Národní parky Kostariky
March 17, 2025
-
March 31, 2025
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník
RezervovatDalší termínyPřihlásit se jako náhradník

Národní parky Kostariky

Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Letecky

87990

 Kč

84990

Cestování po národních parcích - pozorování exotických zvířat - krajina vulkánů a pralesů - koupání na plážích Pacifiku a Karibiku - s Mgr. Hanou Tomsovou

Základní informace
Trasa
Denní program

Odlet a přílet:

17. 3. z Letiště Václava Havla z Prahy;

31. 3. na Letiště Václava Havla do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – San José – Praha s přestupem v Paříži;
 • odbavené zavazadlo do 23 kg + příruční zavazadlo do 8 kg;
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek;
 • zpáteční lodní dopravu do Tortuguera;
 • ubytování – 13 x různého typu ve **/*** hotelích a resortech (pouze dvoulůžkové pokoje);
 • stravu – 9x snídaně;
 • dopravu na místě po celou dobu zájezdu (mikrobus);
 • servis české průvodkyně (místní průvodce podle potřeby);
 • ranní vycházka s místním průvodcem v národním parku Monteverde;
 • plavba na kánoích po vodních kanálech s místním průvodcem národního parku Tortuguero (vrchol zájezdu);
 • zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • povinný příplatek 190 USD/osoba (pokrývá vstupy do všech národní parků);
 • fakultativní akce a výlety nad rámec programu;
 • spropitné na hotelích;
 • pojištění – v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné tuto skutečnost uvést přímo ve smlouvě o zájezdu, a zároveň spolu s první zálohou uhradit poplatek za pojištění; v případě, že poplatek za pojištění nebude uhrazen, pojištění nevznikne;
 • pojištění je možné sjednat ve variantách:
 • A) cestovní pojištění + pojištění stornopoplatků (C70+CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 1 620 Kč/osoba;
 • B) cestovní pojištění (B+CK2) 920 Kč/osoba;
 • další informace o pojištění a případné další varianty pro sjednání (pokud vám námi nabízené nevyhovují) najdete na CK AVETOUR – pojištění.

Poznámka:

 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek;
 • u denního programu může být pozměněný sled navštívených míst;
 • CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK);
 • Minimální/maximální počet účastníků: 10;
 • cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/USD; 23,5 Kč/EUR.

1. den

17. 3. pondělí – sraz na Letišti Václava Havla ve 04:00 hod. ráno, odlet z Prahy do San José v 06:30 hod. s přestupem v Paříži, přílet do San José v 17:55 místního času, přejezd na hotel Colinas del Sol, nocleh.

2. den

18. 3. úterý – snídaně, přejezd na pacifické pobřeží, Národní park Carara – oblast na hranici mezi horkými suchými tropickými nížinami na severu a vlhkým klimatem tichomořského pobřeží na jihu s celoročně skvělými podmínkami pro pozorování ptáků, včetně pestrobarevného ary arakangy, pozorování krokodýlů u řeky Tárcoles, ubytování Hotel Tres Banderas, nocleh.

3. den

19. 3. středa – snídaně, celodenní pobyt v národním parku Manuel Antonio – vycházky podél nádherných pláží obklopených tropickým pralesem, pozorování opic, lenochodů, leguánů a jiných zvířat, odpočinek na plážích a koupání v moři, ubytování Hotel Tres Banderas, nocleh.

4. den

20. 3. čtvrtek – snídaně, přejezd do oblasti Guanacaste, Národní park Palo Verde – mokřady v záplavové oblasti řeky Tempisque jsou místem s jednou z největších koncentrací vodního ptactva ve Střední Americe, ubytování Rinconcito Lodge, nocleh.

5. den

21. 3. pátek – celodenní pobyt v národním parku Rincón de la Vieja – vycházka vulkanickou krajinou na pomezí pralesa a savany s bublajícími bahenními sopkami a sirnými prameny, možnost koupání v chladivém jezírku pod vodopádem nebo v přírodním termálním prameni, ubytování Rinconcito Lodge, nocleh.

6. den

22. 3. sobota – přejezd okolo řetězce sopečných vrcholů do oblasti horského mlžného pralesa Národní park Volcán Tenorio – procházka k vodopádu na tyrkysově zbarvené řece Río Celeste se sopečným vrcholem v pozadí, ubytování Casa Jungle Monteverde (pouze manželské postele), nocleh.

