Dovolená 2022 Francouzská Polynésie

FIRST MINUTE do 31.01.2022

Termín zájezdu 15.09.2022 - 03.10.2022
Doprava Letecky
Typ zájezdu Kombinovaný zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Francouzská Polynésie
Původní cena 134 990 Kč | 5 400 €
Cena včetně
poplatků
129 990 Kč
5 200 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

6 ostrovů – Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Tetiaroa

Těchto 6 ostrovů leží v jižním Pacifiku téměř 20 000 kilometrů od Prahy a patří mezi Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Magická podmanivost ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou. Tradiční polynéská kultura, místní obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů Vás přenese do jiné dimenze skvostné přírody.

ODLET: 15. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy přes Amsterdam a Los Angeles

NÁVRAT: 3. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Paříž a Los Angeles

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně v bungalovech / pensionech / vilách (detailně viz denní program) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - lze zaslat poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu ve výši min. 50 000 Kč / osoba - při platbě v Euro je částka 2 000 Euro, po připsání zálohy na náš účet zašleme potvrzenou kopii smlouvy na Vaši adresu/email, doplatek splatný do 1. 8. 2022, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a 25 Kč/ Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

VÍZA: Občané ČR nepotřebují pro vstup do Polynésie vízum, ale pro přestup v USA je nutné povolení ke vstupu – elektronický systém ESTA – klient si vyřizuje sám, doporučujeme vyřídit např. zde: povolení pro vstup do USA ESTA. Cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas. Bez ESTY nebo víza nebudete vpuštěni do země.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA.

V programu zájezdu může dojít k drobným úpravám s ohledem na skladbu skupiny. Od roku 2015 jsme absolvovali několik desítek zájezdů do této překrásné destinace. Vzhledem k počasí se jedná o jeden z nejlepších možných termínů.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy. Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 25-30 °C. Doporučujeme trekové sandále, boty do vody a nepromokavou lehkou bundu. Francouzská Polynésie se cenami dá srovnat se západní Evropou, stravu si budete zajišťovat v supermarketech, někde lze i vařit, něco trvanlivého si můžete vzít s sebou. Na kapesné počítejte denní rozpočet zhruba cca 40 - 45 euro/osoba. Pro vstup do země je nutné mít plně dokončené očkování proti covid-19

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu - Praha – Amsterdam – Los Angeles – Papeete – Los Angeles – Paříž – Praha, lokální přelety s Air Tahiti mezi všemi ostrovy, letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, 16 x ubytování různého typu, 5 x snídaně, 2 x večeře, celodenní výlet lodí na ostrově Bora Bora s barbecue, celodenní výlet katamaránem na korálový atol Tetiaroa, doprava všemi dostupnými prostředky - mikrobus, taxík, loď, transfery letiště / hotel / letiště, servis českého průvodce, pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek (bakšišné) 40 Euro, fakultativní akce a výlety, stravu (mimo výše uvedené), ESTA povolení, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 160 Kč / 47 Eur / os. / pobyt, připojištění proti stornu (nepovinné, ale doporučujeme) 2 400 Kč / 96 Euro / os. /pobyt - v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK).

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

15. 9. čtvrtek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Amsterdam (zpět přes Paříž) a Los Angeles do Francouzské Polynésie.

2. den

16. 9. pátek – ráno místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, ještě ráno možný nákup v největším supermarketu ostrova – Carrefour, poté následný přelet na ostrov Moorea (Air Tahiti). Ostrov byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem řekne mnohé. Posléze transfer na místo ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem u překrásné pláže – laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování, pozdě odpoledne fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), hotel Linareva.

3. den

17. 9. sobota – nájem vozidel – okružní jízda ostrovem - „zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, hotel Linareva.

4. den

18. 9. neděle – mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších kratších treků, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku, malé motorové lodě atd., případně plavání s delfíny, hotel Linareva.

5. den

19. 9. pondělí - dopolední odlet na ostrov Huahine, transfer z letiště na hotel – po poledni ubytování Fare Maeva, možnost nájmu jízdního kola, nákupy, případně výjezd do hlavního letoviska ostrova, lze i relaxovat, nebo se můžete koupat na přilehlé pláži, volný program apod., ubytování Fare Maeva.

6. den

20. 9. úterý – návštěva perlové farmy Huahine Nui Pearls, vesnička Faie – krmení posvátných modrookých úhořů, spanilá vyhlídka Belvedere, Marae Maeva – nejrozsáhlejší rituální komplex na Společenských ostrovech, fotogenická bílá pláž v zátoce Avea Bay či zastávka u pláže La Cité de Corail – plavání a šnorchlování v korálové podmořské „zahradě“, ubytování Fare Maeva.

7. den

21. 9. středa – dopoledne odlet na Raiatea, pronájem aut, přesun na ubytování, odpoledne relax, plavání v laguně, ubytování Atiapiti.

8. den

22. 9. čtvrtek – Raiatea – nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osídlovali další ostrovy Polynésie. Ubytování cca 2 minuty chůze od nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie – Marae Taputaputea. Dopoledne se nám nabídne možnost objet dokola celý ostrov s mnoha dech beroucími zastávkami – vyhlídky, vodopády, pláže, apod. Zbytek dne volno, relax, šnorchlování u korálového útesu bohatého na ryby a korály, možnost výletu na lodi k nedalekému ostrůvku se šnorchlováním (cca 20 EUR na osobu), pronájem kajaku (cca 12 EUR na kajak), krmení mořských murén, ochutnávka exotického ovoce přímo z plantáží - pomelo, rambutan, guáva, atd., případně výšlap na Mount Tapioi (cca 2 hodiny) s překrásnou vyhlídkou na lagunu mezi ostrovy Huahine a Tahaa, ubytování Atiapiti.

