Severní a střední Vietnam
March 5, 2025
-
March 20, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Severní a střední Vietnam

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

64990

 Kč

61990

Vysokohorské město Sapa - horské kmeny Hmong - několika denní lodní výlet zátokou Ha Long Bay - lanovkou na horu Fan Si Pan - se specialistou Linhem Do

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

5. 3. z Letiště Václava Havla z Prahy;

20. 3. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Hanoj – Praha s přestupem v Dubaji;
 • místní přelet Da Nang – Hanoj;
 • odbavené zavazadlo do 20 kg + příruční zavazadlo do 5 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • ubytování – celkem 13x (z toho 11x ubytování v *** / **** hotelech nebo resortech, 1x ubytování v kajutě na lodi, 1x ubytování v kupé lůžkového vlaku);
 • stravu dle programu – 13x snídaně, 2x oběd, 1x večeře;
 • místní dopravu – privátní dodávka nebo autobus;
 • 2denní lodní výlet v Ha Long Bay;
 • pěší výlet s místním průvodcem v regionu Sapa;
 • lodní výlet do jeskyně ve Phong Nha (v případě nepříznivého počasí alternativní program);
 • servis českého průvodce;
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 180 USD/osoba (pokrývá vstupy do všech vybraných objektů, spropitné řidiči autobusu, zaměstnancům hotelů, servis místního průvodce apod.);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 8 990 Kč / pobyt;
 • nápoje v rámci jídel;
 • vyřízení vstupního víza cca 1 500 Kč (vyřídí pořádající CK nebo klient individuálně);
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 740 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 1 040 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:  

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • v případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za 1/1 pokoj;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • minimální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

5. 3. středa – odlet v 15:20 hod. z Letiště Václava Havla do Hanoje s leteckou společností Emirates Airlines s přestupem v Dubaji.

2. den

6. 3. čtvrtek – přílet do hlavního města Hanoje v 12:40 hod. místního času, přesun na ubytování, večerní procházka v srdci města kolem jezera Hoam Kiem Lake s červeným mostem Huc a chrámem Ngoc Son Temple, Hanoj – nocleh.

3. den

7. 3. pátek – snídaně, odjezd do vysokohorského městečka Sapa na vietnamsko-čínském pohraničí, oblast krásné přírody a unikátních rýžových teras tyčících se až k oblakům, jež je domovem horských kmenů Hmong, Red Dzao atd., po dojezdu volitelně výšlap na vyhlídku Ham Rong Peak s krásnými výhledy na město Sapa a okolí nebo lanovkou na nejvyšší horu celé Francouzské Indočíny – Fan Si Pan (3 143 metrů nad mořem), Sapa – nocleh.

4. den

8. 3. sobota – snídaně, nejchladnější pobytové místo během zájezdu s teplotami kolem 8°C, cca 11 km trek v pohodovém tempu přes a kolem rýžových teras až k vesničkám kmenových lidí Ta Van a Lao Chai, interakce s místními kmenovými osadníky v tradičních oděvech a všudypřítomné scénické výhledy, individuálně chutný oběd přímo ve vesnici, návrat do Sapa, večer relax, volný program, nákupy, Sapa – nocleh.

5. den

9. 3. neděle – snídaně, návrat do Hanoje, venkovní prohlídka Ho Chi Minhova mauzolea a posvátného buddhistického chrámu na jednom pilíři ve tvaru lotosového květu, v případě dobrého načasování také prezidentského paláce v neorenesančním stylu a Ho Chi Minhova dřevěného domu, kde žil na sklonku svého života, později prozkoumání rušného starého města se spletí lidí a pohybujících se skútrů, kol, tříkolek a jiných dopravních prostředků včetně typických vietnamských trhů, Hanoj – nocleh.

6. den

10. 3. pondělí – snídaně, odjezd směr Ha Long, perlová farma s přednáškou o kultivaci mořských perel, lodní výlet v dračí zátoce Ha Long Bay (UNESCO) v labyrintu dvou tisíc vápencových ostrůvků a bizarních krasových útvarů, tyčících se z hladiny moře, oběd na palubě, kratší koupání a panoramatická vyhlídka na ostrově Titop, pádlování na kajaku, výuka přípravy tradičních vietnamských jarních závitků, večeře BBQ na palubě, západ slunce a přenocování na luxusní čínské džunce, lodní kajuta – nocleh.

7. den

11. 3. úterý – snídaně na lodi, ranní lekce taj-či při úsvitu, návštěva barevně nasvícené jeskyně Amazing Cave, relax, oběd na palubě lodi, po pohodové projížďce mezi dalšími majestátními skalními útvary návrat do přístaviště, přejezd do města Ninh Binh – nocleh.

8. den

12. 3. středa  – snídaně, cesta do nedaleké oblasti Tam Coc alá Halong Bay na pevnině, výšlap na vrchol Hang Mua – jeden z vápencových útvarů s dechberoucími výhledy do okolí na ostatní skalní útesy, rýžová políčka a řeku (cca 500 schodů), exkurze v Bái Dính Temple – jeden z nejrozsáhlejších a nejskvostnějších chrámových komplexů v celé jihovýchodní Asii s mnoha dalšími superlativy, případně návštěva záchranných stanic langurů, gibonů a želv na okraji národního parku Cuc Phuong, Ninh Binh – nocleh.