7. den

23. 3. neděle – snídaně, celodenní pobyt v přírodní rezervaci Monteverde – návštěvu zahájíme ranní vycházkou s místním průvodcem, poté se již sami budeme procházet horským mlžným lesem se stromy porostlými mechy, lišejníky, broméliemi a liánami + pozorování kolibříků, fakultativně možnost noční vycházky s místním průvodcem (lenochodi, kynkažu, hadi apod.), ubytování Casa Jungle Monteverde (pouze manželské postele), nocleh.

8. den

24. 3. pondělí – snídaně, dopoledne volitelný fakultativní program – tzv. canopy tour (adrenalinová jízda po lanech nad korunami stromů v pralese), poklidná procházka po vysoko položených lávkách mezi korunami stromů, návštěva kávové a/nebo čokoládové farmy nebo vycházka v rezervaci Santa Elena, přejezd okolo jezera Arenal, které je největší vodní plochou v Kostarice do oblasti stejnojmenné sopky Volcán Arenal, fakultativně možnost koupání v přírodních termálech, ubytování Confort Arenal, nocleh.

9. den

25. 3. úterý – snídaně, Národní park Volcán Arenal – vycházka pralesem po úpatí sopky k mladému lávovému proudu a k jezeru Arenal, odpoledne dlouhý přejezd na karibské pobřeží, ubytování Hotel Ace´s Place (pouze manželské postele), nocleh.

10. den

26. 3. středa – celodenní pobyt v národním parku Cahuita – vycházka podél nádherného pobřeží obklopeného pralesem a mangrovovými porosty, pozorování mývalů, nosálů, opic, lenochodů atd., odpočinek na plážích a koupání v moři, fakultativně možnost šnorchlování v blízkosti korálového útesu, ubytování Hotel Ace´s Place (pouze manželské postele), nocleh.

11. den

27. 3. čtvrtek – z města Moín plavba lodí do pralesní vesničky Tortuguero, fakultativně noční vycházka s průvodcem (tropické žáby, hadi aj.), ubytování Carey Lodging, nocleh.

12. den

28. 3. pátek – snídaně, národní park Tortuguero – brzy ráno plavba na kánoích s místním průvodcem po vodních kanálech obklopených pralesem s pozorováním leguánů, bazilišků, kajmanů, želv, opic, papoušků a mnoha vodních ptáků (vrchol zájezdu), po zbytek dne individuální program – pěší vycházka v národním parku, individuální plavba kánoí, relax na plážích, ubytování Carey Lodging, nocleh.

13. den

29. 3. sobota – snídaně, plavba lodí zpět do civilizace a přejezd přes centrální horský hřeben k městu Cartágo, ubytování Hotel Hyatt Place San José, nocleh.

14. den

30. 3. neděle – snídaně, národní park Volcán Irazú – vycházka k sopečnému kráteru, odpoledne přejezd na letiště s odletem ze San José v 19:00 hod. místního času s přestupem v Paříži.

15. den

31. 3. pondělí – přílet do Prahy v 19:05 hod.

Národní parky Kostariky
Rezervačně obsazeno
Vyprodáno
Novinka
first minute do 31. 7.
sleva 3 000 kč
Poznávací zájezd
Termín
17.3.2025
-
31.3.2025
Doprava
Letecky
Ubytování
Hotel
Strava
Dle programu
Destinace
Amerika
Kostarika
Počet osob *
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Pokud chcete rezervovat více než 4 místa, napište nám na petra.chvalkova@avetour.cz

Cena za osobu

87990

 Kč

84990

Reference

*Reference neověřujeme, ale jsou schvalovány pracovníky CK.

Dárkový certifikát

Udělejte radost svým blízkým, obchodním partnerům nebo přátelům. Máme pro vás tip na ideální dárek! Věnujte nezapomenutelný cestovatelský zážitek.

Více o dárkovém certifikátu

Zeptejte se nás

Jsme připraveni zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Nejste si jisti vhodností termínu, programu, fyzickou náročností nebo vás zajímá něco jiného? Ozvěte se nám telefonicky, emailem, případně využijte kontaktní formulář.