9. den

23. 9. pátek – dopoledne ještě možnost ranního vykoupání v laguně a poté přejezd do hlavního „města“ – Uturoa, kde bude možnost individuálně poobědvat, poté odpoledne odlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů světa Bora Bora, lodí transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, návštěva marketu (nákup potravin) apod., hotel Maitai.

10. den

24. 9. sobota – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a v pravdě hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo z ruky, během výletu bude poskytnuto bohaté barbecue – hodování s posezením v modré laguně, hotel Maitai.

11. den

25. 9. neděle – snídaně, dopoledne možnost potápění s kyslíkovou helmou (zcela jednoduché a bezpečné) a vznášení se na mořském dně v hloubce 3 – 4 metry - tzv. Aqua Safari - cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 - 100 EUR na osobu), hotel Maitai.

12. den

26. 9. pondělí – snídaně, bude-li zájem, během dne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech cca 32 kilometrů a „prozkoumáme“ několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná, ikonická restaurace Bloody Marys, vyhlídky, posvátné marae aj.), hotel Maitai.

13. den

27.9. úterý - snídaně, celodenní pobyt, volný program - relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, NEBO lze uskutečnit celodenní výlet rychlou motorovou lodí na sousední ostrov Maupiti s výšlapem (45 minut) na nejvyšší horu ostrova Teurafaatiu, kde se vám naskytne pohled, který snad ani není z tohoto světa…., poté výlet po vnitřní laguně ostrova s plaváním mezi ladnými Mantami, hotel Maitai.

14. den

28. 9. středa - dopoledne poslední možnost koupání ve vlnách lagun ostrova Bora Bora, později transfer lodí na letiště a posléze odlet na hlavní ostrov Tahiti, přesun na hotel – ubytování, potom prohlídka hlavního města Papeete - jeho bulváry spolu s jedinečnou městskou tržnicí Marche de Papeete, kde lze zakoupit suvenýry, ovoce, perly atd., volný večerní program ve městě, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulottes a ochutnávka polynéské speciality poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) a delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, hotel Airport Motel Papeete.

15. den

29. 9. čtvrtek – časně ráno – soukromý korálový atol, ostrov Marlona Branda – Tetiaroa (Ptačí ostrov), celodenní výlet privátním katamaránem (již v ceně) včetně snídaně, oběda a nealko nápojů, tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy, zažijete pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a lagun, návrat cca 18:00 – 19:00 hod, ubytování Papeete.

16. den

30. 9. pátek – pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího „brášky“ Tahiti Iti – zastávka u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, ubytování Papeete.

17. den

1.10. sobota – zcela volný den, který si můžete v závěru pobytu prožít jakkoliv dle svého gusta, lze si např. i před cestou už jen odpočinout – téměř celodenní pobyt s obědem (cca 10:00 – 18:00 hod.) v luxusním resortu hotelu Intercontinental, kde si můžete užít v plnosti jednodenní členství (cca 90 USD) tohoto prestižního hotelového řetězce (bazény, restaurace, bary, půvabné pláže s tyrkysovou vodou apod.), ubytování Papeete.

18. den

2. 10. neděle – ráno odlet z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles a Paříž s minimálním čekáním na přestupech

19. den

3. 10. pondělí – přistání v Praze na Letišti Václava Havla


* Může ještě dojít ke změnám ubytovacích kapacit i letového řádu
* V případě, že bude nutno přikročit k úhradě a vystavení letenek, budete včas vyzvání k platbě 2. zálohy
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně na odletu a příletu v souvislosti se změnou místních podmínek. Možný je i jiný časový sled navštívených ostrovů, dle letového řádu Air Tahiti
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Milan Juhász

05.11.2021

Francouzská Polynésie

Dovolená ve Fr.Polynesii

Děkujeme za krásnou, i když náročnou dovolenou. Jirka Koubek super, jen tři věci mohl zařídit lépe, počasí, menší vlny na oceánu a pomalejší velryby. Ale to mu rádi odpustíme. Zdraví Milan a Vilma

Ivana Volfová

05.11.2021

Francouzská Polynésie

FP podzim 2021

Avetoure, opět jste nezklamali, konečně jsme vyjeli, náležitě vybaveni certifikáty, které jsme opravdu všude využili. Skupina se skutečně vydařila, žádný potížista, dochvilní. Jirka neměl problémy. Zvládl s přehledem i úraz účastnice zájezdu. Pokud mohu doporučit dalším, nic nevozte, vše koupíte na místě, seznámíte se s místní kuchyní, není nic, co by vám chybělo. Cenový rozdíl je minimální proti západní Evropě. Za nás mohu jen poděkovat za krásnou dovolenou. Těším se na další, co Yucatán s Petrem?

Marian Wojnar

18.11.2019

Francouzská Polynésie

Dovolená ve Francouzské Polynésii

Dobrý den, koncem října jsme se vrátili ze zájezdu ve Francouzské Polynésii. Chtěli bychom poděkovat CK Avetour za perfektně připravený zájezd a zvláště pak skvělému průvodci Jirkovi Koubkovi, který dal dovolené tu správnou atmosféru. Přejeme Vám jen samé spokojené zákazníky, jakými jsme my. Děkují Marian a Pavlína Wojnarovi