Dovolená 2021 Barma

Termín zájezdu 25.01.2021 - 12.02.2021
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Dle programu
Destinace Barma
Cena včetně
poplatků
59 990 Kč
2 310 €

* Cena je kalkulovaná do 26 Kč/EURO

Základní info o zájezdu

ODLET: 25. 1. z Letiště Václava Havla z Prahy

NÁVRAT: 12. 2. do Prahy

UBYTOVÁNÍ: 16x v hotelech, bungalovech, resortech, pouze v dvoulůžkových pokojích (nelze zajistit jednolůžkový pokoj)

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 962 Eur / os., po připsání platby na náš účet odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět na Vaši adresu či email, doplatek zájezdu je splatný do 11. 12. 2020, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny i další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 24 Kč / USD a 26 Kč / Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 300 USD, oblečení vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27 - 32°C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích. Potraviny a nápoje jsou v této zemi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů.  Očkování není v žádné z uvedených oblastí nutné, ale jako do každé země jihovýchodní Asie se obecně doporučuje vakcinace proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. V zemi je teoretické riziko malárie, zejména v místech mimo hlavní města. Doporučujeme aktuální situaci zkonzultovat s lékařem a po dohodě s ním si případně zajistit antimalarika. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Yangon – Praha, místní přelety Heho – Thandwe (Ngapali Beach) a Thandwe (Ngapali Beach) - Yangon, veškeré letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, letištní transfery, lodní trajekt v Mandalay, trek v okolí Kalaw, lodní výlet na jezeře Inle Lake, 16x ubytování různého typu ve *** (případně ** nebo bez označené hvězdičkové kategorizace), snídaně (pokud je daný hotel nabízí), 2x oběd (Kalaw a Inle), pozemní doprava všemi dostupnými prostředky zajištující program – dodávka, mikrobus, taxi, truck, atd., léčebné výlohy v zahraničí a servis českého průvodce (barmský průvodce, pouze v některé dny)

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum do země, stravu (pokud není uvedeno jinak), 200 USD / os. za vstupy do různých památek a objektů během zájezdu, fakultativní akce a výlety, jízdní kola, elektrické skútry (ebike), výlet balónem – neskutečný zážitek! (cca 320-400 USD na osobu, doporučujeme vyjádřit zájem o tuto akci co nejdříve), spropitné řidičům a místním průvodcům, připojištění proti stornu (nepovinné) 1 660 Kč / 64 Eur / os. / pobyt, do 18 let 1 380 Kč / 53 Eur / os. / pobyt – připojištění nutné uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) - dodatečně nebude akceptováno!!!!

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

25. 1. pondělí - odlet z Prahy do Barmy

2. den

26. 1. úterý - přílet do největšího města a komerčního centra Barmy Yangonu, podle časových možností pěší prohlídka některých zajímavostí centra města, jako např. zlatá pagoda Sule uprostřed rušné křižovatky, park Maha Bandoola s pomníkem nezávislosti v sousedství britských koloniálních budov, jezerní park Kandawgyi s obří zlatou kopií královské lodě, před západem slunce dojezd k nejposvátnějšímu místu v Barmě s největší zlatou pagodou na světě – Shwedagon s neopakovatelnou atmosférou buddhistických obřadů a vonných tyčinek, seznámení se s barmskou kuchyní, nocleh – Yangon.

3. den

27. 1. středa - brzký ranní přejezd z Yangonu do města Bago, prohlídka zajímavostí města, podle časových možností, např. majestátní Shwemawdaw Pagody, pagody čtyř sedících Buddhů - Kyaikpun, jedné z největších soch ležícího Buddhy na světě Mya Tha Lyaung, poté speciálním nákladním vozem, ke slavnému poutnímu místu, k pagodě Kiaykhtio se zlatým kamenem a stupou balancující nad horským srázem ve výšce 1.100 metrů nad mořem, jehož stabilitu má prý na svědomí správně vyvážený Buddhův vlas, přejezd na ubytování, nocleh – Kiaykhtio nebo Bago.

4. den

28. 1. čtvrtek - dlouhý přejezd směr sever - dojezd do neuvěřitelně fotogenického Baganu (UNESCO), do regionu s největší koncentrací buddhistických chrámů, pagod, stup na světě (celkem až 3.822), z nichž mnoho pochází již z 11.století, tvořící zároveň jedno z nejvýznamnějších světových architektonických a archeologických center, nocleh - Bagan.

