+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2020 Jordánsko

FIRST MINUTE do 31.12.2019

Termín zájezdu 30.04.2020 - 09.05.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko
Původní cena 34 990 Kč | 1 400 €
Cena včetně
poplatků
31 990 Kč
1 280 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET:  30. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla 

PŘÍLET:  9. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 10 pobytových dnů – speciální tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných biblických, historických i moderních míst, např. Umm Kajs, Džeraš, Pella, Kalaat Rabad, Madaba, unikátní pouštní zámečky Kasr Charana, Kusajr Amra a Kasr Azrak, křižácké hrady Karak a Šóbak, Ammán, hora Nebo + možnost koupání v Mrtvém moři, návštěva úžasného skalního komplexu Petra v Jordánsku + jízda jeepy po pouštní pláni Wadi Ram.

UBYTOVÁNÍ: 9x v Jordánsku v příjemném hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 13 000 Kč / 520 Euro / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit do 16. 3. 2020, cca měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a informace k odletu, minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / Euro (pro úhradu v Eurech), minimální počet účastníků: 40

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 250 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 30 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Tento zájezd je určen všem věkovým kategoriím s dobrým zdravotním stavem. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha, letištní a bezpečnostní, autobusová přeprava, 9x ubytování s polopenzí, servis průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 220 USD vybírá se na místě v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů včetně nákladného vstupu do Petry, bakšiš na hotelích a bakšiš pro řidiče), připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 910 Kč / 37 Eur / os. / pobyt, do 18 let 760 / 31 Eur / os. / pobyt v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 9 990 Kč / 400 Eur / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

30. 4. čtvrtek - sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze, na odletu může ještě dojít k nepatrnému posunu o 1-3 dny dopředu nebo dozadu, přesný čas odletu (i příletu) a podrobné pokyny Vám budou sděleny měsíc před realizací zájezdu), odlet do Ammánu, přílet, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

2. den

1. 5. pátek – snídaně, celodenní prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem - římské divadlo z druhého století n. l., Citadela – prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, mešita krále Abdalláha, možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh

3. den

2. 5. sobota – snídaně, Umm Qais s nádherným panoramatickým výhledem na Galilejské moře - místo, které křesťanská tradice spojuje s Ježíšovým zázrakem vyhnání démonů z dvou posedlých mužů, Jerash - jeden z nejlépe dochovaných a nejkompletnějších římských provinčních měst na světě, návrat na hotel v Ammánu, večeře, nocleh.

4. den

3. 5. neděle - snídaně, okružní jízda po pouštních zámečcích v okolí Ammánu, do jejichž výzkumu se významným způsobem zapsal český badatel Alois Musil - Kasr Charana, Kusajr Amra, Kasr Azrak a oáza Azrak, dále do Umm Ar-Rasas zmiňovaného již ve Starém i Novém zákoně. Trosky opevněného města ukrývají několik budov, čtyři kostely a krásné mozaiky. Večeře, nocleh v Ammánu.

5. den

4. 5. pondělí - snídaně, Madaba – významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Betánie Zajordánská - místo Ježíšova křtu na řece Jordán, Mrtvé moře – možnost koupání. Večeře, nocleh v Ammánu.

6. den

5. 5. úterý – snídaně, Solný sloup – místo, kde se podle Bible proměnila Lotova žena ve sloup, cestou podél Mrtvého Moře krásná vyhlídky na Wadi Araba a Šarské hory. Přesun do přírodní rezervace Dana - krásný výhled na Wadi Dana z výšky 1500 m n. m., město které bylo osídleno již 4000 let př. n. l. a neuniklo zájmu nejen paleolitických kultur, Egypťanů, Nabatejců, ale i Římanů, kteří tuto oblast obývali kvůli úrodné půdě, zdrojům vody a její strategické poloze, dále křižácký hrad Šobak (Mons Realis), který se datuje do roku 1115, ve kterém jej vybudoval Baldwin I. Jeruzalémský k získání kontroly nad karavanami a poutěmi ze Sýrie na Arabský poloostrov. Přesun do Petry, ubytování, večeře.

