Dovolená 2020 Izrael, Palestina

LAST MINUTE

Termín zájezdu 31.03.2020 - 07.04.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Izrael , Palestina
Původní cena 24 990 Kč | 1 000 €
Cena včetně
poplatků
22 990 Kč
920 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 31. 3. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET: 7. 4. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 7 pobytových dnů - poznávací okruh s koupáním v Mrtvém moři, návštěva dostupných biblických, historických a moderních lokalit např. Jeruzalém, Betlém, Jericho, Wádí Kelt, Kafarnaum, Kumrán, Bejt Šean, Caesarea Přímořská, pevnost Herodion + plavba po Galilejském jezeře!

UBYTOVÁNÍ: 7x Betlém v příjemném hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností EL AL, po Izraeli a Palestině doprava klimatizovaným turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 12 000 Kč / osoba (pro úhradu v Kč) nebo 480 € / osoba (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. doručit oskenovanou e-mailem, osobně nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný do 14. 2. 2020, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / Euro, minimální počet účastníků: 40

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je občas situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického“ Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém (koupání 2x v Mrtvém moři), zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 23-28°C. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, turistický klimatizovaný autobus v Izraeli, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování, 7x snídaně, 6x večeře, 1x oběd, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, ochutnávka vína Cremisan, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 90 USD - platí se až v Izraeli pouze v USD (z těchto peněz se hradí vstupy do vybraných objektů, služby místního průvodce, plavba lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu), připojištění proti storno poplatkům 490 Kč / 20 € /os. /pobyt, do 18 let 450 Kč / 18 € / os. /pobyt - nepovinné, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na CK AVETOUR s.r.o. - pojištění, nebo na vyžádání v CK), příplatek za jednolůžkový pokoj 2 900 Kč / 116 € / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

31. 3. úterý - sraz všech účastníků v cca 19:00 hod. na Letišti Václava Havla u prosklené stěny v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, vlastní odlet je ve 22:15 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den

1. 4. středa - ráno v 03:30 hod. přílet do Tel Avivu, přesun na hotel do Betléma - rychlé ubytování, pozdní snídaně cca v 11:00 hod., odpoledne program v Betlémě - bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, jeskynní systém pod bazilikami, kostel Mléčné jeskyně, Muzeum betlémů v Mírovém centru (cca 60 betlémků z celého světa včetně České republiky), možnost nákupu levných suvenýrů z olivového dřeva, kratší osobní volno, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den

2. 4. čtvrtek - snídaně, Judská poušť - překrásné údolí Wádí Kelt – nádherná vyhlídka na údolí, které bylo místem poslední Ježíšovy cesty z Jericha do Jeruzaléma, Nabí Músa – významné muslimské poutní místo s hrobem Mojžíše a hrobkou Aiši – nejoblíbenější manželky proroka Mohameda, hora Pokušení u Jericha, kde je přímo do srázu hory zasazený řecko-ortodoxní klášter, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté prorokem Jozuem, Tel Jericho – nejstarší osídlení sahající až 8.000 let před náš letopočet (významné neolitické naleziště), odpoledne relax a koupání na pobřeží Mrtvého moře, nedaleko Jericha, návrat na hotel do Betléma - večeře, nocleh.

4. den

3. 4. pátek - snídaně, celý den Jeruzalém - panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Dominus Flevit - Pán zaplakal, odkud Ježíš předpovídal zkázu Jeruzaléma, chrám Smrtelné úzkosti Krista, Getsemanská zahrada, chrám Hrobu Panny Marie, Jidášova jeskyně zrady, poté přes údolí potoka Cedron do Starého města - Křížová cesta (Via Dolorosa), po které kráčel Kristus před svou smrtí, kaple Bičování a Odsouzení Pontským Pilátem - zbytky dlažby Antoniovy pevnosti, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, osobní volno v uličkách Starého Města na vychutnání jeho krásné atmosféry, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