9. den

13. 3. čtvrtek – snídaně, výlet na vyhlídku Mua Cave´s, kde se vám naskytne nádherné panorama na okolí. Zbytek dne volnější program po Ninh Binh s možností nákupů a procházek ve městě. Kolem 21:00 hod. se vydáte na vlakové nádraží, kde nastoupíte na noční dobrodružství do Dong Hoi. Odjezd ve 22:00 hod. slibuje pohodlnou cestu v kupé lůžkového turistického vlaku se čtyřmi postelemi (za příplatek 3 000 Kč lze obsadit kupé dvěma osobami). Předpokládaný čas příjezdu kolem 6:15 hod. následujícího dne.

10. den

14. 3. pátek – ranní příjezd do Dong Hoi. Snídaně a pokračování do národního parku Phong Nha – Ke Bang (UNESCO) považovaného za jeden ze dvou největších krasových regionů na světě s unikátním ekosystémem, protkaný podzemními řekami a krápníkovými jeskyněmi, výlet na lodi na podzemní řece do úžasné jeskyně Phong Nha Cave a výšlap k další neméně krásné jeskyni Tien Son Cave (cca 550 schodů), Quang Binh – nocleh.

11. den

15. 3. sobota – snídaně, cestou podél mořského a písečného pobřeží zastávka u demilitarizované zóny, která hrála velkou roli ve Vietnamské válce jako hraniční pásmo mezi severem a jihem, prohlídka tunelů Vinh Moc a symbolického mostu Hien Luong Bridge, příjezd do historického města Hue se zastavením u zajímavé Thien Mu pagody, Hue – nocleh.

12. den

16. 3. neděle – snídaně, exkurze v rozsáhlém císařském paláci se zapovězeným Purpurovým městem a citadelou (UNESCO) v Hue, jízda přes scénický průsmyk Hai Van, jenž se v minulosti objevil v automobilovém pořadu Top Gear, krátká zastávka u slavného mostu ve tvaru draka Cau Rong při průjezdu města Da Nang, příjezd do koloniálního klenotu jihovýchodní Asie – do města Hoi An (UNESCO), večerní procházka barevně osvíceným a romantickým městem, Hoi An – nocleh.

13. den

17. 3. pondělí – snídaně, půldenní exkurze do starobylého města My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa, procházka mezi pozůstatky hinduistických chrámů v džungli, návrat do města Hoi An – procházka městem: francouzské kolonády, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy, Hoi An – nocleh.

14. den

18. 3. úterý – snídaně, k závěru pobytu ve Vietnamu volný den u moře – osobní volno, relax, koupání, Hoi An – nocleh.

15. den

19. 3. středa – snídaně, přejezd k patě Mramorové hory – Thu Son (výška 106 metrů), průzkum jeskyně Am Phu Cave se svými buddhistickými svatyněmi a skulpturami, výšlap za panoramatickými výhledy na město a moře, posléze odpolední odjezd na letiště v Da Nangu a přelet do Hanoje k mezinárodnímu odletu.

16. den

20. 3. čtvrtek – odlet v 00:25 hod. zpět do Evropy, opět přes Dubaj, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla ve 12:55 hod.

Severní a střední Vietnam
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
5.3.2025
-
20.3.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Snídaně
Destinace
Asie
Vietnam
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

64990

 Kč

61990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Vietnam 16.4.2024 - 1.5.2024

15.5.2024

Bylo to úžasné, jsme nadšeni jak Vietnamem tak programem, který nám CK Avetour připravila. Velký dík našemu průvodci Linhovi, byl vynikající a staral se o nás, jak říkal, jako o své rodiče. Pozdní příjezd kufrů nás všechny stmelil a myslím, že jsme byli dobrá parta. Obrovským zážitkem byla noc na lodi, kde nás zastihla velká bouře a po té ranní cvičení Tai Chi na lodi a hned odjezd na kajaky. Také se nám moc líbil polodenní výlet na kolech po památkách Ninh Binh. Děkujeme cestovce a rádi zase s vámi pojedeme

Jana Vlasáková

Vietnam 16.4.-1.5.2024

13.5.2024

Nepopsatelný zážitek, vymakaný do posledního detailu. Každý den nějaké překvapení. Krásná země a díky Linhovi žádný problém, aktivní pohoda a klid. Bezva parta. Linhe děkujeme. Milan a Jířa.

Milan Maier

16.4-1.5. Severní a Střední Vietnam

10.5.2024

Chtěla bych moc poděkovat za top zorganizovaný zájezd Severní a Střední Vietnam, program nabitý + každý den plus něco navíc a to díky úžasnému průvodci Linhovi ,velký dík, budu mít na co vzpomínat , moc jsem si to užila , dobrá parta, Pavlína Vomočilová

Pavlína Vomočilová

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.