5. den

29. 1. pátek - prohlídka nejkrásnějších chrámů a pagod z období 11. až 13. století, ale i novějších skvostů, např. Shwesandaw Pagoda pro nejscéničtější vyhlídky do okolí, Ananda Pagoda pro skvělou ukázku krásné architektury, chrám Dhammayan Gyi pro svou majestátnost, chrám Gu Byauk Gyi Myin Kabar pro své nástěnné malby, Buu Phaya Pagodu pro její nádherné umístění nad řekou Irávádí, chrámy Nan Hpaya a Sulamani pro své zachovalé štuky a další, přejezd také do oblasti Nyaung U, kde navštívíme místní pitoreskní trh a krásnou Shwezigon Pagodu, později impozantní západ slunce nad Baganem, nocleh - Bagan.

6. den

30. 1. sobota - v případě zájmu, možnost letu balónem nad celou oblastí s úchvatnými výhledy za východu slunce, možnost také pronájmů lehkých elektrických skútrů (podobné elektrokolu), jízdních kol nebo koňských povozů a prozkoumání toho co jsme nestihli z předchozího dne nebo dalších zajímavostí tohoto unikátního místa z jiné perspektivy, nocleh - Bagan.

7. den

31. 1. neděle - ranní odjezd směr východ, výšlap 777 schodů k unikátnímu chrámu na vulkanické skále Mt.Popa (657 m nad mořem) za přítomnosti mnoha opic makaků, později přejezd do druhého největšího města Barmy - do historického Mandalay, nocleh - Mandalay.

8. den

1. 2. pondělí – Lodním trajektem po řece Iravádí, která je hlavní dopravní tepnou celé Barmy, do městečka Mingun, prohlídka masivní nedokončené pagody Pahtodawgyi, snad největší cihlové stavební struktury na světě, a sněhobílé Hsinbyume Pagody, poté lodí zpět a přejezd do královského města Sagaing se stovky bílých pagod v pozadí řeky Iravádí, výjezd k jedné z nich – k Ponnya Shin Pagoda s mystickými vyhlídkami na řeku a na ostatní buddhistické svatostánky, a možná také k atypické Kaung Mhu Daw Pagodě s tradičním chrámovým trhem, západ slunce u mostu U Bein, jenž je podle některých zdrojů nejskvělejším místem na světě pro tuto událost, nocleh - Mandalay.

9. den

2. 2. úterý - prozkoumání královského města Amarapura, jež kdysi bývalo hlavním městem celé země, zde návštěva buddhistického kláštera Maha Gandhayon s několika tisíci mladých mnichů, posléze tentokrát za denního světla procházka po nejdelším týkovém mostě světa U Bein přes jezero, přesun do Mandalay k detailně zdobenému, dřevěnému klášteru Shwenandaw Monastery nebo ke Kuthodaw Pagodě, která hostí „největší knihu“ na světě, odpoledne západ slunce z kopce Mandalay Hill, který prý navštívil i samotný Gautama Buddha, s panoramatickým výhledem do okolí, nocleh - Mandalay..

10. den

3. 2. středa - odjezd do horské oblasti Kalaw (cca 1.300 m nad mořem), zastávka u obří pagody Phaung Daw U Paya ve tvaru mýtického ptáka ve městě Meiktila, prohlídka města Kalaw – k pagodě Thein Taung s hezkými výhledy na město, poté sestup do centra a přes místní tržiště až ke stále funkční britské koloniální nádražní stanici, nocleh – Kalaw.

11. den

4. 2. čtvrtek - trek v okolí Kalaw (chůze celkem cca 5-7 hodin) s návštěvou autentických místních kmenových vesniček a čajových plantáží, interakce s lidmi kmene Palaungů, včetně oběda, odpoledne přejezd řídce osídlený a scénický region jezera Inle Lake, nocleh - u jezera Inle Lake.

12. den

5. 2. pátek - úžasný výlet tradiční lodí po jezeře spojený se zastávkou u komplexu starodávných stúp a pagod Nyaung Ohak, u dřevěného kláštera Nga Phe Kyaung postaveného na kůlech, kolem slavných rybářů pádlující ve stoje a jezerních zahradníků pěstující zeleninu a květiny na plovoucích zahradách, až k některým tradičním manufakturám, např. na výrobu stříbrných předmětů, šperků, „hedvábí“ z lotosových květů, tradičních lodí, doutníků, apod., oběd v ceně, nocleh - u jezera Inle Lake.

