+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2023 Jordánsko luxusně

FIRST MINUTE do 31.10.2022

Termín zájezdu 09.03.2023 - 16.03.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko
Původní cena 37 990 Kč | 1 520 €
Cena včetně
poplatků
34 990 Kč
1 400 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 9. 3. z Prahy.

PŘÍLET: 16. 3. do Prahy.

PROGRAM: 7 pobytových dnů – bohatý tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných biblických, historických i moderních míst, např. Ammán – pevnosti Jebel Qala, římský amfiteátr, Národopisné muzeum, velkolepá mešita krále Abdalláha I., antické město Jerash, starobylé město Madaba, hora Nebo, hrad Kerak, Betánie za Jordánem – místo Ježíšova křtu, návštěva úžasného skalního města Petra, pouštní oblast Wadi Rum – Měsíční údolí s adrenalinovou jízdou jeepy a beduínským obědem, celodenní relax u Mrtvého moře v resortu.

UBYTOVÁNÍ: 7x v Jordánsku v kvalitních **** hotelích s polopenzí, vždy ve dvoulůžkových pokojích (páry + dvojice), třílůžkové pokoje pouze na vyžádání, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč / 600 Euro / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit do 26. 1. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid-19 naleznete ZDE, cca měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a informace k odletu, minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / Euro (pro úhradu v Eurech), minimální počet účastníků: 25.

Všem účastníkům zajistíme jordánská víza – budete včas vyzvání k dodání konkrétních údajů k vyřízení této formality.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 250 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22-25 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Ammán – Praha s odbaveným zavazadlem do 20 kg + batoh/kabelka, letištní a bezpečnostní taxy, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, servis českého a místního průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 200 USD vybírá se na místě v USD (zahrnuje: vstupy do všech vybraných objektů včetně nákladného vstupu do Petry, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče a jordánské vízum), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 490 Kč / 20 Eur / os. / pobyt, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 990 Kč / 40 Eur / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 9 990 Kč / 400 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

9. 3. čtvrtek – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze v 8:30 hod. na konci Terminálu 1 u prosklené stěny, odlet v 11:05 hod. do Ammánu – přílet v 15:55 hod. místního času, ubytování Ammán – večeře, nocleh.

2. den

10. 3. pátek – snídaně, prohlídka starověké Philadelphie (Ammánu), jednoho z měst tzv. Řecké Dekapolis, návštěva ammánské pevnosti Jebel Qala, která je nejstarším osídleným místem v Ammánu, římského Amfiteátru, půvabného Národopisného muzea a mešity postavené na památku krále Abdalláha I., Jerash – prohlídka nejzachovalejšího antického města na Blízkém východě. Ve městě je celá řada římských a byzantských památek včetně tří divadel, monumentální Hadriánovy brány, antických chrámů a křesťanských kostelů. Návrat do Ammánu, večeře, nocleh.

3. den

11. 3. sobota – snídaně, Madaba – starobylé křesťanské město nedaleko Ammánu. Největší zajímavostí je kostel sv. Jiří s mozaikou z 6. století, která představuje nejstarší mapu Svaté země. Jebel Nebo – hora s úchvatnými výhledy na Mrtvé moře a do Izraele (v případě dobré viditelnosti dohlédnete až do Jeruzaléma). Podle křesťanské tradice se jedná o místo, kde zemřel Mojžíš a kde skončilo čtyřicetileté putování Izraelitů do země zaslíbené. Zdejší kostel je proslavený svými mozaikami. Kerak – největší hradní komplex v Jordánsku, který postavili ve 12. století křižáci jako ochranu svých držav proti Arabům. Přesun do Petry, večeře, nocleh.

4. den

12. 3. neděle – snídaně, celodenní návštěva Petry jednoho z divů světa – zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě – skalní město Petra – fascinující skalní komplex zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit i skalní klášter Ad-Dér. V jeho soutěskách jsou ukryté tisíce hrobek včetně slavné Pokladnice známé z Indiana Jonese. Přesun na jedinečné ubytování v luxusních beduínských stanech v pouštní oblasti Wadi Rum, večeře, nocleh.

