu), ubytování Veracrúz.

4. den

12. 2. středa – snídaně, cesta podél pobřeží nás dovede do tropicky barevného města Tlacotalpan (UNESCO), ležícího na břehu mohutné řeky Papaloapan, vjezd do pohoří Los Tuxtlas s procházkou po náměstí městečka Santiago Tuxtla, kde se nachází největší nalezená olmécká kamenná hlava, pozůstatek po olmécké kultuře, San Andrés Tuxtla - střediskové město místního kraje, prohlédneme si výrobnu doutníků, okolí města má tradici v pěstování a zpracovávání tabáku, v blízkosti San Andrés se nachází vodopád Eyipantla, vodní skok asi 40 metrů vysoký a 50 metrů široký na řece, která odvádí vodu z nedalekého jezera, ubytování Catemaco.

5. den

13. 2. čtvrtek – snídaně Catemaco, laguna nebo jezero Catemaco vzniklo na dně sopečné kaldery, a je obklopeno tropickou vegetací na jednom z ostrovů žije početná skupina makaků, původem z Indie, ale na stromech okolo břehů jezera je občas možné zahlédnout i místní chápany, tradiční je také zastávka u některého ze šamanů, jejichž činnost v okolí laguny je světoznámá, návštěva archeologického parku La Venta – olmécké umění, pozdě odpoledne odjezd na ubytování – Villahermosa.

6. den

14. 2. pátek – snídaně, den plný cestování a gastronomie, odjezd do regionu Comalcalco, ve státě Tabasco, které je vyhlášené původním mexickým produktem – kakaem, na kakaové fince Jesus María se projdeme po kakaových plantážích a zjistíme, jak jsou kakaové boby zpracovávány do pochutin bohatých na vůni a chutí, poté odjezd k největší laguně Mexického zálivu - Laguna de Términos, zastávka v rybářské vesničce Isla Aguada, odkud poplujeme lodí na výlet ve společnosti delfínů (téměř jistě je uvidíme), pelikánů a jiného vodního ptactva, přesun do jednoho z nejkrásnějších a nejcitlivěji zrestaurovaných mexických koloniálních měst, Campeche - příjemná večerní procházka po centrálním náměstí, nábřežní promenádě Malecon a nádherné pěší zóně (UNESCO), důležitý španělský přístav chránila před nájezdy pirátů mohutná obranná zeď, doplněná sedmi baštami a dvěma pevnostmi, ubytování Campeche.

7. den

15. 2. sobota  – snídaně, odjezd do města Becal, proslaveného výrobou nejkvalitnějších palmových klobouků na světě - známých panamáků, praktický dárek nebo ochrana před nemilosrdným yukatánským sluncem, průjezd regionem Puuc, kde se nachází předšpanělská architektura, která se vyznačuje bohatou výzdobou na fasádách, poté návštěva archeologické zóny Uxmal (UNESCO) - prohlídka tzv. Kouzelníkovy pyramidy - jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, dále zvláštní budovy Čtverec jeptišek - snad původní univerzity, téměř minimalistického Královského paláce - vyhlášeného za nejpůsobivější v mayském světě a malého hřiště na Juego de pelota nebo-li na míčovou hru, oběd u mayské rodiny v pravém mayském domě - Casa Maya ve vesnici Santa Elena, kde můžete vyzkoušet vynikající yukatánskou specialitu - Cochinita Pibil (vepřové maso naložené v kořeni achiote), později odjezd do města Valladolid - typické yukatánské město, bašta yukatánských Mayů, vynikající gastronomie, ubytování Valladolid.

8. den

16. 2. neděle – Valladolid - společná snídaně v místní tržnici plné yukatánských jídel (nutno ochutnat polévku z limy právě zde), poté odjezd do místní mezcaleríe - ukázka výroby místní pálenky z agáve, dále návštěva cenote Samula - možnost koupání, (cenote je krasový útvar, vlastně druh propasti, po celém Yukatánu je jich více jak 3 tisíce), později přejezd do Chichén Itzá, mayského poutního místa nesmírného významu, v jehož centru stojí Kukulkanova pyramida, jeden ze sedmi divů moderního světa a kousek od ní posvátné cenote, do něhož byly podle mayských legend svrhávány mayské princezny, jako oběť bohovi deště Chaac, po ukončení prohlídky přesun do Méridy, hlavního města státu Yucatan, jednoho z nejstarších koloniálních sídel na území celé Ameriky, ubytování Mérida.

