Dovolená 2022 Madeira

Vyprodáno

Termín zájezdu 06.10.2022 - 13.10.2022
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Portugalsko
Cena včetně
poplatků
35 990 Kč
(1 440 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 6. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla – přímý let

PŘÍLET: 13. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla – přímý let

PROGRAM: 7 pobytových dnů na Madeiře – můžete se těšit na velmi zajímavý program po ostrově v Atlantském oceánu, čeká vás množství treků podél levád a nenáročných výstupů na vrcholky ostrova, rozeklaná skaliska a útesy, bujná vegetace místního pralesa s vodopády a také malebná městečka s typickými „palheiros“ – pestrobarevné stavby ve tvaru písmene A, ve volných chvílích koupání v oceánu a lagunách

UBYTOVÁNÍ: 7x v kvalitním hotelu ve Funchalu s polopenzí

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj - 4 990 Kč / 200 Eur / os.

PŘEPRAVA: letecky, po Madeiře doprava minibusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 600 Eur / os. (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu buď na naši adresu, oskenovanou e-mailem, faxem na číslo 494 377 654 nebo osobně, po připsání zálohy (platby) na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek zájezdu uhradit do 23. 8. 2022, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 1 měsíc před odletem, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / €, minimální počet účastníků: 12

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, plavky, fotoaparát, sluneční brýle, čelovku/baterku, pokrývku hlavy, kvalitní obuv, zcela orientační kapesné ve výši od 200 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 20°C, cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu ze země, z hlediska počasí jeden z nejlepších termínů! 

CENA ZAHRNUJE: oboustranné přímé letecké spojení, letištní a bezpečnostní taxy, dopravu po Madeiře, 7x ubytování s polopenzí, městskou a pobytovou taxu, vstupy do všech parků (dle programu), servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: individuální vstupy/výlety (fakultativně), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 290 Kč / 12 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 590 Kč / 24 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za příplatek 4 990 Kč / 200 Eur / osoba / pobyt

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

6. 10. čtvrtek – odlet ve 12:20 hod. z Prahy z Letiště Václava Havla (přímý let), přílet do Funchalu v 15:55 hod., přesun na hotel, večeře, nocleh.

2. den

7. 10. pátek – snídaně, prohlídka největšího města Funchal – farmářská tržnice, která je architektonickým centrem, možnost ochutnat místní ovoce, zeleninu, poznáte rušnou atmosféru tohoto místa, jež září různými barvami a vůněmi, další zastávkou bude botanická zahrada – disponuje tropickou a subtropickou flórou z celého světa (za 10 Eur / os.), vinařství Caves de Sao Francisco – ochutnávka vynikajících vín (za poplatek), individuálně oběd, vyhlídka Pico dos Barcelos s 360° výhledem na město a okolí, cesta pokračuje na další vyhlídku Eira do Serrado nad vesnicí Curral das Freiras, místu dominuje strhující centrální masiv, výjezd do příměstské části Monte s nejkrásnějším kostelem na ostrově, městskými zahradami se dostanete ke kostelu Nossa Senhora de Monte, fakultativně (2 osoby za 30 Eur) se dolů svezete na sáních pohybujících se na dřevěných skluznicích, jde o místní atrakci a jízda je dobrodružná, večeře, ubytování.

3. den

8. 10. sobota – snídaně, opustíte město a vydáte se směrem na západ, první zastávka bude v pitoreskním rybářském městečku Camara de Lobos – místo pobytu Winstona Churchilla, druhý nejvyšší útes na světě Cabo Girao se skleněnou vyhlídkovou plošinou ve výšce 580 m nad mořem – užijete si dechberoucí výhledy na jižní pobřeží, podél oceánu přes město Madalena do Mar – slavné pro své banánové plantáže, jedinou náhorní plošinou rozkládající se ve 1 400 m nad mořem Paúl de Serra do přístavní osady Porto Moniz – vyhlášené přírodní bazény, koupání a individuálně oběd, při zpáteční cestě do Sao Vicente spatříte množství vodopádů, poslední zastávkou ve vnitrozemí - vyhlídka Encumeada, návrat zpět do Funchalu, večeře, ubytování.

4. den

9. 10. neděle – snídaně, odjezd na nejvýchodnější výběžek do přírodní rezervace Ponta de Sao Lourenco (alternativně dle zájmu pobyt na nedaleké pláži Prainha), ve které se nachází pěší stezka s celkovou délkou cca 8 km, čeká vás pohodový trek odlišnou krajinou než budete zvyklí z jiných částí ostrova – nerostou zde skoro žádné stromy, jde o velmi suchou oblast, chvílemi si budete připadat jako na Marsu, tato vyprahlá step silně kontrastuje s modrou mořskou vodou, během dne individuálně piknik (za 15 Eur / os.), na konci stezky možnost koupání na pláži Casa do Sardinha, ze 135 druhů rostlin na poloostrově je jich 31 endemických, mys je rovněž největší kolonií racků v regionu a je domovem zástupců buřňáků, při troše štěstí spatříte i tuleně středomořského (mořského vlka), stejnou cestu absolvujete zpět, odjezd do Funchalu, večeře, ubytování.

