+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Dovolená 2023 Severní a střední Vietnam

LAST MINUTE

Termín zájezdu 30.10.2023 - 15.11.2023
Doprava Letecky
Typ zájezdu Poznávací zájezd
Ubytování Hotely
Strava Snídaně
Destinace Vietnam
Původní cena 59 990 Kč | 2 500 €
Cena včetně
poplatků
54 990 Kč
(2 300 €)

Základní info o zájezdu

ODLET: 30. 10. z Prahy z Letiště Václava Havla ve večerních hodinách do Hanoje. 

NÁVRAT: 15. 11. návrat do Prahy na Letiště Václava Havla v odpoledních hodinách.

UBYTOVÁNÍ: celkem 14x – z toho 13x ubytování v *** i v **** hotelech nebo resortech (výjimečně 1x **), 1x ubytování v kajutě na lodi, v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit 1/1 za příplatek 5 990 Kč / 250 €

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, skenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši 25 000 Kč / 1 040 € / os., po připsání zálohy na náš účet, odešleme potvrzenou kopii smlouvy zpět, ta stvrzuje zařazení do zájezdu, vlastní doplatek splatný do 15. 9. 2023, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, finální pokyny a informace obdržíte přibližně 3 - 4 týdny před odletem spolu s dalšími praktickými sděleními k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč / USD a 24 Kč / € (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, orientační kapesné ve výši od 350 USD, oblečení volte s ohledem na přibližné denní teploty okolo 20-25 °C s vyšší vlhkostí, stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou zde velmi levné, nevozit žádné potraviny! Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů.

CENA ZAHRNUJE: letecké spojení Praha – Hanoj - Praha, místní přelet Da Nang – Hanoj, letištní, bezpečnostní taxy a palivový příplatek, ubytování celkem 14 nocí – 13x ubytování v *** hotelech (tam kde nelze zajistit, pak ve **, případně i bez označené hvězdičkové kategorizace), 1x ubytování v kajutě na lodi, 14x snídaně, 2x oběd, 1x večeře, transfery, veškerou dopravu zajišťující program, prohlídky apod. prostřednictvím privátní dodávky nebo autobusu, 2denní lodní výlet v Halong Bay, pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa, lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program), český průvodce (vietnamský průvodce podle potřeby), povinné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: vstupní vízum cca 1 500 Kč (vyřídí CK nebo každý individuálně), příplatek cca 120 USD (pokrývá vstupy do všech vybraných objektů, spropitné řidiči autobusu apod.) fakultativní výlety nad rámec hlavního programu, nápoje v rámci jídel, *pojištění léčebných výloh v zahraničí + připojištění storno poplatku 1 540 Kč / 65 € / os. / pobyt, pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 040 Kč/ 44 € / os. / pobyt – vybranou variantu je nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pozdější úhradu nelze akceptovat), podmínky na https://www.avetour.cz/pojisteni.html, nebo na vyžádání v CK), příplatek za 1/1 pokoj 5 990 Kč / 250 € / pobyt.

Trasa zájezdu

Program zájezdu

1. den

30. 10. pondělí – odlet v 15:25 hod. z Letiště Václava Havla do Hanoje s leteckou společností Turkish Airlines přes Istanbul.

2. den

31. 10. úterý – přílet do hlavního města Hanoje v 15:25 hod. místního času, přesun na ubytování, večerní procházka v srdci města kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, Hanoj – nocleh.

3. den

1. 11. středa – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jež je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao atd., po dojezdu volitelně výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí nebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3 143 metrů nad mořem), Sapa – nocleh.

4. den

2. 11. čtvrtek – snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu s teplotami kolem 8°C, cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, individuální chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy, Sapa – nocleh.

5. den

3. 11. pátek – snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Chi Minhova mauzolea a posvátného buddhistického chrámu na jednom pilíři ve tvaru lotosového květu, v případě dobrého načasování také prezidentského paláce v neorenesančním stylu a Ho Chi Minhova dřevěného domu, kde žil na sklonku svého života, později prozkoumání rušného starého města se spletí lidí a pohybujících se skútrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků včetně typických vietnamských trhů, Hanoj – nocleh.

6. den

4. 11. sobota – snídaně, odjezd směr Ha Long, perlová farma s přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v dračí zátoce Halong Bay (UNESCO) v labyrintu dvou tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, kratší koupání a panoramatická vyhlídka na ostrově Titop, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků, večeře BBQ na palubě, západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce, lodní kajuta – nocleh.

7. den

5. 11. neděle – snídaně na lodi, ranní lekce taj-či při úsvitu, návštěva barevně nasvícené jeskyně Amazing Cave, relax, oběd na palubě lodi, po pohodové projížďce mezi dalšími majestátními skalními útvary návrat do přístaviště, přejezd do města Ninh Binh – nocleh.

