+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2023 Jordánsko luxusně

Vyprodáno

Termín zájezdu 02.10.2023 - 09.10.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Jordánsko
Cena včetně
poplatků
38 990 Kč
(1 630 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 2. 10. z Vídně z letiště Schwechat.

PŘÍLET: 9. 10. do Vídně na letiště Schwechat.

DOPRAVA NA LETIŠTĚ: v ceně zájezdu hromadné autobusové spojení z Brna (od hotelu Grand) na letiště do Vídně a zpět s návratem opět do Brna. Odjezd z Brna cca ve 10:00 hod., návrat do Brna cca ve 02:00 hod. (10. 10. 2023). Vše ještě aktuálně sdělíme ve finálních pokynech.

PROGRAM: 7 pobytových dnů – bohatý tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných biblických, historických i moderních míst, např. Ammán – pevnosti Jebel Qala, římský amfiteátr, Národopisné muzeum, velkolepá mešita krále Abdalláha I., antické město Jerash, starobylé město Madaba, hora Nebo, hrad Kerak, Betánie za Jordánem – místo Ježíšova křtu, návštěva úžasného skalního města Petra, pouštní oblast Wadi Rum – Měsíční údolí s adrenalinovou jízdou jeepy a beduínským obědem, celodenní relax u Mrtvého moře v resortu.

UBYTOVÁNÍ: 7x v Jordánsku v kvalitních **** hotelích s polopenzí, vždy ve dvoulůžkových pokojích (páry + dvojice), třílůžkové pokoje pouze na vyžádání, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek.

PŘEPRAVA: letecky, po Jordánsku doprava klimatizovaným turistickým autobusem.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu v minimální výši 15 000 Kč / 625 Euro / os., zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, nebo osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po obdržení zálohy (platby) potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek prosíme uhradit do 18. 8. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid-19 naleznete ZDE, cca tří týdny před odletem obdržíte finální pokyny a informace k odletu, minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, pro návštěvu Jordánska doporučujeme platnost pasu 1 rok po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 24 Kč / Euro (pro úhradu v Eurech), minimální/maximální počet účastníků: 20.

DOPORUČENÍ: vhodné boty do přírody, pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22-25 °C a s vědomím, že při vstupu do kostelů i mešit se striktně vyžadují zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). 

CENA ZAHRNUJE: autobusový transfer Brno – Schwechat – Brno, leteckou dopravu Vídeň – Ammán – Vídeň s odbaveným zavazadlem do 20 kg + batoh/kabelka, letištní a bezpečnostní taxy, autobusová přeprava, 7x ubytování s polopenzí, servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 220 USD vybírá se na místě v USD (zahrnuje: vstupy do všech vybraných objektů včetně nákladného vstupu do Petry, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče, servis jordánského průvodce, jordánské vízum), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 490 Kč / 21 Eur / os. / pobyt, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) 990 Kč / 42 Eur / os. / pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj za 7 990 Kč / 330 Eur / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

2. 10. pondělí – sraz všech účastníků na letišti Vídeň – Schwechat ve 12:00 hod. v odletové hale – bližší info 3 týdny před odletem, vlastní odlet je ve 14:50 hod do Ammánu – přílet v 19:25 hod. místního času, ubytování Ammán – večeře, nocleh.

2. den

3. 10. úterý – snídaně, prohlídka starověké Philadelphie (Ammánu), jednoho z měst tzv. Řecké Dekapolis, návštěva ammánské pevnosti Jebel Qala, která je nejstarším osídleným místem v Ammánu, římského Amfiteátru, půvabného Národopisného muzea a mešity postavené na památku krále Abdalláha I., Jerash – prohlídka nejzachovalejšího antického města na Blízkém východě. Ve městě je celá řada římských a byzantských památek včetně tří divadel, monumentální Hadriánovy brány, antických chrámů a křesťanských kostelů. Návrat do Ammánu, večeře, nocleh.

3. den

4. 10. středa – snídaně, Madaba – starobylé křesťanské město nedaleko Ammánu. Největší zajímavostí je kostel sv. Jiří s mozaikou z 6. století, která představuje nejstarší mapu Svaté země. Jebel Nebo – hora s úchvatnými výhledy na Mrtvé moře a do Izraele (v případě dobré viditelnosti dohlédnete až do Jeruzaléma). Podle křesťanské tradice se jedná o místo, kde zemřel Mojžíš a kde skončilo čtyřicetileté putování Izraelitů do země zaslíbené. Zdejší kostel je proslavený svými mozaikami. Kerak – největší hradní komplex v Jordánsku, který postavili ve 12. století křižáci jako ochranu svých držav proti Arabům. Přesun do Petry, večeře, nocleh.