13. den

6. 2. sobota - odjezd na letiště v Heho, přelet na západní pobřeží země, do nejkrásnější mořské oblasti Ngapali Beach, stále nezkažené masovým turismem, prostě pravá exotická pohoda - palmy, bílé písčité pláže, modré moře a vše co k tomu patří, nocleh - Ngapali Beach.

14. den

7. 2. neděle - možnost fakultativních aktivit spojených s výletem na lodi, koupáním, rybařením a šnorchlováním, piknik BBQ na pláži, atd. nocleh - Ngapali Beach.

15. den

8. 2. pondělí - příležitost (volitelně, nejlépe lehkým elektrickým skútrem) k prozkoumání oblasti, jízda podél pobřeží, rybářská vesnička Jade Taw se svým rušným životem spjatým s výlovem a sušením ryb, místní neturistický trh v Thandwe, dojezd až k soše stojícího Buddhy Tilawkasayambhu s panoramatickým výhledem na zátoku, možnost také fakultativního výletu ke slonímu kempu (jízda, krmení, koupání slonů v řece, apod.), nocleh - Ngapali Beach.

16. den

9. 2. úterý - individuální volno, koupání, relax, nocleh - Ngapali Beach.

17. den

10. 2. středa - transfer na letiště a přelet do Yangonu, individuální volno, nocleh – Yangon.

18. den

11. 2. čtvrtek - rozloučení s Barmou v Yangonu – procházka Indickou a Čínskou čtvrtí do bazaru Bogyoke Market (poslední nákupy), prohlídka chrámu Chaukhtatgyi se sochou ležícího Buddhy, případně ještě i zajímavá pagoda Swe Taw Myat a další, vše v závislosti na časových dispozicích před odletem, transfer na letiště.

19. den

12. 2. pátek - odlet zpět do Prahy.


* CK si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na letový řád a místní podmínky.

Zážitky cestovatelů

Oldřich Macháček

01.03.2020

Barma

Dovolená v Barmě

Dovolená v Barmě 2020 s Jirkou Koubkem je nezapomenutelná. Vše bylo dokonale připraveno a zejména Jirka Koubek byl skvělý. Děkujeme Jana a Olda Macháčkovi

Hana a David Miklánkovi

01.03.2020

Barma

Barma

V únoru 2020 jsme s manželem navštívili Myanmar ( Barmu) pod vedením průvodce Jiřího Koubka. Díky velice podařenému a vhodně sestavenému programu našeho průvodce jsme měli možnost vidět nejenom města s nabídkou překrásných ,zlatem zdobených pagod, buddhistických chrámů a klášterů, ale i pestrobarevné místní trhy s množstvim usměvavých, pokorných a vstřícných obyvatel tohoto koutu naší planety. Dostali jsme se také do hor mezi čajové plantáže a vzrostlé bambusy s nádhernými vyhlídkami. Měli jsme možnost vidět Bagan- místo, kde se nachází 3000 pagod a chrámů na ploše pár desítek kilometrů čtverečních, ze kterého na vás dýchá historie a projíždět tímto koutem na elektro skútrech je nezapomenutelný zážitek. Za “ třešničku na dortu “ považujeme možnost proletět se balonem nad špičkami stovek pagod za východu slunce. Stejně tak fascinující byla celodenní projížďka na místních člunech po jezeře Inle, spojená s návštěvou četných místních ručních dílníček a setkání s tamními kmenovými lidmi. Odpočinkem na krásné pláži Ngapali s možností navštívit autentickou rybářskou vesničku v čase vývážení úlovku rybářů na povozech ,tažených místními vodními voly nebo vidět koupání spokojených slonů se náš pobyt příjemně završil. Všem, kdo touží vidět barevnost a rozmanitost Barmy a užít si milé přítomnosti jejích obyvatel zájezd určitě doporučujeme. Průvodce Jirka Koubek je profesionál,který svoji práci miluje a to je samozřejmě znát na každém kroku. Perfektně připravený program, který pružně doplňuje o další zajímavosti, které míjíte na cestě nebo doporučí místní obyvatelé, celodenní nevtíravá starostlivost o každého z klientů zájezdu, citlivé a upřímné reakce na potřeby účastníků zájezdu. S Jirkou jsme navštívili Asii už podruhé a můžeme říct, že jak ve Vietnamu, tak v Myanmaru jsme se s ním cítili naprosto bezpečně a pohodově. I díky výborným organizačním schopnostem a osobnímu přístupu průvodce jsme tak mohlii v Asii strávit několik nádherných týdnů dovolené. Jirko- děkujeme. Hana a David Miklánkovi