Dovolená 2023 Maroko

Vyprodáno

Termín zájezdu 26.04.2023 - 09.05.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Polopenze
Destinace Maroko
Cena včetně
poplatků
49 990 Kč
(2 000 €)
VYPRODÁNO

Základní info o zájezdu

ODLET: 26. 4. z Prahy z Letiště Václava Havla

PŘÍLET: 9. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla

PROGRAM: 13 pobytových dnů v Maroku - cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Maroka, např. hlavní město Maroka Rabat, Meknés, římská města Sala Colonia a Volubilis, Fes, návštěva cedrových lesů s makaky magot, půvabné údolí řeky Zíz, ubytování na nejdelší písečné duně Maroka, pohoří Střední a Vysoký Atlas, návštěva města berberů a filmového průmyslu Ouarzazatu, návštěva jedné z kaseb - berberských pevností, prohlídka bájného města Marrákeše s řadou úchvatných památek a neopakovatelnou atmosférou, Essaouira a El Jadida - významné marocké přístavy zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, nejdelší přílivová laguna Maroka, prohlídka Casablanky.

UBYTOVÁNÍ: 1x v Rabatu, 1x v Meknésu, 2x ve Fesu, 1x u Zeidy, 1x na duně Erg Chebbi, 1x v Dádés, 1x v Ouarzazatu, 2x v Marrakéši, 1x v Essaouiře, 1x v Oualidii a 1x v Casablance ve **/***/**** hotelích, ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj lze zajistit za příplatek (4 990 Kč / 200 €)

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Casablanky a zpět, po Maroku doprava turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč (pro úhradu v Kč) nebo 1 000 € / os. (pro úhradu v Eurech), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, příp. i osobně nebo skenovanou e-mailem, nebo faxem 494 377 654, po připsání zálohy na náš účet odešleme potvrzenou smlouvu zpět, vlastní doplatek je splatný do 10. 3. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální informace a pokyny, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a do 25 Kč / €, minimální počet účastníků: 18

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 23–28 °C, krém, zcela orientační kapesné ve výši cca 250 USD / os. 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha – Casablanca – Praha, autobus v Maroku, 13x ubytování, 13x večeře, 13x snídaně, letecké a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, servis průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 190 € /os. (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče autobusu, místní průvodci, 1x tříchodový oběd ve Fesu + různé úplaty – platí se až v Maroku průvodci pouze v eurech), *pojištění léčebných výloh v zahraničí 860 Kč / 35 € / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 1 360 Kč / 55 € / os. / pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, na pozdější úhradu nebude brán zřetel (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání zašleme e-mailem), příplatek za 1/1 pokoj ve výši 4 990 Kč / 200 €

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

26. 4. středa – sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla v brzkých ranních hodinách, odlet (přesný čas srazu a odletu bude upřesněn). Odpolední přílet do Casablanky, přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, večeře, nocleh.

2. den

27. 4. čtvrtek – snídaně, prohlídka Rabatu – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme citadelu – opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalou pirátskou republiku. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, Ville nouvelle – čtvrť z období francouzského protektorátu a chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh

3. den

28. 4. pátek – snídaně, prohlídka dalšího královského města – Meknésu. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu – teologickou kolej ze 14. století, a honosný palác Jamai. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis – největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.

4. den

29. 4. sobota – snídaně, den strávíme prohlídkou slavného města Fesu. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajícím poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je také společný oběd, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevností nad Fesem, které poskytují dokonalý výhled na celé město. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den

30. 4. neděle – snídaně, přejezd do hor, návštěva berberského města Azrou a procházka cedrovými lesy, které jsou obývány makaky magot. Průjezd horskou a kopcovitou oblastí s řadou přírodních scenérií do vyprahlých oblastí. Ubytování na hotelu u městečka Zeida, večeře, nocleh.