4. den

5. 10. čtvrtek – snídaně, celodenní návštěva Petry jednoho z divů světa – zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě – skalní město Petra – fascinující skalní komplex zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit i skalní klášter Ad-Dér. V jeho soutěskách jsou ukryté tisíce hrobek včetně slavné Pokladnice známé z Indiana Jonese. Přesun na jedinečné ubytování v luxusních beduínských stanech v pouštní oblasti Wadi Rum, večeře, nocleh.

5. den

6. 10. pátek – snídaně, Wadi Rum – Měsíční údolí je obrovský komplex skalních útvarů v poušti nedaleko saudskoarabské hranice zapsaný na seznamu UNESCO. Celodenní výjezd do jedinečné pouštní oblasti – místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduíny. Přesun do Akaby, večeře, nocleh.

6. den

7. 10. sobota – snídaně, delší přesun zpět na sever, Betánie za Jordánem zapsaná v seznamu dědictví UNESCO. Jde o nejdůležitější poutní místo v Jordánsku – místo Ježíšova křtu, zde Jan Křtitel křtil vodou zástupy, které se přicházely vyznávat ze svých hříchů. Okolí řeky Jordán je zároveň zajímavou přírodní rezervací. Horké a vlhké podnebí vytváří spolu s nízkou nadmořskou výškou jakýsi přírodní skleník, oblast je tak zaručeně nejzelenější v celém Jordánsku, krátký přejezd k Mrtvému moři, ubytování v resortu Ramada s bazénem, wellness apod., večeře, nocleh.

7. den

8. 10. neděle – snídaně, celodenní odpočinek u Mrtvého moře, můžete vyzkoušet jeho blahodárné účinky, vykoupat se v bazénu nebo využít hotelový wellness, večeře, nocleh.

8. den

9. 10. pondělí – snídaně, relax v hotelu, kolem 15:00 hod. přesun na letiště zpět do Ammánu – odlet do Vídně ve 20:05 hod., přílet na letiště Schwechat do Vídně ve 23:05, poté okamžitý transfer do Brna.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Vojtěch Havel

28.07.2023

Jordánsko

Izrael + Jordánsko 30.6.-10.7.2023

Vážení, dovolte mi touto cestou poděkovat za uspořádání zájezdu. V Izraeli jsme již s vámi byli podruhé a opět jsme byli celá rodina nadšeni jak z programu / obohaceného i návštěvou úžasné jordánské Petry a pouště Wadi Rum /, tak průvodcem panem ing. Moravcem, který svými zasvěcenými komentáři o historii i současnosti oblasti umocnil naše cestovatelské zážitky a vyvolal u nás zájem se tématem Blízkého východu dále zabývat. Vážíme si, že zaměstnáváte takto fundované průvodce / podobnou dobrou zkušenost máme i s paní Mgr. Benešovou ze zájezdu před 12 roky/. S velkým díky, Havlovi

Petra Šmigurová

27.07.2023

Jordánsko

Dovolená Jordánsko, Palestina a Izrael - květen 2023

7.- 18.5.23 jsem se s vaší cestovní kanceláří zúčastnila poznávacího zájezdu do Jordánska, Palestiny a Izraele. Chtěla bych touto cestou poděkovat vám, za skvěle sestavený program, ale hlavně našemu panu průvodci Nemerovi za jeho vynikající znalosti a povídání a péči o nás všechny, i když to s námi někdy neměl jednoduché. Vše ale zvládl s nadhledem a humorem sobě vlastním. Nemo, děkuji. Díky tomu všemu se pro mne dovolená stala neskutečným zážitkem a předčila všechna má očekávání.

Jitka Rídlová

17.07.2023

Jordánsko

Poznávací zajezd Jordansko,Izrael,Palestina

Zúčastnila jsem se poznávacího zájezdu do Izraele,Jordánska a Palestiny a za mě dávám 1*. Zájezd byl velmi dobře připraven, vedoucí zájezdu byl nabitý informacemi a ubytování a strava byla na dobré úrovni. Určitě to nebyl můj poslední zájezd s Avetourem. Jitka Rídlová