Dovolená 2023 Jordánsko, Izrael a Palestina + Akaba

NOVINKA

Termín zájezdu 09.11.2023 - 21.11.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Izrael , Jordánsko , Palestina
Cena včetně
poplatků
45 990 Kč
(1 920 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 9. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla.

PŘÍLET 21. 11. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: 11 pobytových dnů – tématicko-poznávací okruh s koupáním v Mrtvém, v Rudém, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např.: skalní město Petra v Jordánsku + jízda jeepy po pouštní pláni Wadi Rum, hora Nebo, Ammán, křižácký hrad Kerak, kaňon Wadi al Mujib, Jeruzalém, Betlém, Jericho, Kafarnaum, Beit Šean, pevnost Masada, pevnost Herodion, klášter Mar Saba, kráter Micpe Ramon, biblická řeka Jordán, národní park En Gedi, památník Yad Vashem, plavba po Galilejském jezeře a mnoho dalšího!

UBYTOVÁNÍ: 2x Akaba, 1x Wadi Rum (pouštní kemp), 1x Petra, 2x Ammán, 5x Betlém v *** hotelích (místní kategorizace) s polopenzí, vždy ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: se bude realizovat letecky s izraelskou společností EL AL, po Jordánsku, Izraeli a Palestině doprava klimatizovaným turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme cestovní smlouvu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 990 Kč / 42 Eur / os, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. osobně nebo skenovanou emailem, po obdržení platby potvrdíme kopii smlouvy zpět, záloha ve výši 20 000 Kč / 840 Eur / os. je splatná do 30. 8. 2023, doplatek zájezdu splatný do 25. 9. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid-19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem, spolu s finálními pokyny obdržíte i další praktická sdělení k zájezdu, minimální platnost cestovního dokladu 1 rok po návratu ze země, cena zájezdu je kalkulovaná do 22 Kč / USD, do 24 Kč / Euro (pro platbu v Euro), minimální počet účastníků: 40

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je občas situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického“ Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém (koupání v Rudém a Mrtvém moři), zcela orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22-26°C, při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem. Aktuální počasí doporučujeme ověřit několik dní před odletem např. zde

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Tel Aviv – Praha, letištní a bezpečnostní, palivový příplatek, autobusová přeprava, 11x ubytování s polopenzí, 1x oběd v Betlémě, 1x speciální beduínský oběd, servis průvodce, ochutnávka a posezení u vína Cremisan, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: 250 USD / os. vybírá se po příletu v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů včetně cesty lanovkou a vstupu na pevnost Masada, plavba lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusů, hraniční poplatky na izraelské a jordánské hranici + vstup do Petry, vyřízení jordánského víza), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 800 Kč / 34 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 1 300 Kč / 55 Eur / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 8 990 Kč / 380 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

9. 11. čtvrtek – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla večer v 19:00 hod. v odletové hale SEVER TERMINÁL 1 u prosklené stěny na konci terminálu, vlastní odlet je ve 22:15 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den

10. 11. pátek – v 02:45 hod. přílet do Tel Avivu, poté za rozbřesku Micpe Ramon - úchvatná přírodní scenérie ohromujícího kráteru Ramon uprostřed pouště Negev (45 km dlouhý, 8 km široký a 500 m hluboký), strhující vyhlídka Ha Gamal – izraelský „Grand Canyon“, koupání v Eilatu v Rudém moři, cca 2 – 3 hodiny, (plavky a osušku doporučujeme mít v příručním zavazadle), poté přesun přes izraelsko-jordánské hranice do Akaby, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

3. den

11. 11. sobota – snídaně, volný den, odpočinek a relax na plážích s možností koupání na městské pláži (lze zajistit transfer na kvalitnější pláž mimo město za cca 10 USD / osoba v obou směrech), nakupování, procházky po městě, Akaba – večeře, nocleh.