6. den

1. 5. pondělí – snídaně, průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští si prohlédneme si pláně poseté fosíliemi a „pouštními růžemi“. Noc se tráví v poušti v hotelu, který leží na nejdelší písečné duně Maroka. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu – pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany, noc přímo uprostřed pouště – úchvatný zážitek, večeře, nocleh. Při západu slunce je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 150 MAD).

7. den

2. 5. úterý – snídaně, den začíná přejezdem z Erg Chebbi do města Rissání ležícího na okraji pouště, odkud se pokračuje do brusíren fosilií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí a projdeme hliněnou vesnicí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka impozantní soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

8. den

3. 5. středa – snídaně, ze serpentýn Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb“ (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme) do Ouarzazatu, významného města berberů a filmového průmyslu. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

9. den

4. 5. čtvrtek – snídaně, návštěva opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Poté následuje průjezd Vysokým Atlasem přes sedlo Tichka – nejvýše položený bod naší cesty (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární Marrákeše. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

10. den

5. 5. pátek – snídaně, prohlídka Marrakéše – jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších paláců a dalších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky – tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

11. den

6. 5. sobota – snídaně, prohlídka Jardin Majorelle – překrásné botanické zahrady, kterou vlastnil Yves Saint Laurent, a jehož tamější ateliér je dnes přeměněn na muzeum vystavující jeho soukromou sbírku berberského umění a šperků. Příjezd na pobřeží, zastávky s vyhlídkami na oceán a v oblasti arganových stromů. Podíváme se na tradiční výrobu arganového oleje (s možností nákupu přímo ve výrobním družstvu). Příjezd na pobřeží do Essaouiry, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

12. den

7. 5. neděle – snídaně, po dopolední prohlídce Essaouiry následuje cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Noc strávíme v hotelu u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.

13. den

8. 5. pondělí – snídaně, poté navštívíme město El Jadida, které bývalo portugalskou citadelou a díky renesančnímu opevnění a podzemnímu vodnímu rezervoáru je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje krátký přejezd do Casablanky. Tam navštívíme mešitu Hasana II. - skvost moderní islámské architektury a jednu z největších náboženských staveb světa. Zájezd je zakončen prohlídkou Casablancy, která zahrnuje nejkrásnější stavby z doby francouzského protektorátu ve stylu Art Deco. Ubytování na hotelu v Casablance, večeře, nocleh.

14. den

9. 5. úterý – snídaně, přesun na letiště v Casablance, odlet, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve večerních hodinách – dle letového řádu letecké společnosti, bude upřesněno v pokynech k odletu


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

Zážitky cestovatelů

Tomáš Feller

30.11.2022

Maroko

Maroko podzim 2022

Kvalitní zájezd dělají zejména dvě věci: 1. zajímavý a pestrý program zájezdu 2. znalosti a org. schopnosti průvodce Bod 1 má vaše CK velmi kvalitní a vždy jsme s tím byli naprosto spokojeni. Bod 2 letos pro nás zajišťoval Mgr. Pěchota. Na každém kroku bylo poznat, že má Maroko rád a zná je jako své boty. Jeho znalosti historie a marockých reálií jsou perfektní a navíc je umí poutavě a trpělivě předávat.

Jitka Petrů

08.11.2022

Maroko

Maroko

Dobrý den, ještě jednou bych chtěla poděkovat za perfektní služby p. Mgr. Pěchotovi. Jeho znalosti jsou neuvěřitelné. Myslím si, že všichni účastníci zájezdu byli s jeho péčí o nás naprosto spokojeni. Těšíme se na další zážitky s Vaší cestovní kanceláří. Jitka a Jaroslav Petrů

Pacasovi

14.05.2022

Maroko

Poznávací Maroko

V druhé polovině dubna jsme strávili 14 úžasných dní na cestách po Maroku. Program zájezdu byl bohatý a díky panu průvodci Janu Pěchotovi jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Pečoval o nás po všech stránkách skvěle. Děkujeme, už se díváme po další poznávací cestě na příští rok.