Dovolená 2021 Medžugorje + Gradac

Termín zájezdu 10.09.2021 - 20.09.2021
Doprava Autobusem
Typ zájezdu Poutní zájezd
Ubytování Priváty
Strava Dle programu
Destinace Chorvatsko
Cena včetně
poplatků
5 490 Kč
220 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODJEZD: 10. 9. na trase Hradce Králové, Česká Třebová, Svitavy, Brno, po dohodě s pracovníky CK AVETOUR lze dojednat nástup v místech na trase mezi jednotlivými určenými nástupními místy. Nástupní místa mohou být dodatečně upravena.

Přesná místa a časy nástupů sdělíme cca 1 měsíc před odjezdem ve „Finálních informacích a pokynech.“

U větších skupin od 10 osob nástup dohodou na vámi určeném místě.

NÁVRAT: 20. 9. po stejné trase přibližně v poledních hodinách

PROGRAM: 11. 9. příjezd do Medžugorje, kde je duchovně velmi bohatý program s výstupy na místa zjevení Panny Marie - Podbrdo, Križevac, setkání s vizionáři, besedy s tamními františkány, návštěva komunity bývalých narkomanů, modlitební společenství - Oáza míru a hlavní celovečerní program.

15. 9. odjezd k Jaderskému moři na Makarskou Rivieru - 4 denní aktivní odpočinek a pobyt v letovisku Gradac (55 km z Medžugorje), při jedné cestě (tam nebo zpět) návštěva chorvatských Lurd u Makarské - malebné Mariánské poutní místo Veprič.

UBYTOVÁNÍ: v Medžugorje (4x) se hradí zvlášť a k dispozici jsou priváty v různém dosahu od kostela podle momentálního přílivu poutníků a poptávky po ubytování (zahrnuto v 100 Eur, pokoje zpravidla pro 2 - 3 osoby s lůžkovinami, v Gradaci ubytování na privátech do 300 m od pláže ve 2 - 4 lůžkových pokojích - již v ceně) 

STRAVA: polopenze v Medžugorje (zahrnuto v 100 Eur), u moře si zajišťuje stravu každý sám z vlastních zdrojů, nejlépe studené i teplé konzervy, instant. pol., trvanl. salám, chléb apod., teplou stravu lze připravit na privátech v kuchyňce (možnost použít nádobí).

DOPRAVA: je zajištěna dálkovým autobusem s možností občerstvení během cesty, za jízdy promítáme duchovní programy z videorekordéru, trasa směřuje na Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovac, Plitvice, Knin, Sinj, Imotski, Ljubuški a Medžugorje, cesta z českých hranic trvá kolem 20 hodin včetně zastávek

POKYNY: zájemci obdrží číslo účtu a smlouvu o zájezdu, kterou vyplněnou a podepsanou odešlou zpět na naši adresu či emailem, po připsání celkové platby na náš účet zašleme potvrzenou smlouvu zpět, to stvrzuje zařazení do zájezdu (individuálně je možné domluvit se na zálohové platbě - nutno projednat s CK).

DOPORUČENÍ: nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte, cestovní pas s minim. platností 6 měsíců po návratu, růženec, baterku, velmi vítána je kytara, zpěvník - Kantáte, Hosana, Kancionál, sluneční brýle, pokrývku hlavy a kvalitnější opalovací krém s vyšším faktorem, min.  kapesné ve výši cca 40 Euro, 1 měsíc před odjezdem ještě obdržíte finální pokyny a informace, C K  je pojištěna proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

POJIŠTĚNÍ: není v ceně zájezdu - zvažte objektivně svůj zdravotní stav a pojistěte se ve vlastní režii!!! 

CENA ZAHRNUJE: dopravu tam i zpět, 4 x ubytování v Gradaci, veškeré poplatky a služby průvodce Medžugorje - pí. Olga MERKOVIČOVÁ (případně jedna z jejich dcer), pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: strava v Gradaci, ubytování v Medžugorje - 4x ubytování s polopenzí, se platí až v autobuse (100 Eur)

Zážitky cestovatelů

Dana a spol.

22.09.2016

Chorvatsko

Medžugorje 7.-17.9.

Zdravím a posílám pozdrav - teď už zase z Chotěboře. Není dobré jen kritizovat, ale je třeba i chválit a tak mám velkou radost, že naše letošní putování za Pannou Marií nemělo chybu. Po vaší intervenci byl přístup paní Anky o poznání vstřícnější a pohodovější. Ubytování nemohu soudit, neboť jsem byla ubytovaná u jejího syna, ale jídlo bylo o mnoho lepší, než minule. Hlavně jsme měli možnost se každý den při snídani a večeři sejít v jídelně a vzájemně se poznávat a i pro naši průvodkyni to bylo z organizačních důvodů mnohem snadnější. Úbytek poutníků byl znát i při tomto - pro ně tak významném - svátku. Nevím, zda se lidé tak bojí cestovat nebo se nechali ovlivnit negativními zprávami ohledně Medžugorie, ale je to znatelný rozdíl. Věřím, že i tak má Panna Maria radost z každého poutníka a vám patří velké Pán Bůh zaplať za vaši službu. V modlitbách jsme se přimlouvali i za vás a na vaše úmysly. Pro mě osobně bylo velkým překvapením, když mi paní průvodkyně předala obálku od vás. Nevím co vás to napadlo, ale moc děkuji. O to víc radosti jsem udělala ve farnosti těm, kteří se už na pouť nemohou z různých důvodů vydat. Mějte se moc hezky, ať už jste kdekoliv, ještě jednou příjměte poděkování za uskutečnění této podzimní pouti. Ať vás Panna Maria provází na vašich cestách a je vaší ochránkyní a průvodkyní na té vaší každodenní pouti životem. Hodně úspěchů, ať můžete dělat radost ještě mnoha lidem. S pozdravem a přáním všeho dobrého se loučí a - dá-li Pán - na další pouti se už vidící Dana a spol.

Alena Šmídová

20.09.2015

Chorvatsko

hodnocení zájezdu 2.9.-10.9. 2015

Letos v září jsem se zúčastnila kombinovaného zájezdu do Medžugorje a Gradacu, který měl charakter duchovně rekreační. V Medžugorji jsme byli spokojeni s ubytováním nedaleko kostela u paní Anky, která nás hostila dobrou a vydatnou stravou. Také duchovní program zde byl bohatý,zvláště působivé byly večerní adorace. I v Gradacu jsme byli s ubytováním a stravou spokojeni. Většina z nás se zúčastnila zájezdu lodí na blízké ostrovy, který poskytl pěkné zážitky, koupání v moři, zábavu i pohoštění na lodi. Jsem vděčná a děkuji,že se po celou dobu zájezdu o nás po stránce duchovní staral P.Jan Kunert, který ve svých promluvách rozdával moudro a dobré rady do života. Je třeba velmi poděkovat Veronice za trpělivost a cit k nám starším, toleranci k našim nedostatkům a neduhům při organizaci programu. Počasí bylo pěkné, zájezd se vydařil.

Stanislava Vopařilová

14.09.2015

Chorvatsko

zájezd do Medugorje a Gradacu

Děkuji za Vaš připravený zájezd kdy jsem prožila krásné dny načerpání potřebných sil duchovních a také tělesných. Zájezdu se zúčastnili velmi milí účastníci a prožila jsem s nimi mnoho krásných chvil. Sluníčko nám prozářilo dny svým jasem, Bohu díky Stanislava