4. den

12. 11. neděle – snídaně, dopoledne možnost nákupů ve městě/osobní volno, pouštní oblast Wadi Rum – jedinečné místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni ve Wadi Rum se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduíny, ubytování přímo v pouštním kempu ve Wadi Rum, večeře, nocleh.

5. den

13. 11. pondělí – snídaně, celodenní výjezd do jednoho z divů světa – návštěva zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě – skalní město Petra – fascinující skalní komplex, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu, návrat na hotel – večeře, nocleh.

6. den

14. 11. úterý – snídaně, přesun směr sever, putování po tzv. Královské cestě – Karak – prohlídka významného křižáckého hradu, podél Mrtvého moře krásné vyhlídky na Wadi Araba a Šarské hory, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, půldenní pochod ve Wadi al Mujib – unikátní kaňon, který vyhloubil vodní tok, jenž ústí do Mrtvého moře, projdete část kaňonu přímo říčkou (podle aktuálního množství vody – vezměte si oblečení, které si můžete namočit a boty do vody), příjezd do Ammánu na hotel – večeře, nocleh.

7. den

15. 11. středa – snídaně, Madaba – významné křesťanského město – kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem – římské divadlo z druhého století n. l., Citadela – prohlídka, umajjovský palác, archeologické muzeum, mešita krále Abdalláha, Ammán – večeře, nocleh.

8. den

16. 11. čtvrtek – snídaně, přejezd z Jordánska do Izraele, Beit Šean – se může se pochlubit historií starou celých 4 500 let - 18 navršených měst „na sobě“, Beit Shean mimo jiné vyplenili Pelištejci a bezhlavá těla krále Saula a jeho synů visela na městských hradbách, za dob Římanů jedno z hlavních 10 měst federace Decapolis, pozůstatky dávných staveb jsou opravdu úchvatné, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, dům rybáře Petra, odpoledne plavba po Galilejském jezeře, Betlém – večeře, nocleh.

9. den

17. 11. pátek – snídaně, Herodion - jedna z významných pevností - luxusní venkovské sídlo krále Heroda a místo jeho hrobu, sestup přímo do jícnu pevnosti (jedinečný zážitek), návštěva kláštera Mar Saba, kde jsou uloženy ostatky sv. Sáby, nelze ani mužům garantovat návštěvu zevnitř, ženy mají vstup zapovězený - toto úžasné místo žádné jiné CK nenavštěvují, jedinečný pochod - procházka panoramatickým údolím nad Mrtvým mořem, návrat do Betléma, oběd v malebné orientální restauraci v centru Betléma, odpoledne program v Betlémě - bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, kostel Mléčné jeskyně, nákup levných suvenýrů z olivového dřeva, kratší osobní volno, případně i návštěva specializované prodejny s orientálním kořením, Betlém - večeře, nocleh.

10. den

18. 11. sobota – snídaně, celý den Jeruzalém, výjezd na Olivovou horu - jedinečná panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Dominus Flevit, odkud Kristus předpovídal zkázu města, Getsemanská zahrada, bazilika Národů (Poslední agonie), přes údolí potoka Cedron do Starého města Lví branou, kostel sv. Anny - nádrž Bethesda, Litostrotos - podzemní kanály Jeruzaléma - zbytky Antoniovy pevnosti, chrám Odsouzení Páně (Ecce Homo), Křížová cesta, kterou kráčel Ježíš při svém odsouzení, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, polední volno na bazaru - osobní volno, nákupy, apod., Zeď nářků - místo, kde židé oplakávají zničení chrámu - autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, hora Sion - Caenaculum - místo ustanovení Poslední večeře Krista, Dormition - bazilika zesnutí Panny Marie, tradiční hrob krále Davida, Betlém – večeře, nocleh