9. den

17. 2. pondělí – snídaně, delší, téměř celodenní přesun z Méridy, přes přístavní městečko Champoton u Mexického zálivu a pak přes nedozírné savany státu Campeche a Tabasco do Palenque, ležícího na úpatí Chiapaské vysočiny a okraji tropického pralesa, ubytování Palenque.

10. den

18. 2. úterý  – snídaně, Palenque - prohlídka zbytku jednoho z nejkrásnějších mexických před španělských měst, kde byl pod Chrámem nápisu v 50. letech 20. století objevený hrob krále Pakala, jehož sarkofag se stal předlohou pro jednu z Danikenových teorií o mimozemském původu mayské civilizace, dále Agua Azul – nádherná soustava vodopádů zasazená do překrásné přírody, San Cristobal de las Casas – velmi příjemné koloniální město s jedinečným šarmem, prohlídka historického jádra města, ubytování San Cristobal de las Casas.

11. den

19. 2. středa  – snídaně, San Juan Chamula, indiánská vesnice v horách, v níž stojí ojedinělý kostel, v němž spolužijí katolická církev a šamanismus, nepříliš běžný projev náboženského synkretizmu, později průjezd jednou z nejkrásnějších cest v Mexiku, která se vine přes hory, proráží mraky a vstupuje do borovicových lesů, ke Caňon del Sumidero – báječný výlet rychlými čluny, kde kolmé stěny kaňonu dosahují až tisíc metrů a břehy lemují draví krokodýli, kormoráni, pelikání, volavky, podle legendy v době conquisty do kaňonu skočili dobrovolně domorodí bojovníci, než aby se podřídili španělským kolonizátorům, člun najede i do jeskynní kaple, která je zasvěcená Panně Marií Guadalupské, ubytování Juchitán.

12. den

20. 2. čtvrtek – snídaně, odjezd z Juchitánu přes hory do Mitla – Město mrtvých – rozsáhlý komplex se zbytky paláců Zapotéků s překrásně vypracovanými stavebními detaily, zdobené filigránem kamenných mozaik, dojezd do města Oaxaca, hlavního města stejnojmenného státu – malebné město, ležící v údolích pohoří Sierra Madre, večerní prohlídka historického centra, ubytování Oaxaca.

13. den

21. 2. pátek – snídaně, výjezd na Monte Albán (Bílá hora), velkolepé horské město, středisko Zapotéků, jedna z nejslavnějších a nejskvělejších památek předkolumbovského Mexika, poté návštěva El Tule – oblíbeného poutního místa pyšnícího se mimo jiné údajně nejstarším stromem na světě (cca 2.000 let), později ochutnáme mezcal – pálenku z agáve – a to přímo v palírně a podíváme se na ruční výrobu koberců s typickými zapotéckými a mixtéckými vzory, po návratu do Oaxaca – pokračování prohlídky centra historického jádra Oaxacy (Zócalo), potom zejména překrásného kostela Santo Domingo, jehož oltář je vykládaný plátkovým zlatem, atraktivní městské tržiště a další zajímavosti města, poté osobní volno, nákupy apod., večer slavnostní společná večeře na závěr zájezdu, ubytování Oaxaca.

14. den

22. 2. sobota – snídaně, přejezd Oaxaca - Mexico City - 460 km krásnou cestou přes Mixtécké hory, polopoušť, kaňon a kaktusová rezervace u cesty. Focení u obřích kaktusů. Oběd v horách nad Mexico City. Odpolední dojezd do Mexico City. Relaxační večer v příjemné čtvrti Roma Norte plné restaurací, barů a kaváren. Ubytování v hotelu v Mexico City.

