Dovolená 2023 Francouzská Polynésie

Vyprodáno

Termín zájezdu 06.10.2023 - 24.10.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Kombinovaný zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Francouzská Polynésie
Cena včetně
poplatků
135 990 Kč
(5 670 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

7 ostrovů – Tahiti, Tetiaroa, Moorea, Huahine, Raiatea, Tahaa, Bora Bora

Těchto 7 ostrovů leží v jižním Pacifiku téměř 20 000 kilometrů od Prahy a patří mezi Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Magická podmanivost ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou. Tradiční polynéská kultura, místní obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů Vás přenese do jiné dimenze skvostné přírody.

ODLET: 6. 10. z Letiště Václava Havla z Prahy přes Paříž a Los Angeles.

NÁVRAT: 24. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Paříž a Los Angeles.

UBYTOVÁNÍ: 16x v bungalovech / pensionech / vilách / motelu (detailně viz denní program) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - lze zaslat poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu ve výši min. 50 000 Kč / osoba -  při platbě v Euro je částka 2 090 Euro, po připsání zálohy na náš účet zašleme potvrzenou kopii smlouvy na Vaši adresu/email, doplatek splatný do 23. 8. 2023, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a 24 Kč/ Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10.

VÍZA: Občané ČR nepotřebují pro vstup do Polynésie vízum, ale pro přestup v USA je nutné povolení ke vstupu – elektronický systém ESTA – klient si vyřizuje sám, doporučujeme vyřídit zde: povolení pro vstup do USA ESTA. Cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas. Bez ESTY nebo víza nebudete vpuštěni do země.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu + nově i Kuby nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu nebo Kuby.  Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA.

V programu zájezdu může dojít k drobným úpravám s ohledem na skladbu skupiny. Od roku 2015 jsme již absolvovali několik desítek zájezdů do této překrásné destinace.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, repelent proti komárům. Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 25-30 °C. Doporučujeme trekové boty či sandále, boty do vody a nepromokavou lehkou bundu. Ve Francouzské Polynésii je pro někoho dosti draho, stravu si budeme zajišťovat v supermarketech či v restauracích, někde lze i vařit, něco trvanlivého si můžete vzít s sebou. Na kapesné počítejte denní rozpočet zhruba cca 40 - 45 euro/osoba.

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu – Praha – Paříž – Los Angeles – Papeete – Los Angeles – Paříž – Praha, lokální přelety s Air Tahiti mezi všemi ostrovy, letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, 16 x ubytování různého typu, snídaně, obědy – dle denního rozpisu, celodenní výlet lodí po laguně na ostrově Bora Bora s barbecue, celodenní lodní výlet na ostrov Marlona Branda s barbecue, celodenní výlet lodí na ostrov Tahaa s barbecue, doprava všemi dostupnými prostředky – mikrobus, taxík, loď, transfery letiště / hotel / letiště, servis českého průvodce, pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 50 Euro/osoba (spropitné), fakultativní akce a výlety, stravu (mimo výše uvedené), ESTA povolení, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 160 Kč / 49 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 2 400 Kč / 100 Euro / os. / pobyt - v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK).

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

6. 10. pátek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France v 11:45 hod. přes Paříž a Los Angeles do Francouzské Polynésie.

2. den

7. 10. sobota – ráno v 05:30 hod. místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, výměna peněz nejlépe z EUR do polynéských franků, po vyřízení nezbytných formalit přesun cca 300 metrů k vašemu hotelu, lze pěšky i individ. taxíkem, zajištění zavazadel do skladištního prostoru na hotelu, možný nákup ve velkém supermarketu ostrova, dopoledne výjezd do centra Papeete, kde nejspíš již „ukrojíme“ něco ze zítřejšího programu, odpoledne návrat na hotel – Papeete – ubytování www.tahitiairportmotel.com

3. den

8. 10. neděle – snídaně, pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího „brášky“ Tahiti Iti – zastávky u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, prohlídka hlavního města Papeete - jeho bulváry spolu s jedinečnou městskou tržnicí Marche de Papeete, kde lze zakoupit suvenýry, ovoce, perly atd., Katedrála Notre-Dame de Papeete a další zajímavosti města, případný volný večerní program ve městě (lze i individuálně), možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulottes a ochutnávka polynéských specialit, např. poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) a delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, Papeete – ubytování.

