+420 272 049 622 PO - PÁ 8:30-16:00
telefon

Dovolená 2012 Izrael

Vyprodáno

Termín 10.10.2012 - 17.10.2012
Doprava Letecky
Ubytování Hotel
Strava polopenze
Destinace Izrael
Cena včetně
poplatků
17 990 Kč
VYPRODÁNO

Základní info

ODLET: 10.10. z Prahy z ruzyňského letiště

PŘÍLET: 17.10. do Prahy – Ruzyně

PROGRAM: 7 pobytových dnů v Izraeli.Nvštěva dostupných biblických a historických míst např. Jeruzalém, Betlém, Herodium, Jericho, Wádí Quelt, Judská poušť, Nabi Musa, En Gedi, Wádí David, Ikarova mešita, Dormition, Tabgha, Kafarnaum, Tiberias, biblická řeka Jordán, pevnost Masada, pevnost Herodion, klášter Mar Saba, židovský památník Yad Vashem, biblická řeka Jordán, Koupání v Mrtvém moři - ideální pro neplavce.

UBYTOVÁNÍ: 7x v Betlémě ve *** hotelu s polopenzí, ve dvou až třílůžkových pokojích v poklidném „rodinném“ hotelu se sociálním zázemím + TV, zdarma možnost připojení k internetu - wifi

PŘEPRAVA: letecky s renomovanou izraelskou společností EL AL, po Izraeli doprava turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme cestovní smlouvu a složenku s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 7.000,-/os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. osobně nebo oskenovanou emailem, po obdržení platby potvrdíme kopii smlouvy zpět, celá platba musí být uhrazena do 15.9. 2012. Minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 20 Kč / 1USD a v případě, že bude kurz měsíc před odletem nad touto hranicí, bude se muset cena navýšit (např. 25 Kč / 1USD = navýšení asi 500 Kč) Asi 1 měsíc před odletem obdržíte finální informace a pokyny k zájezdu.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, v tomto termínu ideální denní teploty kolem 22 - 28°C, vhodné i boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 150 USD, oblečení volte s ohledem na výše uvedené předpokládané denní teploty.

PŘIHLÁŠKY: CK AVETOUR s.r.o., Novoměstská 205, 518 01 Dobruška, tel. 494 623 929, fax 494 377 654, mobil 602 441 670, e-mail: info@avetour.cz , www.avetour.cz

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, autobus v Izraeli, 7x ubytování, 7x snídaně, 6x večeře, 1x oběd ve stylové restauraci, letecké a bezpečnostní taxy cca 1.300,- Kč, palivový příplatek cca 3.300,- Kč - v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 80 USD – děti do 12 let 40 USD (vstupy do vybraných objektů, bakšiš na hotel, bakšiš pro řidiče autobusu) - platí se až v Izraeli v USD, příplatek za 1/1 pokoj 1800Kč,připojištění proti stornu (nepovinné) 240,-/os./pobyt, v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz www.avetour.cz/pojisteni.html - u každého zájezdu - pojištění). Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 1.800,- Kč.

Program

1. den

10.10. středa - sraz všech účastníků na ruzyňském letišti ve 20:00 hod. v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, odbavovací pult od č.171-178, vlastní odlet je ve 23:15 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den

11.10. čtvrtek - ráno ve 03:05 hod. přílet do Tel Avivu, kolem 05:00 hod. ráno příjezd do hotelu San Antonio v Betlémě, bleskové ubytování, snídaně v cca 10 hod., program v Betlémě - bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, jeskynní systém pod bazilikami, kostel Mléčné jeskyně, Muzeum betlémů v Mírovém centru (cca 60 betlémků z celého světa včetně České republiky), nákup levných suvenýrů z olivového dřeva, kratší osobní volno, Betlém - večeře, nocleh.

3. den

12.10. pátek - snídaně, překrásné údolí Wádi Quelt – místo s extrémními klimatickými podmínkami, úchvatná vyhlídka do údolí, Judská poušť, poslední Ježíšova cesta z Jericha do Jeruzaléma, Nabi Musa – muslimská poustevna s tradičním hrobem Mojžíše a hrobkou Aiši – nejoblíbenější manželky proroka Mohameda, hora Pokušení, kde je přímo do srázu hory zasazený řecko-ortodoxní klášter, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté prorokem Jozuem, Tel Jericho – nejstarší osídlení sahající až 8.000 let před náš letopočet (neolit), Hiršamovy paláce – muslimské paláce z 8. století, nádherná zachovalá mozaika, odpoledne koupání na pláži Kalja na pobřeží Mrtvého moře (s léčivým bahnem přímo ve vodě), Betlém - večeře, nocleh.

4. den

13.10. sobota - snídaně, celý den Jeruzalém - Olivová hora, křižácká kaple Nanebevstoupení Ježíše Krista, panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Páter Noster – Otče náš, kde Ježíš naučil své učedníky modlitbu Otče náš, chrám Dominus Flevit - Pán zaplakal, odkud Ježíš předpovídal zkázu Jeruzaléma, chrám Smrtelné úzkosti Krista, Getsemanská zahrada a jeskyně, chrám Hrobu Panny Marie, Jidášova jeskyně zrady, poté přes údolí potoka Cedron do Starého města - Křížová cesta (Via Dolorosa), po které kráčel Kristus před svou smrtí, bazilika sv. Anny - nádrž Bethesda, kaple Bičování a Odsouzení Pontským Pilátem - zbytky dlažby Antoniovy pevnosti, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista, osobní volno, nákupy, bazar apod., Betlém - večeře, nocleh.