5. den

10. 10. pondělí – snídaně, po krátké cestě pauza ve „vesnici proutěných výrobků“ Camacha – prohlídka, nákup tradičních suvenýrů, poté vstříc třetí nejvyšší hoře Madeiry – Pico do Arieiro (1 818 m), sjezd do přírodního parku Ribeiro Frio, který je na seznamu dědictví UNESCO, místo, kde žije fauna a flóra v perfektní symbióze, dále pokračujete severně až do města Santana s typickými „palheiros“ – pestrobarevné lidové stavby ve tvaru písmene A, individuálně oběd, Porto da Cruz – přístav zasazený do východního křídla Orlí skály, která dominuje pobřežní krajině, poslední zastávkou Machico – nejstarší osídlené místo na ostrově z roku 1419, Funchal, večeře, ubytování.

6. den

11. 10. úterý - snídaně, zájezd vyvrcholí tímto dnem, navštívíme místo zvané 25 Fontes, jde o skupinu vodopádů (fontán) nacházejících se v Rabaçalu v pohoří Paul da Serra, odkud se vydáte na nejkrásnější trek na ostrově dlouhý přibližně 13 km (tam i zpět), trasa podél levády je neskutečně krásný výlet zelenou oblastí vysočiny s množstvím rozmanitých pramenů a dokonalými výhledy na údolí Rabacal Valley, zastávka u vodopádu Risco je naprostou povinností, ze 100 m výšky z jezera Lagoa do Vento proudí voda dolů z úbočí hory, na konci dnešní cesty dojdete k laguně (jezírku), do které padá 25 menších vodopádů (25 Fontes), dle zájmu koupání, individuálně piknik (za 15 Eur / os.), pohodovým tempem se vrátíte do Rabacal, později odpoledne volno ve Funchalu – procházka, nákupy, večeře, ubytování.

7. den

12. 10. středa – snídaně, poslední jednoduchý trek (celkem 13 km) začíná v národním parku Queimadas Forest Park, který se nachází u města Santana, kouzelná trasa malebnou krajinou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami pokračuje tropickým deštným pralesem pod ochranou UNESCA, zahrnující 4 přírodní tunely, vás zavede na nejodlehlejší část ostrova až do blízkosti vysokých vodopádů Caldeirao Verde v exotickém prostředí, během procházky opět individuálně piknik (za 15 Eur / os.), dle časových možností osobní volno po návratu do Funchalu, večeře, ubytování.

8. den

13. 10. čtvrtek – snídaně, individuální volno ve Funchalu, případně lze zajistit fakultativní výlet pirátskou lodí – pozorování delfínů a velryb (cca 35 Eur / os.), kolem 14:00 hod. transfer na letiště, odlet z Madeiry v 16:40 hod. s příletem do Prahy ve 22:10 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Jana Ležalová

10.03.2023

Portugalsko

Dovolená na Madeiře

Děkujeme Avetouru za skvělou dovolenku na Madeiře v červenci 2022, zejména panu průvodci Milanovi. Měli jsme príma partu, výlety byly top, ubytování příjemné, jídlo moc dobré. Nic nám nechybělo,,,, A proto služeb Avetouru určitě znovu využijeme a doporučíme dále. Jana a Katka

Ing. Jan Janšta

20.11.2022

Portugalsko

Dovolené na Madeiře

Byli jsme naprosto spokojeni s cestou na Madeiru od odbavení v Praze až do příletu zpět. Mimo standardního ubytování a stravy formou polopenze jsme velmi ocenili bazén u hotelu, kde jsme se každý den po návratu mohli osvěžit.Příjemná také byla možnost menších nákupů v blízkosti hotelu a nedaleká zastávka místní dopravy. Velmi jsme ocenili také možnost opakovaného večerního společného posezení na střeše hotelu, kde nám průvodce Milan dal ochutnat asi deset druhů lihovin, které sám zakoupil. Poradil nám také co si pozoruhodného můžeme z Madeiry dovézt. Průvodce Milan tedy splňoval naše veškeré předpoklady na tuto funkci, byl vždy ochotný zodpovědět naše všechny dotazy a požadavky. Předposlední den po výstupu z autobusu, před delší tůrou, nás nejprve správně zavedl na nedaleký výhled na celou trasu a upozornil na náročnější pasáže cesty, takže se každý mohl rozhodnout zda bude absolvovat celou trasu, nebo jenom část. Přesto se na závěr na něho snesla nespravedlivá kritika na tento náročnější výšlap, který jsme my s manželkou / 72 a 71 let / bez problémů zvládli. My jsme byli uchváceni krásami dosud nepoznané země a odvezli jsme si nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Jako už poněkolikáté dovolená s Avetourem se opět vydařila a těšíme se na další cestování s Vámi. Janšta Jan s manželkou z Veselí nad Moravou.

Václav Blažek

16.09.2022

Portugalsko

Dovolená Madeira 29.08. – 05.09.2022

Skvělá dovolená. Program byl dobře připravený. Spojoval výlety po úžasných lokalitách nádherné přírody, poznávání historických i současných zajímavostí, ochutnání skvělé madeirské kuchyně a v neposlední řadě možnost koupání v Atlantickém oceánu. Ubytování kvalitní. A všechny ty úžasné zážitky nám zprostředkovala skvělá, ochotná a velmi milá průvodkyně Hanka Benešová.