7. den

6. 5. středa – snídaně, celodenní návštěva Petry, zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit klášter Ad-Dér. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

8. den

7. 5. čtvrtek - snídaně, odjezd z hotelu, průjezd Malou Petrou (Bayda), která původně sloužila jako místo odpočinku pro karavany před vstupem do Petry nebo při cestách Dálný východ, do Egypta nebo Damašku. Malá Petra poskytovala ubytování a stravování pro velbloudy a obchodníky. Přesun do pouště Wadi Rum zapsané v seznamu Světového dědictví UNESCO. Údolí je jednou z nejzajímavějších pouštních scenérií na světě. Jde o bizarní krajinu protkanou nesčetnými kaňony a skalními oblouky. Na strmých skalních stěnách lze objevit starověké kresby a nápisy. Po cca 2hodinové jízdě terénními vozidly v údolí následuje přejezd do Aqaby. Večeře, nocleh.

9. den

8. 5. pátek - snídaně, návštěva hradu a muzea v Aqabě. Hrad byl původně postaven sultánem Mamlukem Qanswehem Al Ghuri ve 14. století. Pevnost se nachází hned vedle stožáru , který nese vlajku arabského povstání z roku 1916 proti Osmanům. K pevnosti patří i Archeologické muzeum Aqaba, kdysi rezidence Sharifa Husseina. Osobní volno, večeře, nocleh v Aqabě.

10. den

9. 5. sobota - snídaně, přesun na letiště do Ammánu, odlet z Ammánu a přílet do Prahy. Přesný čas odletu z Ammánu a příletu na Letiště Václava Havla do Prahy Vám pošleme zhruba měsíc před odletem ve finálních informacích.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Alena Hrabcová

27.09.2019

Jordánsko

Dovolená od 12.9 - 22.9.19 Izrael,Palestina,Jordánsko

Dobrý den, chtěly bychom poděkovat za super zájezd. Vše bylo skvělé, organizace, jídlo, ubytování. Pan Vavřík je studnice znalostí, ochoty, pohodové nálady-nic není problém. Super borec!!! Organizačně na jedničku. Děkujeme a rádi s vámi vždy pojedeme. S pozdravem A.Hrabcová, E.Lehman, D. Krauer

Zuzana Bugová

27.09.2019

Jordánsko

12.9.2019 -22.9.2019 Izrael, Jordánsko

Dobrý den, s kamarádkami jsem byla na zájezdu Izrael, Jordánsko v termínu 12.9. - 22.9.2019... vše bylo skvělé, ale bez úžasného pana Vavříka by zážitek nebyl tak úchvatný..Je excelentní odborník,vynikající společník s nekonečnou trpělivostí, vlídností, vstřícností, prostě s ním to byl zájezd s výhrou navrch. Chceme mu touto cestou moc poděkovat za celou skupinu, která i díky němu byla kompaktní a přátelská.

Jiřina Tokarská

26.09.2019

Jordánsko

Izrael a Jordánsko 15. 9. - 24. 9. 2019

Zájezdu do Izraele a Jordánska jsem se zúčastnila s CK Avetour na doporučení svých přátel. Slyšela jsem jen samou chválu, takže jsem se velmi těšila. Dnes už můžu napsat, že také já budu zájezdy s CK Avetour do Izraele všem vřele doporučovat. Zážitky z krásných míst byly umocněny fundovaným výkladem našeho průvodce, Ing. Petra Moravce. Informace, které nám pan Moravec zprostředkovával během prohlídek navštívených míst i během přejezdů mezi nimi, byly vyčerpávající a týkaly se nejen historie, ale i současnosti, náboženství, politiky, běžného života v Izraeli, vše podáno zasvěceně a v souvislostech. Oceňuji pana Moravce také za perfektní organizaci celého pobytu a za velmi příjemné a laskavé vystupování. Určitě Izrael s CK Avetour ještě jednou navštívím.