15. den

23. 2. neděle – po snídani odjezd do centra města. Památník revoluce, projížďka metrem, nejstarší park v Americe, Palác Krásných umění, Kachlíkový dům, nejstarší pekárna v Mexico City, hlavní náměstí Zócalo s katedrálou a ruinami velké aztécké pyramidy Templo mayor. Tradiční oběd pro oblast Mexico City a po něm návštěva největšího katolického poutního místa v Americe, Baziliky Panny Marie Guadalupské, nejen náboženského symbolu Mexika. Veselé zakončení dne na Plaza Garibaldi za zpěvu typických mexických zpěváků mariachis, ubytování v hotelu v Mexico City.

16. den

24. 2. ponděli – po snídani návštěva jedné z nejznámějších archeologických lokalit na světě, starověkého města Teotihuacán. Pyramidy Slunce a Měsíce a Chrám Opeřeného hada. Projdeme se po Ulici mrtvých centrem města, kde se lidé stávají bohy. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Evropy v 21:00 hod.

17. den

25. 2. úterý – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 17:45 hod. místního času.

Velký okruh Mexikem + Yucatán
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 4 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
9.2.2025
-
25.2.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Amerika
Mexiko
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

61990

 Kč

57990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Velká cesta Yucatánem 24.3.- 9.4.2024

12.4.2024

9.4.2024 jsem ukončili krásné putování po Yucatánu ! Program byl pestrý a viděli jsme mnoho archeologických lokalit, koupali se v podzemních vodních plochách - cenotes, krásná projížďka lodí atd. To vše jsme zažili díky skvělému průvodci Petrovi Šubovi .Opravdu odborník velké znalosti ,zásoboval nás informacemi zábavnou formou. Také velmi dobrá parta to vše bylo opravdu super. Dovolená se velmi vydařila a můžu všem tento okruh pokud se bude konat doporučit. Ještě jednou Petře díky a velký pozdrav do Mexika. Věra a Miloš Juřikovský

Miloš Juřikovský

Mexico - Velký okruh 18.02. - 05.03.2024

7.4.2024

Program zájezdu byl dokonale sestaven a nabídl jak poznání pro Mexiko typických archeologických lokalit s pyramidami a velmi zachovalými zbytky původních předkoloniálních paláců, tak řadu přírodních pozoruhodností od vodopádů, jezer, podzemních vodních ploch, tzv cenotes, pláží Mexického zálivu až po úchvatný kaňon Sumidero ve státě Chiapas. Přičemž spoustu míst a měst nepočítaje. Za všechny lze jmenovat např. Pueblu, Méridu na polostrově Yucatán, a samozřejmě nelze opomenout ani města, jako Villahermosa nebo San Cristóbal de las Casas, Oaxacu, a ani samotné Ciudad de México, spolu s mariánským poutním místem Guadalupe. Průvodcem nám byl brilantní Petr Šuba, který vše prezentoval velmi pozitivně s jemu příslovečným humorem a hlubokými znalostmi místních poměrů a reálií, neboť v Mexiku již téměř čtvrt století žije. Výklad podával velmi zábavnou, ale zároveň poučnou formou, a tak nám hodně jeho informací zůstalo v paměti, přičemž byl neustále připraven rovněž individuálně zodpovědět jakýkoli dotaz nebo ochotně poskytnout individuální pomoc jednotlivým účastníkům zájezdu, kdykoli jej o to požádali. Zájezd lze jen doporučit všem cestovatelům, přejícím si Mexico poznat - určitě nebudou zklamáni.

Vlastimil Dvořák

Mexiko - velký okruh a Yucatán

25.3.2024

5.3.2024 jsme ukončili nádherné putování Mexikem. Program nabitý poznáváním, skvělý průvodce Petr Šuba, dobrá parta, spolehlivý řidič a Mexiko - příroda, historie, nesmírná rozmanitost ,dobří lidé.... Zájezd neměl chybu.

Alena Slípková

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.