Dovolená 2023 Island

Vyprodáno

Termín zájezdu 27.07.2023 - 04.08.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Priváty
Strava Dle programu
Destinace Island
Cena včetně
poplatků
55 990 Kč
(2 240 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 27. 7. z Letiště Václava Havla z Prahy (přímý let).

PŘÍLET: 4. 8. na Letiště Václava Havla do Prahy (přímý let).

PROGRAM: cestujte s námi poznávat úchvatný ostrov Island, zveme vás na průřez celým ostrovem („Golden Circle“) - jedinečné přírodní skvosty – gejzíry, vodopády, termální jezera, vřídla, sopečná pole a mnohé další.

UBYTOVÁNÍ: 8x v privátních útulných soukromých domech/hotelech, 2 - 4 lůžkové pokoje (manželé vždy sami), nelze zajistit jednolůžkový pokoj.

STRAVA: prakticky na všech místech lze ohřát vlastní zásoby, proto doporučujeme částečně dovoz vlastních potravin, něco lze dokoupit (stravování je na Islandu dosti nákladné). Jinak supermarkety, které budeme denně navštěvovat jsou na přijatelnější cenové úrovni, na několika místech bude zajištěna snídaně + dále bude možnost dokoupení.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 20 000 Kč / 800 Eur / osoba, doplatek zájezdu splatný do 13. 6. 2023, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, e-mailem, příp. i osobně, po připsání peněz na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, pokyny k odletu obdrží každý klient nejpozději měsíc před odletem, minimální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: dobrá a pohodlná sportovní obuv nutností (budeme realizovat několik túr a vycházek s nižším stupněm náročnosti od 30 do 120 min), pláštěnku, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty 15 - 20 °C, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD / os., zájezd jsme s velkým úspěchem již několikrát absolvovali v minulých letech. 

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha (přímým letem), letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 8x ubytování, dopravu a tranzity místním mikrobusem, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: povinný příplatek (za vstupy do parků, silniční a parkovací poplatky) ve výši 60 EUR / os., fakultativně pobyt v termálních pramenech Blue Lagoon (cca 70 USD / os.), fakultativně výlet lodí u ledovce Vatnajökull (cca 75 USD / os.), stravu, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 330 Kč / 14 Eur / os. / pobyt, připojištění proti stornu (nepovinné) 830 Kč / 34 Eur / os. / pobyt (v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nebude akceptováno) - pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz - u každého zájezdu – pojištění.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

27. 7. čtvrtek – sraz na Letišti Václava Havla v poledních hodinách – bude upřesněno ve finálních pokynech, odlet přímým letem na Island s příletem v odpoledních hodinách, tranzit na ubytování.

2. den

28. 7. pátek – kratší prohlídka Reykjavíku – prohlídka Starého města a přístavu, Tjorn (rybník) – hlavní oddechový park města se 40 druhy ptáků včetně Rybáka polárního, Hallgrímkirkja – hlavní dominanta Reykjavíku, obrovský kostel z čedičové lávy se 75 metrů vysokou věží, návštěva sídla biskupství v osadě Skálholt – bývalé významné středisko křesťanského Islandu, oblast Geysír - „otec“ všech světových chrlících horkých pramenů s aktivním nejvyšším gejzírem Islandu Strokkur, který každých 5 min. vrhá vřelou vodu až do výše 20 m, impozantní vodopád Gullfoss – jedno z nejimpozantnějších míst na ostrově, Laugarvatn - teplé jezero, národní park, Reykjavík – ubytování.

3. den

29. 7. sobota – Pingvellir – jedno z nejdůležitějších islandských míst – nikde jinde není tak markantně k vidění na Islandu trhlina mezi Evropou a Amerikou, právě jako zde, kde se rovněž nalézá množství kaňonů, jeskyň, potoků, pramenů, jezírek a vodopádů, Glymur – největší islandský vodopád (200 metrů!), vodopád Barnafoss, atraktivní lávový vodopád Hraunafossar, mohutné lávové pole, kde ledovcová řeka Hvítá vytéká záhadným způsobem zpod sopečné lávy, jedinečné přírodní skvosty, Hallmundarhraun – obrovské sopečné útvary s nejdelší sopečnou jeskyní na Islandu, Reykholt - malebná osada mezi termálními prameny, Borgarnes – ubytování.

4. den

30. 7. neděle – Hvítserkur – prapodivný skalní útvar nedaleko pobřeží poloostrova Vatnsnes, jedna z nejpodivuhodnějších hor Islandu z růžově zbarvených ryolitových kusů a čedičových skal, Dingeyrar – zde byl založený první klášter v zemi již v roce 1112 biskupem Jónem Ogmundarsonem, tranzit malebnou krajinou do úhledného Akureyri na severu ostrova, kratší prohlídka centra, Akureyri – ubytování.

