Dovolená 2020 Řím

Termín zájezdu 03.11.2020 - 07.11.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Itálie
Cena včetně
poplatků
12 750 Kč
710 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 3. 11. z Prahy z Letiště Václava Havla

NÁVRAT: 7. 11. do Prahy na Letiště Václava Havla

UBYTOVÁNÍ: 4x ubytování v *** hotelu s polopenzí v centrální části města, nedaleko místního metra

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 6 000 Kč / 240 Eur / osoba a zaslat zpět vyplněnou a podepsanou smlouvu - oskenovanou emailem, poštou nebo faxem. Po obdržení platby vám bude kopie smlouvy potvrzena. Celá platba musí být uhrazena nejpozději do 18. 9. 2020. Přibližně měsíc před odletem obdržíte finální informace a pokyny k odletu.

Dále berte prosím na zřetel, že každý den ujdeme cca 6-8 km, ale klidným tempem. Ve městě jezdíme převážně metrem, občas možná autobusem (MHD).

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, odhadované denní teploty kolem 17 - 22°C, zcela orientační kapesné ve výši od 120 eur, oblečení volte s ohledem na výše uvedené předpokládané denní teploty. Do chrámů mít kalhoty (muži) alespoň pod kolena, ženy sukně alespoň ke kolenům a zahalená ramena. 

CENA ZAHRNUJE: letecká doprava Praha – Řím – Praha, 4x ubytování v *** hotelu s polopenzí, autobusové transfery letiště – hotel – letiště, služby a servis českého průvodce, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupy (cca 40 euro), MHD v Římě – převážně metro (celkem cca do 15 eur) městský poplatek (City tax – cca 12 Euro/osoba), připojištění storna 380 Kč / 16 Eur / osoba / pobyt, v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz www.avetour.cz/pojisteni.html - u každého zájezdu - pojištění)

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

3. 11. úterý - dle zájmu autobusový transfer pravděpodobně z Hradce Králové na Letiště Václava Havla (upřesníme později), odlet z Prahy do Říma z letiště Václava Havla v 12:05 hod. z Terminálu 2 s leteckou společností ČSA, poté po přistání autobusový transfer na hotel, který bude poblíž centra v docházkové vzdálenosti k metru, kterým se budeme po městě přesunovat, po ubytovací proceduře ještě pravděpodobně (dle momentálních časových možností) před večeří vyrazíme do města, na některé zajímavé místo v okolí a seznámíme se všeobecně s Římem, zejména s jeho historií a vznikem, večeře, nocleh.

2. den

4. 11. středa - snídaně, naším 1. cílem bude hned Vatikán, nejmenší plně suverénní stát světa, prohlédneme si impozantní baziliku sv. Petra (hrob sv. Petra, sv. Jana Pavla II. a dalších papežů, kardinálů a římských mučedníků), velkolepý chrám, který se stavěl 176 let, fakultativně možnost výstupu na kopuli baziliky s úchvatným výhledem na Věčné město, dále uvidíme Andělský hrad (zvenku) - původně Hadriánovo mauzoleum, později papežská pevnost spojená tunelem ve hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení, potom přejdeme Andělský most přes řeku Tiberu, třetí nejdelší řeku v Itálii a navštívíme Piazza Navona - podlouhlé půvabné barokní náměstí stojící na místě starověkého stadionu, Pantheon – antický chrám dochovaný v perfektní stavu postavený slavným vojevůdcem Agrippou z počátku našeho letopočtu, Fontána di Trevi – nejslavnější fontána nejen v Itálií, ale možná na celém světě, kterou zpopularizoval zejména Felliniho film Sladký život (1972), večeře, nocleh

3. den

5. 11. čtvrtek - snídaně, Santa Maria Maggiore, patřící mezi 4 hlavní a největší baziliky Říma, neobyčejně grandiózní stavba s majestátním průčelím byla vystavěna již kolem roku 420 n. l., dalším opravdovým skvostem bude bazilika San Giovanni in Laterano, která je hodnostně nejvyšším kostelem katolické církve a biskupským kostelem papeže, základy baziliky stojí na tehdejším kostelem ze 4. století n.l. z doby císaře Konstantina Velikého, odpoledne nás další kroky zavedou k bazilice San Pietro in Vincoli (sv. Petra v řetězech) - zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě, poté zvenku uvidíme Koloseum - největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven, místo, kde soupeřili gladiátoři i odsouzení vězňové s divokými zvířaty, dále nás čeká Forum Romanum - největší fórum starověkého Říma, někdejší pulzující centrum občanského, ekonomického města a potažmo i veškerého dění, monumentální Konstantinům vítězný oblouk, vystavěný římským senátem po vítězství císaře Konstantina nad Maxentiem v bitvě u Mulvijského mostu, Palatin - pahorek, na němž bylo podle pověsti založeno město Řím, Circus Maximus - největší antický stadion, pořádaly se zde rovněž triumfální oslavy na počest císařů vracejících se z vítězných tažení, večeře, nocleh.

4. den

6. 11. pátek - snídaně, Katakomby svaté Domitilly – „pohřebiště“, které Vás přivede k úžasu, patří k největším a nejstarším hromadným křesťanským pohřebištím z dob pronásledování prvních křesťanů, dále zavítáme do kostelíka Domine quo vadis - na křižovatce Via Appia a Via Ardeatina se projdeme po Via Appia Antica - nejdůležitější dopravní tepně celého římského impéria - po známé historické cestě, po níž směřoval do Říma sv. Pavel. I sv. Petr, vrcholem dne bude potom návštěva poslední ze „sady“ nejhonosnějších a největších chrámu města, baziliky San Paulo fuori le Mura (sv. Pavla za hradbami) s hrobem velkého světce a apoštola národů sv. Pavla. večeře, nocleh.

5. den

7. 11. sobota - snídaně, osobní volno před odjezdem na letiště, což bude pravděpodobně v 11:30 hod. od hotelu, s odletem ve 14:50 hod. z Říma a poté s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla Terminál 2 v 16:45 hod.


*Program může být ještě dodatečně (nikoliv zásadně) upraven v závislosti na změně místní podmínek.

Zážitky cestovatelů

Anna Kučerová

07.08.2014

Itálie

Poděkování

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za nádherný poznávací zájezd do Itálie. Především paní průvodkyni Jitce Matyskové, která nás provázela celým zájezdem a velice poutavě hovořila o italských památkách a o životě v Itálii. Dále P. Kowalikovi, který nás provázel duchovně a velké dík také patří našim pánům řidičům Milanu Hnátovi a Ladislavu Trávníčkovi, kteří nás přes Itálii bezpečně převáželi. Děkuji za celou rodinu, Anna Kučerová.

Edita Komárková

28.07.2014

Itálie

poděkování Itálie

Dobrý den, zdravím Vás všechny z CK AVETOUR. Chtěla jsem Vám společně s mojí maminkou, paní Matlovičovou, Doležalovou a Kleňhovou moc poděkovat za uspořádání nádherné pouti do Itálie. Naše průvodkyně paní Jitka nás doprovázela opravdu na profesionální úrovni, nejen že nás informovala o všemožných křesťanských a kulturních památkách, ale přidala i povídání ze všedního života Italů, bylo to zajímavé a poutavé. Také bychom chtěly poděkovat P. Kowalikovi, který nejenže pro nás každý den na poutních místech sloužil mši svatou s tematicky připraveným kázáním, ale během celé cesty nás duchovně provázel. Umístil také své fotky na net, abychom se na ně mohli všichni podívat. http://farnostsvihov.rajce.idnes.cz/ S pozdravem Edita Komárková