Dovolená 2023 Medžugorje

Termín zájezdu 21.05.2023 - 27.05.2023
Doprava Autobusem
Typ zájezdu Poutní zájezd
Ubytování Priváty
Strava Dle programu
Destinace Bosna a Hercegovina
Cena včetně
poplatků
3 490 Kč
(140 €)

Základní info o zájezdu

ODJEZD: 21. 5. v neděli ve večerních hodinách, přičemž nástupní místa a časy budou dodatečně sděleny s ohledem na bydliště přihlášených účastníků. Základní osa povede nejspíš na trase – Hradec – Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Koclířov, Brno. Pakliže se prokáže vyšší zájem, a to zejména na Moravě, budou nástupy rozšířeny např. o Mohelnice, Olomouc, Prostějov.

Přesná místa a časy nástupů sdělíme cca 1 měsíc před odjezdem ve „Finálních informacích a pokynech k zájezdu“.

NÁVRAT: 27. 5. v sobotu po stejné trase v ranních hodinách do ČR po stejné trase.

CENA: 3490 Kč pokrývá dopravu, veškeré poplatky a služby průvodce – pí. Olga MERKOVIČOVÁ – nejzkušenější medžugorský průvodce, pojištění CK proti úpadku. Na místě potom úhrada za ubytování 50 € /osoba za 4 noci.

PROGRAM: společný program pod vedením Olgy Merkovičové zahájíme po ubytování v pondělí nějak po obědě u kostela a bude ukončen 26. 5. cca kolem poledne. Duchovní doprovod povede tradičně Mons. Pavel Dokládal, Hanka Frančáková, pravděpodobně Martin Palkovič a další členové z Fatimského apoštolátu V ČR.

UBYTOVÁNÍ: (4x) - k dispozici jsou priváty v různém dosahu od kostela podle momentálního přílivu poutníků a poptávky po ubytování, pokoje zpravidla pro 2-3 osoby s lůžkovinami. Jako velmi pravděpodobné se jeví ubytování u paní Anky Jerkovičové, nacházející se na cestě k Podbrdu a vzdálené asi 400 metrů od kostela.

STRAVA: dle zájmu může paní Anka Jerkovič zajistit stravu – závazně nahlásit zájem o stravu postačí 1 den předem – snídaně v ceně 5 €, večeře (polévka, hlavní chod, dezert/sladkost, voda, víno) – 10 €, jinak lze rovněž připravit stravu na privátech v kuchyňce, lze použít nádobí. Nedaleko kostela lze ráno i během dne obstarat čerstvé pečivo, čaj, kakao. Jídlo se podává vždy v časové závislosti na daném programu.

DOPRAVA: je zajištěna dálkovým autobusem s možností občerstvení během cesty, pravděpodobná trasa směřuje na Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb, Karlovac, Plitvice, Zadar, Šibeník, Split a Medžugorje. Cesta z Brna trvá kolem 15 hodin včetně zastávek. V úvahu přichází i jízda přes Maďarsko v obou směrech.

POKYNY: zájemci obdrží smlouvu o zájezdu, kterou vyplněnou a podepsanou odešlou buď emailem, nebo na adresu CK AVETOUR s.r.o., nám. F. L. Věka 17, 518 01 Dobruška nebo doručí osobně, po uhrazení celé částky a potvrzení smlouvy zpět z naší strany jste zařazeni do zájezdu, máte-li možnost, vezměte si s sebou rádiový přijímač – zásadně walkman se sluchátky, některé mezinárodní mše by mohly být tlumočeny na VKV - FM do českého jazyka. Použít by zřejmě šel i chytrý telefon s rádiem. Možnost zakoupení přijímače i na místě 3-5 €. Toto ale vše předem prověříme, a ještě aktuálně sdělíme. AVE MARIA!!!

DOPORUČENÍ: nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte, cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu, růženec, baterku, velmi vítána je kytara, zpěvník – Kantáte, Hosana, Kancionál. Minimální kapesné ve výši cca od 70 €.

CENA NEZAHRNUJE: pojištění - lze zajistit u CK – BUĎ pojištění léčebných výloh v zahraničí + připojištění storno poplatku 270 Kč / 11 € / osoba / pobyt NEBO pojištění léčebných výloh v zahraničí 170 Kč / 7 € / osoba / pobyt - v případě zájmu částku za vybranou variantu pojištění přičíst k celkové ceně zájezdu a hradit při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), pojištění lze vyřídit i individuálně

Zážitky cestovatelů

Uživatelé zatím nevložili žádný zážitek.