5. den

14.10. neděle - snídaně, Kumrán – archeologické vykopávky včetně rituálních lázní, které náležely skupině esejců, lokalita nálezu svitků od Mrtvého moře, En Gedi – místo, kde podle Starého zákona král David bojoval se Saulem, národní přírodní park s wádí, jezírky a vodopády, největší vodopád krále Davida, pozůstatek synagogy v En Gedi s mozaikovým kobercem z 5. století n. l., pevnost Massada (fakultativně) - Herodův palác, kde se mimo jiné ukrýval i před obávanou egyptskou královnou Kleopatrou, místo posledního odporu ve válce židovské, symbol židovské nezávislosti, svobody a heroizmu, koupání v Mrtvém moři v osadě En Gedi, Betlém - večeře, nocleh.

6. den

15.10. pondělí - snídaně, Jeruzalém - Chrámová hora - Omarova mešita, mešita Al-Aksa - biblická hora Moria, autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, Zeď nářků, kde židé oplakávají zničení chrámu, židovská čtvrť s cardem – stará římská obchodní ulice, kopie mozaiky Jeruzaléma z Madaby, synagoga Churva, Sionská brána, hora Sion - Caenaculum, místo ustanovení Poslední večeře Krista, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, tradiční hrob krále Davida, odpoledne Yad Vashem - památník holokaustu, sugestivní připomínka židovských obětí, zejména během 2. světové války.

7. den

16.10. úterý - snídaně, Jardenit - biblická řeka Jordán, Tabgha – dolní bazilika Nasycení zástupů - zázračného rozmnožení chlebů a ryb, mozaiky ze 4 století n.l., horní kostel – místo Petrova primátu, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, dům rybáře Petra, synagoga ze 3. století n. l., odpoledne plavba po Galilejském jezeře, kratší procházka Tiberiasem – zbytky osmanského opevnění, synagoga, návštěva termálních lázní – vnitřní i venkovní bazén, pára, sauna, teplota vody cca 33 stupnů, Betlém - večeře, nocleh. Speciální večeře na závěr s posezením u vínka místní betlémské značky Cremisan.

8. den

17.10. středa - snídaně, Mar Saba – “zapadlý” řecko-ortodoxní klášter v Judské poušti, kde je pohřben sv. Sába, procházka kolem kláštera, strhující vyhlídka do údolí nad Mrtvým mořem, Herodium - jedna z významných pevností - luxusní venkovské sídlo krále Heroda a místo jeho hrobu, sestup přímo do jícnu pevnosti (jedinečný zážitek), Betlém - oběd v orientální restauraci na hlavním náměstí v Betlémě, kolem 13:00 hod. odjezd na letiště, v 17:55 hod. odlet s příletem ve 22:10 hod. do Prahy na Ruzyni.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* Možnost navštívit i pevnost Masada (fakultativně) lanovou dráhou - obě cesty včetně vstupu do pevnosti cca 23 USD (není zahrnuto v částce 80 USD na vstupy)

Fotky našich zákazníků

Zážitky cestovatelů

Hana a Veronika

05.10.2017

Izrael

Izrael 5.-15.9.2017

Navštívily jsme Izrael v termínu od 5.-15.9.2017 a byly jsme z něj nadšené. Krásné památky, bohatá historie, opravdu hodně pestrý program a skvělý průvodce Ing. Moravec, který měl spoustu znalostí o této zemi a velice poutavě o ní hovořil a i po organizační stránce vše perfektně zvládal, ač nás byl poměrně velký počet (53 účastníků). Snad jedinou věc bychom vytknuly, a to byla abstinence klimatizace v hotelu v Betlémě, kde jsme byli ubytováni. Ve vysokých teplotách, které dosahovaly přes den až ke 40°C, bylo ubytování bez klimatizace poměrně nepříjemné. Ale to je spíš jen naše připomínka pro CK, že klimatizovaný hotel by byl vhodnější. Jinak jsme byly se zájezdem spokojené, máme krásné vzpomínky. I co se týká bezpečnosti, není se čeho bát, takže doporučujeme! Hana a Veronika

Tereza a Marie Hruba

03.10.2017

Izrael

IZRAEL

Zajezd do Izraele,ktery jsme podnikly v zari 2017,jsme si naprosto uzily.Zeme byla jednim slovem.uchvatna,informace vice nez dostacujici a to predevsim diky skvelemu pruvodci panu Moravcovi.Urcite se chceme vratit,je to zazitek na cely zivot a urcite stoji za to,vrele vsem milovnikum historie,cestovani a dobreho jidla doporucujeme.

Tereza Šedivá, Jiří Šedivý

01.10.2017

Izrael

Izrael

Zájezdem jsme byli nadšeni, průvodce pan ing. Moravec má hluboké znalosti historie jak dávné, tak i poválečné, a díky jeho poutavému vyprávění jsme si podstatně rozšířili znalosti o tomto krásném ale i hodně specifickém koutě světa.