Dovolená 2023 Fatima

Termín zájezdu 23.09.2023 - 27.09.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poutní zájezd
Ubytování Hotel
Strava Polopenze
Destinace Portugalsko
Cena včetně
poplatků
19 990 Kč
(840 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 23. 9. z Prahy z Letiště Václava Havla.

NÁVRAT: 27. 9. do Prahy na Letiště Václava Havla.

PROGRAM: vyloženě duchovní program zaměřený na návštěvu portugalské Fatimy s každodenní mší svatou.

UBYTOVÁNÍ: 4 x ve Fatimě s polopenzí a v příjemném *** hotelu nedaleko poutního centra Cova da Iria.

PŘEPRAVA: se realizuje s leteckou portugalskou společností TAP přímými lety Praha – Lisabon – Praha.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme závaznou smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 8 000 Kč / 340 Eur / os. Doplatek uhradit do 9. 8. 2023. Po připsání peněz na účet Vám odešleme potvrzenou kopii cestovní smlouvy zpět na Vaši adresu, toto stvrzuje zařazení do zájezdu, cca měsíc před začátkem zašleme „Finální pokyny k zájezdu“, ve kterých vám sdělíme veškeré náležitosti a detaily.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, zpěvník – Kancionál, Hosana, růženec, fotoaparát, baterka, plavky, zcela orientační kapesné ve výši alespoň od 100 euro.  

CENA ZAHRNUJE: oboustranné letecké spojení s portugalskou společností TAP se všemi poplatky, 4x ubytování s polopenzí (snídaně, večeře), autobusové transfery letiště – hotel – letiště, celodenní pondělní výlet Batalha – Alcobaca – Nazaré, zdravotní pojištění do zahraničí, servis průvodce, duchovní doprovod, pojištění CK proti úpadku dle zákona.

CENA NEZAHRNUJE: *pojištění léčebných výloh v zahraničí 200 Kč / 9 Eur / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí + pojištění stornopoplatků 400 Kč / 17 Eur / os. / pobyt - v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy, dodatečně nelze vyřídit (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK), jednolůžkový pokoj 3 990 Kč / 170 Eur.

Program zájezdu

1. den

23. 9. sobota – sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze na Terminálu č. 2 v 11:00 hod., vlastní odlet ve 13:25 hod. přímým letem, přílet v 16:00 hod. místního času do Lisabonu, autobusový transfer do Fatimy, ubytování, poté hned večeře, a nakonec večerní Ave Maria se zapálenými svícemi nedaleko baziliky, večerní průvod s nesením sochy Panny Marie před hlavní bazilikou Panny Marie Růžencové, nocleh – Fatima.

2. den

24. 9. neděle – snídaně, setkání v Domus Pacis – seznámení s programem, případná aktualizace, společný hlavní mezinárodní nedělní program ve Fatimě na hlavním náměstí před Růžencovou bazilikou – sv. růženec, průvod s Pannou Marií, mše svatá, odpoledne muzeum Fatima Luz e Paz (Světlo a Mír), Eucharistické procesí, prohlídka poutního areálu Cova da Iria, místa zjevení svaté Panny Marie třem tamním dětem, klasický večerní program, večeře, nocleh – Fatima.

3. den

25. 9. pondělí – snídaně, mše svatá, setkání v sále Auditoria s představiteli WAF – Světového apoštolátu Fatimy, návštěva Aljustrelu - křížová cesta, návštěva rodných domků pasáčků (Lucia a sourozenci Jacinta a František Martovi) modlitba u sousoší Anděla Míru v Loca do Cabeco, Valinhos – místo mimořádného zjevení Panny Marie, farní kostel, hřbitov, večeře a posléze večerní Ave Maria se zapálenými svícemi nedaleko baziliky, večerní průvod s nesením sochy Panny Marie před hlavní zrestaurovanou bazilikou, nocleh – Fatima.

4. den

26. 9. úterý – mše svatá, snídaně, výjezd do Batalhy – překrásný dominikánský klášter s kostelem Panny Marie Vítězné, Alcobaca – starobylé městečko ležící na soutoku řek Alcoa a Baca s kostelem Panny Marie postavený cisterciáky již v r. 1178, Nazaré přímořské letovisko u Atlantického oceánu pod skalním útesem, tehdejší vesnice dostala jméno podle sochy Panny Marie, kterou podle pověsti přivezl mnich ve 4. století z Nazaretu, z Nazaré také vyplouval slavný mořeplavec Vasco da Gama ke svým objevným cestám, možnost kratšího vykoupání v Atlantiku (dle počasí), večerní průvod s nesením sochy Panny Marie před hlavní zrestaurovanou bazilikou, večeře, nocleh – Fatima.

5. den

27. 9. středa – odjezd ve 04:45 hod. - transfer autobusem na letiště do Lisabonu, v 08:10 hod. odlet zpět do České republiky, ve 12:30 hod. přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.


* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu, reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Jana Ležalová

10.03.2023

Portugalsko

Dovolená na Madeiře

Děkujeme Avetouru za skvělou dovolenku na Madeiře v červenci 2022, zejména panu průvodci Milanovi. Měli jsme príma partu, výlety byly top, ubytování příjemné, jídlo moc dobré. Nic nám nechybělo,,,, A proto služeb Avetouru určitě znovu využijeme a doporučíme dále. Jana a Katka

Ing. Jan Janšta

20.11.2022

Portugalsko

Dovolené na Madeiře

Byli jsme naprosto spokojeni s cestou na Madeiru od odbavení v Praze až do příletu zpět. Mimo standardního ubytování a stravy formou polopenze jsme velmi ocenili bazén u hotelu, kde jsme se každý den po návratu mohli osvěžit.Příjemná také byla možnost menších nákupů v blízkosti hotelu a nedaleká zastávka místní dopravy. Velmi jsme ocenili také možnost opakovaného večerního společného posezení na střeše hotelu, kde nám průvodce Milan dal ochutnat asi deset druhů lihovin, které sám zakoupil. Poradil nám také co si pozoruhodného můžeme z Madeiry dovézt. Průvodce Milan tedy splňoval naše veškeré předpoklady na tuto funkci, byl vždy ochotný zodpovědět naše všechny dotazy a požadavky. Předposlední den po výstupu z autobusu, před delší tůrou, nás nejprve správně zavedl na nedaleký výhled na celou trasu a upozornil na náročnější pasáže cesty, takže se každý mohl rozhodnout zda bude absolvovat celou trasu, nebo jenom část. Přesto se na závěr na něho snesla nespravedlivá kritika na tento náročnější výšlap, který jsme my s manželkou / 72 a 71 let / bez problémů zvládli. My jsme byli uchváceni krásami dosud nepoznané země a odvezli jsme si nezapomenutelné zážitky a vzpomínky. Jako už poněkolikáté dovolená s Avetourem se opět vydařila a těšíme se na další cestování s Vámi. Janšta Jan s manželkou z Veselí nad Moravou.

Václav Blažek

16.09.2022

Portugalsko

Dovolená Madeira 29.08. – 05.09.2022

Skvělá dovolená. Program byl dobře připravený. Spojoval výlety po úžasných lokalitách nádherné přírody, poznávání historických i současných zajímavostí, ochutnání skvělé madeirské kuchyně a v neposlední řadě možnost koupání v Atlantickém oceánu. Ubytování kvalitní. A všechny ty úžasné zážitky nám zprostředkovala skvělá, ochotná a velmi milá průvodkyně Hanka Benešová.