5. den

4. 4. sobota - snídaně, pokračování prohlídky Jeruzaléma - Chrámová hora (hlavní dominanta Jeruzaléma a místo s obrovskou symbolikou) - Skalní dóm, mešita Al-Aksa - biblická hora Moria, autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, Zeď nářků, kde židé oplakávají zničení chrámu a odkud podle židovské tradice nikdy nedochází Boží přítomnost (hebr. Šchina), židovská čtvrť s cardem – stará římská obchodní ulice, kopie mozaiky Jeruzaléma z Madaby, hlavní náměstí židovské čtvrti, na kterém se nachází synagoga Churva, Sionská brána, hora Sion - Caenaculum, místo ustanovení Poslední večeře Krista, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, tradiční hrob krále Davida, odpoledne návštěva památníku obětí holocaustu Jad Va-šem, návrat na hotel do Betléma – večeře, nocleh.

6. den

5. 4. neděle - snídaně, Kumrán – jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť 20. století - vykopávky včetně rituálních lázní, které náležely skupině esejců, lokalita nálezu svitků od Mrtvého moře, En Gedi – místo, kde se podle Starého zákona David ukrýval před Saulem a které rovněž zmiňuje biblická Píseň písní, nacházejí se zde menší jezírka a vodopády, z nichž největší je vodopád krále Davida, pevnost Massada (fakultativně za cenu cca 23 USD) - Herodův palác, kde se mimo jiné ukrýval i před obávanou egyptskou královnou Kleopatrou, místo posledního odporu ve válce židovské, symbol židovské nezávislosti, svobody a heroizmu, koupání v Mrtvém moři, návrat na hotel do Betléma - večeře, nocleh.

7. den

6. 4. pondělí - snídaně, Bejt Šean - úchvatné archeologické naleziště města, které v helenistické, římské a byzantské epoše patřilo k nejúspěšnějším a ekonomicky nejvýznamnějším centrům v dané oblasti, Jardenit - biblická řeka Jordán, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, dům rybáře Petra, synagoga ze 4. století n. l., odpoledne plavba po Galilejském jezeře, kratší procházka Tiberiasem – zbytky osmanského opevnění a synagogy z talmudického období, návrat na hotel do Betléma - speciální večeře na závěr s posezením u vínka místní betlémské značky Cremisan.

8. den

7. 4. úterý - snídaně, Herodion - jedna z významných pevností a sídel krále Heroda, místo jeho hrobu, sestup přímo do jícnu pevnosti (jedinečný zážitek), Betlém - oběd v malebné restauraci na hlavním náměstí v Betlémě, kolem 13:30 hodin odjezd na letiště, vlastní odlet v 17:55 s příletem ve 21:00 hodin středoevropského času do Prahy.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

-

06.03.2020

Izrael

Izrael Jordánsko Palestina

Super zájazd veľa sme toho videli, všetko prebehlo v poriadku a ďakujeme aj super sprievodcovi Antoniovi Vavříkovi

slávka nováková

01.03.2020

Izrael

Izraeli 20.20-27.2020

Velké díky cestovní kanceláři AVETOUR a Blance Mikolášové zvlášť úžasný zážitek bez jediné chybičky.Všem vřele doporučuji!! Dávám 20 bodů z 10 Děkuji Slávka Nováková

Alena a Alois Sassmannovi

29.02.2020

Izrael

Zájezd na Izraele a Palestiny

Rádi bychom tímto poděkovali Vaší CK a obzvláště pak paní průvodkyni Blance Mikolášové za nádherně připravené a prožité chvíle ve Svaté zemi. Teprve postupně nám dochází, kde všude jsme byli, na jakých vzácných místech.Paní průvodkyně nám několikrát pomohla radou např.i při nákupech, kdy nám tlumočila, což jistě až tak její povinností nebylo. Moc a moc děkujeme. Byl to pro nás úžasný životní zážitek. Alena a Alois Sassmannovi z Malšic u Tábora.