+420 272 049 622 PO - PÁ 8:00-16:30
telefon

Dovolená 2020 Izrael, Palestina

LAST MINUTE

Termín zájezdu 31.03.2020 - 07.04.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Izrael , Palestina
Původní cena 24 990 Kč | 1 000 €
Cena včetně
poplatků
22 990 Kč
920 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

Poslední volné místo !!

ODLET: 31. 3. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET: 7. 4. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 7 pobytových dnů - poznávací okruh s koupáním v Mrtvém moři, návštěva dostupných biblických, historických a moderních lokalit např. Jeruzalém, Betlém, Jericho, Wádí Kelt, Kafarnaum, Kumrán, Bejt Šean, Caesarea Přímořská, pevnost Herodion + plavba po Galilejském jezeře!

UBYTOVÁNÍ: 7x Betlém v příjemném hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností EL AL, po Izraeli a Palestině doprava klimatizovaným turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 12 000 Kč / osoba (pro úhradu v Kč) nebo 480 € / osoba (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. doručit oskenovanou e-mailem, osobně nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu je splatný do 14. 2. 2020, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / Euro, minimální počet účastníků: 40

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je občas situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického“ Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém (koupání 2x v Mrtvém moři), zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 23-28°C. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, turistický klimatizovaný autobus v Izraeli, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování, 7x snídaně, 6x večeře, 1x oběd, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, ochutnávka vína Cremisan, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 90 USD - platí se až v Izraeli pouze v USD (z těchto peněz se hradí vstupy do vybraných objektů, služby místního průvodce, plavba lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu), připojištění proti storno poplatkům 490 Kč / 20 € /os. /pobyt, do 18 let 450 Kč / 18 € / os. /pobyt - nepovinné, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na CK AVETOUR s.r.o. - pojištění, nebo na vyžádání v CK), příplatek za jednolůžkový pokoj 2 900 Kč / 116 € / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

31. 3. úterý - sraz všech účastníků v cca 19:00 hod. na Letišti Václava Havla u prosklené stěny v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, vlastní odlet je ve 22:15 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den

1. 4. středa - ráno v 03:30 hod. přílet do Tel Avivu, přesun na hotel do Betléma - rychlé ubytování, pozdní snídaně cca v 11:00 hod., odpoledne program v Betlémě - bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, jeskynní systém pod bazilikami, kostel Mléčné jeskyně, Muzeum betlémů v Mírovém centru (cca 60 betlémků z celého světa včetně České republiky), možnost nákupu levných suvenýrů z olivového dřeva, kratší osobní volno, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den

2. 4. čtvrtek - snídaně, Judská poušť - překrásné údolí Wádí Kelt – nádherná vyhlídka na údolí, které bylo místem poslední Ježíšovy cesty z Jericha do Jeruzaléma, Nabí Músa – významné muslimské poutní místo s hrobem Mojžíše a hrobkou Aiši – nejoblíbenější manželky proroka Mohameda, hora Pokušení u Jericha, kde je přímo do srázu hory zasazený řecko-ortodoxní klášter, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté prorokem Jozuem, Tel Jericho – nejstarší osídlení sahající až 8.000 let před náš letopočet (významné neolitické naleziště), odpoledne relax a koupání na pobřeží Mrtvého moře, nedaleko Jericha, návrat na hotel do Betléma - večeře, nocleh.

4. den

3. 4. pátek - snídaně, celý den Jeruzalém - panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Dominus Flevit - Pán zaplakal, odkud Ježíš předpovídal zkázu Jeruzaléma, chrám Smrtelné úzkosti Krista, Getsemanská zahrada, chrám Hrobu Panny Marie, Jidášova jeskyně zrady, poté přes údolí potoka Cedron do Starého města - Křížová cesta (Via Dolorosa), po které kráčel Kristus před svou smrtí, kaple Bičování a Odsouzení Pontským Pilátem - zbytky dlažby Antoniovy pevnosti, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, osobní volno v uličkách Starého Města na vychutnání jeho krásné atmosféry, návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.