11. den

19. 11. neděle - snídaně, přírodní půvabná rezervace En Gedi se specifickou faunou a flórou – krásná kaskádovitá jezírka a tzv. Davidův vodopád (možnost vykoupání), procházka po upravené stezce rozeklaným skalnatým terénem, Masada – pevnost – Herodův palác, který sloužil králi i coby bezpečný úkryt před obávanou egyptskou Kleopatrou, úchvatné místo nad Mrtvým mořem – místo posledního odporu ve válce židovské – symbol izraelské svobody a nezávislosti (lanovkou v obou směrech), muzeum Holocaustu – Yad Vashem – sugestivní památník obětem židovského národa, zejména během 2. světové války, Betlém – večeře, nocleh

12. den

20. 11. – pondělí – snídaně, překrásné údolí – vyhlídka na Wádi Quelt - místo s extrémními klimatickými podmínkami, překrásná vyhlídka do údolí - poslední Ježíšova cesta z Jericha do Jeruzaléma - Judská poušť, biblická řeka Jordán – místo pravděpodobného křtu Ježíše Janem Křtitelem na izraelsko-jordánské hranici, hora Pokušení – výhled na samotnou horu, kde je přímo do srázu hory zasazený řecko-ortodoxní klášter, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté prorokem Jozuem, Tel Jericho - nejstarší osídlení sahající až 8.000 let před náš letopočet (neolit), poté individuální oběd, možný nákup suvenýrů, ovoce apod., koupání v Mrtvém moři (cca 2 hodiny) asi v osadě El Khalia / Newe Midbar, Betlém - speciální slavnostní večeře na závěr pobytu s posezením u vínka místní betlémské značky Cremisan, nocleh.

13. den

21. 11. úterý – snídaně, Jeruzalém - Chrámová hora - dominanta starého města, kde stál tzv. první a druhý jeruzalémský Chrám, místo biblické hory Moria, skvosty umajjovské architektury mešita Al-Aksa a Skalní dóm, vyhlídka na Olivetskou horu, před polednem ještě krátce navštívíme moderní Jeruzalém - možnost oběda v atmosféře moderního Jeruzaléma, návštěva největší a nejslavnější jeruzalémské tržnice Machane Jehuda, Mea Shearim – proslulá městská čtvrť ortodoxních židů, odjezd na letiště do Tel Avivu, odlet do ČR v 17:45 hod. s příletem ve 20:55 hod. do Prahy na Letiště Václava Havla.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Vlasta

26.03.2023

Izrael

Izrael s Vendulkou

Krásný a bohatý poznávací zájezd, znalá a ochotná průvodkyně Vendulka. Skvělé zážitky, rozšíření obzoru. ještě jednou děkují 4 účastnice - Vlasta, Alena, Jana a Věrka

Alena Bělová

25.03.2023

Izrael

Izrael a Palestina 6.3. - 12.3.2023

Vysoce hodnotíme profesionální a lidský přístup p.Vaclavy Benešové během celé naší cesty po Svaté zemi.Děkujeme,Vendulko. Alena,Jana, Věra a Vlasta

Vlasta Štěpánová a Stanislav Proněk

22.03.2023

Izrael, Jordánsko

Izrael, Jordánsko - 23.2. - 5.3.2023

Děkujeme moc za nádherné zážitky v Izraeli a Jordánsku s vaší cestovní kanceláří! Skvěle sestavený itinerář zájezdu, navštívili jsme a prošli ty nejznámější památky obou zemí. Skvělý průvodce pan Nemer ("Nemo") vše perfektně a obdivuhodně organizoval v češtině, hebrejštině i arabštině, komentoval a vysvětloval historii a současnost národů i zajímavosti v těchto zemích se šarmem sobě vlastním. Na zájezdu se sešla prima parta příjemných cestovatelů se smyslem pro humor, což určitě taky přispělo k úspěchu celého putování. Byli nám také nakloněni nebeští představitelé těchto zemí a připravili nám nádherné teplé a slunné počasí, které jsme mimo jiné využili při koupání v Rudém, Mrtvém i Středozemním moři. Tento zájezd vřele doporučujeme všem zájemcům!