4. den

9. 10. pondělí – lodní výlet na privátní atolový ostrov Marlona Branda – Tetiaroa, - celodenní výlet luxusním katamaránem včetně snídaně, oběda a nealko nápojů. Tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy. Zažijete pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a lagun, navštívíme ptačí ostrov, více info na http://www.tahiti-charter-catamaran.com, Papeete – ubytování.

5. den

10. 10. úterý – snídaně, dopoledne krátký přelet na sousední ostrov Moorea, který byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem napoví mnohé, nájem vozidel a transfer na místo ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem u písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování, volný program, večer fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki (bude-li ten den představení) s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), ubytování v bungalovech/vilách. Na pláž je cca 1 km, nicméně máte k dispozici vozidla, pokud byste vyžadovali transfer autem. Moorea – ubytování.

6. den

11. 10. středa – mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších aktivit, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku atd. Tento den možnost odpoledního fakultativního výletu – nezapomenutelný zážitek v podobě plavání/šnorchlování s velrybami (cena cca 4 000 Kč / osoba), viz https://youtu.be/iVai2YcCEho. V případě zájmu je nutné závazně rezervovat při objednání zájezdu! Moorea – ubytování.

7. den

12. 10. čtvrtek – okružní jízda ostrovem - „zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilérie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, tento den obkroužíme celý ostrov se zastávkami na dalších pozoruhodných místech. Moorea – ubytování.

8. den

13. 10. pátek – kolem 09:00 hod. odjezd na letiště – odlet a po poledni přistáváme na malebném ostrově Huahine, transfer z letiště na pension Meherio – složení zavazadel v recepci, odjezd do hlavního města Fare k nákupu, možná už i obědu a ke koupání a relaxu na příjemné veřejné pláži s bílým pískem Fare Beach, v podvečer návrat do resortu – ubytování Huahine – pension Meherio.

9. den

14. 10. sobota – návštěva perlové farmy Huahine Nui Pearls, vesnička Faie – krmení posvátných modrookých úhořů, spanilá vyhlídka Belvedere, Marae Maeva – nejrozsáhlejší rituální komplex na Společenských ostrovech, fotogenická bílá pláž v zátoce Avea Bay či zastávka u pláže La Cité de Corail – plavání a šnorchlování v korálové podmořské „zahradě“, ubytování Huahine – pension Meherio.

10. den

15. 10. neděle - ráno odlet v 08:15 hod. (2 km od letiště) na ostrov Raiatea - nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osidlovali další ostrovy Polynésie, pronájem aut a dojezd na hotel, objezd kolem celého ostrova s mnoha dech beroucími zastávkami – vyhlídky, vodopády, útesy, pláže, zastávka v hlavním městě Uturoa, přístav, městská tržnice, nákupy, atd., návrat do resortu, šnorchlování v korálovém útesu bohatého na ryby a korály, prohlídka nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie - Marae Taputaputea, která je od resortu vzdálena jen několik kroků, ubytování Raiatea – Sunset Beach, Oviri Lodge.

11. den

16. 10. pondělí – jedinečný celodenní lodní výlet do překrásné laguny na vanilkový ostrov Tahaa se skvělým šnorchlováním a osobní návštěvou vanilkové a perlové farmy, na jednom z motu bude poskytnutý i oběd, loď vás pravděpodobně nabere přímo u našeho resortu a opět přiveze nazpět, takže si budete moci vychutnat i tuto báječnou vyhlídkovou plavbu podél pobřeží, ubytování Raiatea – Sunset Beach, Oviri Lodge.

12. den

17. 10. úterý – výšlap na vyhlídku vypínající se nad Marae Taputaputea (cca 45 minut tam i zpět) odkud si prohlédneme toto magické místo z jiné perpektivy než jsme zvyklí, půjčení kajaku a výlet do nedaleké scénické zátoky nebo až ke korálovému útesu ostrova Raiatea, dále možnost krmení mořských murén, šnorchlování, procházka vesnicí a interakce s místními nebo prostě jen relax na pláži či molu, kolem poledne případná návštěva hlavního městečka ostrova – Uturoa, kde budete mít možnost individuálně poobědvat (oběd možný i v resortu), ubytování Raiatea – Sunset Beach, Oviri Lodge.