8. den

6. 11. pondělí – snídaně, cesta do nedaleké oblasti Tam Coc alá Halong Bay na pevnině, výšlap na vrchol Hang Mua – jeden z vápencových útvarů s dechberoucími výhledy do okolí na ostatní skalní útesy, rýžová políčka a řeku (cca 500 schodů), exkurze v Bái Dính Temple – jeden z nejrozsáhlejších a nejskvostnějších chrámových komplexů v celé jihovýchodní Asii s mnoha dalšími superlativy, případně návštěva záchranných stanic langurů, gibonů a želv na okraji národního parku Cuc Phuong, Ninh Binh – nocleh.

9. den

7. 11. úterý – snídaně, přejezd do historického města Vinh, odpolední procházka kolem pozůstatků městské citadely a rušného a vskutku bizarního tržiště, Vinh – nocleh.

10. den

8. 11. středa – snídaně, pokračování dále na jih do národního parku Phong Nha – Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů), Son Trach – nocleh.

11. den

9. 11. čtvrtek – snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží zastávka u demilitarizované zóny, která hrála velkou roli ve Vietnamské válce jako hraniční pásmo mezi severem a jihem, prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue se zastavením u zajímavé Thien Mu pagody, Hue – nocleh.

12. den

10. 11. pátek – snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, jízda přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong při průjezdu města Da Nang, příjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie – do města Hoi An (UNESCO), večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem, Hoi An – nocleh.

13. den

11. 11. sobota – snídaně, půldenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, Hoi An – nocleh.

14. den

12. 11. – neděle – snídaně, k závěru pobytu ve Vietnamu volný den u moře – osobní volno, relax, koupání, Hoi An – nocleh.

15. den

13. 11. pondělí – snídaně, přejezd k patě Mramorové hory – Thu Son (výška 106 metrů), průzkum jeskyně Am Phu Cave se svými buddhistickými svatyněmi a skulpturami, výšlap za panoramatickými výhledy na město a moře, posléze odpolední odjezd na letiště v Da Nangu a přelet do Hanoje, Hanoj – nocleh.

16. den

14. 11. úterý – snídaně, individuální volno v Hanoji, relax, nákupy, trhy, možné navštívit fakultativně několik dalších památek města jako například Hanoi Opera, historický Chrám písemnictví, chrám u jezera Tran Quoc Pagoda atd., v podvečer odjezd na letiště, odlet ve 22:05 hod. zpět do Evropy (opět přes Istanbul).

17. den

15. 11. středa – přílet do Prahy ve 14:35 hod. na Letiště Václava Havla.


*Při návratu delší čekání v Istanbulu cca 8 hodin – k dispozici budete mít zajištěný/uhrazený salónek s volnou konzumací stravy a nápojů.
*CK AVETOUR si vyhrazuje právo na změny programu dle místních podmínek a letového řádu.
*CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK).

Zážitky cestovatelů

Zdeněk a Alena

28.03.2020

Vietnam

Vietnam 3/2020

Milí cestovatelé. Letos jsme zvolili opět dovolenou s CK Avetour, a to dovolenou do Vietnamu, a dobře jsme udělali. Program byl pestrý a dobře poskládaný. Ubytování bylo vždy bez problémů a velmi příjemné, a to jsme téměř každý den spali jinde. Průvodce Jirka Koubek byl zkušený profesionál, znalec Vietnamu a dobrý parťák. A také se sešla dobrá parta lidí. Prostě jsme si to užili, vše podle programu jsme viděli a jako bonus bez davů turistů z Číny. Ještě jednou díky CK, průvodci Jirkovi a bezvadné partě lidí, Zdeněk a Alena

Petra Ulrichová

24.03.2020

Vietnam

Vietnam 2020

Ahoj všem cestovatelům! Vrátili jsme se (zřejmě na delší dobu) z bezva dovolené - a bylo to na poslední chvíli. Stihli jsme všechno v podstatě podle plánu a hlavně v klidu a velkou zásluhu na tom má náš průvodce Jirka Koubek. Je to skutečně profesionál a moc mu za to děkujeme. Program i ubytovaní bylo na jedničku a skutečně jsme si to užili. Ještě jednou děkujeme Jirkovi a všem, co jsme se tam sešli. Protože i my jsme byli dobrá skupina :) Petra a Pepa

Jana Vašíčková

23.03.2020

Vietnam

Dovolená ve Vietnamu

Abyste byli spokojeni se svojí dovolenou, k tomu potřebujete: dobrou cestovní kancelář, dobrého průvodce, a v neposlední řadě i dobrou partu lidí, se kterými cestujete. Já jsem si pro cestu do Vietnamu v březnu letošního roku vybrala dobře. Jednak CK Avetour, která všechno perfektně připravila a zařídila. Někdy potřebujete i trochu štěstí. A my jsme ho měli. Dva dny náskoku. Ty stačily k tomu, abychom viděli to, co jsme vidět měli, a v pořádku se vrátili domů. Taky se sešla dobrá parta lidí, bez toho to nefunguje. A průvodce. "Pan průvodce" Jirka Koubek. Byl skvělý. Patří mu velký dík za to, že jsme si tento zájezd užili. Jana Vašíčková