Dovolená 2023 Medžugorje

Termín zájezdu 06.09.2023 - 12.09.2023
Doprava Autobusem
Typ zájezdu Poutní zájezd
Ubytování Privát
Strava Dle programu
Destinace Bosna a Hercegovina
Cena včetně
poplatků
3 490 Kč
(150 €)

Základní info o zájezdu

ODJEZD: 06. 09. - na trase Hradce Králové, Česká Třebová, Svitavy, Olomouc, Brno, po dohodě lze dojednat nástup v místech na trase mezi pevně určenými nástupními místy. Nástupní místa mohou být dodatečně upravena.

Přesná místa a časy nástupů sdělíme cca 1 měsíc před odjezdem ve „Finálních informacích a pokynech k zájezdu“. U skupin od 10 osob je možný nástup dohodou na vámi určeném místě. Při skupině nad 15 přihlášených osob 1 místo zdarma.

NÁVRAT: 12. 09. - po stejné trase přibližně v poledních hodinách.

PROGRAM: je duchovně velmi bohatý, výstupy na místa zjevení Panny Marie – Podbrdo, Križevac, setkání s vizionáři, besedy s tamními františkány, návštěva komunity bývalých narkomanů a hlavní celovečerní program, při jedné cestě (tam nebo zpět) návštěva chorvatských Lurd u Makarské – malebné Mariánské poutní místo Veprič.

UBYTOVÁNÍ: (4x) - k dispozici jsou priváty v různém dosahu od kostela podle momentálního přílivu poutníků a poptávky po ubytování, pokoje zpravidla pro 2-3 osoby s lůžkovinami.

STRAVA: dle zájmu lze zajistit stravu – závazně nahlásit zájem o stravu postačí 1 den předem – snídaně v ceně 5 €, večeře (polévka, hlavní chod, dezert/sladkost, voda, víno) – 10 €, jinak lze rovněž připravit stravu na privátech v kuchyňce, lze použít nádobí. Nedaleko kostela lze ráno i během dne obstarat čerstvé pečivo, čaj, kakao. Jídlo se podává vždy v časové závislosti na daném programu.

DOPRAVA: je zajištěna dálkovým autobusem s možností občerstvení během cesty, trasa směřuje na Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovac, Plitvice, Knin, Sinj, Imotski, Ljubuški a Medžugorje. Cesta z českých hranic trvá kolem 20 hodin včetně zastávek. Zpravidla zpáteční cesta kolem moře s koupáním (v letních měsících).

POKYNY: zájemci obdrží smlouvu o zájezdu, kterou vyplněnou odešlou na naši adresu, po uhrazení celé částky a potvrzení smlouvy zpět z naší strany jste zařazeni do zájezdu, máte-li možnost, vezměte si s sebou rádiový přijímač – zásadně walkman se sluchátky, některé mezinárodní mše by mohly být tlumočeny na VKV - FM do českého jazyka. Použit by zřejmě šel i chytrý telefon s rádiem. Možnost zakoupení přijímače i na místě 3-5 Euro.

DOPORUČENÍ: nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte, cestovní pas s minim. platností 6 měsíců po návratu, lze cestovat i na OP (nutno aktuálně prověřit), růženec, baterku, velmi vítána je kytara, zpěvník – Kantáte, Hosana, Kancionál. Minimální kapesné ve výši cca 70 €.

CENA ZAHRNUJE: cena 3490 Kč pokrývá dopravu, veškeré poplatky a služby průvodce – pí. Olga MERKOVIČOVÁ – nejzkušenější medžugorský průvodce, pojištění CK proti úpadku. Na místě potom úhrada za ubytování 60 € / osoba za 4 noci.

CENA NEZAHRNUJE: pojištění není v ceně zájezdu, možno zajistit u CK – buď pojištění léčebných výloh v zahraničí 170 Kč / 7 €, nebo pojištění léčebných výloh + připojištění storno poplatku (pouze jako balíček služeb) 270 Kč / 11 € / osoba / pobyt – více ZDE, nebo individuálně.

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.