Dovolená 2023 Národní parky západní Kanady

Vyprodáno

Termín zájezdu 30.05.2023 - 10.06.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Priváty
Strava Dle programu
Destinace Kanada
Cena včetně
poplatků
74 990 Kč
(3 000 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 30. 5. z Prahy z Letiště Václava Havla.

NÁVRAT: 10. 6. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: západní Kanadou lodí i po pevnině, divoké pobřeží Pacifiku a především skvostné národní parky – Jasper, Banff, Yoho, Wildlife Park, Glacier, Revelstoke, Pacific Rim a jejich drsná příroda umocněna o návštěvu Vancouver Island a prohlídku Vancouveru, jednoho z nejkrásnějších měst na světě a pochopitelně výlet za medvědy i spaní v pravých kanadských srubech.

UBYTOVÁNÍ: bude celkem zajištěno 10x – sruby, hotely, priváty, vždy 2 lůžkové pokoje se sociálním zařízením.

PŘEPRAVA: letecky se společností British Airways, na místě mikrobusem (při dosažení plného počtu účastníků – dva mikrobusy).

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 30 000 Kč / 1 200 Eur / osoba (lze i celou cenu), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. oskenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654 nebo doručit osobně, po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, doplatek splatný do 14. 4. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid-19 naleznete ZDE, finální pokyny a informace k odletu obdržíte cca 1 měsíc před odletem, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD, do 25 Kč / Euro, minimální počet účastníků: 15.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, sluneční brýle, fotoaparát (mobilní telefon), zcela orientační kapesné ve výši od 500 CAD (mimo vstupy), oblečení jako na naše podzimní podnebí, denní teploty okolo 20 °C, stravu lze obstarat prakticky všude v dostupných cenových relacích (doporučíme). Nelze dovážet žádné potraviny!

Tento okruh jsme již v minulosti s úspěchem absolvovali. 

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou přepravu, letištní, bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu mikrobusem po Kanadě, zpáteční lodní tranzit, 10x ubytování různého typu, 1x večeře – grilování, zákonné pojištění CK proti úpadku a servis průvodce.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 280 CAD / os. (vstupy do všech národních parků a další výdaje), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 740 Kč / 30 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 1 440 Kč / 58 Eur / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, více na https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) - dodatečně nelze akceptovat!

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

30. 5. úterý – sraz všech účastníků v Praze na Letišti Václava Havla na Terminálu 1 u kavárny Starbucks v 11:00 hod. (bude upřesněno ve finálních pokynech), odlet ve 13:50 hod. přes Londýn do Vancouveru, po příletu transfer na ubytování, nocleh.

2. den

31. 5. středa – odjezd na sever po dálnici Sea to Sky s návštěvou 335 m vysokých vodopádů Shannon Falls, Squamish – nejdelší souvislé žulové skály na světě, Whistler – prohlídka nejznámějšího lyžařské střediska Severní Ameriky (nádherná příroda), fakultativně lze vyjet lanovkou na vrchol hory Mt. Whistler, kde spatříte neskutečné výhledy na horské štíty Skalistých hor, dále pokračujeme po horské dálnici kolem jezera Greenlake, ubytování Pemberton.

3. den

1. 6. čtvrtek – Kamloops – místo (město) setkání vod v srdci Britské Kolumbie, Wildlife Park – až 70 druhů zvířat kanadského západu, ubytování v Kamloops.

4. den

2. 6. pátek – transfer do malé osady Blue River, možnost jízdy kánoí po tamním jezeře, grilování steaků a jiných delikates (prostě super piknik) ve velmi romantickém prostředí, plavba na lodích po jezeře, ubytování v Blue River v pravých kanadských srubech.

5. den

3. 6. sobota – fakultativní výlet rychlými čluny po jezeře za medvědy, návštěva rezervace Mt. Robson s výletem pod nejvyšší horu kanadských Skalistých hor – Rockies, cca 2 hod. procházka jedinečnými pasážemi pod nejvyšší horou, vycházka řekou k vodopádům Rearguard Falls, kde lze pozorovat velké množství lososů, cestu zakončíme u národního parku Jasper, ubytování v Jasperu.

6. den

4. 6. neděle – národní parky Jasper a Banff patří k nekrásnějším scenériím na světě, alternativně lze zajistit jízdu speciálním vozidlem na ledovec Athabaska, pokračujeme podél řeky Athabaska a Sunwapta po překrásné vysokohorské silnici se zastávkami u vodopádů, pochod pod splazovým ledovcem v divoké přírodě, smaragdová jezera Louise a Moraine – plavba na kajacích po jezeře Moraine, ubytování v Banff.

7. den

5. 6. pondělí – návštěva přírodních krás národního parku Yoho. Uvidíme stavitelskou lahůdku tzv. spirálové tunely pod Průsmykem kopajícího koně. Přejezd do národního parku Glacier se zastávkou v průsmyku Rogers Pass a možností nenáročné vycházky mezi obří cedry a jedlovce, alpínské louky – Revelstoke národní park, nocleh Vernon.

8. den

6. 6. úterý – neskutečně dlouhé jezero Okanagan, Othello Tunnels – procházka skalními tunely podél divoké strže (byl zde zfilmovaný slavný americký film Rambo), ubytování v městě Hope.

9. den

7. 6. středa – brzký transfer do Vancouveru a přejezd trajektem na Vancouver Island, návštěva deštných pralesů národního parku Pacific Rim. V této rezervaci plné divoké přírody staneme na jednom z nejdramatičtějších pobřeží Tichého oceánu vůbec. Vedle stovek tisíc ptáků zde možná spatříme i táhnoucí velryby, Long Beach – naučná stezka s jedinečnými scenériemi podél pobřeží. Nocleh v rybářské osadě Tofino, nebo Ucluelet.

10. den

8. 6. čtvrtek – ještě jednou si vychutnáme sílu oceánu na Wild Pacific Trail a pak odjedeme přes Port Alberni (světová lososí metropole) do Victorie – metropole Britské Kolumbie, přístav a maják Fisgard Light z roku 1860, poté lodním tranzitem opět do Vancouveru, nocleh.

11. den

9. 6. pátek – Vancouver – prohlídka města považovaného za jedno z nejkrásnějších na světě. Uvidíme čtvrť Gastown s parními hodinami, elegantní přístavní část a také navštívíme městský park Stanley s jedinečným výhledem na město. Kolem 17:00 hod. transfer na letiště, odlet z Vancouveru ve 20:50 hod. do Prahy přes Londýn.

12. den

10. 6. sobota – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 20:10 hod.

Během zájezdu bude také koupání v termálních přírodních pramenech, další rozšíření programu se předpokládá během samotného zájezdu i s ohledem na časový průběh.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.