Dovolená 2023 Jordánsko luxusně

FIRST MINUTE do 30.06.2023

Termín zájezdu 02.10.2023 - 09.10.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko
Původní cena 38 990 Kč | 1 630 €
Cena včetně
poplatků
35 990 Kč
(1 500 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 2. 10. z Vídně z letiště Schwechat.

PŘÍLET: 9. 10. do Vídně na letiště Schwechat.

DOPRAVA NA LETIŠTĚ: v ceně zájezdu hromadné autobusové spojení z Brna (od hotelu Grand) na letiště do Vídně a zpět s návratem opět do Brna. Odjezd z Brna cca ve 10:00 hod., návrat do Brna cca ve 02:00 hod. (10. 10. 2023). Vše ještě aktuálně sdělíme ve finálních pokynech.

PROGRAM: 7 pobytových dnů – bohatý tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných biblických, historických i moderních míst, např. Ammán – pevnosti Jebel Qala, římský amfiteátr, Národopisné muzeum, velkolepá mešita krále Abdalláha I., antické město Jerash, starobylé město Madaba, hora Nebo, hrad Kerak, Betánie za Jordánem – místo Ježíšova křtu, návštěva úžasného skalního města Petra, pouštní oblast Wadi Rum – Měsíční údolí s adrenalinovou jízdou jeepy a beduínským obědem, celodenní relax u Mrtvého moře v resortu.

UBYTOVÁNÍ: 7x v Jordánsku v kvalitních **** hotelích s polopenzí, vždy ve dvoulůžkových pokojích (páry + dvojice), třílůžkové pokoje pouze na vyžádání, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč / 625 Euro / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit do 18. 8. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid-19 naleznete ZDE, cca tří týdny před odletem obdržíte finální pokyny a informace k odletu, minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 24 Kč / Euro (pro úhradu v Eurech), minimální/maximální počet účastníků: 20.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22-25 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). 

CENA ZAHRNUJE: autobusový transfer Brno – Schwechat – Brno, leteckou dopravu Vídeň – Ammán – Vídeň s odbaveným zavazadlem do 20 kg + batoh/kabelka, letištní a bezpečnostní taxy, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 220 USD vybírá se na místě v USD (zahrnuje: vstupy do všech vybraných objektů včetně nákladného vstupu do Petry, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče, servis jordánského průvodce, jordánské vízum), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 490 Kč / 21 Eur / os. / pobyt, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 990 Kč / 42 Eur / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 7 990 Kč / 330 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

2. 10. pondělí – sraz všech účastníků na letišti Vídeň – Schwechat ve 12:00 hod. v odletové hale – bližší info 3 týdny před odletem, vlastní odlet je ve 14:50 hod do Ammánu – přílet v 19:25 hod. místního času, ubytování Ammán – večeře, nocleh.

2. den

3. 10. úterý – snídaně, prohlídka starověké Philadelphie (Ammánu), jednoho z měst tzv. Řecké Dekapolis, návštěva ammánské pevnosti Jebel Qala, která je nejstarším osídleným místem v Ammánu, římského Amfiteátru, půvabného Národopisného muzea a mešity postavené na památku krále Abdalláha I., Jerash – prohlídka nejzachovalejšího antického města na Blízkém východě. Ve městě je celá řada římských a byzantských památek včetně tří divadel, monumentální Hadriánovy brány, antických chrámů a křesťanských kostelů. Návrat do Ammánu, večeře, nocleh.

3. den

4. 10. středa – snídaně, Madaba – starobylé křesťanské město nedaleko Ammánu. Největší zajímavostí je kostel sv. Jiří s mozaikou z 6. století, která představuje nejstarší mapu Svaté země. Jebel Nebo – hora s úchvatnými výhledy na Mrtvé moře a do Izraele (v případě dobré viditelnosti dohlédnete až do Jeruzaléma). Podle křesťanské tradice se jedná o místo, kde zemřel Mojžíš a kde skončilo čtyřicetileté putování Izraelitů do země zaslíbené. Zdejší kostel je proslavený svými mozaikami. Kerak – největší hradní komplex v Jordánsku, který postavili ve 12. století křižáci jako ochranu svých držav proti Arabům. Přesun do Petry, večeře, nocleh.

4. den

5. 10. čtvrtek – snídaně, celodenní návštěva Petry jednoho z divů světa – zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě – skalní město Petra – fascinující skalní komplex zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit i skalní klášter Ad-Dér. V jeho soutěskách jsou ukryté tisíce hrobek včetně slavné Pokladnice známé z Indiana Jonese. Přesun na jedinečné ubytování v luxusních beduínských stanech v pouštní oblasti Wadi Rum, večeře, nocleh.