5. den

13. 3. pondělí – snídaně, Wadi Rum – Měsíční údolí je obrovský komplex skalních útvarů v poušti nedaleko saudskoarabské hranice zapsaný na seznamu UNESCO. Celodenní výjezd do jedinečné pouštní oblasti – místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduíny. Přesun do Akaby, večeře, nocleh.

6. den

14. 3. úterý – snídaně, delší přesun zpět na sever, Betánie za Jordánem zapsaná v seznamu dědictví UNESCO. Jde o nejdůležitější poutní místo v Jordánsku – místo Ježíšova křtu, zde Jan Křtitel křtil vodou zástupy, které se přicházely vyznávat ze svých hříchů. Okolí řeky Jordán je zároveň zajímavou přírodní rezervací. Horké a vlhké podnebí vytváří spolu s nízkou nadmořskou výškou jakýsi přírodní skleník, oblast je tak zaručeně nejzelenější v celém Jordánsku, krátký přejezd k Mrtvému moři, ubytování v resortu Ramada s bazénem, wellness apod., večeře, nocleh.

7. den

15. 3. středa – snídaně, celodenní odpočinek u Mrtvého moře, můžete vyzkoušet jeho blahodárné účinky, vykoupat se v bazénu nebo využít hotelový wellness, večeře, nocleh.

8. den

16. 3. čtvrtek – snídaně, dopolední relax v hotelu, kolem poledne přesun na letiště zpět do Ammánu – odlet v 16:20 hod. s příletem do Prahy na Letiště Václava Havla v 19:35 hod.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Markéta Jamrichová

25.07.2022

Jordánsko

Izrael, Palestina, Jordánsko

Děkujeme CK a skvělému průvodci Tondovi za úžasnou dovolenou!

Helena Knappová

19.05.2022

Jordánsko

Izrael, Palestina, Jordánsko, Eilat, 27.4. - 8.5.2022.

Chci Vám a celé Vaší c.k. poděkovat za skvěle sestavený program a zajištění celé cesty. Každý den byl nadupaný stále novými a krásnými zážitky - zájezd zcela naplnil nebo i předčil moje očekávání. Myslí, že k tomu přispěla i osobnost našeho narychlo změněného průvodce - Radka Hejreta, jemuž patří obrovské ocenění. Byl perfektní - ve všem!. Radek Hejret zvládal na jedničku s hvězdičkou všechny standardní i nestandardní situace během zájezdu. Je to velmi zkušený průvodce s obrovským přehledem ve všech důležitých oblastech týkající se naší cesty. Načerpali jsme od něj spousty informací o kultuře, historii, současnosti, lidech, zemi, přírodě atd. Byl ochotný kdykoliv cokoliv řešit, vystupoval profesionálně a zároveň nesmírně lidsky a empaticky vůči všem účastníkům zájezdu bez rozdílu. Patří mu obrovské díky, určitě bych s ním ráda podnikla i nějaký zájezd v budoucnu více zaměřený pouze na Izrael.

Petr Červenka

18.05.2022

Jordánsko

Izrael, Palestina a Jordánsko

Posílám zpětnou vazbu ohledně absolvovaného zájezdu do Izraele a Jordánska. Byli jsme s ženou velmi spokojeni. A zvláště oceňujeme dvě věci, které byly nadstandardní: -sluchátka. Pro mne byla klíčová, vzhledem k tomu, že trochu hůře slyším. Neuvažujete zavést je do všech poznávacích zájezdů? Klidně si připlatím. Myslím, že stejný názor měli i ostatní. -průvodkyně. Český průvodce s dobrou angličtinou je fajn, ale průvodce (tedy průvodkyně), která má navíc i znalost místního jazyka a navíc v té zemi žije - to je jiný level. A paní Kateřina nebyla skoupá na informace. A díky znalosti místních reálií dokázala elegantně vyřešit i mimořádné události. Tu průvodkyni si držte! S pozdravem Petr Červenka