13. den

18. 10. – středa – dopoledne možný výjezd na soukromou perlovou farmu, jinak dopoledne volný program, poté odjezd do hlavního městečka ostrova – Utuaroa – individuální oběd, poté odlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů světa Bora Bora, lodí transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, návštěva marketu (nákup potravin) apod., ubytování Bora Bora – Maitai.

14. den

19. 10. čtvrtek – snídaně, dopoledne fakultativní možnost potápění s kyslíkovou helmou a vznášení se na mořském dně - tzv. Aqua Safari – cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – např. barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 EUR na osobu). Bude-li zájem, odpoledne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech (cca 4 hodiny, 32 kilometrů, rovinatý asfaltový terén) a „prozkoumáme“ několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná restaurace Bloody Mary’s, vyhlídky, posvátné marae aj.), se zastávkou i v hlavním městě ostrova Vaitape, ubytování Bora Bora – Maitai.

15. den

20. 10. pátek – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a v pravdě hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo „z ruky“, během výletu bude poskytnuto bohaté barbecue – hodování s posezením v modré laguně, ubytování Bora Bora – Maitai.

16. den

21. 10. sobota – snídaně, celodenní pobyt, volný program – relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, ubytování Bora Bora – Maitai.

17. den

22. 10. neděle – snídaně, poslední lahodné vykoupání v malebné laguně Bory Bory, cca v 10:00 hod. transfer busem a lodí na odlet z Motu Mute zpět na hlavní ostrov Tahiti do Papeete, ubytování nedaleko letiště opět na Tahiti Airport Motel, po zbytek dne volný individuální program, Papeete – ubytování.

18. den

23. 10. pondělí – odlet ráno v 07:40 hod. z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles a Paříž.

19. den

24.10. – úterý – přílet do České republiky do Prahy ve 21:55 hod. na letiště Václava Havla.


* Může ještě dojít ke změnám ubytovacích kapacit i letového řádu
* V případě, že bude nutno přikročit k úhradě a vystavení letenek, budete včas vyzvání k platbě 2. zálohy
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně na odletu a příletu v souvislosti se změnou místních podmínek. Možný je i jiný časový sled navštívených ostrovů, dle letového řádu Air Tahiti
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

MUDr. Jaromír Veith

12.11.2023

Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie 06-24 23

Děkujeme CK Avetour za krásný čas, strávený na ostrovech Francouzské Polynésie. Žádnému z těchto ostrovů nelze dát prvenství, všechny měly svou jedinečnou krásu a daly nám nezapomenutelné zážitky...a tady patří veliké dík našemu průvodci Jiřímu Koubkovi. S jeho pohodovým přístupem, ochotou a organizací bylo naše cestování bezstarostné a díky jeho obrovským vědomostem i velice obohacující. Ještě jednou děkujeme a doporučujeme všem...J.a M. Veithovi.

Zuzana Kelemenová

06.11.2023

Francouzská Polynésie

Francúzska Polynézia

Dovolenka vo Francúzskej Polynézii sa nám veľmi páčila, hlavne vďaka sprievodcovi Jirkovi. Páčil sa nám program, jeho usporiadanie, a pravdaže vyčerpávajúce informácie sprievodcu. Bol vždy prístupný, ochotný a pokojný riešiť všetky problémy. Prostredie bolo nádherné, krajšie ako v katalógu. Malou výtkou z našej strany je to, že na dvoch miestach sme nemali spoločné bývanie celá skupina. Ďakujeme. Zuzana a Zoli

Pavla Vymětalová

20.06.2023

Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie

Touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat za úžasnou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků. Váš průvodce Jirka Koubek je profík na svém místě..... velké díky patří hlavně jemu... vše měl výborně zorganizované... vůbec jsme se s ním nenudili... :-) Každý ostrov byl jedinečný a měl své kouzlo. Ještě jednou mockrát za vše děkujeme a do budoucna s Vaší CK rádi opět někam vycestujeme. S přátelským pozdravem Jan a Pavla Vymětalovi