Dovolená 2021 Myanmar

Termín zájezdu 22.11.2021 - 10.12.2021
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Barma
Cena včetně
poplatků
64 990 Kč
2 600 €

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 22. 11. z Letiště Václava Havla z Prahy v 08:25 hod. s leteckou společností Qatar Airways

NÁVRAT: 10. 12. do Prahy ve 12:25 hod.

UBYTOVÁNÍ: 16x v hotelech, bungalovech, resortech, pouze v dvoulůžkových pokojích

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 000 € / os., po připsání platby na náš účet odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět na Vaši adresu či email, doplatek zájezdu je splatný do 7. 10. 2021, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny i další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 25 Kč / € (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27–32 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích. Potraviny a nápoje jsou v této zemi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů.  Očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné, ale jako do každé země jihovýchodní Asie se obecně doporučuje vakcinace proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. V zemi je teoretické riziko malárie, zejména v místech mimo hlavní města. Doporučujeme aktuální situaci zkonzultovat s lékařem a po dohodě s ním si případně zajistit antimalarika. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Yangon – Praha, místní přelety Heho – Thandwe (Ngapali Beach) a Thandwe (Ngapali Beach) - Yangon, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, letištní transfery, lodní trajekt v Mandalay, lodní výlet na jezeře Inle Lake, 16x ubytování různého typu ve *** (případně ** nebo bez označené hvězdičkové kategorizace), snídaně (pokud je daný hotel v ceně nabízí), 1x oběd, pozemní doprava všemi dostupnými prostředky zajištující program – dodávka, mikrobus, taxi, atd., léčebné výlohy v zahraničí a servis českého průvodce (myanmarský průvodce dle potřeby).

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum do země, stravu (pokud není uvedeno jinak), příplatek 170 USD / os. za vstupy do různých památek a objektů během zájezdu, fakultativní akce a výlety, jízdní kola, výlet balónem (cca 320-400 USD na osobu, doporučujeme vyjádřit zájem o tuto akci co nejdříve), spropitné řidičům, připojištění proti stornu (nepovinné) 1 860 Kč / 75 € / os. / pobyt, do 18 let 1 580 Kč / 64 € / os. / pobyt - nutné uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

22.11. pondělí – odlet z Prahy do Myanmaru

2. den

23. 11. úterý – přílet do největšího města a komerčního centra Myanmaru Yangonu, podle časových možností prohlídka některých zajímavostí města, jako např. zlatá pagoda Sule uprostřed rušné křižovatky, katolická katedrála Svaté Marie, historická budova hlavní pošty atd., seznámení se s myanmarskou kuchyní, nocleh – Yangon.

3. den

24. 11. středa – brzký ranní přejezd z Yangonu do města Bago, prohlídka zajímavostí města, podle časových možností, např. majestátní Shwemawdaw Pagody, překrásné Mahargyi Pagody, jedné z největších soch ležícího Buddhy na světě Mya Tha Lyaung a případně i zastávka ve výrobně cigaret a doutníků a dřevořezbářské dílny, poté ke slavnému poutnímu místu, k pagodě Kiaykhtio se zlatým kamenem a stupou balancující nad horským srázem ve výšce 1 100 metrů nad mořem, jehož stabilitu má prý na svědomí správně vyvážený Buddhův vlas, přejezd zpět do Bago, nocleh – Bago nebo Kiaykhtio.

4. den

25. 11. čtvrtek – dlouhý přejezd směr sever – dojezd do neuvěřitelně fotogenického Baganu (UNESCO), do regionu s největší koncentrací buddhistických chrámů, pagod, stup na světě (až 3 822), z nichž mnoho pochází již z 11. století, tvořící zároveň jedno z nejvýznamnějších architektonických a archeologických center na světě, nocleh – Bagan.

