+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2018 Omán

FIRST MINUTE do 31.05.2018

Termín 07.11.2018 - 14.11.2018
Doprava Letecky
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Omán
Původní cena 49 990 Kč | 1 923 €
Cena včetně
poplatků
48 490 Kč
1 865 €

* Cena je neměnná do 26 Kč/EURO

Základní info

ODLET:  7. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla nebo z Vídně do Salály - na odletu může ještě dojít k nepatrnému posunu o 1-3 dny dopředu nebo dozadu, přesný čas odletu (i příletu) a podrobné pokyny vám budou sděleny asi měsíc před realizací zájezdu spolu s dalšími finálními pokyny a informacemi k zájezdu

PŘÍLET:  14. 11. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 6 pobytových dnů v oblasti kolem druhého největšího města Ománu - Salály. Tato oblast je během letních měsíců vyhlášenou rekreační oblastí pro rozpálený Arabský poloostrov, zasahují sem i monzunové deště a mění Dhofarskou vysočinu v zelenou oázu plnou divokých řek a vodopádů, toto období má arabské označení khareef a místní o něm básní se zasněným pohledem, po zbytek roku se krajina s proschlou vegetací výrazně liší od zbytku země a je zde co objevovat.

UBYTOVÁNÍ: 6x v Salále v hotelu s polopenzí, ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích.             

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit jednolůžkový pokoj za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky z Prahy/Vídně do Salály a zpět, po Ománu doprava turistickým minibusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu naskenovanou e-mailem a uhradit 1. platbu v minimální výši 25.000,- Kč/os. (pro úhradu v Kč) nebo 962,- €/os. (pro úhradu v eurech), po připsání platby vám bude kopie smlouvy zpět potvrzena. Doplatek do celkové ceny zájezdu prosíme uhradit nejpozději do 30. 9. 2018, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 24,- /USD a do 26,-/Euro, v případě, že dojde ke změně výše kurzu, nebo výše palivového příplatku bude vám sděleno ve finálních pokynech cca měsíc před odletem a případný rozdíl bude doúčtován.

DOPORUČENÍ: Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28-30°C. Upozorňujeme, že v pase nesmí být razítko z Izraele! Pro zahraniční turisty jsou cesty do Ománu bezrizikové.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů), na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni vaším průvodcem

CENA ZAHRNUJE: v případě odletu z Vídně transfer na letiště a zpět (v tomto případě svoz na trase Hradce Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, další místa na uvedené trase po předchozí domluvě, leteckou dopravu Praha/Vídeň - Salála - Praha/Vídeň, transfer z/na letiště v Ománu, dopravu po Ománu turistickým klimatizovaným minibusem, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek - v případě změny výše palivového příplatku bude aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, 6x ubytování s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 50 USD - platí se až v Ománu - vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu, 20 OMR - na vstupní vízum - klient si musí vyřídit víza elektronicky před cestou, jinak nebude odbaven na let do Ománu!, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) - 990,- / 38 Eur / os. / pobyt, osoby do 18 let 870,- / 34 Eur / os. /pobyt, v případě zájmu je nutné částku uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky na vyžádání)

Trasa zájezdu

Program

1. den

7. 11. středa - odlet z Prahy z Letiště Václava Havla nebo z Vídně do Salály – na odletu může ještě dojít k nepatrnému posunu o 1-3 dny dopředu nebo dozadu, přesný čas odletu (i příletu) a podrobné pokyny Vám budou sděleny asi měsíc před realizací zájezdu spolu s dalšími finálními pokyny a informacemi k zájezdu.

2. den

8. 11. čtvrtek – v brzkých ranních hodinách přílet do Ománu, přejezd na hotel, individuálně snídaně/oběd, ubytování v hotelu a poté volný program, relax, koupání, šnorchlování, večeře na hotelu, nocleh

3. den

9. 11. pátek - snídaně, prohlídka města Salalah v doprovodu průvodce, návštěva nejvýznamnějších památek města – např. muzeum Al Baleed, Sultánův palác zvenku (palác není bohužel přístupný), návštěva tradičního ománského tržiště - súku, večeře, nocleh.

4. den

10. 11. sobota - snídaně, odjezd na program, po cestě zastávka v údolí Darbat - nejkrásnější místo pro milovníky horských scenérií, je to jedno z nejnavštěvovanějších údolí v oblasti Dhofaru, lze vidět velbloudy a jiná zvířata, která se pasou po travnatých loukách a plantážích, odpoledne prohlídka Sumhuram - fascinující archeologický park, který je součástí muzea a součástí archeologického naleziště, malé opevněné město založené jako základna pro království Hadramawt, tato oblast byla v dávném období hlavním zdrojem kadidla, a její osídlení bylo částečně motivováno touhou krále ovládat výrobu této cenné komodity. Podle legendy se zde nacházel legendární palác královny Sáby. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

11. 11. neděle - snídaně, odjezd na celodenní program, přírodní prameny Ayn Razat, které jsou oblíbeným piknikovým místem, ukryté v bujných lesích, bohatě zásobované podzemní vodou, stejně jako většina veřejných parků v Ománu je to malý, ale krásně udržovaný park, pohoří Qara - pohoří ve tvaru půlměsíce, s příchodem monzunového období (od června do září) se z mraků sráží tropický déšť (Khareef), který přeměňuje vegetaci a oblast se zbarví do smaragdové zelené. Přejezd malebnou krajinou až k Jobově hrobce - Job se objevuje v Bibli, Koránu i Tóře, známý svou zbožností. Pláž Al Mughsail - pravděpodobně nejznámější turistická atrakce v Dhofaru, úchvatné místo, kde se modré vody setkávají s bílým pískem, pláž je po obou stranách lemována horami, cestou směrem k západní hranici Ománu lze vidět kadidlovníky rostoucí v jejich přirozeném prostředí - destilací se z pryskyřice získává cenný kadidlovníkový olej používaný v aromaterapii. Legenda vypráví o setkání tří biblických králů před 2 tisíci lety, kteří odtud odvezli kadidlo a myrhu do Betléma. Krátká procházka údolím, cestou zpět zastávka v laguně pláže Mughsail, kde lze vidět plameňáky, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den

12. 11. pondělí - snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, večeře, nocleh.

7. den

13. 11. úterý - snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, večeře, nocleh.

8. den

14. 11. středa - snídaně, v případě brzkého ranního odletu balíček s sebou, přesun na letiště odlet


* CK Avetour si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.