5. den

6. 10. pátek – snídaně, Wadi Rum – Měsíční údolí je obrovský komplex skalních útvarů v poušti nedaleko saudskoarabské hranice zapsaný na seznamu UNESCO. Celodenní výjezd do jedinečné pouštní oblasti – místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduíny. Přesun do Akaby, večeře, nocleh.

6. den

7. 10. sobota – snídaně, delší přesun zpět na sever, Betánie za Jordánem zapsaná v seznamu dědictví UNESCO. Jde o nejdůležitější poutní místo v Jordánsku – místo Ježíšova křtu, zde Jan Křtitel křtil vodou zástupy, které se přicházely vyznávat ze svých hříchů. Okolí řeky Jordán je zároveň zajímavou přírodní rezervací. Horké a vlhké podnebí vytváří spolu s nízkou nadmořskou výškou jakýsi přírodní skleník, oblast je tak zaručeně nejzelenější v celém Jordánsku, krátký přejezd k Mrtvému moři, ubytování v resortu Ramada s bazénem, wellness apod., večeře, nocleh.

7. den

8. 10. neděle – snídaně, celodenní odpočinek u Mrtvého moře, můžete vyzkoušet jeho blahodárné účinky, vykoupat se v bazénu nebo využít hotelový wellness, večeře, nocleh.

8. den

9. 10. pondělí – snídaně, relax v hotelu, kolem 15:00 hod. přesun na letiště zpět do Ammánu – odlet do Vídně ve 20:05 hod., přílet na letiště Schwechat do Vídně ve 23:05, poté okamžitý transfer do Brna.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Mirka Škaloudová

19.05.2023

Jordánsko

Izrael, Palestina, Jordánsko

Sice se značným zpožděním (absolvovala jsem cestu na přelomu března a dubna 2023), ale dřív jsem sek tomu nedostala! Ráda bych dodatečně poděkovala Toníkovi Vavříkovi, který díky svým znalostem, úžasným vypravěčským dovednostem a i smyslem pro humor a nadsázku dokázal báječným způsobem udělat z tohoto poznávacího zájezdu ZÁŽITEK! Ve valné většině poznávacích zájezdů, když na Vás někdo chrlí data, si zapamatujete máloco! Ale protože Tonda to uměl "obalit" do příběhu a podat zajímavým způsobem,tak mi díky tomu v hlavě utkvělo mnoho, mnoho z toho co povídal! Jsem mu za to moc povděčná, protože to stojí za to! A navíc řadu věcí dokázal odlehčit, podat vtipně, no prostě PARÁDA!!!! Děkuji, že jsem měla to štěstí ho mít za průvodce!!!!! Mirka

Kateřina Hünerová

13.05.2023

Jordánsko

Poznávací zájezd Jordánsko, Izrael, Palestina

Poznávací zájezd Jordánsko, Izrael, Palestina 30.4 - 10.5. 2 023.Je to pár dnů, co jsme doma z poznávacího zájezdu, na kterém nás doprovázel úžasný průvodce pan "Tony" Vavřík. Je velice fundovaný odborník, ochotný, znalý místních poměrů,vždy dobře naladěný a vždy s úsměvem. Informací které na nás chrlil, bylo tolik, že jsme nepřestávali žasnout, velice oceňujeme jeho srozumitelný a populární výklad daných historických poznatků. Je vidět, že Tony svou práci a Izrael má hluboko v srdci. Strávili jsme krásných 11 dní hlavně díky jeho přístupu ke všem klientům. Po dobu celého pobytu jsme se cítili velice bezpečně,i když v ČESKU v TV proběhly ZPRÁVY O RAKETOVÝCH ÚTOCÍCH v Izraeli. My jsme si tam užívali pohodu a klid. Přejeme vám všechno dobré a jen tak déle !!! Katka a Tom

Monika Vodičková

11.05.2023

Jordánsko

Izrael, Palestina, Jordánsko

Dnes v noci jsem se vrátila z dovolené s přáteli do oblasti Izrael, Palestina, Jordánsko a musím říct, že to bylo úžasné po všech stránkách. CK Avetour je opravdu odborník na tuto oblast a navíc má úžasného průvodce v podobě Bc.Antonína Vavříka, který k navštíveným místům přidá ještě vlastní zážitky, okoření celé vyprávění humorem. Je vidět, že je v této oblasti šťastný a jako ryba ve vodě...skoro jako místní. Úžasný zážitek, na který budeme vzpomínat a možná, že jsme tam nebyli naposledy. Děkujeme