5. den

31. 7. pondělí – vodopád Godafoss (vodopád bohů), jeden z nejznámějších a nejdostupnějších vodopádů na Islandu, přenádherné jezero Mývatn s velmi bujnou vegetací (mokřady), kratší pochod po hřebeni jezera, Dimmuborgir podivně tvarované lávové sloupy a skály staré více než 2000 let, Hverfell - výrazný tefritový kráter východně od jezera - bezpečný výstup, vulkanická oblast v okolí sopky Krafly - sopečné pole, chrlící fumaroly, Námafjall – pastelově růžová brázda s mnoha sopouchy a unikající parou, kráter Viti vyplněný jezírkem, Leirhnjukúr neuvěřitelná trhlina z níž uniká pára, Seydisfjordur – ubytování.

6. den

1. 8. úterý – Egilsstadir – přejezd dramatickou částí horského pásma východní části ostrova, Djúpivogur – malebné přímořské rybářské městečko, Lón – bujné pásmo dvou pohoří a dvou lagun, večer piknik, nebo společná slavnostní večeře, Vagnsstadir – ubytování.

7. den

2. 8. středa – Jokursárlón – pochod po břehu nejznámějšího islandského jezera, výhled na největší evropský ledovec Vatnajokull (8400 km2), úchvatná laguna s plovoucími krami, Národní park Skaftafell, „vodopádový“ okruh k čedičovým varhanům vodopádu Svartifoss, spatříme zasněženou nejvyšší horu Island Hvannadalshnúkur (2119 m n. m.) nejjižnější mys Islandu Dýrholaey, kde budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní, Skogar – ubytování.

8. den

3. 8. čtvrtek – poloostrov Reykjanes – oblast termálních pramenů Krisuvík, četné tektonické pukliny, vulkány, bublající horké bahenní prameny, jezero Graenavatn, půldenní relax s koupáním v termálních lázních Modrá laguna, v podvečer volný program v Reykjavíku, ubytování.

9. den

4. 8. pátek – brzký ranní transfer na letiště, odlet přímým letem do Prahy s příletem ve 13:15 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Libuše Přinosilová

23.06.2022

Island

Island 4.-12.6.2022

Je to již více než týden, co jsme se s manželem vrátili z úžasného poznávacího zájezdu na Island.Cestovka Avetour nám byla doporučena známými jako odborník na Izrael. Toto jsme si před čtyřmi roky vyzkoušeli, a díky skvělému průvodci p.Hrdličkovi jsme si tehdy zájezd velmi užili a zase jen doporučili dál.Island nás moc lákal, a když jsem ho viděla v nabídce cestovky, bylo rozhodnuto. A to jsem vůbec netušila, jaké báječné překvapení nás čeká v podobě vynikající průvodkyně Hanky Tomsové. Jednička se třemi hvězdičkami je asi málo.... Díky jejím znalostem této divukrásné země si určitě všichni účastníci Island oblíbili, a touží se tam zase někdy podívat. Takže velké poděkování naší Hance, teď už jen fotky a vzpomínky....

Ivana Majtnerová

22.06.2022

Island

Dovolená na Islandu

Před několika dny jsem se vrátila z poznávacího zájezdu na Island. Tato cesta byla skvělá a doporučuji všem, kteří chtěji poznat krásy Islandu. Velkou zásluhu na tom má především průvodkyně Hanka Tomsová, která nám ukázala nádherná místa a je velký znalec Islandu.Děkuji Ivana M.

Ing Jiří a Mgr Jaroslava Papouškovi

10.08.2015

Island

Izrael plus Jordánsko a Island

V loňském roce jsme byli s CK Avetour na zájezdu v Izraeli a Jordánsku ( průvodce p. Vavřík ) a letos v červnu na Islandu. v obou případech jsme byli velmi spokojeni a nemáme jedinou připomínku. Oceňujeme profesionalitu průvodců a v případě zájezdu na Island ještě i přístup majitele CK ke klientům během cesty. Prostě - bylo to moc fajn a pokud v programu CK Avetour najdeme zájezd, který bude vyhovovat našim zájmům, nebudeme váhat a opět se přihlásíme. Přejeme majiteli i všem zaměstnancům mnoho zdaru v dalším podnikání. S pozdravem Jiří Papoušek P.S. Fotky ze zájezdu teprve zpracovávám, pak mě ještě čekají filmy. Snad se na podzim přihlásím