5. den

26. 11. pátek – prohlídka nejkrásnějších chrámů a pagod z období 11. až 13. století, ale i novějších skvostů, např. Shwesandaw Pagoda pro nejscéničtější vyhlídky do okolí, Ananda Pagoda pro skvělou ukázku krásné architektury, chrám Dhammayan Gyi pro svou majestátnost, chrám Gu Byauk Gyi Myin Kabar pro své nástěnné malby, Buu Phaya Pagodu pro její nádherné umístění nad řekou Irávádí, chrámy Nan Hpaya a Sulamani pro své zachovalé štuky, přejezd také do oblasti Nyaung U, kde navštívíme místní pitoreskní trh a krásnou Shwezigon Pagodu, západ slunce si užijeme z pagody podobající se hradu – z Pyatthatgyi Pagody, nocleh – Bagan.

6. den

27. 11. sobota – v případě zájmu, možnost letu balónem nad celou oblastí s úchvatnými výhledy, možnost také pronájmu kol (případně lehkých elektromotorek) nebo koňských povozů a prozkoumání toho, co jsme nestihli z předchozího dne, nebo dalších zajímavostí tohoto unikátního místa z jiné perspektivy, nocleh – Bagan.

7. den

28. 11. neděle – ranní odjezd směr východ, výšlap 777 schodů k unikátnímu chrámu na vulkanické skále Mt. Popa (1 518 m nad mořem), později přejezd do druhého největšího města Myanmaru – do historického Mandalay, nocleh – Mandalay.

8. den

29. 11. pondělí – lodním trajektem po řece Iravádí, která je hlavní dopravní tepnou celého Myanmaru, do městečka Mingun, prohlídka impozantní nedokončené pagody Pahtodawgyi, snad největší cihlová stavební struktura na světě, a sněhobílé Hsinbyume Pagody, poté přesun do královského města Sagaing se stovky bílých pagod v pozadí řeky Iravádí, výjezd k několika z nich – k Ponnya Shin Pagoda s mystickými vyhlídkami na řeku a na ostatní buddhistické svatostánky, a možná také k atypické Kaung Mhu Daw Pagodě s tradičním chrámovým trhem, nocleh – Mandalay.

9. den

30. 11. úterý – prozkoumání královského města Amarapura, jenž kdysi bývalo hlavním městem celé země, zde návštěva buddhistického kláštera Maha Gandhayon s několika tisíci mladých mnichů, procházka po nejdelším týkovém mostě světa U Bein přes jezero, přesun do Mandalay k detailně zdobenému, dřevěnému klášteru Shwenandaw Monastery, odpoledne západ slunce z kopce Mandalay Hill, který prý navštívil i samotný Gautama Buddha, s panoramatickým výhledem do okolí, nocleh – Mandalay.

10. den

1. 12. středa – přejezd do horské oblasti Pindaya (cca 1 184 m. n. m.), prohlídka unikátní jeskyně Pindaya Cave se šesti tisíci Buddhy (cca 700 schodů), které jsou zde po staletí vysvěcováni a uctíváni, nocleh – Pindaya.

11. den

2. 12. čtvrtek – trek v okolí Pindaya (chůze celkem cca 5 hodin) s návštěvou autentických místních kmenových vesniček a čajových plantáží, interakce s lidmi kmene Palaungů, odpoledne přejezd řídce osídlený a scénický region jezera Inle Lake, popřípadě procházka nebo projížďka na kolech kolem jezera, nocleh – u jezera nebo na jezeře Inle Lake.

12. den

3. 12. pátek – úžasný výlet tradiční lodí po jezeře spojený se zastávkou u Hpaung Daw U Pagody s pěti pozlacenými sochami Buddhy, u dřevěného kláštera Nga Phe Kyaung postaveného na kůlech, kolem slavných rybářů pádlující ve stoje a jezerních zahradníků pěstující zeleninu a květiny na plovoucích zahradách, až k některým tradičním manufakturám, např. na výrobu stříbrných předmětů, šperků, hedvábí z lotosových květů, tradičních lodí, doutníků, apod., oběd v ceně, nocleh - u jezera nebo na jezeře Inle Lake.

13. den

4. 12. sobota – odjezd na letiště v Heho, přelet na západní pobřeží země, do nejkrásnější plážové oblasti Ngapali Beach, stále nezkažené masovým turismem, prostě pravá exotická pohoda – palmy, bílé písčité pláže, modré moře a vše co k tomu patří, nocleh – Ngapali Beach.

