+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2022 Francouzská Polynésie + souostroví Tuamotu

Vyprodáno

Termín zájezdu 12.05.2022 - 30.05.2022
Doprava Letecky
Typ zájezdu Kombinovaný zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Francouzská Polynésie
Cena včetně
poplatků
144 990 Kč
(5 800 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

5 ostrovů – Tahiti, Moorea, Bora Bora, Tetiaroa a Rangiroa – souostroví Tuamotu

Těchto 5 ostrovů leží v jižním Pacifiku téměř 20 000 kilometrů od Prahy a patří mezi Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Magická podmanivost ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou. Tradiční polynéská kultura, místní obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů Vás přenese do jiné dimenze skvostné přírody.

ODLET: 12. 5. z Letiště Václava Havla z Prahy přes Paříž a Los Angeles 

NÁVRAT: 30. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Paříž a Los Angeles

UBYTOVÁNÍ: 16x v hotelu a bungalovech (detailně viz denní program) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - lze zaslat poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu ve výši min. 50 000 Kč / osoba -  při platbě v Euro je částka 2 000 Euro, po připsání zálohy na náš účet zašleme potvrzenou kopii smlouvy na Vaši adresu/email, doplatek splatný do 31. 3. 2022, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a 25 Kč/ Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

VÍZA: Občané ČR nepotřebují pro vstup do Polynésie vízum, ale pro přestup v USA je nutné povolení ke vstupu - elektronický systém ESTA - klient si vyřizuje sám, doporučujeme vyřídit zde: povolení pro vstup do USA ESTA. Cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas. Bez ESTY nebo víza nebudete vpuštěni do země.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu.  Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA.

V programu zájezdu může dojít k drobným úpravám s ohledem na skladbu skupiny. Od roku 2015 jsme absolvovali několik desítek zájezdů do této překrásné destinace.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy. Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 25-30 °C. Doporučujeme trekové sandále, boty do vody a nepromokavou lehkou bundu. Ve Francouzské Polynésii je dosti draho, stravu si budeme zajišťovat v supermarketech, někde lze i vařit, něco trvanlivého si můžete vzít s sebou. Na kapesné počítejte denní rozpočet zhruba cca 35 - 40 euro/osoba. Pro vstup do země je nutné mít plně dokončené očkování proti covid-19. 

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu - Praha – Paříž – Los Angeles – Papeete – Los Angeles – Paříž – Praha, lokální přelety s Air Tahiti mezi ostrovy, lodní lístky – Tahiti – Moorea – Tahiti, letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, 16 x ubytování různého typu (vždy se snídaní), Rangiroa 4x večeře, celodenní pobyt s obědem na Tahiti v luxusním resort Intercontinental, celodenní výlet lodí na ostrově Bora Bora s barbecue obědem, 2x celodenní výlet lodí s obědem napříč druhým největším atolem na světě (Rangiroa), celodenní výlet katamaránem s obědem na privátní ostrov Marlona Branda – Tetiaroa, doprava všemi dostupnými prostředky - mikrobus, taxík, loď, transfery letiště / hotel / letiště, servis českého průvodce, pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 40 Euro / os. – spropitné („bakšišné“), fakultativní akce a výlety, stravu (mimo výše uvedené), ESTA povolení, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 160 Kč / 47 Eur / os. / pobyt, připojištění proti stornu (nepovinné, ale doporučujeme) 2 400 Kč / 96 Euro / os. /pobyt - v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

12. 5. čtvrtek – ráno 08:55 hod. odlet z Prahy z letiště Václava Havla z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Paříž a Los Angeles do Francouzské Polynésie (Papeete).

2. den

13. 5. pátek - ráno místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, směna peněz z USD, EUR do místní měny – pacifické franky, přesun na nedaleký hotel cca 200 metrů (pěšky) – Tahiti Airport Motel, složení zavazadel do úschovny hotelu, poté ráno možný nákup v největším supermarketu ostrova – Carrefour, po poledni check in - pokoje, odpoledne prohlídka hlavního města Papeete - jeho bulváry spolu s jedinečnou městskou tržnicí Marche de Papeete, kde lze zakoupit suvenýry, ovoce, perly atd., volný večerní program ve městě, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulottes, možnost ochutnat polynéskou specialitu poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) a delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, ubytování Papeete.

3. den

14. 5. sobota – snídaně, po únavné cestě téměř celodenní pobyt s obědem (cca 10:00 – 18:00 hod.) v luxusním resortu hotelu Intercontinental, kde můžete užít v plnosti jednodenní členství tohoto prestižního hotelového řetězce (bazény, restaurace, bary, půvabné pláže s tyrkysovou vodou apod.), ubytování Papeete.

4. den

15.5. – neděle - pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího „brášky“ Tahiti Iti – podle časových možností zastávky u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, ubytování Papeete.

5. den

16. 5. pondělí - dopoledne odlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů světa Bora Bora, lodí transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budeme také ubytováni, seznámení s okolím, návštěva marketu (možný nákup potravin), apod., zbytek dne volno, relax, koupání, hotel Maitai.

6. den

17. 5. úterý – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a v pravdě hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo „z ruky“, během výletu bude poskytnuto bohaté barbecue – s posezením v modré laguně, hotel Maitai.

7. den

18. 5. středa – snídaně, dopoledne možnost potápění s kyslíkovou helmou a vznášení se na mořském dně - tzv. Aqua Safari – cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 EUR / os.)., jinak relax, koupání, hotel Maitai.

