+420 272 049 622 PO - PÁ 7:30-15:30
telefon

Památky v Mexiku

MEXIKO CITY

Největší město na světě ležící v n.v. 2.240 metrů. se nachází na kdysi vysušeném jezeře Texcoco, na místě původního, Aztéky založeného města. Podle legendy se zakladatelé města řídili věštbou, která za centrum určovala ostrov s kaktusem uprostřed jezera, na němž sedí orel požírající hada. Tento symbol je dnes státním znakem Mexika. Dnešní Mexico City je neopakovatelnou směsicí zbytků indiánských pyramid, velkolepých koloniálních budov a moderních výškových staveb. Nespočetné pamětihodnosti, muzea, náměstí Zócalo - druhé největší náměstí na světě, postavili Španělé na troskách hlavního aztéckého komplexu chrámů. Impozantní Metropolitní katedrála na náměstí Zócalo je největším kostelem v celé Latinské Americe. Bohatá historie, nádherně vyzdobené kostely, pestré trhy, indiánský folklór, náboženské katolické svátky, luxusní obchody na nádherných promenádách a náměstí skrytá v zeleni, tvoří obraz velkoměsta, jehož současnost neztratila chuť slavné minulosti.

CANCÚN

Cancún je rušné, turisty oblíbené město, s překrásným přilehlým ostrůvkem, plným písčitých pláží. Na první pohled je Cancún běžnou metropolí s velikým středem města a zónou hotelů. Dalo by se říci, že Cancúny jsou dva – město a ostrov, dvě místa se společným jménem a historií. Pro většinu návštěvníků je však Cancún jen jeden, ten na moři. Čistá teplá voda, která se ve slunci třpytí mnoha odstíny, bílý sametově měkký písek a vzduch jasný a čistý – to vše láká ke strávení pohodové dovolené. Mimo to lze jižně od hotelové zóny navštívit historické muzeum se spoustou vzácných sbírek mayského umění a pozůstatků dřívějších kultur. Na ostrově Cancún mohou turisté také navštívit dvě místa s ruinami mayských měst, pozůstatky chrámů a zajímavými nástěnnými malbami.

GUADALUPE

Poutní místo vzdálené 7 kilometrů od Mexico City, kde stál klášter Panny Marie z Guadalupe z roku 1707. Dnes v něm sídlí muzeum s pozoruhodnou sbírkou obrazů z koloniálního období a se sbírkou asi tří tisíc masek. Guadalupe je také místem zjevení Panny Marie (16. století), které výrazně pomohlo evangelizaci kontinentu a při kterém vznikl zázračný obraz Panny Marie Guadalupské. Za shlédnutí stojí i obrazy Panny Marie Guadalupské