14. den

5. 12. neděle – možnost fakultativních aktivit spojené s výletem na lodi, koupáním, rybařením a šnorchlováním, nocleh – Ngapali Beach.

15. den

6. 12. pondělí – příležitost (volitelně) k prohlídce okolí, rybářská vesnička Jade Taw, rukodělné dílny ve vesničce Kinmaw, místní trh v Thandwe, budhistický klášter Zalun, apod., nocleh – Ngapali Beach.

16. den

7. 12. úterý – individuální volno, koupání, relax, nocleh – Ngapali Beach.

17. den

8. 12. pátek – transfer na letiště a přelet do Yangonu, individuální volno, nocleh – Yangon.

18. den

9. 12. sobota – celodenní prohlídka Yangonu – procházka jezerním parkem Kandawgyi s obří zlatou kopií královské lodě, parkem Maha Bandoola s pomníkem nezávislosti v sousedství britských koloniálních budov, prohlídka chrámu Chaukhtatgyi se sochou ležícího Buddhy, přes Indickou a Čínskou čtvrť, poslední nákupy v bazaru Bogyoke Market, západ slunce snad z nejposvátnějšího místa v Myanmaru s největší zlatou pagodou na světě – Shwedagon s neopakovatelnou atmosférou buddhistických obřadů a vonných tyčinek, rozloučení s Myanmarem, večerní transfer na letiště.

19. den

10. 12. neděle – odlet zpět do Prahy.


* CK si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a místní podmínky

Zážitky cestovatelů

Oldřich Macháček

01.03.2020

Barma

Dovolená v Barmě

Dovolená v Barmě 2020 s Jirkou Koubkem je nezapomenutelná. Vše bylo dokonale připraveno a zejména Jirka Koubek byl skvělý. Děkujeme Jana a Olda Macháčkovi

Hana a David Miklánkovi

01.03.2020

Barma

Barma

V únoru 2020 jsme s manželem navštívili Myanmar ( Barmu) pod vedením průvodce Jiřího Koubka. Díky velice podařenému a vhodně sestavenému programu našeho průvodce jsme měli možnost vidět nejenom města s nabídkou překrásných ,zlatem zdobených pagod, buddhistických chrámů a klášterů, ale i pestrobarevné místní trhy s množstvim usměvavých, pokorných a vstřícných obyvatel tohoto koutu naší planety. Dostali jsme se také do hor mezi čajové plantáže a vzrostlé bambusy s nádhernými vyhlídkami. Měli jsme možnost vidět Bagan- místo, kde se nachází 3000 pagod a chrámů na ploše pár desítek kilometrů čtverečních, ze kterého na vás dýchá historie a projíždět tímto koutem na elektro skútrech je nezapomenutelný zážitek. Za “ třešničku na dortu “ považujeme možnost proletět se balonem nad špičkami stovek pagod za východu slunce. Stejně tak fascinující byla celodenní projížďka na místních člunech po jezeře Inle, spojená s návštěvou četných místních ručních dílníček a setkání s tamními kmenovými lidmi. Odpočinkem na krásné pláži Ngapali s možností navštívit autentickou rybářskou vesničku v čase vývážení úlovku rybářů na povozech ,tažených místními vodními voly nebo vidět koupání spokojených slonů se náš pobyt příjemně završil. Všem, kdo touží vidět barevnost a rozmanitost Barmy a užít si milé přítomnosti jejích obyvatel zájezd určitě doporučujeme. Průvodce Jirka Koubek je profesionál,který svoji práci miluje a to je samozřejmě znát na každém kroku. Perfektně připravený program, který pružně doplňuje o další zajímavosti, které míjíte na cestě nebo doporučí místní obyvatelé, celodenní nevtíravá starostlivost o každého z klientů zájezdu, citlivé a upřímné reakce na potřeby účastníků zájezdu. S Jirkou jsme navštívili Asii už podruhé a můžeme říct, že jak ve Vietnamu, tak v Myanmaru jsme se s ním cítili naprosto bezpečně a pohodově. I díky výborným organizačním schopnostem a osobnímu přístupu průvodce jsme tak mohlii v Asii strávit několik nádherných týdnů dovolené. Jirko- děkujeme. Hana a David Miklánkovi