8. den

19. 5. čtvrtek – snídaně, bude-li zájem, odpoledne obkroužíme celý ostrov na jízdních kolech (fakultativně - cca 5 hodin - 32 kilometrů) v pohodovém tempu a „prozkoumáme“ několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná restaurace Bloody Mary, vyhlídky, posvátné marae, aj.), hotel Maitai.

9. den

20. 5. pátek – snídaně, celodenní pobyt, volný program – relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den – relax, koupání, hotel Maitai.

10. den

21. 5. sobota – snídaně, během dopoledne přesun lodí na odlet z Bora Bora na souostroví Tuamotu, po 70 minutách letu přistaneme na hlavním atolu Avatoru, ze kterého se přesuneme během 30 minut motorovým člunem na odlehlý atol Fenua Api, který bude patřit jenom vám a kde budete na bělostné pláži sdílet „resortík“ 8 bungalovů, odpoledne seznámení a objevování našeho atolu, večeře.

11. den

22. 5. neděle – snídaně, výlet do strhující Zelené laguny (https://www.rangiroaexcursion.com/) – malá přírodní zátoka chráněná před větry, kde je barva vody smaragdově zelená, ideální místo pro bezpečné šnorchlování, či koupání na písečné pláži, výlet je včetně obědu, dle situace možnost asi hodinové zastávky v Avatoru, pozdě odpoledne návrat na naši „základnu“, večeře.

12. den

23. 5. pondělí – snídaně, poté jedinečný lodní výlet na jižní část laguny. Tato exkurze nabízí objevování Modré laguny, obklopené malými ostrůvky uvnitř laguny „Rangi“. Malá hloubka vody vytváří širokou paletu modrých barev a činí z ní místo jedinečné krásy. Kolem poledne nás čeká grilovaný oběd, potápění – šnorchlování – plavání – relax a seznámení s kulturou Paumotu, pletení copů, návštěva žraločí školky, pozdě odpoledne návrat k našemu domácímu atolu, večeře.

13. den

24. 5. úterý – snídaně, volný den/program, případně možnost celodenního výletu lodí na sousední atolový klenot Tikehau. Jedna cesta vezme asi 2,5 hodiny a je nezbytné, aby oceán byl opravdu tichý, nebo výjezd do hlavního městečka Rangiroa – Avatoru, večeře.

14. den

25. 5. středa – snídaně, kolem poledne transfer do Avatoru, respektive na letiště, s odletem zpět na ostrov Tahiti, večer individuální program, ubytování Papeete - opět Airport Motel Tahiti.

15. den

26.5. – čtvrtek – snídaně, transfer do přístavu, poté trajektem z Papeete na ostrov Moorea, nájem vozidel – okružní jízda ostrovem - „zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy, večer opět lodí, zpět na ostrov Tahiti, ubytování Papeete.

16. den

27. 5. – pátek – časně ráno - soukromý atolový ostrov Marlona Branda – Tetiaroa, celodenní výlet privátním katamaránem včetně snídaně, oběda a nealko nápojů, tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy. Zažijeme pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a lagun, návrat cca 18:00 – 19:00 hod, ubytování Papeete.

17. den

28. 5. – sobota – snídaně, volný den/program, pobyt na pláži, trek/výšlap do vnitrozemí ostrova, návštěva hlavního města, nákupy apod., ubytování Papeete.

18. den

29. 5. - neděle - odlet z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles a Paříž.

19. den

30. 5. - pondělí - přistání v 19:45 hod. v Praze na Letišti Václava Havla.


* Může ještě dojít ke změnám ubytovacích kapacit i letového řádu
* V případě, že bude nutno přikročit k úhradě a vystavení letenek, budete včas vyzvání k platbě 2. zálohy
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně na odletu a příletu v souvislosti se změnou místních podmínek. Možný je i jiný časový sled navštívených ostrovů, dle letového řádu Air Tahiti
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Roman Málek

29.10.2022

Francouzská Polynésie

Dovolená ve Francouzské Polynésii

Dovolená ve Francouzské Polynésii s průvodcem Martinem Šolínem byla super. Vždy se nám snažil vyjít vstříc, dal nám mnoho dobrých tipů a i ve chvílích volna nám byl plně k dispozici. Děkuji moc a jsem rád, že s Martinem v roce 2023 budu objevovat Jihozápad USA.

Milada Batovcová

27.10.2022

Francouzská Polynésie

Polynésie 2.10.-20.10.

Chtěla bych moc poděkovat za nádherný zájezd do Francouzské Polynésie. Byl to skutečně životní zážitek na který nikdy nezapomenu. Velkou zásluhu na tom má průvodce Jirka Koubek který se nám všem velmi věnoval, vycházel nám vstříc ve všem a díky němu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Mohu všem vřele doporučit!!!

Viera LAPÁČKOVÁ

24.10.2022

Francouzská Polynésie

Fantastická dovolená ve Francouzké Polynésii

Dobrý den, minulý týden jsem se vrátila z Francouzské Polynésie. Byl to můj velký sen. Ještě to "rozdýchávám". Projela jsem kus světa ale to, co jsem tam zažila a viděla, byl úplný TOP! Velkou zásluhu na tom má i náš průvodce Jirka Koubek, obětavý a znalý klučina, který by snad za nás i dýchal. V programu byly kola, výšlapy na kopce i šnorchlováni, kdo kam a jak chtěl. Rada pro budoucí návštěvníky je: nezapomeňte na šnorchle a masky, protože to, co tam uvidíte pod vodou je jako akvárium a na Bora Bora má moře opravdu 56 odstínů modré a tyrkysové. A úplně největším zážitkem pro mne bylo krmení, plavání a mazlení se rejnokem a plavání se žraloky. Prostě naprostá "bomba". Děkuji !!!!!