Dovolená 2020 Istanbul

Termín zájezdu 19.09.2020 - 26.09.2020
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Turecko
Cena včetně
poplatků
22 990 Kč
920 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 19. 9. odlet z Letiště Praha

NÁVRAT: 26. 9. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 7 pobytových dnů v Istanbulu – tématicko - poznávací cesta po historických, náboženských i moderních zajímavostech Istanbulu. Těšit se můžete např. na návštěvu těchto míst - chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, sídlo osmanských sultánů - palác Topkapi, Velký bazar - nejznámější istanbulská tržnice s neopakovatelnou orientální atmosférou, antický hippodrom, nově zrekonstruovaná cisterna Binbirdirek, třída Istiklal - hlavní tepna evropské části Istanbulu, projížďka lodí po Bosporu - nádherný zážitek, revoluční náměstí Taksim, návštěva velkolepého komplexu archeologických muzeí, v nichž se mimo jiné nachází i slavný Alexandrův sarkofág, byzantský chrám Chora s nádhernými mozaikami, prohlídka židovské a křesťanské části Istanbulu, pro zájemce též vyjížďka lodí na tzv. Princovy ostrovy. Každou část Istanbulu si bude možné v klidu prožít a vychutnat (podrobně rozepsaný program naleznete níže).

ODBORNÝ DOPROVOD: klienty bude na cestě doprovázet turkoložka Kateřina Vytejčková, která v minulosti absolvovala množství úspěšných zájezdů do Turecka a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá

UBYTOVÁNÍ: 7x v Istanbulu v solidním **/*** hotelu s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením + TV, manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji. V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky přímou linkou Praha - Istanbul - Praha, po Istanbulu doprava turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 9 000 Kč / 360 € / osoba, po připsání zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu. Doplatek zájezdu je splatný nejpozději 5. 8. 2020. Minimální počet účastníků zájezdu: 25. Minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců - prosíme o dodržení.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22 - 28°C, zcela orientační kapesné ve výši od 150 EURO. Při vstupu do mešit, kostelů a synagog je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaší průvodkyní. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Istanbul - Praha, turistický klimatizovaný autobus v Turecku, letištní a bezpečnostní taxy, 7x ubytování s polopenzí (7x snídaně, 7x večeře), pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 120 EURO - platí se až v Istanbulu (pokrývá vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu, servis českého a místního průvodce), připojištění proti stornu (nepovinné) 600 Kč / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na https://www.avetour.cz/pojisteni.html, příplatek za 1/1 pokoj – výši příplatku sdělíme na vyžádání.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

19. 9. sobota - setkání všech účastníků na Letišti Václava Havla, odlet do Istanbulu, přílet do Istanbulu (přesný čas a místo srazu na letišti sdělíme cca 1 měsíc před začátkem zájezdu v pokynech k odletu), přesun na hotel v Istanbulu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

2. den

20. 9. neděle - snídaně, prohlídka historických perel Istanbulu – čtvrť Sultanahmet. Antické závodiště – Hippodrom, Hagia Sofia – Chrám Boží moudrosti – největší křesťanský chrám všech dob a nejvýznamnější byzantská památka Istanbulu. Komplex archeologických muzeí s úchvatnými sbírkami, které jsou tématicky zaměřené na starověk, antiku a historii města, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den

21. 9. pondělí - snídaně, pokračování prohlídky ve čtvrti Sultanahmet. Návštěva Modré mešity – známá dominanta Istanbulu, překrásný palác Topkapi s proslulým harémem – sídlo mocné Osmanské říše po dobu čtyř staletí. Návštěva nově zrekonstruované cisterny Binbirdirek a zakončení dne na největším a nejslavnějším bazaru orientu – Velký bazar, návrat na hotel, večeře, nocleh.

4. den

22. 9. úterý - snídaně, přejezd ke chrámu Chora – nejkrásnější byzantské mozaiky Konstantinopole, městské byzantské hradby – čtvrť Eyüb, kde se nachází významné muslimské poutní místo, prohlídka čtvrtí Balat a Fener – židovského a křesťanského srdce Istanbulu, cestou zpět návštěva mešity Süleymanie s hrobkami Sulejmána Nádherného a jeho ženy Hürrem (Roxelana), návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

23. 9. středa - snídaně, přejezd přes záliv Zlatý roh, prohlídka čtvrti Beyoglu, Mevlevihane – klášter tančících dervíšů s muzeem, Galatská věž (pro zájemce též fakultativně výstup na věž), třída Istiklál – tepna evropské části Istanbulu s kavárničkami a množstvím obchodů, revoluční náměstí Taksim, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den

24. 9. čtvrtek - snídaně, půldenní výlet lodí po Bosporu – krásné pohledy z lodi na pevnosti Rumeli a Anadolu hisar a na letní vily osmanské smetánky stojící na březích Bosporu. Výstup ke hradu Yorgos, odkud se naskýtá pohled na Černé moře a nový bosporský most, možnost oběda v některé z rybích restaurací. Cestou zpět návštěva Egyptského bazaru – vyhlášený trh s kořením, návrat na hotel, večeře, nocleh.

7. den

25. 9. pátek - snídaně, prostor pro osobní volno – možnost nákupu suvenýrů, fakultativně výlet na Ostrovy princů (není zahrnuto v ceně) – půvabné souostroví v Marmarském moři, v minulosti oblíbené rekreační místo istanbulské smetánky s poklidnou atmosférou, která dobře kontrastuje s ruchem Istanbulu – na ostrově nejezdí automobily, možnost návštěvy asijského břehu, návrat na hotel, večeře, nocleh.

8. den

26. 9. sobota - snídaně, odjezd na letiště, odlet z Istanbulu a přílet do Prahy na Letiště Václava Havla (přesný čas odletu z Istanbulu a příletu do Prahy bude upřesněn ve finálních informacích, které Vám pošleme zhruba měsíc před začátkem zájezdu).


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.