Památky v Thajsku

Bangkok

Bangkok, „Město andělů“, je hlavní město Thajska a jedno z předních světových středisek turistického ruchu.

Bangkok je původně jméno osady, která byla roku 1782 přejmenována na Krung Thep (zkrácená forma), přesto je původní název zejména v cizině užíván až dodnes.

Bangkok leží v ploché krajině na řece Chao Phraya (Menam) těsně před jejím ústím do Thajského zálivu. Klima je zde tropické, ovlivněné monzuny. Průměrná roční teplota je 28°C (26°C v lednu, 30°C v květnu), roční úhrn srážek dosahuje 1460 mm.

Nejlepší doba návštěvy je období ‚‚chladna a sucha‘‘ od listopadu do dubna. Do konce 18. století byl Bangkok pouze pobřežní vesnicí a častou zastávkou evropských obchodníků. Teprve roku 1782 sem král Ráma I., zakladatel dodnes panující dynastie, přemístil hlavní město Siamu.

Bangkok je směsicí luxusních drahých domů, residencí, tržišť, rušné dopravy, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří: staré královské město, královský palác a Wat Phra Kaeo, palác Vimammk, čínské město, Národní muzeum, Sanam Luang, palác Wang Na, chrám ležícího Buddhy. Kdo miluje nákupy, určitě by neměl vynechat náměstí Siam. Wat Phra Kaeo je částí Královského paláce a jedná se o nejvýznamnější chrám v zemi. Představuje jeden z nejúžasnějších staveb Thajska. V Královské kapli je uložen Smaragdový Buddha (nejposvátnější symbol Thajska). Čínské město jedno z nejrušnějších, nejbarevnějších částí Bangkoku. Úzké uličky plné krámů a tržišť.