5. den

4. 4. sobota - snídaně, pokračování prohlídky Jeruzaléma - Chrámová hora (hlavní dominanta Jeruzaléma a místo s obrovskou symbolikou) - Skalní dóm, mešita Al-Aksa - biblická hora Moria, autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, Zeď nářků, kde židé oplakávají zničení chrámu a odkud podle židovské tradice nikdy nedochází Boží přítomnost (hebr. Šchina), židovská čtvrť s cardem – stará římská obchodní ulice, kopie mozaiky Jeruzaléma z Madaby, hlavní náměstí židovské čtvrti, na kterém se nachází synagoga Churva, Sionská brána, hora Sion - Caenaculum, místo ustanovení Poslední večeře Krista, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, tradiční hrob krále Davida, odpoledne návštěva památníku obětí holocaustu Jad Va-šem, návrat na hotel do Betléma – večeře, nocleh.

6. den

5. 4. neděle - snídaně, Kumrán – jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť 20. století - vykopávky včetně rituálních lázní, které náležely skupině esejců, lokalita nálezu svitků od Mrtvého moře, En Gedi – místo, kde se podle Starého zákona David ukrýval před Saulem a které rovněž zmiňuje biblická Píseň písní, nacházejí se zde menší jezírka a vodopády, z nichž největší je vodopád krále Davida, pevnost Massada (fakultativně za cenu cca 23 USD) - Herodův palác, kde se mimo jiné ukrýval i před obávanou egyptskou královnou Kleopatrou, místo posledního odporu ve válce židovské, symbol židovské nezávislosti, svobody a heroizmu, koupání v Mrtvém moři, návrat na hotel do Betléma - večeře, nocleh.

7. den

6. 4. pondělí - snídaně, Bejt Šean - úchvatné archeologické naleziště města, které v helenistické, římské a byzantské epoše patřilo k nejúspěšnějším a ekonomicky nejvýznamnějším centrům v dané oblasti, Jardenit - biblická řeka Jordán, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, dům rybáře Petra, synagoga ze 4. století n. l., odpoledne plavba po Galilejském jezeře, kratší procházka Tiberiasem – zbytky osmanského opevnění a synagogy z talmudického období, návrat na hotel do Betléma - speciální večeře na závěr s posezením u vínka místní betlémské značky Cremisan.

8. den

7. 4. úterý - snídaně, Herodion - jedna z významných pevností a sídel krále Heroda, místo jeho hrobu, sestup přímo do jícnu pevnosti (jedinečný zážitek), Betlém - oběd v malebné restauraci na hlavním náměstí v Betlémě, kolem 13:30 hodin odjezd na letiště, vlastní odlet v 17:55 s příletem ve 21:00 hodin středoevropského času do Prahy.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Markéta Muláčková

30.12.2019

Izrael

V Izraeli v Bethlehemu 23.12.2019-29.12.2019

Chci poděkovat vaší cestovní kanceláři za celou naší rodinu která prožila neuvěřitelné vánoce v Izraeli a v Bethlehemu!Chci také velmi poděkovat za úchvatnou péči delegátky PhDr.Evy Janáčové která se o nás famózně starala od letiště až po návrat.Navíc nemám slov o veškerých zážitcích kde všude nás prováděla.Chci velice poděkovat za ubytování v hotelu sv. Antonína v Bethlehemu a za doslova dary kterými jsme byli zahrnováni!!!Splnil se mi celoživotní sen a všude budu o těchto zážitcích vyprávět i o panu Petrovi který pomáhá našim lidem uvidět místa kde se Ježíš skutečně narodil a také jak složité vztahy v Izraeli panují.Přeji Vám všem mnoho požehnání za vaše zájezdy a i paní doktorce Evě veliké poděkování protože její péče přesahuje vůbec mé chápání opravdu neuvěřitelná žena! Díky a za naší rodinu přejeme šťastný nový rok 2020 a mnoho dalších úspěšných zájezdů!!! Muláčkovi.

Helena Šindelová

10.12.2019

Izrael

Izrael 19. - 29.11.

Děkuji za skvělý zážitek všem, kteří zájezd připravovali, průvodci Toníkovi a všem lidem ze zájezdu, díky kterým, přestože jsem cestovala sama, jsem se necítila osamělá.

Gřeškovi

04.12.2019

Izrael

Dovolená v Izraeli 11.11.-18.11.19

Děkujeme za pěkný zájezd. Paní průvodkyně Blanka byla skvělá. Program zájezdu máte opravdu moc pěkně připravený. Jsem rádi, že jsme si vybrali vaší CK. Izrael je nádherná země a určitě se ještě vrátíme. Ještě jednou děkujeme majitelům CK za krásný zážitek. Gřeškovi